En İyi Araç Kamerası: Viofo A129 Duo Çift Kamera İncelemesi


Herkese merhaba,
KameraRehberi.com’un yayında olduğu 5 yıllık zaman dilimi boyunca, Viofo markasının tüm araç içi kameralarının incelemelerini yaptım. Viofo, müşteri isteklerini dikkate alarak çift kameralı, WiFi bağlantılı, GPS‘li ve kapasitör tip bataryalı yeni modeli A129 modelini piyasaya çıkardı. Viofo A129‘un tüm çekim testlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Normalde çift kameralı modelleri pek önermediğimi diğer incelemelerimi okuduysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Viofo A129 araç kamerası, çift kameraları modellere karşı olan kötü yargıyı kıracak kalitede. Hem ön hem arka kamerasıyla gerçek 1080p çekim kalitesine sahip.

899.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.Devamı..
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Kısalt..

Diğer Viofo çift kameralı araç kamerası incelemeleri:
Viofo A129 Pro DUO
Viofo A129 IR DUO

CİHAZ ÖZELLİKLERİ
Ön+arka görüntü kaydı, Dahili hoparlör,
140 derecelik çekim açısı, Cihaz üzerinden video izleyebilme,
256 GB micro SD kart desteği, Acil durum tuşu,
GPS ile hız ve koordinat bilgilerini kayıt etme, Türkçe dil desteği,
Ses kaydı, CPL filtre desteği(sonradan alınabilir), 
WiFi, Bluetooth kumanda(sonradan alınabilir), 
Ön/arka Sony IMX291 görüntü sensörü, 2 inç ekran,
Novatek 96660 işlemci, Videoya tarih/saat ekleme,
Park modu, WDR,
Darbe sensörü, Kapasitör tip batarya.

Diğer çift kameralı modellerde ön kameranın çözünürlüğünden kısılır, arka kameraya biraz işlemci ayrılarak hesap makinesiyle çekilmiş gibi görüntü kaydı yapılması sağlanırdı. Bu cihaz kesinlikle o cihazlardan değil. Hem ön hem arka kamerası gerçekten iyi kayıt kalitesine sahip. Bu kamerayı sonra kendi aracımda kullanmaya başladım. Kameranın kutu içeriğinden çıkan şarj aleti ve şarj kablosunu takarak kamerayı çalıştırıyoruz. Orjinal şarj aletiyle, araba çalıştığı zaman video kaydına giriyor, araba kapandığı zaman video kaydını sonlandırıyor. Hafıza kartı dolduğu zaman otomatik olarak videoların üstüne, yeni video kaydı yazmaya başlıyor. Eğer park halinde de çekim yapmak istiyorsanız, incelememin devamında anlattığım park modu kablosundan edinmelisiniz. 

Viofo A129 Araç Kamerası Viofo A129 Araç Kamerası
Viofo A129 araç kamerası, ön ve arka camdan kayıt yapıyor. İki kamerası da Sony’nin 7 katmanlı IMX291 görüntü sensörünü kullanıyor. 140 derecelik çekim açısına sahip. Bu görüntü sensörü için gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Viofo‘nun diğer modellerinde de kullandığı Novatek’in 96660 serisi chipseti kullanılıyor. Bu bileşenler sayesinde hem ön hem arka kameraya 1080p 30 FPS kalitede çekim yapabiliyor. Kameranın sahip olduğu Sony görüntü sensörüyle, gece çekiminin iyi olduğunu da belirtmek istiyorum. Plaka okuması da başarılı. Çift kameralı cihaza göre çekim kalitesinin daha iyi olduğu söylenebilir.  

Hafıza Kartı Desteği & Kart Seçimi

256 GB’lık hafıza kartı desteği sayesinde, geriye dönük daha uzun görüntü kaydı saklayabiliyor. Hafıza kartı dolduduğu zaman otomatik olarak eski video kayıtlarının üzerine, yeni video kayıtları yapıyor.

Araç kamerası seçimi kadar, hafıza kartı seçimi de önemlidir. Viofo ürünleriyle Samsung Evo Plus serisi hafıza kartları uyumlu çalışmaktadır. Kart olarak bu seriyi almanızı öneririm. Şuanda orjinal Samsung kartlar en uygun amazon.com.tr’de satılıyor. Ben 128 GB’lık Samsung Evo Plus U3 hafıza kartı kullanıyorum ve memnunum. Bütçe sorununuz yoksa 256 GB kart tercih edebilirsiniz.

132.90 TL
Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz.Devamı..
Kargo ücretsiz. Kısalt..

Viofo A129 Araç Kamerası

Acil Durum Tuşu Ne İşe Yarar?

Acil durum tuşu sayesinde o an çekilen videoyu başka klasöre taşımasını, videonun otomatik olarak silinmemesi sağlayarak, videolara daha sonra kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Acil durum tuşu, üzerinde ünlem işareti olan tuştur. Tuşa basıldığı zaman ekranda üçgen arka plan ortasında ünlem işareti çıkmaktadır.
Viofo A129 Araç Kamerası
2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. Ekranın ışık şiddeti iyi. 2 kameranın görüntüsünü ekranı bölerek gösterebiliyor. Cihazın hem arka hem ön kamerası aşağı yukarıya oynayabiliyor. Her aracın cam eğimi aynı olmadığı için, kameranın aşağı yukarı hareket ettirilebilir olması oldukça faydalı oluyor. 

GPS Ne İşe Yarar?
Viofo A129 Araç Kamerası

GPS özelliği sayesinde aracın hızını, koordinatlarını videonun altına ekleyebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. DashcamViewer programını indirerek yukarıdaki görseldeki gibi videoları izleyebilirsiniz. 

Arka kamera park modu çekimi
https://youtu.be/Y26x2xPj3XA

Park Modu Nasıl Kullanılır?

Yeni Park Modu Kiti
Viofo‘nun yeni çıkardığı park modu kablosunun inceleme ve montaj anlatımını hazırladım. Aşağıdaki videoyu izleyerek, kameranın park halinde nasıl kayıt yapabileceğini öğrenebilirsiniz. 

Viofo A129 modelinin park halinde de çekim yapma özelliği, yani parkı modu özelliği bulunuyor. Sigorta kutusundan enerji almaya yarayan aparat alınarak, kameraya araba çalışmıyorken de enerji vermesi sağlanıyor.

69.90 TL
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Anlık indirim
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL.
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL. Kısalt..

Viofo‘nun Kasım 2018’de çıkardığı yeni park modu kablosuyla aracı stop ettiğiniz anda isteğe bağlı olarak düşük kalitede veya hızlandırılmış olarak video kaydına geçiyor. İsterseniz park halinde de normal hızda kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak geriye dönük daha fazla görüntü saklayabilmek için park halinde normalde hızda kayıt yapmanızı önermem. Aracın anahtarını taktığınız anda normal kalitede ve normal hızda kayıt yapmaya döner. Bu özellik sayesinde arabanızı park halinde de koruyabilirsiniz. İnceleme sonuna kablonun da linkini ekledim.

CPL Filtre Desteği

74.90 TL
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL.
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL. Kısalt..

Viofo A129‘un hem ön hem arka kamerasının CPL filtre desteği bulunuyor. CPL filtre; konsol yansımalarını, ışık parlamalarını engelleyen, cihazın lens kısmına takılan bir ürün. CPL filtrenin ne kadar işe yarar bir aparat olduğunu gösteren testi ve ekran görüntülerini aşağıya ekledim. Bence en azından sadece ön kamera için bile olsa CPL filtre alınması gerekiyor.

49 TL
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Anlık indirim
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Kısalt..

Daha ekonomik olması için kendim CPL filtre üretimine başladım. Ürettiğim filtreler en az orjinal filtre kadar performans vermektedir. Tavsiyem en azından ön kamera için CPL filtre almanızdır. Eğer bütçe sorunu yaşamıyor iseniz hem ön hem arka filtre almanızı öneririm.

Kendi üretimim olan CPL filtreye ait testtir.

WiFi Özelliği Ne İşe Yarar?

A129’un WiFi özelliği bulunuyor.  Viofo A129’un WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması  Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması

Uzaktan Kumanda

Ben bu incelemeyi hazırladıktan bir süre sonra A129 için bluetooth uzaktan kumanda piyasaya çıktı. Kumanda tanıtımını ayrı bir sayfada yaptım. Aşağıdaki sayfadan kumanda hakkında bilgi alabilirsiniz.
https://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-icin-uzaktan-kumanda-tanitimi-baglantisi/22823

Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Viofo kameraları için sık sık güncelleme yayınlıyor. Güncellemeler görüntü kalitesi iyileştirme ve sorunları giderme amaçlı yapılıyor. Aşağıdaki linkten A129 modeli için en güncel yazılıma ulaşabilirsiniz.
https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000087812-viofo-a129-dash-cam-firmware

Hafıza kartını FAT32 olarak formatlayın. Kartın içine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı yükleyin. Kartı cihaza takın ve 5v enerji verin. (5v telefon şarjı kullanabilirsiniz) Kamera otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır. Güncelleme bittikten sonra cihaz otomatik olarak açılacaktır.

UYARI
Firma 128 GB’a kadar kartla güncelleme önerse de ben en fazla 32 GB kart kullanmanızı öneririm. 32 GB üstü kartları fat32 formatına dönüştürmek oldukça zordur. Farklı formatla güncelleme yapamayabilir veya güncelleme sırasında cihazın çökmesine sebep olabilirsiniz.

Viofo A129 Duo Kutu İçeriği

 • 1 adet Viofo A129 araç kamerası,
 • 1 adet arka kamera,
 • 1 adet 6 metre arka kamera kablosu,
 • 1 adet GPS modülü,
 • Kablo tutucular,
 • Mini USB veri aktarma kablosu,
 • 3.5 metre mini USB şarj kablosu,
 • Çift çıkışlı araç şarjı,
 • Yedek çift taraflı bantlar,
 • Kablo geçirmek için trim kaldırma aparatı,
 • Kullanma kılavuzu.

Viofo A129 Duo Satın Alma Linkleri

Viofo modelleri artık Türkiye’de bulunabiliyor. Çok büyük fiyat farkı kalmadığı için, yurt içinden satın alabileceğiniz güvenilir linkleri de ekledim. Türkiye’den alımlarda cihaz 2 yıl garantilidir.

➡ GPS dahildir. 
➡ Arka kamera dahildir.
➡ Aynı gün kargoya verilir. 1-3 iş gününde teslim edilir. 

899.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.Devamı..
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Kısalt..
74.90 TL
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL.
Türkiye'den satıştır. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL. Kısalt..

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

69.90 TL
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Anlık indirim
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL.
Türkiye'den satıştır. En düşük fiyat. Aynı gün kargo. Kargo ücreti 5 TL. Kısalt..

Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm. Banggood gümrük vergisi iade sistemi hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

➡ GPS dahildir. 
➡ Arka kamera dahildir.
➡ Ortalama teslim süresi 12-18 gündür. Adresinize teslim edilir. 

117$
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
İndirim kuponu
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Kısalt..
15.10$
Viofo A119S / A129 / A129 IR İçin CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A119S / A129 / A129 IR İçin CPL Filtre
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Kısalt..

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

9.99$
Viofo A129 / A129 IR İçin Gerçek Park Modu Kablosu - Banggood
İndirim kuponu
Viofo A129 / A129 IR İçin Gerçek Park Modu Kablosu - Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Kısalt..

Aracınıza uygun sigorta boyutunda 2 adet almalısınız.

Fuse Tap Bağlantı Aparatı
Anlık indirim
Fuse Tap Bağlantı Aparatı
Aracınıza uygun tipte olandan almalısınız.Devamı..
Aracınıza uygun tipte olandan almalısınız. Kısalt..

YERLİ ÜRETİM CPL FİLTRE

Kendi üretimim olan CPL filtrelerdir. Yurt dışında satılan modellere göre çok daha ekonomiktir. İşlevleri orjinal parçayla birebir aynıdır.  Nasıl takılıp ayarlanacağına buraya tıklayarak bakabilirsiniz. 

49 TL
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Anlık indirim
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 1 Adet
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Kısalt..

Hem ön hem arka kameraya CPL filtre takmak isterseniz aşağıdaki linkten 2’li olarak satın alabilirsiniz. Tek kargo olacağı için daha ekonomiktir.

89 TL
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 2 Adet
Anlık indirim
Viofo Ürünleri İçin CPL Filtre 2 Adet
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Kısalt..

MİCRO Tip Fuse Tap Sigorta Aparatı Türkiye

29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
2 adet micro tip.Devamı..
2 adet micro tip. Kısalt..

MİNİ Tip Fuse Tap Sigorta Aparatı Türkiye

29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
2 adet mini tip.Devamı..
2 adet mini tip. Kısalt..

STANDART Tip Fuse Tap Sigorta Aparatı Türkiye

39.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
2 adet standart tip.Devamı..
2 adet standart tip. Kısalt..

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

243 yorumlar

 1. İyi günler yardım ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.Ancak bu ürünün indirim kuponunun süresi dolmuş sanırım.Yeni bir kupon gelecek mi?

 2. Merhaba Aykut Bey ,ürün elime yeni ulaştı ve 128 gb lık hafıza kartı aldım.ilk sorum şu ortalama kaç gün kayıt yapar ? 2.sorum benim aracımda çakmaklıktan kontak anahtarı olmadan enerji almaya devam ediyor cihaz ve yakın zamanda şehir dışına çıkıp 15 gün olmayacağım kayıt sırasında aküyü bitirir mi diye kaygılıyım sizin deneyimlerinize göre bana yardımcı olursanız çok sevirim.şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Nazif Bey,
   128 GB kartla ortalama 2 kamerayla 10-12 saat civarında kayıt saklayabilir. Çakmaklıkta sürekli enerji varsa 2 gün sonra akünüz arabayı çalıştıramaz hale gelecektir. Uzun süre olmayacaksanız çakmaklığı sökmenizi öneririm.

 3. Slm hocam kamerayı park modu kablosuyla bağladım ancak aracı stop ettirip geldiğimde aracı çalıştırdığım halde kamera açılmıyor rec ışığı sürekli hızlı birşekilde yanıp sönüyor ancak enerjiyi çukarıp takınca açılıyor ve geriye dönük kayda baktığımda kameranın kayıt yapmadığı anlaşılıyor

  • Merhaba Serkan Bey,
   Sorun cihazdan kaynaklı. WiFi özelliği, 7/24 kayıt yaparken açık bırakılırsa cihazı kilitliyor. 7/24 kayıt yapanlar WiFİ özelliğini mutlaka kapalı tutmalıdır. Park modu kablosunu da cihazın yan kısmına alın. Kamerayı kapatıp açtıktan sonra; cihazı ayarlardan fabrika ayarlarına döndürün, kartı formatlayın ve WiFi kapalı olarak kullanmaya devam edip, cihazı bir süre takip etmeye devam edin.

 4. Araçta obd soket girişi var. Bu sigorta kutusunu karıştırmadan obd soketten enerjiyi almak için kamera ile nasıl bir bağlantı yapmalıyım! Aliexpress de obd soket bağlantısı ile çalışan kameralar var. Fakat hiç kullanıcı geri dönütü olmadığı ve sizin a129 ile ilgili olumlu tavsiyeleriniz üzerine kameraya yoğunlaştım. obd soket ile ilgili çözüm öneriniz olursa almayı düşünüyorum. Linkteki gibi http://ali.ski/Jk1yq dönüştürücü kullanabilir miyim? Ya da farklı bir çözüm öneriniz olur mu?

 5. dinçer yıldız

  merhaba sayfanızı inceliyorum fakat indirim kuponlarını kopyalayıp yapıştırdığım zman geçersiz kupon ibaresi geliyor

  • Merhaba Dinçer Bey,
   Kuponu şuanda test ettim, problem yok. A129’un farklı modelleri var. Onlara eklemeye çalışıyor olabilirsiniz. Bilgisayardan, verdiğim link ve kuponlar ile sipariş vermenizi öneririm.

 6. Erol Öztürk

  <merhaba Aykut Bey, bir sorunum var. Viofo A129 çift kamera aldık iki adet, ikisinde de ekran açılmıyor. Sadece birinci tuşa bastığımızda REC üzerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor. İki kamerada da aynı sorun. Neden olabilir? Teşekkürler. (firma Banggood)

 7. Gıyasettin yüce

  Merhaba bende A 129 siparişi verdim vergi kesilmiyecekti bana 3 aya yakın bir zamanda geldi hem geç geldi hemde yüzde 40 vergi aldılar bana 1450 TL ye patladı yani hiçte hoşuma gitmedi geldi kamera çok güzel henüz kullanmadım ileriki zamanlarda yazarım ve şu an yine 3 aya yakındır gece görüş güneşi engelliyici siparişin var hala cevap yok çok geç geliyor beşe vergi alıyorlar bu şekil devam ederlerse bir daha hiç birşey almam

 8. Gıyasettin yüce

  Çok üzüldüm 3 ay bekledim ve birde vergi alınca yani artık güvenim kalmadı çok hoşuma gitmişti 3 sipariş verdim 2 sini aldım 1 siparişinde gelmedi hala bekliyorum aynı anda sipariş etmiştim bazı detayları bilmiyoruz sipariş verirken sizi takip ediyorum anlatımlarına güzel 1 de sürüm olacak mı kimse viofo A129 aldım kurmaya çalışıyorum ama vifi bağlanmıyor videonuzu izliyorum doğru ayrdayim bir türlü viofo programını indirdim bağlanmıyor akıllı telefon bir eksiklik var nedendir çözemedim iyi aksamlar aydinlatirsaniz sevinirim inşallah servislik değildir

  • Merhaba Gıyasettin Bey,
   -Öncelikle en sağdaki tuşa basılı tutup wifi özelliğini aktifleştirin.
   -Telefonunuzdan WiFi arama kısmına girip ağları tarafın.
   -Viofo ağına bağlanın.
   -Uygulamayı açıp cihaza bağlanabilirsiniz.

 9. Aykut bey 27.04.2019 da banggood uygulamasını indirip viafo a129 duo gps ve park kablosunu sepete ekledim indirim kuponunu uyguladıktan direct mail seçeneğiyle vergiler dahil 807.94 tl ye düştü ödeme sayfasında sanal kartıma limit belirledim kredi kart bilgilerimi yazdım ödeme başarısız(failed)diye bir uyarı verdi.mobil bankacılığa girdim ki 807.94 tl lik tutarı Payu.banggood.com çekilmiş gördüm bankayı aradım işlem iptali için yapamayacaklarını söylediler
  Banggood a konu hakkında mail attım kendilerine ücretin gelmediğini söylediler
  İkinci bir mailde kredi kartı hareketlerini ekstremi gönderdim herhangi bit şekilde cevap yazmadılar ne yapmam lazım

 10. Muzaffer Yapıcı

  Aykut Bey kardeşim siteyi inceledim ama karar veremedim. Kafam karıştı . Siz bana şunu alın deyin alayım, biliyorum ki sizin tecrubeniz çok iyi. Bütçe önemli değil, kamera ile birlikte başka yaninda ne almak lazım ( kablo, cdkart vb) .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir