100 TL İndirim
Aye Store Araç Takip Sistemi
İndirim kuponu
Aye Store Araç Takip Sistemi
Ücretsiz kargo
Ücretsiz kargo Show Less

360 G300 Araç Kamerası İncelemesi

Merhabalar,

Sizler için 360 G300 araç kamerasının incelemesini hazırladım. G300 araç kamerası Türkiye pazarına henüz yeni giren, sunduğu özellikler sayesinde son dönemde oldukça sorulan bir modeldir. G300 araç kamerası 400 TL’lik satış fiyatına sahiptir. 2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. 160 derece çekim açısı, 1296p 25 FPS çekim kalitesine sahip olan G300’ün, dahili GPS ve dahili WiFi özelliği mevcuttur. WiFi üstünden telefonla kameraya bağlanabilir, GPS sayesinde aracın hız bilgisini videoya ekleyebilirsiniz. GPS ve WiFi hakkında daha fazla bilgi almak için yazının devamına bakabilirsiniz.

No coupons found.

Cama çift taraflı bantla yapıştırılıyor. Lens kısmı aşağı yukarı hareket edebiliyor. Bu sayede camın eğimine göre kameranın görüş açısını düzeltmeye müsaade ediyor. Kameranın şuanda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Türkiye distribütörüyle görüştüğümde; çevirinin yapıldığını, üretici firmanın 1 ay içerisinde Türkçe dil desteğini ekleyeceğini belirttiler.

Çalışma Mantığı

360 G300’ün kutu içeriğinden araç şarjı ve şarj kablosu çıkıyor. Kamerayı cama yapıştırıp, kamera çakmaklığa bağlamak yeterli oluyor. Detaylı montaj anlatımı için yukarıdaki inceleme videosunu izleyebilirsiniz. Arabayı çalıştırınca kameraya enerji geliyor. Kamera otomatik olarak açılıp kayda giriyor. Araç stop edince kamera video kaydını durdurup otomatik olarak kendini kapatıyor*.

*Çoğu aracın çakmaklığında sadece araç çalışırken enerji olur. Bazı araçlarda çakmaklıkta sürekli güç olabilir. 

ÖZELLİKLERİ

1296P çözünürlük, 2 inç ekran,
Novatek 966672 işlemci, 300 mah batarya,
128 GB hafıza kartı desteği, Dahili mikrofon,
Dahili GPS(Video altına hız bilgisi ekler), Dahili hoparlör,
WiFi, Park modu,
160 derece çekim açısı, Aşağı yukarı hareketli lens,
Darbe sensörü, Mola hatırlatma,
Hızlandırılmış video kaydı, Döngüsel kayıt.

Döngüsel Kayıt & Hafıza Kartı Desteği

128 GB hafıza kartı desteği bulunuyor. Döngüsel kayıt yapan araç kameralarında Samsung Evo Plus 128 GB U3 hafıza kartı tercih etmenizi öneririm. Özellikle Kingston ve Sandisk araç kameralarında çabuk bozulan hafıza kartlarıdır.

No coupons found.

G300 araç kamerası, döngüsel kayıt özelliği sayesinde kart dolduktan sonra da kayda devam ediyor. Eski video kayıtlarını parça parça silip, üzerine yeni video kaydı yapıyor. Kart dolduğunda elle müdahale gerektirmiyor. Darbe sensörü sayesinde acil durumları ayrı klasöre atıp, döngüsel kaydın dışında kalmasını sağlayabiliyor.

WiFi Özelliği

360 G300 araç kamerasında dahili WiFi özelliği bulunuyor. Standart olarak sunulan bu özellik, kamera ile telefon arasında yerel bağlantı kurulmasını sağlıyor. Aracın yanındayken kameraya bağlanıp, kameranın ayarlarını yapabilir, hafıza kartına kaydedilmiş videoları telefona kopyalayabilirsiniz.

WiFi özelliği uzaktan erişim için değildir. Kamera ile telefon arasında 10 metreden fazla uzaklık olursa kameraya bağlanamazsınız. Araç takip sistemi ile araç kamerasında bulunan GPS ve WiFi tamamen farklı sistemlerdir. 

IOS
https://apps.apple.com/ai/app/360-dash-cam/id995905771

Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.dr

Kameranın uygulamasını Android’de test ettim. Gerçekten pratik ve işlevsel uygulama geliştirilmiş. İncelemeyi hazırladığım dönem boyunca uygulama kaynaklı problem görmedim.

Not: Kameranın WiFi ağına bağlandıktan sonra uygulamayı açtığınızda kameraya direk bağlanmayacaktır. Öncelikle telefonunuz konum/GPS bilgisini açmanız gerekmektedir.

GPS Özelliği

360 G300 araç kamerasında dahili GPS özelliği bulunuyor. Standart olarak sunuluyor. GPS, aracın hızını videonun altına ekler. Kaza durumunda “hızlı gidiyordun” suçlamalarına karşı elinizde kanıtınız olur. Mobil uygulaması üzerinden geçmiş videoları izlerken aracın hangi konumda olduğu harita üzerinden de görebilirsiniz.

GPS özelliği uzaktan erişim için değildir. Kamera ile telefon arasında 10 metreden fazla uzaklık olursa kameraya WiFi üzerinden bağlanamayacağınız için aracın konum bilgisine ulaşamazsınız. 

Park Modu

G300’ün 2 farklı park modu seçeneği bulunuyor.

1.Kamera darbe algıladığında kayda başlama

Bu özelliği menüden kolaylıkla açabilirsiniz. Kameranın dahili bataryasını ve darbe sensörünü kullanarak aracın darbe aldığını algılayıp otomatik açılıp kayda girer. Bu şekilde aracınıza çarpıp kaçanları görebilirsiniz. Park modunun hassasiyetini yükselterek daha düşük darbelere duyarlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

2.Park halinde sürekli hızlandırılmış kayıt yapma (extra kablo gerektirir)

Bu modu kullanmak için yurt dışından kablo alınması gerekmekte ve sigorta kutusundan bağlantı yapılması gerekmektedir. Daha önceden incelediğim Mini 0906 araç kamerasının park modu kablosu, G300’ün park modunu da çalıştırmaktadır. Bu park modu kablosu üzerinde 3 renk kablo bulunur. Siyah kablo şase, sarı kablo sürekli enerji, kırmızı kablo kontağa bağlı enerjiye bağlanır. Araç çalışıyorken normal hızda/kalitede video kaydı yaparken, araç stop ettiğinde normal kaydı bitirip hızlandırılmış video kaydı yapmaya başlar. Bu sayede geri dönük daha uzun süre kayıt tutmak mümkün olur. Bahsettiğim kabloyu almak için buraya tıklayın.

Kutu İçeriği

Kameranın kutu içeriğinden hafıza kartı hariç ihtiyacınız olabilecek her şey çıkıyor.

 • G300 araç kamerası,
 • 3 metre şarj kablosu,
 • Statik film,
 • Kablo geçirme aparatı,
 • Şarj aleti
 • Kılavuz.

Satın Alma Linkleri

No coupons found.
No coupons found.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

2 yorumlar

 1. merhaba bu ürün ile 70 mai pro arasında kaldım . 360 daki fps değeri düşük geldi bunu firma yazılımla arttırabilir mi . bir de 70 mai nin teknik servisini bulamadım . bir sorun yaşadığımızda hangi firma ile muhattap olacağız biliyor musunuz . siz bu iki üründen hangisini tavsiye edersiniz

  • Merhaba İbrahim Bey,
   360’ın FPS’i dediğiniz gibi düşük. 70Mai pro çekim kalitesi olarak daha iyi. Bir çok firma satışını yapıyor. 1 ithalatçısı var diye biliyorum. Bu tarz cihazlarda genellikle ürün satıcıya gönderilir, satıcı ithalatçıya gönderirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir