Banggood Gümrük Vergisi İadesi Sistemi | Tarife Sigortası | Tariff Insurance

Merhabalar,

Banggood‘un Turkey direct mail sistemi geçici olarak kaldırıldı. Gümrük vergisi de büyük yük oluyor. Bu yüzden farklı bir vergi karşılama sisteminden bahsedeceğim. Tarife Sigortası seçeneği ile gümrük vergisi iadesi alabiliyoruz.

Hangi kargo seçeneğiyle olursa olsun, Tarife sigortası veya Tariff Insurance olarak görünen seçenekle sipariş verirseniz, Banggood ödediğiniz vergiyi size iade edecektir.

Tarife sigortası bedelleri çok yüksek değil. Özellikle 3D yazıcı konusunda büyük tasarruf sağlayacaktır. Tüm ürünlerde geçerlidir. Özel kargoyu kullanmanızı pek önermiyorum. Çünkü ardiye ücreti çıkarsa bunu Banggood ödemiyor. Air parcel register kargo seçeneğine, Tarife sigortası ekleyerek sipariş vermeniz daha doğru olacaktır.

Sistem nasıl çalışıyor? 

Banggood‘dan sipariş verirken, adres seçiminin alt kısmında bulunan kargo kısmından “Tariff Insurance” veya “Tarife Sigortası” olarak görünen kutucuğu işaretlemek gerekmektedir. Bu kutucuk tüm kargo seçenekleriyle birlikte kullanılabilir. İster hızlı kargo ister normal kayıtlı kargo, hangi kargoyu seçerseniz seçin gümrük vergisi iadesi alabilirsiniz.

Ürünün gümrük işlemleri yapıldıktan sonra, gümrük ödemesini siz cebinizden yapacaksanız. Daha sonra gümrük ödemenizin belgelerini Banggood destek (buraya tıklayın) kısmına ileterek vergi iadesi almak istediğinizi belirtip 7-14 gün içerisinde kredi kartınıza iadenizi alacaksınız. Paket üstündeki gümrük ödemesi yazılı barkodu kabul etmeyebiliyorlar. İlk başta paket üstündeki barkodla iade almayı deneyin. Eğer kabul edilmez ise PTT’den ödeme makbuzu almanız gerekmektedir.

Üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz.

 

Üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz.

Destek kısmında işaretlemeniz gereken yerleri tek tek sıraladım. En son email kısmına basınca kendinize göre doldurup, gerekli belgeleri de ekleyip gönderin.

Örnek olarak; şuanda oldukça popüler olan Ender 3 3D yazıcı 199$’a satılıyor. Bu yazıcı için ödenecek vergi %20 olarak hesaplanırsa 40$’a geliyor. Ender 3 3D yazıcı için istenen Tarife sigortası ücreti 6$. Yani ödeyeceğiniz 6$ size 34$’lık tasarruf sağlatacaktır.

Turkey direct mailden farkı nedir?

Turkey direct mailde tüm gümrük işlemleri ve gümrük ödemesi Banggood tarafından yapılırken, Tarife Sigortası ile alınan siparişlerde gümrük işlemleri ve gümrük ödemesi size ait olur. 7-14 gün içinde kredi kartınıza ödediğiniz gümrük vergisi kadar iade yapılır. Eğer varsa Turkey direct mail seçeneği kullanmanız daha büyük kolaylık sağlamaktadır. Turkey direct mail seçeneği olmayan ürünler için Tarife Sigortası kullanabilirsiniz.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

10 yorumlar

 1. Merhaba. Öncelikle siteniz çok güzel, elinize sağlık. Banggood sanırım hala 3d yazıcılar için Turkey Direct mail hala inaktif. Bir bilginiz mevcut mu acaba?

 2. Efe Hasan Kor

  Merhaba Siteye Türkçemi Yoksa İngilizcemi Yazmamız Gerekiyor

 3. Merhaba eve ip kamera alacagim. Alacağım üründe turkey direct var. Siz vergi işini sitenin hallettigini soylemissiniz. Peki nasıl oluyor işleyiş? Ptt ürünü alırken vergi demesin sonra?

 4. Hocam iyi günler şuan ben seçtiğimde yaklaşık 160 tl ücret çıkıyo hemen hemen gümrükle aynı para seçeneği seçmeden alsam sorun olur mu

  • Merhaba Yahya Bey,
   Alacağınız ürüne göre tariff insurance fiyatı değişikli gösteriyor. Eğer tarife sigortası sizin için karlı bir yöntem olmuyorsa, direk olarak vergiyi ödeyip teslim almanız sizin için daha az işlem gerektiren bir method olur.

 5. Aykut hocam, ptt görevlisi paketi teslim ederken bizden gümrük ücretini alıyor. Ama makbuz vermiyor. Makbuzu ayrıca gidip pttden alabiliyormuyuz?

  • Merhaba Faruk Bey,
   Bunu temsilciye danıştım. Tarife sigortasiyla aldiginiz urunler icin; takip numarasi ile gonderitakip.ptt.gov.tr adresini gonderip, ek kismina cikan verginin oldugu kismin ekran goruntusunu alip gondermenizi istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir