Banggood’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Herkese merhaba,

Sipariş verme aşamasına geçmeden önce Banggood hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum. Banggood uzun zamandır piyasada olan, Türkiye pazarında büyük satış payına sahip sitelerden. Türkiye’ye gönderilen ürünlerin kargo paketlerinin üstüne, ürün bedellerini düşük olarak yazıyorlar. Firmaya bunu belirtmenize gerek yok, standart olarak tüm siparişlere uygulanıyor.

Alışveriş sırasında, kredi kartının ödeme birimi önemli değildir. Dolar kurundan olan bir ürünü satın almak için dolar hesabınız olmasına gerek yoktur. Hesabınızdan ödeme tutarındaki dolar kadar TL çekilir.

Şimdi geçelim sipariş aşamasına. Örnek olması açısından şuanda çok popüler olan Viofo A129 WiFi araç kamerasının, çift kameralı ve GPS’li modelini indirim kuponuyla birlikte satın alacağız.

Banggood’a üye olarak işleme başlıyoruz. Üye olmadan önce siteyi Türkçe’ye çevirmek için buraya tıklayın. Daha sonra üye olmak için buraya tıklayın.

Kutucukları kendi kişisel bilgilerimizde dolduruyoruz. Zaten Türkçe olduğu için burada takılmayacağınızı düşünerek devam ediyorum.

Üye olduktan sonra yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyoruz. Daha sonra mail adresimizi açıyoruz. Gelen mailde bulunan, aşağıdaki görselde de kırmızıyla işaretlediğim butona basıp hesabımızı onaylıyoruz.

Onaylandıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşıyoruz.

Artık siparişimizi verme kısmına geçebiliriz. Örnek olarak Viofo A129 modelinin siparişinizi vereceğimi belirtmiştim. Siz kendi sipariş vereceğiniz ürünün sayfasını açın. A129 çift kameralı GPS’li modeli siparişi için buraya tıklayın.

 

Ürün sayfasını açtıktan sonra yukarıda oklarla gösterdiğim butona tıklayıp ürünü sepete atın.

Ekranda açılan kutudan, yukarıdaki görselde işaretlediğim butona basın.

Ürün için indirim kuponuna sahipseniz işaretlediğim yere kuponu ekleyip, uygula butonuna basarak kuponu ekleyiniz. Uygula butonuna bastıktan sonra sağda okla gösterdiğim yerde kuponun ürünün fiyatını ne kadar düşürdüğünü görebilirsiniz.

Daha sonra sayfanın sağ altındaki ödemeye devam et butonuna basarak sonraki sayfa geçin.

Şimdi yukarıda gösterdiğim yere basarak kargo bilgilerimizi gireceğiz.

Kargo için adresimizi Türkçe olarak gireceğiz. Kargonun sorunsuz ulaşması için mahalle, cadde, sokak, apartman numarası ve kapı numarası kısımlarını eksiksiz olarak girin. Eğer iş yerine alacaksanız, iş yeri adını da adresin sonuna ekleyin. Sürekli aynı adrese sipariş verecekseniz en sonda bulunan “varsayılan gönderim adresi olarak ayarla” kutucuğuna basın.

Kırmızı kutuyla gösterdiğim nakliye sigortasını yaptırmak istemiyorsanız, tik işaretini kaldırın. Nakliye sigortası kargonun yolda başına bir şey gelmesi durumunda güvence sağlar.

Daha sonra sayfanın sağ altındaki genel toplam kısmından tutarı kontrol edin. Eğer her şey doğru görünüyorsa sipariş ver butonuna basıp, kredi kartı, sanal kart veya banka kartı bilgilerinizi girip siparişinizi tamamlayın.


Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir