Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası | Aye Store
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPSli Araç Kamerası | Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Hafıza Kartı Önerileri ve Güvenilir Satın Alma Linkleri

Araç ve aksiyon kameraları micro SD hafıza kartlarına kayıt yaparlar. Cihazların destekledikleri maximum kart kapasiteleri değişkenlik gösterir. İncelemelerimde kameraların kaç GB kart desteklediklerini mutlaka belirtiyorum. Kart seçimi yaparken maximum kart desteğini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Kameraların çekim kalitesi arttıkça, videoların boyutları yükseldi. Bu sebepten hem daha büyük hafıza kartlarına ihtiyaç duyuldu hem de büyük boyutlu videoyu hafızasına alabilecek kadar hızlı hafıza kartlarına ihtiyaç duyuldu. Yani kartın kapasitesi tek başına bir şey ifade etmez. 128 GB kart almış bile olsanız kartın hafızasına yazma hızı düşük olduğu için sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden yüksek yazma hızına sahip kart kullanmak gerekmektedir.

Hafıza kartlarının üzerinde U içerisinde yazan 1 ve 3 gibi rakamlar kartın hızını ifade eder. U1 hafıza kartları düşük yazma hızına sahip, U3 hafıza kartları daha yüksek yazma hızına sahiptir. Bazı gerçek 4k kameralarda U3 hafıza kartları bile yeterli gelmeyebilir. 4K desteği olup olmadığı ürün bilgilerinden kontrol edilmelidir.

Araç kameraları döngü şeklinde kayıt yapar. Bazı aksiyon kameraları da döngü kayıt yapabilir. Döngü kayıt yapan cihazlarda kart seçimi çok daha önemlidir. Ucuz gördüğünüz kartları bir kenara atın. Belki kameradan daha fazla parayı karta vermeniz gerekebilir. Kamera+ucuz karta verdiğiniz para, kartın düzgün şekilde kayıt yapmaması yüzünden çöp olabilir. Kaza anında elinizde hiçbir görüntü olmayabilir. Bu yüzden kart seçimi çok önemlidir.

Belki incelemelerimin altlarında da görmüşsünüzdür. Döngü kayıt yapan cihazlara Samsung Evo Plus serisi U3 hızına sahip hafıza kartlarına öneriyorum. Bu kartlar 4 yıllık tecrübeme göre araç ve aksiyon kameralarıyla en az sorun çıkaran kart. Bu kartın da çok ucuza satılanları var. Çok ucuza satılan kartların da orjinalliğinden şüphe ederek yaklaşmanızı öneririm. Önerdiğim kartları satın alabileceğiniz linkleri bir çok alternatif güvenilir firma/satıcı sunarak aşağıya ekliyorum. Aklınıza yatan linkten ürünü satın alabilirsiniz.

Samsung Evo Plus 128 GB U3 Hafıza Kartı
Takipli kargo ücretsiz

“CCCLK” indirim kodunu kullanarak 19.50 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.dresslily.com/samsung-ultra-class…994854.html

Kapasite seçimini Aliexpress sayfasından yapmalısınız.

Samsung Evo Plus 32 GB U1 Hafıza Kartı
Samsung Evo Plus 64 GB U3  Hafıza Kartı
Samsung Evo Plus 128 GB U3 Hafıza Kartı
https://tr.aliexpress.com/item/-/32733678689.html

Samsung Evo Plus 32 GB U1  Hafıza Kartı
https://tr.gearbest.com/memory-cards/pp_718136.html

Samsung Evo Plus 64 GB U3 – Hafıza Kartı
https://tr.gearbest.com/memory-cards/pp_718139.html

Samsung Evo Plus 128 GB U3  Hafıza Kartı
https://tr.gearbest.com/memory-cards/pp_718143.html?wid=1433363

Samsung Evo Plus 32 GB U1 Hafıza Kartı
https://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus…32

Samsung Evo Plus 64 GB U3 Hafıza Kartı
https://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus…64

Samsung Evo Plus 128 GB U3 Hafıza Kartı
https://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus…128

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

28 yorumlar

  1. Kolay Gelsin, jansite 10″ DVR kamera ön arka kameralı arka 1080p ön 2.5k kayıt yapıyor herhalde 64 gb sandisk 1 ay olmadan gitti kayıtları silmiyor biçimlendirmiyor yeni kayıt da yapmıyor. ne marka kaç gb sd kart almalıyım .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir