Up to 50% OFF for Smart Home Appliances Sale

Viofo A129 Duo IR Gece Görüşlü Çift Kameralı Araç Kamerası

Merhabalar,

Viofo, kullanıcı isteklerine göre kameralarında geliştirme yapan bir firma. Taksi ve Uber kullanıcıları için, 2.kamerası gece görüş özelliğine sahip modelini piyasaya çıkardı. Geçen yıl Ağustos ayında Viofo A129 çift kameralı modelinin incelemesini zaten yapmıştım. Bu yazımda; A129 duo ile A129 duo IR (gece görüşlü) modeli arasındaki farklara değinmeye çalışacağım.

179.99$
Viofo A129 Duo IR (Gece Görüş Ledli Model)
Anlık indirim
Viofo A129 Duo IR (Gece Görüş Ledli Model)

Viofo ile yaptığımız görüşme de; 2.kameranın ayrı olarak da satışa sunulacağı konusunda bilgi aldım. Yani A129 duo araç kameralarının, 2.kameralarını değiştirerek A129 duo IR modeline dönüştürebileceğiz. 

Aradaki en belirgin fark; 2.kameraya eklenen gece görüş ledleri. 4 adet gece görüş ledi sayesinde zifiri karanlıkta bile araç içini çekebiliyor. Gece görüş ledleri otomatik olarak kapanıp/açılabilirken, sürekli açık veya sürekli kapalı olarak da kullanılabiliyor. Menüde bununla ilgili ayar kısmı bulunuyor.

Arka kameranın dönme açışı genişletilmiş. Standart olan A129 modelinde 2.kamera içeriyi çekecek şekilde konumlandırılamıyorken, gece görüş özelliği eklenmiş olan model de kamera içeriyi çekecek şekilde çevrilebiliyor. Kamerayı ön camdan içeriyi konumlandırarak kayıt yapmak isteyenler için, 80 cm uzunluğunda ön ve 2.kamera arası bağlantı için kablo gönderiliyor. Normalde önceki modelde sadece 6 metrelik kablo gönderiliyordu. IR modeli hem 6 metre hem 80 cm kablo ile gönderilecek.  Şuan için oldukça yüksek fiyata satılan bu model, önümüzdeki aylarda fiyatının düşmesi ile oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Kamerayı henüz alıp inceleme fırsatı bulamadım. Yurt dışında yapılan testler buldum. Bu testlerden örnek ekliyorum.

NEREDEN ALINIR?

Viofo’nun resmi Aliexpress mağazasında satışa sunuldu. 35$’a 5$ indirim kuponu alarak 174.99$’a satın alabilirsiniz.

179.99$
Viofo A129 Duo IR (Gece Görüş Ledli Model)
Anlık indirim
Viofo A129 Duo IR (Gece Görüş Ledli Model)

35$’a 5$ indirim kuponunu aşağıdaki bağlantıdan ekleyebilirsiniz.

Aliexpress 35/5$ İndirim Kuponu
İndirim kuponu

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Viofo A129 için Uzaktan Kumanda Tanıtımı / Bağlantısı

Herkese merhaba, Viofo A129 modeline özel uzaktan kumanda bulunuyor. Bluetooth ile bağlanan bu aparat, acil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir