100 TL İndirim
Aye Store Araç Takip Sistemi
İndirim kuponu
Aye Store Araç Takip Sistemi
Ücretsiz kargo
Ücretsiz kargo Show Less

Xiaomi 70Mai Pro Araç Kamerası İncelemesi

No coupons found.
Xiaomi 70Mai Pro Araç Kamerası

Xiaomi 70Mai Pro araç kamerası, Xiaomi 70Mai araç kamerasının ekranlı, GPS destekli, daha yüksek donanımlı modelidir. Fiyat performans olarak başarılıdır. Son dönemde en çok tercih edilen, ekonomik fiyatlı tek kameralı araç kamerasıdır. 1440P çözünürlükte kayıt yapabilir. Xiaomi 70Mai Pro araç kamerasının çekim kalitesi başarılıdır. 2 inç’lik ekrana sahiptir. Ekran boyutu oldukça yeterlidir.

No coupons found.

Xiaomi 70Mai Pro Araç Kamerası Özellikleri

2K 30 FPS çekim kalitesi, WiFi,
2 inç ekran, Sesli kontrol,
140 derece çekim açısı, Dahili hoparlör,
64 GB hafıza kartı desteği, 500 mah batarya,
Döngüsel kayıt, WDR,
Park modu, Buğu çözme algoritması,
Darbe sensörü, GPS modülü desteği,
Sürücü asistanı, Ses kaydı.

Çalışma Mantığı

Çakmaklığa takılarak kullanılır. Kablolar döşeme ve trim parçaları arasından geçirilir, kablo kalabalığı yaratmaz. Kontak açıldığı yani araba çalıştığı zaman açılıp kayda başlar. Kontak kapandığı, yani araç stop ettiği zaman video kaydını bitirip kendini kapatır.

Videoları hafıza kartına kayıt eder. Kart dolduğu zaman eski videoların üzerine yeni video kaydı yapar. Elle kart boşaltmaya gerek yoktur. Döngü şeklinde video kaydı yapmaya devam edecektir.

Kamera cama çift taraflı bantlı tutucusu ile takılır. Kaydırılarak kamera istediğiniz zaman sökülebilir. Kameranın lens kısmı aşağı yukarı hareket edebildiği için dik veya eğik cam fark etmeksizin tüm araç tiplerinde kullanılabilir. Camın eğimine göre lens kısmı yukarı aşağı kaldırılarak, yolu iyi çekeceği açı yakalanır.

WiFi Özelliği Nasıl Kullanılır?

WiFi özelliği sayesinde telefon ile kamera eşleştirilebilir. Videolar WiFi üzerinden telefondan izleyebilir, telefona indirilebilir, silininebilir, kameranın ayarları yapılabilir. Kamera ile telefon arasında yerel bağlantı kurulur. Tamamen ücretsizdir. Uzaktan erişim yapılamaz. Xiaomi 70Mai pro ile telefonunuz 10 metreden uzak olmaması gerekmektedir. WiFi özelliğini kameranın menüsünden açtıktan sonra, Play store veya itunes’tan 70Mai uygulamasını indirip, uygulamayı açmalısınız. Telefondan bağlanmanız gereken WiFi ağı ve şifresi kameranın ekranında gösterilmektedir.

Sürücü Asistanı Nasıl Kullanılır?

Sürücü asistanı özelliğine, yani çarpışma ve şeritten çıkma özelliklerine sahiptir. Bu özelliği aktifleştirmek için GPS modülü alınmalıdır. GPS modülü olmadan sürücü asistanı özelliği çalışmamaktadır. GPS modülü takıldıktan sonra ayarlardan ADAS menüsü açılır. 1 defaya mahsus olmak üzere kalibrasyon yapılır. Yaklaşık 1 dakika sürecek bir işlemdir. Kamerayı ön camda düzgün hizalamak yeterli olacaktır.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Xiaomi 70Mai Pro araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

No coupons found.

Sesli Kontrol Nasıl Kullanılır?

Satın alma linklerini paylaştığım model global versiyon yani İngilizcedir. Çince versiyonu da bulunmaktadır. Global versiyonu almanızı öneririm. Global versiyonda, cihaz menüleri ve uygulaması İngilizcedir. Ayrıca İngilizce sesli komut özelliği vardır. Bu sayede istediğiniz videoları acil durum klasörüne taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken “record video” demeniz olacaktır.

Diğer sesli komutlar:

Komut İşlevi
Take picture Fotoğraf çeker
Turn on WiFi WiFi özelliğini açar.
Turn off WiFi WiFi özelliğini kapatır.
Turn off screen Ekranı kapatır

No coupons found.

70Mai Modelleri Arasındaki Farklar

Diğer 70Mai modelleri de düşünülünce tercih yapmanın zor olduğunun farkındayım. Bu yüzden diğer modellerle karşılaştırmalı tablo hazırladım.

70Mai 1 S 70Mai Mini 70Mai Lite 70Mai Pro 70mai Dikiz Aynası
Dil İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce İngilizce
Ekran X X 2 İnç 2 İnç 5 İnç
Çözünürlük 1920x1080P 2560x1600P 1920x1080P 2592x1944P 2560x1600P
G. Sensörü Sony IMX 307 OSO5A10 Sony IMX 307 Sony IMX335 Sony IMX335
Batarya 240 mah 500 mah 500 mah 500 mah 500 mah
Park Modu X
*Sesli Kontrol X X X
S. Asistanı X X
WDR
Sis Çözücü X X
WiFi

*Sesli kontrol özelliği sadece global versiyonlarda kullanılabilir.

Xiaomi 70Mai CPL Filtre Ne İşe Yarar?

Xiaomi 70mai Pro araç kamerası CPL filtre talebi çok yüksekti. Bu yüzden 70Mai Pro modeline uygun CPL filtre üretimi yaptım. CPL filtreler artık kullanıma hazırdır.

No coupons found.

CPL filtre, konsolun camda oluşturduğu yansımayı minimuma indirerek, daha iyi görüntü kalitesi sağlar. Örnek olarak görsele bakabilirsiniz.
Not: Kameranın takılı olduğu camda film varsa CPL filtre kullanılamaz.

Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu sayfayı çok fazla uzatmamak için yazılım güncelleme anlatımını farklı sayfada hazırladım. Aşağıdaki linkten Xiaomi 70Mai Pro güncelleme anlatımına ulaşabilirsiniz.

https://www.kamerarehberi.com/xiaomi-70mai-pro-arac-kamerasi-guncelleme-firmware-update/24840

Güvenilir Satın Alma Linkleri

No coupons found.
No coupons found.
No coupons found.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

47 yorumlar

 1. yurt dışı alışverişlerinde gümrük vergisi ne zaman nasıl ödeniyor

 2. Bu kamerada kayıt dakikaları 1 dk fazla ayarlanabiliyormu ?

 3. Aykut Bey bu kamera xiaominin arka kameraları ile uyumlu mudur?

 4. Benim görüntüler balık gözü lens şeklinde gözüküyor kardeş seninkiler düz neden acaba

 5. İyi günler bende 70mai pro ve GPS sensörü var tüm özellikler açık olmasına ve firmware 1.0.9 olmasına rağmen en güncel olan firmware, GPS koordinat ve hız ekranda yok bide araç salladıkça GPS modülü temassızlık yapıyor sanırım ne gibi bir şey yapabilirim. Hız bilgisi ve GPS koordinatları sizin örnek videonuzda da yok anladığım kadarıyla firmware güncellemesi ile mi kaldırıldı, benim camera Nisan 2020 üretimi orijinal gelen firmware 1.0.8 Di onda da hiz ve koordinat yoktu

  • Merhaba Hüseyin Bey,
   70mai pro modeli hız ve koordinatı sadece uygulama üzerinden izlerken gösterir. Telefona veya bilgisayara kopyalanan videolara hız ve koordinat eklemez.

 6. Merhaba:Bu kameranın iki şekil başlıkta 70Mai Pro Akıllı Wi-Fi Araç Kamerası 1080p Global Versiyon ve 70Mai Pro Akıllı Araç İçi Kamera 1944p öğrenmek istediğim bu cihazlar aynı mı yoksa farklı model mi yoksa yalnızca başlıkları farklı arama motorlarında öne çıkmaları mı cevaplarınız için Teşekkürler.

 7. Merhaba bu cihazın servis bilgilerini bulamadım..! Xaomi bu ürüne destek vermediğini söylüyor..! Kamera tırnakları sıcakta esnediği için GPS modülüne temas etmiyor..! Sizin servis ile ilgili bir bilginiz var mı acaba satın aldığım yer biz servisi değiliz diyor Teşekkür ederim

  • 70Mai ürünlerini Namütenahi Bilişim İnşaat. ithalat ediyordu. Onlarla görüşebilirsiniz.

   • Çok teşekkür ederim yalnız bu firmaya henüz ulaşabilen olmamış internette araştırdım 🙂 ayrıca bu ürünün xaomi olmadığını öğrendim. Servisi yok satın alacaklar belki bir daha düşünür.

  • Aynı sorun bizdede vardı.Japon yapıştırıcı ile modülü yapıştırdıktan sonra temas problemi ortadan kalktı ve her daim ADAS modülü hem uygulamadan hem de cihaz dan açılıyor.Japon yapıştırıcı harici inanın hiç bir çözüm işe yaramadı bizde.

 8. Merhaba,
  Bu ürünü satın alanlar araç kapısını kapattıktan sonra oluşan sarsıntıdan dolayı park modunun bunu bir darbe olarak algıladığı için hemen 20 dklık kayda girdiğinden ve pili bitirdiğinden şikayet etmişler. Gelen güncellemeler ile bu sorun çözüldü mü acaba?

  • Hassasiyeti düşürerek kapı kapandığında açılmasına çözüm bulabilirsiniz. Darbe algıladığı zaman 1 dakikalık acil durum kaydı yapıp kapanıyor.

 9. Cevabınız için teşekkür ederim. 70Mai ile 360 G300 araç içi kamera arasında kararsız kaldım. 70Mai için ayrıca GPS modülü almak gerekiyor , 360 G300 ise dahili GPS var, Türkçe dil desteği geleceği söyleniyor ve toplamda 400 liraya alınabiliyor. 70 Mai GPS modülü ile 600 liraya yakın bir maliyeti oluyor. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

 10. merhabalar. 1-3-5 dakika değil de kesintisiz video kaydı yapıyor mu acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir