Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Uygun Fiyatlı Araç Kamerası: Xiaomi 70 Minutes İncelemesi

GÜNCELLEME: 70mai modeli yenilendi. Xiaomi 70mai modeli satışı sona erdi. 70mai‘nin geliştirilmiş modeli olan, 70mai 1S modeli satışa sunuldu. İncelemek için buraya tıklayın. 

Xiaomi 70Mai araç kamerası yerine aşağıdaki 2 modelli incelemenizi öneririm. 

Araç kamerası piyasasında rekabet çok büyük. Bu yüzden düşük bütçeli, kaliteli ürünler yapılmaya çalışıyor. Xiaomi 70 minutes araç kamerası, düşük bütçeli araç kameraları sınıfına giriyor. Çekim kalitesi ne mükemmel ne de kötü. Fiyatına göre iyi performans gösteriyor.

32.46$
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
İndirim kuponu
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less

135 derecelik çekim açısı ve Sony IMX323 görüntü sensörü var. Sony sensör gece çekiminde oldukça başarılı olmasını sağlıyor. Kameranın ekranı yok. Bu yüzden tüm ayarlar WiFi uygulaması üzerinden yapılıyor. Ayrıca galeriye de telefon uygulamasından erişim sağlanabiliyor. Benim incelemem sırasında IOS desteği bulunmuyordu. Artık IOS cihazları da destekliyor.

Yanında gönderilen 3.5 metrelik şarj kablosu ve şarj aletiyle, çakmaklığa takılarak kullanılıyor. Çakmaklığa taktıktan sonra arabayı çalıştırınca kamera açılıp kayda başlıyor, araba kapanınca videoyu sonlandırıp kendini kapatıyor. 64 GB hafıza kartı destekliyor. Hafıza kartı dolduktan sonra eski kayıtların üzerine, yeni video kayıtlarını yapmaya başlıyor.

FOTOĞRAFLARI

xiaomi-7-minutes00002
xiaomi-7-minutes00003
xiaomi-7-minutes00009
xiaomi-7-minutes00008
xiaomi-7-minutes00007
xiaomi-7-minutes00004
xiaomi-7-minutes00006
xiaomi-7-minutes00005

ÖZELLİKLERİ

WiFi,64 GB micro SD kart desteği,
130 derece lens açısı,Döngüsel kayıt,
Mstar 8328P chipsetTelefondan otomatik saat senkronu,
SONY IMX323 görüntü sensörü,240 mah batarya,
1080p 30 FPS çekim kalitesi,3.5 metre şarj kablosu,
G-sensör,Araç şarjı.
Ses kaydı,Fotoğraf çekimi,
Bilgi ledleri,Galeri.

EKSİ YÖNLERİ

 • Kameranın gece çekimi çok başarılı ama gündüz çekimlerinde parlama biraz fazla. Fiyata göre düşünülürse eksi yön de olmayabilir.
 • Acil durum tuşu yok.

DÖNGÜSEL KAYIT VE OTOMATİK AÇILMA

Çok fazla soru geldiği için otomatik açılmadan bahsetmek istiyorum. Kameranın yanında şarj aleti ve araç şarjı gönderilir. Kamerayı bunlarla taktığınız zaman kontağı çevirdiğiniz zaman kameraya enerji gelir, kamera açılır, kayda başlar. Kontağı kapattığınız zaman kameranın enerjisi kesilir, video kaydını düzgün şekilde bitirir, otomatik olarak kapanır.

Çok soru geldiği için döngüsel kayıttan da kısaca bahsetmek istiyorum. Araç kameraları döngü şeklinde kayıt yapar. Kartı elle boşaltmaya gerek yoktur. Videolar 1’er dakikalık parçalar halinde kayıt edilir. 1 saatlik kayıt kapasiteniz varsa 60 tane 1 dakikalık videoya sahip olursunuz. 60. dakika dolduğu zaman kartta yer kalmadığı için 1.dakikadaki görüntüyü siler ve üzerine yazar. Yani tüm kaydı silip baştan yazmaya başlamaz.

BİLGİ LEDİ

Kamera ekran sahip değil. WiFi üzerinden bilgilere bakılabiliyor. Ancak her seferinde WiFi bağlantısıyla kamerayı kontrol etmek yerine, kameranın yanında bulunan renk değiştiren ledle kameranın çalışma durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Kayıtta değilken, WiFi açıksa; mavi ışık yanıp söner,
 • Kayıtta değilken, WiFi kapalıysa; mavi ışık sabit yanar,
 • Kayıttayken, WiFi açıksa; yeşil ışık yanıp söner,
 • Kayıttayken, WiFi kapalıysa; yeşil ışık sabit yanar
 • Kart takılı değilken; WiFi açıksa, kırmızı ışık yanıp söner,
 • Kart takılı değilken; WiFi kapalıysa, kırmızı ışık sabit yanar.

WİFİ AÇMA/KAPATMA

WiFi özelliğini açmak için kameranın kısayolu mevcut. Kamera açıldıktan sonra yandaki bilgi ledi sabit şekilde yanıyorsa WiFi kapalı anlamına gelir. 1 defa yandaki tuşa basınca yavaş yavaş ışık kapanıp açılmaya başlar. Işık bu şekilde yanmaya başladığı zaman WiFi açık anlamına gelir.

WİFİ BAĞLANTISI VE KURULUM

Kameranın ekranı olmadığı için tüm ayarlar WiFi üzerinden yapılıyor. WiFi bağlantısına başlamadan önce aşağıdaki linkten Android için olan İngilizce uygulamayı indiriyoruz.
https://yadi.sk/d/F133iVFg3Q9j92

KARTI FORMATLAMAK

Kartı formatlamak için kameranın kısayolu mevcut. Kartı formatlamak için kameranın yanında bulunan tuşa arka arkaya 3 defa hızlı şekilde basmak yeterli. Mavi bilgi ledi hızlı şekilde yanıp sönmeye, kamera Çince konuşmaya başlıyor. Yaklaşık 5 saniyede hafıza kartı formatlanıyor.

FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRMEK

Fabrika ayarlarına yeniden dönmek için kameranın yanında bulunan tuşa arka arkaya 5 defa hızlı şekilde basmak yeterli. Mavi bilgi ledi hızlı şekilde yanıp sönmeye, kamera Çince konuşmaya başlıyor. Daha sonra kamera otomatik olarak kapanıyor. Kamerayı elle tekrar açtıktan sonra ayarlar sıfırlanmış olacaktır.

KAYIT KAPASİTELERİ

Verileri ortalama olarak hesapladım. 32 GB micro sd kart 4.5 saat, 64 GB micro sd kart geriye dönük 9 saat kayıt saklayabiliyor.

VİDEO BOYUTU VE BİTRATE

Kamera 1’er dakikalık parçalar halinde kayıt yapıyor. 1 dk videonun boyutu 118 MB, bitrate değeri 16100 kb/sn.

KUTU İÇERİĞİ

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı veya aşağıdaki anlatım videosunu izlemenizi öneririm. Videolu anlatım için; https://youtu.be/Gk7zjKLWR7g
32.46$
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
İndirim kuponu
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less

Aliexpress’ten nasıl sipariş verilir?
https://www.kamerarehberi.com/aliexpress-alisveris-rehberi-nasil-alinir/12069

Aliexpress’te şuanda oldukça yüksek fiyata satılıyor. Ancak ara ara indirimler olabiliyor. Yine de aşağıdaki linkten de fiyat kontrolü yapmanızı öneririm.

36.99$
Xiaomi 70 Minutes WiFi - Aliexpress
Anlık indirim

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

98 yorumlar

 1. merhaba.uzun süredir sorunsuz kullanıyorum fakat bu aralar.wifiye baglandıktan sonra kayıt yapıyor.telefon ile bağlantıyı kesince yanıp sönen yeşil ışık maviye dönüşüp yanıp sönüyor.telefona bağlayın diye uyarı çıkıyor.ne yaptıysa düzelmiyor.yardımcı olur musunuz

 2. Merhaba Aykut bey;

  Size iki sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.
  1. Bu kameranın default gelen haliyle ilk açılışta Wi-Fi açık olarak mı açılıyor ?
  2. Eğer öyleyse Default Wi-Fi yi kapalı olan Firmware mevcut mu ? ( b1w blueskysea gibi ?) zira telefonun Wi-Fi ye sürekli bağlanmasını istemiyorum. Sadece ihtiyaç duyduğumda Wi-Fi yi açıp işim bitince de kapatmak istiyorum belki Wi-Fi yi kapatma tuşu vardır ama her seferinde ona basmak bir dert olur. Sayenizde b1w güncellemesiyle dertlerime derman olmuştunuz. Çok teşekkür ederim bu arada…

  • Merhaba İlker Bey,
   WiFi cihaz üstünden kapatılıp açılabiliyor. İstediğiniz zaman açabilirsiniz.

   WiFi özelliğini açmak için kameranın kısayolu mevcut. Kamera açıldıktan sonra yandaki bilgi ledi sabit şekilde yanıyorsa WiFi kapalı anlamına gelir. 1 defa yandaki tuşa basınca yavaş yavaş ışık kapanıp açılmaya başlar. Işık bu şekilde yanmaya başladığı zaman WiFi açık anlamına gelir.

   Ledlerin anlamlarına aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

   Kayıtta değilken, WiFi açıksa; mavi ışık yanıp söner,
   Kayıtta değilken, WiFi kapalıysa; mavi ışık sabit yanar,
   Kayıttayken, WiFi açıksa; yeşil ışık yanıp söner,
   Kayıttayken, WiFi kapalıysa; yeşil ışık sabit yanar
   Kart takılı değilken; WiFi açıksa, kırmızı ışık yanıp söner,
   Kart takılı değilken; WiFi kapalıysa, kırmızı ışık sabit yanar.

 3. Anladım yani ayarlarından Wi-Fi Off modu seçilip daha sonraki açılışlarında hep Wi-Fi off olabiliyor ve ihtiyaç halinde de düğmeyle Wi-Fi tekrar bir seferlik açılabiliyor

  Çok teşekkürler Aykut bey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir