1599.90 TL
Viofo A129 PRO DUO 4K Gps'li Akıllı Araç Kamerası
Viofo A129 PRO DUO 4K Gps'li Akıllı Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.Devamını gör
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS Modüllü Araç Kamerası İncelemesi


Herkese merhaba,
KameraRehberi.com’un yayında olduğu 5 yıllık zaman dilimi boyunca, Viofo markasının tüm araç içi kameralarının incelemelerini yaptım. Viofo, müşteri isteklerini dikkate alarak çift kameralı, WiFi bağlantılı, GPS‘li ve kapasitör tip bataryalı yeni modeli A129 modelini piyasaya çıkardı. Viofo A129‘un tüm çekim testlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Normalde çift kameralı modelleri pek önermediğimi diğer incelemelerimi okuduysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Viofo A129 araç kamerası, çift kameraları modellere karşı olan kötü yargıyı kıracak kalitede. Hem ön hem arka kamerasıyla gerçek 1080p çekim kalitesine sahip.

1199.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Diğer Viofo çift kameralı araç kamerası incelemeleri:
Viofo A129 Pro DUO
Viofo A129 IR DUO

CİHAZ ÖZELLİKLERİ
Ön+arka görüntü kaydı,Dahili hoparlör,
140 derecelik çekim açısı,Cihaz üzerinden video izleyebilme,
256 GB micro SD kart desteği,Acil durum tuşu,
GPS ile hız ve koordinat bilgilerini kayıt etme,Türkçe dil desteği,
Ses kaydı,CPL filtre desteği(sonradan alınabilir), 
WiFi,Bluetooth kumanda(sonradan alınabilir), 
Ön/arka Sony IMX291 görüntü sensörü,2 inç ekran,
Novatek 96660 işlemci,Videoya tarih/saat ekleme,
Park modu,WDR,
Darbe sensörü,Kapasitör tip batarya.

Diğer çift kameralı modellerde ön kameranın çözünürlüğünden kısılır, arka kameraya biraz işlemci ayrılarak hesap makinesiyle çekilmiş gibi görüntü kaydı yapılması sağlanırdı. Bu cihaz kesinlikle o cihazlardan değil. Hem ön hem arka kamerası gerçekten iyi kayıt kalitesine sahip. Bu kamerayı sonra kendi aracımda kullanmaya başladım. Kameranın kutu içeriğinden çıkan şarj aleti ve şarj kablosunu takarak kamerayı çalıştırıyoruz. Orjinal şarj aletiyle, araba çalıştığı zaman video kaydına giriyor, araba kapandığı zaman video kaydını sonlandırıyor. Hafıza kartı dolduğu zaman otomatik olarak videoların üstüne, yeni video kaydı yazmaya başlıyor. Eğer park halinde de çekim yapmak istiyorsanız, incelememin devamında anlattığım park modu kablosundan edinmelisiniz. 

Viofo A129 Araç Kamerası Viofo A129 Araç Kamerası
Viofo A129 araç kamerası, ön ve arka camdan kayıt yapıyor. İki kamerası da Sony’nin 7 katmanlı IMX291 görüntü sensörünü kullanıyor. 140 derecelik çekim açısına sahip. Bu görüntü sensörü için gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Viofo‘nun diğer modellerinde de kullandığı Novatek’in 96660 serisi chipseti kullanılıyor. Bu bileşenler sayesinde hem ön hem arka kameraya 1080p 30 FPS kalitede çekim yapabiliyor. Kameranın sahip olduğu Sony görüntü sensörüyle, gece çekiminin iyi olduğunu da belirtmek istiyorum. Plaka okuması da başarılı. Çift kameralı cihaza göre çekim kalitesinin daha iyi olduğu söylenebilir.  

Hafıza Kartı Desteği & Kart Seçimi

256 GB’lık hafıza kartı desteği sayesinde, geriye dönük daha uzun görüntü kaydı saklayabiliyor. Hafıza kartı dolduduğu zaman otomatik olarak eski video kayıtlarının üzerine, yeni video kayıtları yapıyor.

Araç kamerası seçimi kadar, hafıza kartı seçimi de önemlidir. Viofo ürünleriyle Samsung Evo Plus serisi hafıza kartları uyumlu çalışmaktadır. Kart olarak bu seriyi almanızı öneririm. Şuanda orjinal Samsung kartlar en uygun amazon.com.tr’de satılıyor. Ben 128 GB’lık Samsung Evo Plus U3 hafıza kartı kullanıyorum ve memnunum. Bütçe sorununuz yoksa 256 GB kart tercih edebilirsiniz.

Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz.Devamını gör
Kargo ücretsiz. Ufalt

Viofo A129 Araç Kamerası

Acil Durum Tuşu Ne İşe Yarar?

Acil durum tuşu sayesinde o an çekilen videoyu başka klasöre taşımasını, videonun otomatik olarak silinmemesi sağlayarak, videolara daha sonra kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Acil durum tuşu, üzerinde ünlem işareti olan tuştur. Tuşa basıldığı zaman ekranda üçgen arka plan ortasında ünlem işareti çıkmaktadır.
Viofo A129 Araç Kamerası
2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. Ekranın ışık şiddeti iyi. 2 kameranın görüntüsünü ekranı bölerek gösterebiliyor. Cihazın hem arka hem ön kamerası aşağı yukarıya oynayabiliyor. Her aracın cam eğimi aynı olmadığı için, kameranın aşağı yukarı hareket ettirilebilir olması oldukça faydalı oluyor. 

GPS Ne İşe Yarar?
Viofo A129 Araç Kamerası

GPS özelliği sayesinde aracın hızını, koordinatlarını videonun altına ekleyebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. DashcamViewer programını indirerek yukarıdaki görseldeki gibi videoları izleyebilirsiniz. 

Arka kamera park modu çekimi
https://youtu.be/Y26x2xPj3XA

Park Modu Nasıl Kullanılır?

Yeni Park Modu Kiti
Viofo‘nun yeni çıkardığı park modu kablosunun inceleme ve montaj anlatımını hazırladım. Aşağıdaki videoyu izleyerek, kameranın park halinde nasıl kayıt yapabileceğini öğrenebilirsiniz. 

Viofo A129 modelinin park halinde de çekim yapma özelliği, yani parkı modu özelliği bulunuyor. Sigorta kutusundan enerji almaya yarayan aparat alınarak, kameraya araba çalışmıyorken de enerji vermesi sağlanıyor.

74.90 TL
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Anlık indirim
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 8 TL.
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 8 TL. Ufalt

Viofo‘nun Kasım 2018’de çıkardığı yeni park modu kablosuyla aracı stop ettiğiniz anda isteğe bağlı olarak düşük kalitede veya hızlandırılmış olarak video kaydına geçiyor. İsterseniz park halinde de normal hızda kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak geriye dönük daha fazla görüntü saklayabilmek için park halinde normalde hızda kayıt yapmanızı önermem. Aracın anahtarını taktığınız anda normal kalitede ve normal hızda kayıt yapmaya döner. Bu özellik sayesinde arabanızı park halinde de koruyabilirsiniz. İnceleme sonuna kablonun da linkini ekledim.

CPL Filtre Desteği

79.90 TL
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL.
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL. Ufalt

Viofo A129‘un hem ön hem arka kamerasının CPL filtre desteği bulunuyor. CPL filtre; konsol yansımalarını, ışık parlamalarını engelleyen, cihazın lens kısmına takılan bir ürün. CPL filtrenin ne kadar işe yarar bir aparat olduğunu gösteren testi ve ekran görüntülerini aşağıya ekledim. Bence en azından sadece ön kamera için bile olsa CPL filtre alınması gerekiyor.

54 TL
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Anlık indirim
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Daha ekonomik olması için kendim CPL filtre üretimine başladım. Ürettiğim filtreler en az orjinal filtre kadar performans vermektedir. Tavsiyem en azından ön kamera için CPL filtre almanızdır. Eğer bütçe sorunu yaşamıyor iseniz hem ön hem arka filtre almanızı öneririm.

Kendi üretimim olan CPL filtreye ait testtir.

WiFi Özelliği Ne İşe Yarar?

A129’un WiFi özelliği bulunuyor.  Viofo A129’un WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması  Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması

Uzaktan Kumanda

139.90 TL
Viofo A129 Bluetooth Uzaktan Kumanda
Anlık indirim
Viofo A129 Bluetooth Uzaktan Kumanda
Aynı gün ücretsiz kargo.Devamını gör
Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Ben bu incelemeyi hazırladıktan bir süre sonra A129 için bluetooth uzaktan kumanda piyasaya çıktı. Kumanda tanıtımını ayrı bir sayfada yaptım. Aşağıdaki sayfadan kumanda hakkında bilgi alabilirsiniz.
https://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-icin-uzaktan-kumanda-tanitimi-baglantisi/22823

Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Viofo kameraları için sık sık güncelleme yayınlıyor. Güncellemeler görüntü kalitesi iyileştirme ve sorunları giderme amaçlı yapılıyor. Aşağıdaki linkten A129 modeli için en güncel yazılıma ulaşabilirsiniz.
https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000087812-viofo-a129-dash-cam-firmware

Hafıza kartını FAT32 olarak formatlayın. Kartın içine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı yükleyin. Kartı cihaza takın ve 5v enerji verin. (5v telefon şarjı kullanabilirsiniz) Kamera otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır. Güncelleme bittikten sonra cihaz otomatik olarak açılacaktır.

UYARI
Firma 128 GB’a kadar kartla güncelleme önerse de ben en fazla 32 GB kart kullanmanızı öneririm. 32 GB üstü kartları fat32 formatına dönüştürmek oldukça zordur. Farklı formatla güncelleme yapamayabilir veya güncelleme sırasında cihazın çökmesine sebep olabilirsiniz.

Viofo A129 Duo Kutu İçeriği

 • 1 adet Viofo A129 araç kamerası,
 • 1 adet arka kamera,
 • 1 adet 6 metre arka kamera kablosu,
 • 1 adet GPS modülü,
 • Kablo tutucular,
 • Mini USB veri aktarma kablosu,
 • 3.5 metre mini USB şarj kablosu,
 • Çift çıkışlı araç şarjı,
 • Yedek çift taraflı bantlar,
 • Kablo geçirmek için trim kaldırma aparatı,
 • Kullanma kılavuzu.

Viofo A129 Duo Satın Alma Linkleri

Viofo modelleri artık Türkiye’de bulunabiliyor. Fiyat farkı kalmadığı için, yurt içinden satın alabileceğiniz güvenilir linkleri de ekledim. Türkiye’den alımlarda cihaz 2 yıl garantilidir.

➡ GPS dahildir. 
➡ Arka kamera dahildir.
➡ Aynı gün kargoya verilir. 1-3 iş gününde teslim edilir. 

1199.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt
79.90 TL
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL.
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL. Ufalt
139.90 TL
Viofo A129 Bluetooth Uzaktan Kumanda
Anlık indirim
Viofo A129 Bluetooth Uzaktan Kumanda
Aynı gün ücretsiz kargo.Devamını gör
Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Park halinde kayıt yapmak için gerekli aparatlar

74.90 TL
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Anlık indirim
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 8 TL.
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 8 TL. Ufalt

Park modu kablosunu sigortaya bağlarken aparat kullanılmalıdır. İncelemede detaylı olarak bahsettim. İnceleme videosundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
2 adet micro tip.Devamını gör
2 adet micro tip. Ufalt
29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
2 adet mini tip.Devamını gör
2 adet mini tip. Ufalt
29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
2 adet standart tip.Devamını gör
2 adet standart tip. Ufalt

YERLİ ÜRETİM CPL FİLTRE

Kendi üretimim olan CPL filtrelerdir. Viofo modellerine göre çok daha ekonomiktir. İşlevleri orjinal parçayla birebir aynıdır.

54 TL
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Anlık indirim
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Hem ön hem arka kameraya CPL filtre takmak isterseniz aşağıdaki linkten 2’li olarak satın alabilirsiniz. Tek kargo olacağı için daha ekonomiktir.

94 TL
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 2 Adet
Anlık indirim
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 2 Adet
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

256 yorumlar

 1. Merhaba Aykut Bey a129 ‘un yeni modeli cıkmış a129 ır adında bunun hakkında bilginiz varmı aracım için a129 almaya karar verdim yeni bana bu konuda öneriniz varmı

 2. Aykut Bey,
  Junsun s590 siparişimi tedarik süresinin uzaması nedeniyle iptal ederek Viofo A129 Duo aldım. 3 kablolu park kitini sipariş etmedim çünkü s590 için verdiğiniz hard ware kiti sipariş etmiştim o yola çıktığı için iptal edilemedi. A129 ile o hard ware kit kullanılabilir mi?

  https://m.banggood.com/Car-Driving-Recorder-Car-Hard-Wire-For-Nextbase-512GW-402G-312GW-302G-p-1392370.html

  • Merhaba Murat Bey,
   Kullanılabilir. Ancak 3 kablolu kitte olduğu gibi kontağa göre anında park moduna girip çıkma durumu olmaz. Aracı park ettikten 5 dakika sonra park moduna girer.

   • Teşekkür ederim gerçekten çok ilgilisiniz. 5 dakika beklenmeksizin kendimiz cihazı açabilir miyiz acaba?

   • MUSTAFA KORKMAZ

    Merhaba Aykut Bey,
    evvela ilgi ve alakanız çok memnuniyet verici. videolar, bilgilendirmeler son derece muhteşem..

    Bu arada viofo A129 dual için teslimat ücreti 192 lira gösteriyor. Doğrumudur yoksa bir çözümü var mı..

    şimdiden teşekkürker..

    • Merhaba Mustafa Bey,
     Gümrük vergisini karşılayan kargo seçeneği o civarlara geliyor. Şuanda A129 için yeni indirim kuponu geldi.Kuponla daha avantajlı olarak alabilirsiniz.

     Viofo A129 çift kameralı araç kamerası için kısıtlı stokla yeni indirim kuponu verildi.

     Viofo A129 GPS WiFi Çift Kameralı Araç Kamerası
     ✂️ Kupon: BGALIBUY9VA
     〽️ Fiyat: 109.99$
     ✈️ Turkey direct mail 34.08$
     🛒 Satın al: http://bit.ly/2OjJHQW
     🔎 İncele: http://bit.ly/2v9vLfW

     Gümrük vergisi dahil nasıl sipariş verilir?
     https://youtu.be/Gk7zjKLWR7g

     Kameranın yanında ihtiyacınız olabilecek tüm link ve kuponlar
     http://bit.ly/2GjE1ld

 3. Merhaba aykut bey
  Yazınızı okuduktan sonra bu ürünü almaya karar verdim, detaylı bilgiler için teşekkür ederim. Size sorum park moduyla alakalı, arabamı çok az kullanıyorum ve arabamı park ettiğim zaman aküden güç çekmesini istemiyorum. Park halindeyken kayıt yapma gibi bir seçenek menüde mevcut mu acaba . Sadece seyir halindeyken kayıt yapmasını istiyorum. Park halindeyken de istersem powerbank yardımı ile ekstra microusb kablosu ile cihazı açarak kendim park modu kaydı başlatabilirmiyim.

  • Merhaba Fatih Bey,
   Ayarlarda park halindeyken cihazın kapalı kalması gibi bir ayar mevcut değil. Sadece araba çalışırken kayıt yapmak için hem sarı hem kırmızı kabloyu kontağa bağlı sigortaya bağlatabilirsiniz. Bu sadece sadece araç çalıştığı zamanlarda kayıt yapar.

  • Merhaba viofo a129 duo araç içi kamera aldım. Kamera kayıt yaparken belli bir süre sonra kayıt duruyor. Elektrik sürekli var Samsung evo 3 class 10 128gb hafıza kartı takılı sorun ne olabilir

   • Merhaba Kadir Bey,
    Kayıt sorunları kart kaynaklı olabilir. İlk olarak cihazı fabrika ayarlarına döndürüp, hiç bir ayarı değiştirmeden hafıza kartını formatlayıp cihazı bir süre izleyin. Eğer problem olmuyorsa ayarlarınızı tekrar yapın.

 4. @Aykut Ezer bende park mode var. İyi güzel çalışıyor.

  Sorun şu:
  Kapalı garajım var dolayısıyla park mode ev dışında kullanıyorum evde kapalı konuma getiriyordum. Park mode çekimi yapmıyor. Sonradan farkettim, normal mode çekim yapıyor. Burada bir yanlışlık yok mu?

  Yaptığım ayarlar;
  1- En son google play’de güncelleme vardı. Onu indirip kurdum.
  a- Telden wifi açık Park mode kapat. Sonuç: Normal mod kayıt devam ediyor.
  b- wifi kapalı, elle kameradan park mode kapat. Sonuç: Normal mod kayıt devam ediyor.
  Güç kablosunu çekerek kayıdı durduruyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

  • 7 gün oldu bir çözüm bulamadım. Uygulamayı kapatınca, kamera tamamen çekimi bırakıyor.

   • Merhaba Demir Bey,
    Uygulama üzerinden işlem yaparken kayıt durdurma yapıldığı için uygulamadan çıkınca da kayıt yapmıyordur. Telefonla bağlantınız bitince en sağdaki tuşa basarak WiFi özelliğini kapatın. Daha sonra rec tuşuna basarak kamerayı kayda başlatın. Kamerayı kapatıp açtığınız zaman da otomatik olarak kayda başlar.

  • Merhaba Demir Bey,
   Park modunu kapattığınız zaman kamera kapanmaz. Normal video kaydı yapar. Kayıt yapmaz istemediğiniz zaman; önce rec tuşuna basıp kaydı durdurun daha sonra menü tuşuna basıp cihazı kapatın.

 5. Merhaba,
  Benim arka kameram sıcaktan düşmüş, ben farkedene kadarda kabloya takılı sallanır halde olan arka kamera’nın mikro usb’sinin içi (siyah kısmı), kablonun microusb girişinin içinde kalmış(ya da sallanırken kırıldı ve içinde kaldı). Benim arka kamerayı kullanabilmek için kamerayı açıp mikro usb’yi girişini değiştirmem gerekiyor. Ama kablonun içinde kalan parçayo ne yazıkki çıkaramıyorum. bu 2.kameraya giden kabloyu türkiyede bulma şansım var mı? bu konuda bir bilginiz var mı?

 6. Arka kamera park etme kamerası olarak kullanılabilir mi? Araç içindeki ekrandan canlı olarak arkayı izleyebilir miyiz?

 7. Merhaba,

  Benim araçda iki adet çakmak girişi var ve ikise de araç park alinde iken çalışıyor bu sebep den dolayı Park modunda 5 dk sonra otomatik kapanıp darbe algılandığında acılma özelliği bulunmuyormu acaba veya eger bu özellik yok ise hakaret algılanmadığına kendi kapanıyor mu benim benim çakmaklıklarda sürekli enerji olduğundan aküyü bitirmesinden endişeliyim ondan sormak istedim

 8. Merhabalar,

  Detaylı incelemeniz için teşekkürler, çok faydalı olmuş. Hafıza kartı olarak samsung evo plus serisi önermişsiniz. Acaba şu kart https://www.banggood.com/SASTFOE-Green-Edition-256GB-U3-Class-10-TF-Micro-Memory-Card-for-Digital-Camera-MP3-TV-Box-Smartphone-p-1520762.html?akmClientCountry=TR&rmmds=cart_middle_products&cur_warehouse=CN

  ile bir uyum veya performans sorunu olur mu?

  Teşekkürler.

 9. Aykut Bey merhaba,

  Viofo A129 arka kamera bağlantısı mini usb mi yoksa başka bir tür bağlantı mı? Arka kamera bağlantısını L şeklinde mini usb adaptör ile dönüştürmek mümkün müdür? Bağlantıyı L şeklinde yapmak için kullanabileceğim bir aparat varsa link verebilir misiniz?

  Teşekkürler

 10. Merhaba A129 almayı düşünüyorum ama bütçemi çok fazla aşıyor. Xiaomi kameralarından alsam xiaomi yi, 70mai, 70mai pro, ya da ultra dash(buda yüksek gerçi) yeterli gelmez mi ? çok kalite farkı var mı aralarında ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir