previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Araç Kamerasında GPS Ne İşe Yarar?

En çok sorulan sorulardan biri olduğu için bu soruya özel sayfa oluşturdum.

Araç kameralarının GPS’lerinin çalışma sistemi yanlış düşünülüyor. Araç kamerasındaki GPS aracı uzaktan takip etmek için değildir. Videoya aracın koordinatlarını ve hız bilgilerini eklemek içindir. Araç kameralarının GPS’lerini kullanmak için abonelik ücreti vs istenmez, tamamen ücretsizdir. Sim kart takmaya gerek yoktur.

TAKİP YAPILABİLEN GPS SİSTEMLERİ

Takip sistemi ve GPS’li araç kameraları ayrı ayrı olur. Aracı uzaktan takip için kullanılan GPS sistemleri sim kartlıdır. Ben incelediğim cihazlardan arasında takip edilebilir araç kamerasına denk gelmedim. Yurt dışından imei numarası kayıtlı olmayan GPS takip cihazını Türkiye’de kullanamazsınız. Türkiye’de araç takip sistemlerini abonelikleriyle birlikte satış ve montajını yapan firmalar var. Türkiye’deki firmaları araştırmalısınız.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Check Also

Döngüsel Kayıt Nedir?

Araç kameralarında sık sık karşılaştığımız “döngüsel kayıt” terimini açıklamaya çalıştım. Oldukça basit bir özelliktir. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir