previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerası İncelemesi


Herkese merhaba,
   Siteyi kurduğum 4 yıllık zaman dilimi boyunca, Viofo’nun tüm araç kameralarının incelemelerini yaptım. Viofo, müşteri isteklerini dikkate alarak çift kameralı, wifi özellikli, GPS‘li, kapasitör tip bataryalı yeni modeli A129 modelini piyasaya çıkardı. Viofo A129’un tüm çekim testlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

İncelememin en sonuna güvenilir satın alma linki ve indirim kuponu ekledim. Piyasa çıktığından beri ilk defa bu kadar ucuza satılıyor. Kupon tükenmeden fırsattan faydalanmanızı öneririm. Bu inceleme 15 OCAK 2019 tarihinde güncellenmiştir. 

GÜMRÜK KAMPANYASI
Yeni! Viofo A129 modelini en ucuz fiyata satan firma, yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Gümrük vergisini firmanın karşıladığı seçenekle nasıl sipariş verileceğini detaylı olarak videoyla inceleme sonunda anlattım.

Yeni Park Modu Kiti
Viofo’nun yeni çıkardığı park modu kablosunun inceleme ve montaj anlatımını hazırladım. Aşağıdaki videoyu izleyerek, kameranın park halinde nasıl kayıt yapabileceğini öğrenebilirsiniz. 

CİHAZ ÖZELLİKLERİ

Ön+arka görüntü kaydı, Dahili hoparlör,
140 derecelik çekim açısı, Cihaz üzerinden video izleyebilme,
256 GB micro SD kart desteği, Acil durum tuşu,
GPS ile hız ve koordinat bilgilerini kayıt etme, Türkçe dil desteği,
Ses kaydı, CPL filtre desteği(sonradan alınabilir), 
WiFi, Bluetooth kumanda(sonradan alınabilir), 
Ön/arka Sony IMX291 görüntü sensörü, 2 inç ekran,
Novatek 96660 işlemci, Videoya tarih/saat ekleme,
Park modu, WDR,
Darbe sensörü, Kapasitör tip batarya.

Normalde çift kameralı modelleri pek önermediğimi diğer incelemelerimi okuduysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Bu cihaz, çift kameraları modellere karşı olan kötü yargıyı kıracak kalitede hem ön hem arka gerçek 1080p çekim kalitesine sahip. Diğer çift kameralı modellerde ön kameranın çözünürlüğünden kısılır, arka kameraya biraz işlemci ayrılarak hesap makinesiyle çekilmiş gibi görüntü kaydı yapılması sağlanırdı. Bu cihaz kesinlikle o cihazlardan değil. Hem ön hem arka kamerası gerçekten iyi kayıt kalitesine sahip. Bu kamera incelediğimden beri de kendi aracımda Viofo A129 GPS’li çift kameralı modelini yeni park modu kablosuyla birlikte kullanıyorum. 

Son güncellemelerle birlikte eklenen gecikmeli açılma özelliği sayesinde araç kameralarının, arabayı çalıştırırken kapanıp, açılmaması sorununa çözüm bulundu. Bu özellik sayesinde kontağı kapattıktan sonra isteğe bağlı olarak kameranın 5 veya 10 saniye gecikmeli açılması sağlanabiliyor. Sigorta kutusundan veya çakmaklıktan kullananlar kullanıcılar için bu özellik oldukça iş görecektir.
Viofo A129 Araç Kamerası Viofo A129 Araç Kamerası
Viofo A129 araç kamerası, ön ve arka camdan kayıt yapıyor. İsteğe bağlı olarak 2.kameras arabanın içini kayıt edecek şekilde kullanılabilir. İki kamerası da Sony’nin 7 katmanlı IMX291 görüntü sensörünü kullanıyor. 140 derecelik çekim açısına sahip. Bu görüntü sensörü için gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Viofo’nun diğer modellerinde de kullandığı Novatek’in 96660 serisi chipseti kullanılıyor. Bu bileşenler sayesinde hem ön hem arka kameraya 1080p 30 FPS kalitede çekim yapabiliyor. Kameranın sahip olduğu Sony görüntü sensörüyle, gece çekiminin iyi olduğunu da belirtmek istiyorum. Plaka okuması da başarılı. Çift kameralı cihaza göre çekim kalitesinin daha iyi olduğu söylenebilir.  

256 GB’lık hafıza kartı desteği sayesinde, geriye dönük daha uzun görüntü kaydı saklayabiliyor. Hafıza kartını doldurduğu zaman otomatik olarak eski video kayıtlarının üzerine, yeni video kayıtları yapıyor. Araç kamerası seçimi kadar, hafıza kartı seçimi de önemlidir. Viofo ürünleriyle Samsung Evo Plus serisi hafıza kartları uyumlu çalışmaktadır. Kart olarak bu seriden almanızı öneririm. Şuanda orjinal samsung kartlar en uygun amazon.com.tr’de satılıyor.
Viofo A129 Araç Kamerası
Acil durum tuşu sayesinde o an çekilen videoyu başka klasöre taşımasını, otomatik olarak silinmemesi sağlayarak, videolara daha sonra kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Acil durum tuşu, üzerinde ünlem işareti olan tuştur. Tuşa basıldığı zaman ekranda üçgen arka plan ortasında ünlem işareti çıkmaktadır.
Viofo A129 Araç Kamerası
2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. Ekranın ışık şiddeti iyi. 2 kameranın görüntüsünü ekranı bölerek gösterebiliyor. Cihazın hem arka hem ön kamerası aşağı yukarıya oynayabiliyor. Her aracın cam eğimi aynı olmadığı için, kameranın aşağı yukarı hareket ettirilebilir olması oldukça faydalı oluyor. 
Viofo A129 Araç Kamerası
GPS özelliği sayesinde aracın hızını, koordinatlarını videonun altına ekleyebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. DashcamViewer programını indirerek yukarıdaki görseldeki gibi videoları izleyebilirsiniz. 

Arka kamera park modu çekimi
https://youtu.be/Y26x2xPj3XA

Viofo A129 modelinin park halinde de çekim yapma özelliği, yani parkı modu özelliği bulunuyor. Sigorta kutusundan enerji almaya yarayan aparat alınarak(inceleme sonunda linki mevcut), kameraya araba çalışmıyorken de enerji vermesi sağlanıyor.

Viofo’nun Kasım 2018’de çıkardığı yeni park modu kablosuyla aracı stop ettiğiniz anda isteğe bağlı olarak düşük kalitede veya hızlandırılmış olarak video kaydına geçiyor. İsterseniz park halinde de normal hızda kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak geriye dönük daha fazla görüntü saklayabilmek için park halinde normalde hızda kayıt yapmanızı önermem. Aracın anahtarını taktığınız anda normal kalitede ve normal hızda kayıt yapmaya döner. Bu özellik sayesinde arabanızı park halinde de koruyabilirsiniz. İnceleme sonuna kablonun da linkini ekledim.

Viofo A129’un hem ön hem arka kamerasının CPL filtre desteği bulunuyor. CPL filtre; konsol yansımalarını, ışık parlamalarını engelleyen, cihazın lens kısmına takılan bir ürün. CPL filtrenin ne kadar işe yarar bir aparat olduğunu gösteren testi ve ekran görüntülerini aşağıya ekledim. Bence en azından sadece ön kamera için bile olsa CPL filtre alınması gerekiyor. Daha ekonomik olması için kendim CPL filtre üretimine başladım. Ürettiğim filtreler en az orjinal filtre kadar performans vermektedir. Tavsiyem en azından ön kamera için CPL filtre almanızdır. Eğer bütçe sorunu yaşamıyor iseniz hem ön hem arka filtre almanızı öneririm. İncelememin en sonuna satın alma linklerini ekledim.
Viofo A129 Araç Kamerası CPL Filtre

A129’un WiFi özelliği bulunuyor.  Viofo A129’un WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması

GÜNCELLEME

Viofo kameraları için sık sık güncelleme yayınlıyor. Güncellemeler görüntü kalitesi iyileştirme ve sorunları giderme amaçlı yapılıyor. Aşağıdaki linkten A129 modeli için en güncel yazılıma ulaşabilirsiniz.
https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000087812-viofo-a129-dash-cam-firmware

Hafıza kartını FAT32 olarak formatlayın. Kartın içine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı yükleyin. Kartı cihaza takın ve 5v enerji verin. (5v telefon şarjı kullanabilirsiniz) Kamera otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır. Güncelleme bittikten sonra cihaz otomatik olarak açılacaktır.

UYARI
Firma 128 GB’a kadar kartla güncelleme önerse de ben en fazla 32 GB kart kullanmanızı öneririm. 32 GB üstü kartları fat32 formatına dönüştürmek oldukça zordur. Farklı formatla güncelleme yapamayabilir veya güncelleme sırasında cihazın çökmesine sebep olabilirsiniz.

KUTU İÇERİĞİ

 • 1 adet Viofo A129 araç kamerası,
 • 1 adet arka kamera,
 • 1 adet 6 metre arka kamera kablosu,
 • 1 adet GPS modülü,
 • Kablo tutucular,
 • Mini USB veri aktarma kablosu,
 • 3.5 metre mini USB şarj kablosu,
 • Çift çıkışlı araç şarjı,
 • Yedek çift taraflı bantlar,
 • Kablo geçirmek için trim kaldırma aparatı,
 • Kullanma kılavuzu.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

GÜMRÜK KONUSU
Artık Banggood üzerinden verilen siparişlerde gümrük vergisi sorunu olmayacak. Satıcı firma yani Banggood, vergileri sizin adınıza ödeyecek. Vergi çıkacak mı korkusu yaşamadan, resmi işlemlerle uğraşmadan gümrük vergisi dahil olarak alabilirsiniz. Yeni sistemden faydalanmak için siparişlerinizi “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle vermeniz gerekmektedir.
Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm. Ayrıca A129’un gümrük vergisini kapsayan seçenekle nasıl alınacağını baştan sona kadar videolu anlatım olarak hazırladım.

➡ GPS dahildir. 
➡ Arka kamera dahildir.
➡ Banggood güvenilir bir sitedir. Endişe etmeden alışveriş yapabilirsiniz.
➡ Şuanda en ucuz Banggood’da satılıyor.
➡ Yukarıda bahsettiğim yöntem ile vergi ödemesi çıkmaz.
➡ Ortalama teslim süresi 12 gündür. Adresinize teslim edilir. 

DİKKAT

UYARI! Mobil uygulamada 3d ödeme olmadığı için banka onay vermeyebilir. Bu yüzden bilgisayardan aşağıdaki link ve kuponu kullanarak almanızı öneririm. 

Viofo A129 WiFi Araç Kamerası GPS’li Çift Kameralı Modeli
Turkey direct mail 6.22 dolar (Vergiler dahil seçenek)
“Alibuy1291125” indirim koduyla 117
 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/Viofo-A129-Duo-DualWi-Fi…..GPS-p-1321355.html

Eğer yukarıda kupon aktif değilse alternatif olarak “konimA129” veya “Alibuy1291125” kuponlarını deneyebilirsiniz.

Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre
“BgAuMotor” indirim koduyla %12 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/VIOFO-CPL-….era-Car-DVR-p-1377049.html

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosu
“BgAuMotor” indirim koduyla %12 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/A129-Car-Camera-3-Wire-ACC-…-p-1379471.html

Sigorta Kutusu Enerji Alma Aparatları (Fuse Tap)
Aracınıza uygun sigorta boyutunda 2 adet almalısınız.

https://tr.aliexpress.com/item/-/32784873534.html

YERLİ ÜRETİM CPL FİLTRE

Kendi üretimim olan CPL filtrelerdir. Yurt dışında satılan modellere göre çok daha ekonomiktir. İşlevleri orjinal parçayla birebir aynıdır.  Nasıl takılıp ayarlanacağına buraya tıklayarak bakabilirsiniz. 

Viofo A129 İçin 1 Adet Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre – 45 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan/ik…ay/

Hem ön hem arka kameraya CPL filtre takmak isterseniz aşağıdaki linkten 2’li olarak satın alabilirsiniz. Tek kargo olacağı için daha ekonomiktir.

Viofo A129 İçin 2 Adet Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre – 85 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan..a12..tay/

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Check Also

Araç Kamerasında Sık Kullanılan Özellikler

Araç kameralarının özellikleri yanlış yorumlanabiliyor. Bu yüzden en fazla sorular özellikleri detaylı olarak ayrı sayfalarda …

112 yorumlar

 1. Merhaba Aykut Bey,
  Cihazın kurulumunu tamamladım sayenizde. Şöyle bir sorum olacak; park modu açık ancak start stoplu aracım olduğundan, trafikteyken stop ettiğinde cihaz kapanıp tekrar açılıyor ve yaklaşık 20 sn’lik bir kayıp oluyor görüntü kayıtlarında. Bir türlü düzeltemedim, gecikmeli açılmayı kapalı, 5 sn. ve 10 sn. olarak 3 seçeneğide denedim ancak bu hata düzelmedi. Tecrübelerinize dayanarak nasıl düzeltebilirim sorunu?

  • Merhaba Çağatay Bey,
   SS ile aracın çalışması sırasında ilk marşa göre daha yüksek enerji çekilir. Çünkü aydınlatmalar, multimedia, kadranlar vs bir çok şey çalışmaya devam eder. SS ile aracın çalışması sırasında akü voltajı 11.6 voltun altına iniyorsa buna çözüm bulma şansınız yoktur. Tavsiyem SS ile çalışırken voltajın kaça düştüğünü ölçtürmeniz. Eğer 11.6v altına kadar inmiyor ise sigorta kutusuna yaptığınız bağlantıyı başka sigortayla değiştirmeniz olacaktır.

 2. Üçlü park modu kablosu ile sigorta kutusu ve diğer önerdiğiniz bağlantı yöntemleri ile kurulum yapıldığında aracın garantisinin bozulacağı söylendi. Başka bir öneriniz varsa paylaşabilir misiniz lütfen.
  Saygılar.

 3. Aykut bey merhaba, incelemelerinizden faydalanarak viafolo a129 modeli 21 kasımda banggood sitesinden sipariş ettim.İndirim kuponunuz sayesinde iyide bir indirim aldım :)teşekkür ederim,Tükiye direct mail kargo seçeneğini seçtim.Kargo geçikince araştırdım ve dhl firmasında gümrüğe takılmış benden bir takım evraklar istediler.Gümrüklemede bize kesilen gerçek fatura üzerinden mi işlem yapılıyor ayrıca ötv vergiside alınıyor mu ,bilginiz varsa şimdiden teşekkür

  Tekrardan merhaba,
  Bir önceki mesajımda siparişimin gümrüğe takıldığını söylemiştim.Sipariş detaylarımı kontrol edince nedenini buldum.Shipping method da Expedited shiping service i yanlışlıkla seçmişim aslında Türkiye direct mail den daha pahalı olmasına rağmen tarif sigortası ayrıca yapılıyor muş , bu sebeplede gümrük vergisi bana ait oluyor:(

  • Merhaba Özgür Bey,

   Mesajlarınızı birleştirdim. Vergi dahil seçeneğin karışmaması için inceleme içerisinde 3 yerde ve Banggood’dan nasıl alınır başlığında birçok yerde “Turkey direct mail” diye göze çarpmasını sağlasam da dalgınlıkla başka seçeneklerle alınabiliyor. Vergi telafisi için maalesef yapabileceğiniz bir şey yoktur. Turkey direct mail dışındaki tüm seçeneklerde vergi alıcıya aittir.

 4. Hocam 2 sorum var kamera geldiğinde fatura veya garanti belgesi çıkması içinden. Gerçi olsa da nasıl tamir ettirilebilir onu da bilmiyorum.

  2.soru da ön kamerayı cama yapıştırdım ama sonradan görüntüye baktığımda çok hafif yamukluk var. 1-2 mm eğik yapıştırdım heralde. Şimdi de düzeltmek için çıkaramıyorum. Yok mu bir kolay yolu bunun.

  • Merhaba Tunç Bey,
   Yurt dışı ürünlerde fatura ve garanti belgesi olmaz. Arıza durumunda support.viofo.com adresine kameranın arkasındaki seri numarayla başvurabilirsiniz. Arıza durumunda direk değişim yaparlar. Kamerayı göndermeniz istenir. Ortalama 30-32 lira kargo maliyetiyle göndeirlip garantiden faydalanılır.

 5. Aykut hocam bu kamerayı yapıştırdım ama sonra pc den bakınca biraz daha yerini sağa almam daha iyi olur dedim. Ancak tabi ki çıkmıyor 🙂 var mı bör yönetimi sökmek için. Fena yapışmış cama.

  • Merhaba Tunç Bey,
   Çay kaşığının arkası veya maket bıçağı kamerayı sökmek için çözüm olabilir. Ben direk maket bıçağıyla yapışkanı kesiyorum.

 6. Merhaba benim aracımda çakmakta kontağı kapatsam da elektrik oluyor. Gene de bahsedilen park modu kablosu gerekir mi?

  • Merhaba Adem Bey,
   Park modu kablosu 2 tiptir. İnceleme videosunda anlattığım ilk tip kablodur. Şimdi yeni bir versiyonu çıktı. Arabanın çalışıp çalışmadığını stabil şekilde algılayabiliyor. Aracınızda sürekli enerji varsa siz ilk tip kabloya sahipmişsiniz gibi düşünebilirsiniz. Sigorta kutusundan enerji aldığım aparat ile sizin sürekli enerji veren çakmaklığınız arasındaki fark ise minimum voltaj korumasıdır. Çakmaklıktan park halinde de güç verildiğinde, siz arabayı 4 gün çalıştırmazsanız akünüzü sonuna kadar kullanır. Sigorta kutusuna bağlanan aparatta düşük voltaj koruması vardır. 11.6 voltun altına düşürmez aküyü. Böylece arabayı ne kadar süre park halinde bırakırsanız bırakın akünüz bitmez. 4-5 yıllık çok eski akünüz varsa ona bir şey diyemiyorum. Çok eski aküler 11.6 volt düştüğünde arabayı çalıştıracağı kadar enerjisi kalmamış oluyor.

 7. Merhaba Aykut Bey,
  Tavsiyeniz üzerine ben de aracım için bu kameradan satın aldım.Gönderim yöntemi olarak Turkey Direct Mail seçtim fakat 9 aralık tarihinden beri gönderi gümrük işlemlerinde görünüyor.Banggood’a durumla ilgili mail attım ve aşağıdaki şekilde bir cevap verdiler.

  We are sorry to see that your order was at Customs.
  We advise you to find out about the local regulations from the Custom.
  Would you mind contacting the Customs to get it soon? We will do our best to help you to do the Customs clearance.
  We suggest you contact the customs agency to request more details about the local regulations of taxes for your parcel. You could download the invoice at My account- Order details-Views-Download invoice.

  Vergiler ve gümrük işlemleri Turkey Direct Mail seçeneğinde Banggood’a ait değil miydi? Şu aşamada ne yapmam gerekiyor?

  • Merhaba Enes Bey,
   Siz firmaya mail attığınız için size bilgi göndermeniz önerisinde bulunulmuş. Temsilcime de danıştım. Vergi karşılamasının aynı şekilde devam ettiğini belirtti. Yılın son 2 ayı kampanyalar yüzünden çok yoğun olur. Beklemekten başka yapacak bir şey yoktur.

 8. Merhabalar;
  Değerli yorumlarınızı okuyarak kamerayı aldım. Çok teşekkür ederiz. Ancak kullanma kılavuzunda SD kartın 128 GB’a kadar desteklediği yazıyor. Ürünü aldığım site ve sizin bilgilendirmenizde ise 256 GB deniyor.
  1)256 GB denediniz mi? Buna göre satın alacağım.
  2)Mikro SD kart alırken nelere dikkat etmeliyşiz, F/P ürünü olarak tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?
  Teşekkür ederim.

  • Kullanma kılavuzu güncellenmedi. Viofo’nun kendi sitesinde de 256 GB SD kart desteği olduğu yazmaktadır.
   http://prntscr.com/lxeyic
   256 GB kart elimde mevcut değil. Deneme fırsatım olmadı. Ancak üretici kendi sitesinde yazıyorsa mutlaka çalışacaktır.

   Döngüsel kayıtta en az problem çıkaran hafıza kartı Samsung Evo plus modelidir. Türkiye’de de kolaylıkla bulunabilir bir karttır.

 9. 6e587b yada Alibuy1291125 kodları ile daha fazla indirimle satın alınabilir.

 10. Daha önce yurtdışından alışveriş yapmamış birisi olarak bu kamerayı almak istiyorum. Siteye girdiğimde dediğiniz gibi indirim kuponunu girince fiyat 117 dolara düşüyor. Sigortaları yaptırmalı mıyım, yoksa sorun olmaz mı?

  • Merhaba Murat Bey,
   Bence sigorta yaptırmasanız da olur. Bu zamana kadar ben sigorta yaptırmadım. Sorun da yaşamadım. Kargoyu Türkiye hızlı kargo olarak seçin yeter.

 11. Aykut Bey, Viofo A129 Çift Kameralı Araç Kamerası için CPL filtre üretimi yapıyordunuz bir ara, linki bulamadım bu sefer?

 12. Aykut Bey, Ben sizin verdiğiniz link ve indirim kuponuyla sipariş verdim ancak 165 tl Gümrük vergisi aldılar…

  • Merhaba Soner Bey,
   İnceleme icerisinde de bir cok yerde belirttigim gibi Turkey direct mail veya Türkiye hizli kargo secenekleriyle alinan siparislarin vergi odemesi banggood’a aittir. Bu secenek disinda kalan kargolar kullanilirsa vergi odemesi size aittir

 13. Merhaba Aykut Bey,
  Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerasını ve Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosunu 23 Kasımda sizin vermiş olduğunuz indirim kodlarından da faydalanarak banggood sitesinden sipariş etmiştim. İndirim kodları ve diğer yardımcı bilgileriniz için çok teşekkürler Aykut Bey. Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerası 19 Aralıkta, Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosu da 27 Aralıkta elime geçti. Sigorta Kutusu Enerji Alma Aparatlarına (Fuse Tap) da ihtiyacımız olduğunu bilmiyordum ve bugün sitenizi incelerken öğrendim. Aliexpress.com’dan bu aparatları da sipariş edeceğim vetabii bu kargonun da gelmesi baya zaman alacak. Ben bu aparatlar gelene kadar Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerasının montajını arabama yaptırmak istiyorum. Sorum şu:
  1-Kameranın montajını yaptırdıktan sonra park modu kablosunun montesini daha sonra yaptırabilir miyiz?
  2-Montaj işlerinden anlamadığım için bu kameranın arabaya montajını yaptırmak için sizce oto aksesuarcıya mı, oto elektrikçiye mi gitmeliyim?

  • Merhaba Mustafa Bey,
   Fuse tap aparatlar gelene kadar kabloları araçtaki sigortaların bacaklarına sararak kullanabilirsiniz. Kablolar geldiği zaman sadece 2 kabloyu değiştirerek kullanıma devam edersiniz. Tekrar kablolama işiyle uğraşmamış olursunuz. Montaj yapımını detaylı olarak anlattığım 2 adet videom mevcut. 50 dakikalık videoda ön kamera, takma, 2 kablolu hardwire kit, arka kamera takma kısımları mevcut. 20 dakikalık videoda ön kamera takma ve 3 kablolu hardwire kit montajı anlatımları mevcuttur.

 14. Merhaba, gerçek park modu kablosuyla kamerayı satın aldım. Ama aracımda sigorta kutuları arka bagajda ve önde kaputun altında akünün yanında, ne önerirsiniz?

 15. Merhaba Aykut Bey,
  Öncelikle incelemelerinizi çok beğenerek okudum gerçekten çok faydalı oldu. Ben de tavsiyeniz üzerine banggood sitesinden indirim kodu ile viofo a129 satın aldım. Ürünü 17/12/2018 tarihinde satın aldım 18/12/2019 tarihinde kargoya verildiği bildirildi ve ALJPK8352000142YQ Takip numarası verildi. Sitede tahmini teslim tarihi 10/01/2019 olarak görünüyor. Kargo takip numarasını girdiğimde herhangi bir bilgi çıkmıyor. Kargom nerede bilemiyorum. Banggood ile yazıştım ancak onlar da tam olarak bir şey söyleyemediler. Sizin kargo üzerine de siteniz olduğunu ve bu konuda uzman olduğunuzu biliyorum. Sizce kargoda ürünüm kayıp mı oldu? Sorgulamada hiç bir şey çıkmadığı için elim kolum bağlı. Mng kargoya sordum adıma gelen bir kargo yok. Ne yapmamı önerirsiniz ? Şimdiden ilginiz için teşekkürler

 16. Aykut bey b1w için yorum yapmıştım bu video yu izlememi önerdiniz, ben fuse tap bağlantı koblosundan 1 adet sipariş verdim video izlerken siz 2 adet kullandiniz bir kırmızı kabloya bir sarı kabloya.. b1w icinde fus tap bağlantı kablosu 2 adet mi gerekir yoksa bir adet yeterli mi …

  • İlk bastaki uzun videoda 2 kablolu park modu kablosu anlatimi mevcut. B1w icin 2 kablolu modelin montajini yapacaksiniz. Fuse tap sayisi ve kablonuz dogru.

 17. ben ilk baştaki video izlememistim onun altındakini izlemiştim. Cevaplar için teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir