1699.90 TL
Viofo A129 PRO DUO 4K Gps'li Akıllı Araç Kamerası
Viofo A129 PRO DUO 4K Gps'li Akıllı Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.Devamını gör
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS Modüllü Araç Kamerası İncelemesi


Herkese merhaba,
KameraRehberi.com’un yayında olduğu 6 yıllık zaman dilimi boyunca, Viofo markasının tüm araç içi kameralarının incelemelerini yaptım. Viofo, müşteri isteklerini dikkate alarak çift kameralı, WiFi bağlantılı, GPS‘li ve kapasitör tip bataryalı yeni modeli A129 modelini piyasaya çıkardı. Viofo A129‘un tüm çekim testlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Normalde çift kameralı modelleri pek önermediğimi diğer incelemelerimi okuduysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Viofo A129 araç kamerası, çift kameraları modellere karşı olan kötü yargıyı kıracak kalitede. Hem ön hem arka kamerasıyla gerçek 1080p çekim kalitesine sahip.

Viofo A129 Duo çift kameralı GPS’li modeli için KameraRehberi.com’a özel 70 TL indirim kuponuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1249.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Diğer Viofo çift kameralı araç kamerası incelemeleri:
Viofo A129 Pro DUO
Viofo A129 IR DUO

Viofo A129 Duo mu Viofo A129 Duo IR Mı?

Kamera seçimi yaparken A129 Duo IR modeliyle A129 Duo modeli çok fazla kıyaslanıyor. Ön+arka çekim yapacaksanız A129 Duo, ön+iç çekim yapacaksanız A129 Duo IR modelini satın almanızı öneririm.

Viofo A129 Duo İncelemesi

CİHAZ ÖZELLİKLERİ
Ön+arka görüntü kaydı, Dahili hoparlör,
140 derecelik çekim açısı, Cihaz üzerinden video izleyebilme,
256 GB micro SD kart desteği, Acil durum tuşu,
GPS ile hız ve koordinat bilgilerini kayıt etme, Türkçe dil desteği,
Ses kaydı, CPL filtre desteği(sonradan alınabilir), 
WiFi, Bluetooth kumanda(sonradan alınabilir), 
Ön/arka Sony IMX291 görüntü sensörü, 2 inç ekran,
Novatek 96660 işlemci, Videoya tarih/saat ekleme,
Park modu, WDR,
Darbe sensörü, Kapasitör tip batarya.

Diğer çift kameralı modellerde ön kameranın çözünürlüğünden kısılır, arka kameraya biraz işlemci ayrılarak hesap makinesiyle çekilmiş gibi görüntü kaydı yapılması sağlanırdı. Bu cihaz kesinlikle o cihazlardan değil. Hem ön hem arka kamerası gerçekten iyi kayıt kalitesine sahip. Bu kamerayı inceledikten sonra sonra kendi aracımda kullanmaya başladım. (Ekleme: 2020 yılına geldik ve ben 2 yılı aşkın süredir A129 Duo modelini kendi aracımda kullanıyorum.)

Nasıl Çalışır?

Kameranın kutu içeriğinden çıkan şarj aleti ve şarj kablosunu takarak kamerayı çalıştırıyoruz. Orjinal şarj aletiyle, araba çalıştığı zaman video kaydına giriyor, araba kapandığı zaman video kaydını sonlandırıyor. Hafıza kartı dolduğu zaman otomatik olarak videoların üstüne, yeni video kaydı yazmaya başlıyor. Yani kameraya elle müdahale etmeye gerek yok. Her şeyi otomatik olarak kendi hallediyor. 

Hafıza kartı kutu içeriğinden çıkmıyor. Samsung Evo Plus 128 GB hafıza kartı edinmenizi öneririm. Eğer park halinde de çekim yapmak istiyorsanız, incelememin devamında anlattığım park modu kablosuyla sigorta kutusundan enerji alarak montaj yapılması gerekmektedir. 

Viofo A129 Araç Kamerası Viofo A129 Araç Kamerası

Görüntü Kalitesi

Viofo A129 araç kamerası, ön ve arka camdan kayıt yapıyor. İki kamerası da Sony’nin 7 katmanlı IMX291 görüntü sensörünü kullanıyor. 140 derecelik çekim açısına sahip. Bu görüntü sensörü için gerçekten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Viofonun diğer modellerinde de kullandığı Novatek’in 96660 serisi chipseti kullanılıyor. Bu bileşenler sayesinde hem ön hem arka kameraya 1080p 30 FPS kalitede çekim yapabiliyor. Kameranın sahip olduğu Sony görüntü sensörüyle, gece çekiminin iyi olduğunu da belirtmek istiyorum. Plaka okuması da başarılı. Çift kameralı cihaza göre çekim kalitesinin çok iyi olduğu söylenebilir.  

Hafıza Kartı Desteği & Kart Seçimi

256 GB’lık hafıza kartı desteği sayesinde, geriye dönük daha uzun görüntü kaydı saklayabiliyor. Hafıza kartı dolduğu zaman otomatik olarak eski video kayıtlarının üzerine, yeni video kayıtları yapıyor.

Araç kamerası seçimi kadar, hafıza kartı seçimi de önemlidir. Viofo ürünleriyle Samsung Evo Plus serisi hafıza kartları uyumlu çalışmaktadır. Kart olarak bu seriyi almanızı öneririm. 128 GB’lık Samsung Evo Plus U3 hafıza kartı yeterli oluyor. Bütçe sorununuz yoksa 256 GB kart tercih edebilirsiniz.

Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz.Devamını gör
Kargo ücretsiz. Ufalt

Viofo A129 Araç Kamerası

Acil Durum Tuşu Ne İşe Yarar?

Acil durum tuşu sayesinde o an çekilen videoyu başka klasöre taşımasını, videonun otomatik olarak silinmemesi sağlayarak, videolara daha sonra kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Acil durum tuşu, üzerinde ünlem işareti olan tuştur. Tuşa basıldığı zaman ekranda üçgen arka plan ortasında ünlem işareti çıkmaktadır.
Viofo A129 Araç Kamerası

Genel Yapı

2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. Ekranın ışık şiddeti iyi. 2 kameranın görüntüsünü ekranı bölerek gösterebiliyor. Cihazın hem arka hem ön kamerası aşağı yukarıya oynayabiliyor. Her aracın cam eğimi aynı olmadığı için, kameranın aşağı yukarı hareket ettirilebilir olması oldukça faydalı oluyor. Ekranın altında kırmızı ledler bulunuyor. Bu led sayesinde ekran kapalıyken de kameranın kayıtta olup olmadığını görebiliyoruz.

GPS Ne İşe Yarar?
Viofo A129 Araç Kamerası

GPS özelliği sayesinde aracın hızını, koordinatlarını videonun altına ekleyebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. DashcamViewer programını indirerek yukarıdaki görseldeki gibi videoları izleyebilirsiniz. GPS hakkında daha fazla bilgi alamk için araç kamerasında GPS ne işe yarar? başlıklı videomu izlemenizi öneririm. 

Arka kamera park modu çekimi
https://youtu.be/Y26x2xPj3XA

Park Modu Nasıl Kullanılır?

Yeni Park Modu Kiti
Viofo‘nun yeni çıkardığı park modu kablosunun inceleme ve montaj anlatımını hazırladım. Aşağıdaki videoyu izleyerek, kameranın park halinde nasıl kayıt yapabileceğini öğrenebilirsiniz. 

Viofo A129 modelinin park halinde de çekim yapma özelliği, yani parkı modu özelliği bulunuyor. Sigorta kutusundan enerji almaya yarayan park modu kablosu alınarak, kameraya araba çalışmıyorken de enerji vermesi sağlanıyor.

84.90 TL
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Anlık indirim
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
En düşük fiyat. Aynı gün kargo
En düşük fiyat. Aynı gün kargo Ufalt

Viofo‘nun yeni çıkardığı yeni park modu kablosuyla aracı stop ettiğiniz anda isteğe bağlı olarak düşük kalitede veya hızlandırılmış olarak video kaydına geçiyor. Tabi isterseniz park halinde de normal hızda kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak geriye dönük daha fazla görüntü saklayabilmek için park halinde normalde hızda kayıt yapmanızı önermem. Aracın anahtarını taktığınız anda normal kalitede ve normal hızda kayıt yapmaya döner. Bu özellik sayesinde arabanızı park halinde de koruyabilirsiniz. Bu kabloyla montaj yaptığınız zaman GPS’ten değil, kameranın yanındaki enerji portundan kabloyu bağlamanız gerekmektedir. GPS’in çalışmasına mani bir durum değildir. 

CPL Filtre Desteği

Viofo A129 için hem ön hem arka kamerası için yansıma engelleyici CPL filtre bulunuyor. CPL filtre; konsol yansımalarını, ışık parlamalarını engelleyen, cihazın lens kısmına takılan bir üründür. CPL filtrenin ne kadar işe yarar bir aparat olduğunu gösteren testi ve ekran görüntülerini aşağıya ekledim. Bence en azından sadece ön kamera için bile olsa CPL filtre alınması gerekiyor.

Viofo araç kameraları için ekonomik fiyatlarla CPL filtre üretimi yapıyorum. Yerli üretim CPL filtrelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Sadece ön kameraya CPL filtre almak için;

55 TL
A119, A119S, A129, A119 Pro için CPL Filtre
Anlık indirim
A119, A119S, A129, A119 Pro için CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Hem ön hem arka kameraya CPL filtre almak için;

95 TL
A129 Duo / A129 Pro Duo İçin Çift CPL Filtre
Anlık indirim
A129 Duo / A129 Pro Duo İçin Çift CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Dikkat! Kameranın takılı olduğu camda cam filmi varsa CPL filtre kullanılamaz. Arka camı renkli araçlara da CPL filtre alınmasını önermiyorum.

Kendi üretimim olan CPL filtreye ait testtir.

WiFi Özelliği Ne İşe Yarar?

A129’un WiFi özelliği bulunuyor.  Viofo A129’un WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması  Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması

WiFi özelliği yüksek işlemci tüketmektedir. WiFi açıldığı zaman video kalitesi otomatik olarak %25 civarında düşürülmektedir. Bu yüzden WiFi özelliğini ihtiyaç halinde yani telefonla kamerayı bağlamışken açık tutmanızı öneririm. İhtiyaç olmadığı sürece kapalı tutmak kameranın daha stabil çalışmasını sağlayacaktır.

Uzaktan Kumanda

139.90 TL
Viofo A129 Bluetooth Uzaktan Kumanda
Anlık indirim
Viofo A129 Bluetooth Uzaktan Kumanda
Aynı gün ücretsiz kargo.Devamını gör
Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Ben bu incelemeyi hazırladıktan bir süre sonra A129 için bluetooth uzaktan kumanda piyasaya çıktı. Kumanda tanıtımını ayrı bir sayfada yaptım. Aşağıdaki sayfadan kumanda hakkında bilgi alabilirsiniz.
https://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-icin-uzaktan-kumanda-tanitimi-baglantisi/22823

Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Viofo kameraları için sık sık güncelleme yayınlıyor. Güncellemeler görüntü kalitesi iyileştirme ve sorunları giderme amaçlı yapılıyor. Aşağıdaki linkten A129 modeli için en güncel yazılıma ulaşabilirsiniz.
https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000087812-viofo-a129-dash-cam-firmware

Hafıza kartını FAT32 olarak formatlayın. Kartın içine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı yükleyin. Kartı cihaza takın ve 5v enerji verin. (5v telefon şarjı kullanabilirsiniz) Kamera otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır. Güncelleme bittikten sonra cihaz otomatik olarak açılacaktır.

Kartı FAT32 olarak biçimlendirmeden güncelleme yapmamalısınız. 32 GB altı kartları bilgisayardan kolayca FAT32 olarak biçimlendirebilirsiniz. 32 GB üstü kartların biçimlendirilmesi Windows’te FAT32 olarak seçilememektedir. Buraya tıklayarak FAT32 biçimlendirme programına ulaşabilirsiniz.

Viofo A129 Duo Kutu İçeriği

 • 1 adet Viofo A129 Duo araç kamerası,
 • 1 adet arka kamera,
 • 1 adet 6 metre arka kamera kablosu,
 • 1 adet GPS modülü,
 • Kablo tutucular,
 • Mini USB veri aktarma kablosu,
 • 3.5 metre mini USB şarj kablosu,
 • Çift çıkışlı araç şarjı,
 • Yedek çift taraflı bantlar,
 • Kablo geçirmek için trim kaldırma aparatı,
 • Kullanma kılavuzu.

Viofo A129 Duo Satın Alma Linkleri

Viofo modelleri artık Türkiye’de bulunabiliyor. Fiyatlar Çin’e göre çok daha ucuz. Türkiye’den almanızı öneririm. Türkiye’den alımlarda cihaz 2 yıl garantilidir.

➡ GPS dahildir. 
➡ Arka kamera dahildir.
➡ Aynı gün kargoya verilir. 1-3 iş gününde teslim edilir. 

1249.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Park halinde kayıt yapmak için gerekli aparatlar

84.90 TL
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
Anlık indirim
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu
En düşük fiyat. Aynı gün kargo
En düşük fiyat. Aynı gün kargo Ufalt

Park modu kablosunu sigortaya bağlarken aparat kullanılmalıdır. İncelemede detaylı olarak bahsettim. İnceleme videosundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
2 adet micro tip.Devamını gör
2 adet micro tip. Ufalt
29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
2 adet mini tip.Devamını gör
2 adet mini tip. Ufalt
29.90 TL
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
2 adet standart tip.Devamını gör
2 adet standart tip. Ufalt

YERLİ ÜRETİM CPL FİLTRE

Kendi üretimim olan CPL filtrelerdir. Viofo modellerine göre çok daha ekonomiktir. İşlevleri orjinal filtreyle birebir aynıdır.

55 TL
A119, A119S, A129, A119 Pro için CPL Filtre
Anlık indirim
A119, A119S, A129, A119 Pro için CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Hem ön hem arka kameraya CPL filtre takmak isterseniz aşağıdaki linkten 2’li olarak satın alabilirsiniz. Tek kargo olacağı için daha ekonomiktir.

95 TL
A129 Duo / A129 Pro Duo İçin Çift CPL Filtre
Anlık indirim
A129 Duo / A129 Pro Duo İçin Çift CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Dikkat! Kameranın takılı olduğu camda cam filmi varsa CPL filtre kullanamazsınız. 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

261 yorumlar

 1. merhaba aykut. banggood dan a129 dua almak istiyorum. ama kargo seceneklerinde türksh direct mail secenegı yok. bastaki 2 secenek var. nasıl bir yol izlemeliyim

 2. Aykut Bey; gece görüşlü a129 ir kameranın arka tarafı için normal duo arka kamera alıp takabilir miyim? Birbiri ile uyumlu mudur?

  • Merhaba Tamer Bey,
   A129 ve A129 IR modellerinin ön cihazları birebir aynıdır. Sadece yazılım farklıdır. İki cihazın da yazılımı kolayca değiştirilebilir. Arka kameraları birbiriyle uyumludur. Arka kamera IR ise cihaza IR yazılımı, arka kamera IR değilse A129 duo yazılımı yüklemeniz yeterli olacaktır.

 3. Merhaba Aykut bey, benim 2019 model kia sportage aracım var. Bu kameradan alacağım ama bana bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.. Park modunuda kullanmak istiyorum o bakımdan aracın sigorta tipinin ne olduğunu bilmem gerekiyor.. Servise sordum onlar bilmiyor.. Yani farklı isimle biliyorlar.. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.. Sırf bu sorundan dolayı 15 gündür kamerayı sipariş VEREMİYORUM.. Sigortalığın fotosunu çektim.. Ama buraya ekleyemiyorum…

 4. Merhaba Aykut Bey ;

  Hazırladığınız videoları inceleyerek bir sene önce Viofo A129 Duo satın aldım.Ürünü satın aldığım da aracın aküsü 4-5 yıllık olduğu için park modu için elektrik bağlantısını yapmamıştım, elektriği çakmaklık üzerinden alıyordum. Ancak hem kamerayı hem de telefon şarjını çakmaklık üzerinden almaya çalıştığım da çakmaklık akımı yetmiyordu. Akümü 60AH Varta akü ile yeniledim. Artık kamera elektriğini park modu kablosu üzerinden almak istiyorum ancak konu ile ilgili aklıma takılan bir kaç konu var, yanıtlarsanız sevinirim.

  Birinci sorum aracımı sadece hafta sonları kullana biliyorum. Bu şartlar altın da Park Modu özelliğini kullanmam mantıklı olur mu, Park modu aktifken aküm hafta sonundan hafta sonuna dayanır mı ?

  İkinci sorum artık çakmaklık üzerinden kameraya güç sağlamak istemiyorum. Kırmızı kabloyu kontak çevirince güç veren sigortaya bağlasam, sarı kabloyu boş bıraksam olur mu ? yada sizin önere bileceğiniz alternatif bir uygulama yapıla bilir mi ?

  Teşekkürler.

  • Merhaba Mehmet Bey,
   Maximum 2-3 gün dayanır. Az kullanılan araçlar için park kaydı önermiyorum. Sürekli boş akü iyi bir durum değildir. Sürekli boş kalan akünün ömrü daha kısa olur.

 5. Merhaba, Viofo A129 Duo araç kameram var, yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, içinde de samsung evo plus 32GB hafıza kartı var, 3 er dakikalık döngüsel kayıtta kayıt yapıyordu ancak yaklaşık 1 ay dır ara ara ekranda hafıza kartı doldu, biçimlendirin diye uyarı çıkartıyor, sorun en son V1.9 a güncelleme sonrası oldu gibi geliyor, çünkü hafıza kartını pc ye takıp baktım, dolana kadar 3 er dakikalık kayıtlar yapmış, bu durumda ne yapmam gerekir?

  • Merhaba ismail Bey,
   Biçimlendirin uyarısı kartın arızalanmaya başladığının belirtisidir. Yakında kart hiç formatlanamayacak, hiç kayıt yapamayacak hale gelecektir.

 6. Aykut hocam merhaba. Videonuzu izledim ve ürün gerçekten çok iyi. Aracım için bu şekilde çift kameralı ürün arıyorum. Fakat bütçem 300 TL civarında bir ürüne yetecek kadar. Sizden ricam bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkür ediyorum.

 7. Viofo A129 duo aldım kameradan memnunum ancak 3dk döngüsel çekim ayarlamama rağmen son çekimler 46-47-50 sn görünüyor çekimlerin süresine baktığımda 3 dk peryotlarda. Görüntüler 46-47-50 sn lik bu neden kaynaklanır.

 8. Merhaba Aykut bey,
  19 şubat 2020 tarihinde Viofo A129 Dua araç kameramın ara ara hafıza kartını biçimlendirin uyarısı vermesi nedeniyle size soru sormuştum, sizin tavsiyeniz yeniden Samsung evo plus 32 gb hafıza kartı aldım, 2-3 ay kadar hafıza kartını biçimlendirin uyarısı almadım, sonrasında tekrar başladı, hafıza kartı yine mi bozulmuştur, yoksa kamera da bir sorun olma durumu var mıdır? kamerayı da banggood dan almıştım, bu arada kamerayı park modu için akü bağlantı kablosu (yeni tip olan, bu kamera ile birlikte satılan özel kablodan bahsediyorum) ile kullanıyorum, orada da voltaj ayarı 12,4v olarak seçili… tavsiye edebileceğiniz başka bir çözüm yolu var mıdır ? ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba İsmail Bey,
   Kartı aşağıdaki sayfadaki programla fat32 olarak biçimlendirin. Tekrar kart alacak olursanız 32 gb değil 64 GB veya üstü olanını tercih edin. 32 GB kartlar u1, 64 ve üstü kartla u3’tür.

   https://www.kamerarehberi.com/hafiza-kartini-fat32-olarak-formatlamak-kart-testi/25555

   • Merhaba Aykut bey, en son yazdığınız mesajdaki önerileri uyguladım ama karta gerekli programlarla format attığım halde tekrar birkaç (4-5 ) gün yada ortalama 7 günde bir tekrar ekranda hafıza kartı doldu diye uyarı veriyor… en son seçenek 64gb lık samsung hafıza kartımı alsam ya da araç kameramda mı sorun var, nasıl anlayabiliriz ?

  • Merhaba Aykut bey, en son yazdığınız mesajdaki önerileri uyguladım ama karta gerekli programlarla format attığım halde tekrar birkaç (4-5 ) gün yada ortalama 7 günde bir tekrar ekranda hafıza kartı doldu diye uyarı veriyor… en son seçenek 64gb lık samsung hafıza kartımı alsam ya da araç kameramda mı sorun var, nasıl anlayabiliriz ?

   • Merhaba İsmail Bey,
    Kartı ara ara formatlamanızı öneririm. A129’da 32 GB değil, 64 GB ve üstü daha yüksek performans verir. 32 GB kartlar U1, 32 GB üstü kartlar U3’tür. Daha yüksek yazma hızına sahip olması olası problemleri önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir