100 TL İndirim
Aye Store Araç Takip Sistemi
İndirim kuponu
Aye Store Araç Takip Sistemi
Ücretsiz kargo
Ücretsiz kargo Show Less

Blueskysea B1W’ye WiFi ile Bağlanamama Sorunu

Herkese merhaba,

Konu içeriği, başlıkta da belirttiğim gibi Blueskysea B1W araç kamerasına WiFi ile bağlanamama sorunu. Çok fazla sorulduğu için oldukça basit ve kısa bir konu oluşturmak istedim. Bu sorunun basit çözümleri vardır.

WiFi bağlanamama sorunu yaşıyorsanız, bunun bir kaç sebebi olabilir. Aşağıda listelediğim 3 çözüm mutlaka sonuç vermektedir. Sorununuzun bir veya birden fazla sebebi olabilir. Aşağıdaki uyarılara dikkat ederek WiFi bağlantı problemini çözebilirsiniz.

1. BİLGİSAYARA BAĞLAMAK

Kamerayı bilgisayara bağlayarak çalıştırınca WiFi özelliği kullanılamıyor. Bilgisayara bağlıyken WiFi ağını bile göremezsiniz. B1w modelini bilgisayara bağlayınca kart okuyucu modunda açılır. Kayıt yapmaz, WiFi özelliği devreye girmez. Aracın multimedia girişine bağlandığı zaman da aynı sorun görülür. Kamerayı araç dışında çalıştırmak için 5V telefon şarj aleti veya power bank kullanabilirsiniz. Eğer yine WiFi bağlanmıyorsa 2.maddeye geçebilirsiniz.

2. MOBİL VERİ

Telefonun mobil verisi açık olduğu zaman da WiFi bağlantısı hata verebiliyor. Telefonun mobil verisini kapatarak WiFi’den bağlanmayı deneyebilirsiniz. Eğer hala bağlanamıyorsanız 3.maddeye geçebilirsiniz.

3. YAZILIMSAL PROBLEM

Bazen kamera üstünde gelen yazılımda problem olabiliyor. Basit bir yazılım güncellemesiyle sorun çözülebiliyor. Güncelleme sırasında dikkatli olunması gerekiyor. Aşağıdaki talimatlara uyarak cihazınızı güncelleyerek problemi çözebilirsiniz.

GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?

Güncellemeyi yapmak çok basit. 2 farklı versiyonu var yazılım. Bir tanesinde cihaz açıldığı zaman WiFi’yi otomatik olarak açan, diğeri cihaz açıldığı zaman WiFi’yi kapalı tutan. Eğer sürekli WiFi’yi elle kapatmak istemiyorsanız WiFi kapalı versiyonu yükleyebilirsiniz. Cihazın yanında bulunan tuşu kullanarak sadece ihtiyacınız olduğu zamanlarda WiFi’yi açabilirsiniz.

Güncellemeyi videolu olarak da anlattım. Yazılım güncelleme anlatımı için; https://youtu.be/C2iqyPjB0Mc

 1. Wifi özelliğinin nasıl olmasını istiyorsanız ona uygun olan yazılımı aşağıdaki linkten indirin.
 2. Zip’in içinde  “cardvr_img.bin” ve “default_cfg.bin” isimli 2 adet dosya bulunuyor. Dosyaları zipten çıkarın.
 3. Kamerayı yanında gelen kısa micro usb kabloyla bilgisayara bağlayın.
 4. Kartı Fat32 formatında biçimlendirin.
 5. Kartı biçimlendirdikten sonra zipten çıkardığımız 2 dosyayı da kartın içine atın.
 6. Kamerayı 5v enerji kaynağına (power bank veya telefon şarj adaptörü) bağlayın. Hiçbir tuşa basmayın.
 7. Bu noktada kesinlikle enerji kesintisi meydana gelmemelidir. 30 sn kadar bekleyin. Otomatik olarak güncellemeyi yapacaktır.
 8. Son olarak güncelleme bittikten sonra SD kartı tekrar olarak bilgisayardan biçimlendirmenizi öneririm.

Otomatik açılır WiFi’li versiyon
https://yadi.sk/d/t7THBcyBYE_LPQ
Kapalı WiFi’li versiyon
https://yadi.sk/d/CcJwdyAOZ5A4bg
Eski versiyona dönmek isterseniz de aşağıdaki yazılımı yükleyebilirsiniz. “Blueskysea B1W Firmware BETA v1.06.171207”
https://yadi.sk/d/xFH5jFMm3RWrFg 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

6 yorumlar

 1. İhtiyacı olan için çok değerli bilgiler elinize sağlık

 2. blueskysea b1w Birkaç ay oldu kullanıyorum 32 GB tı 128 GB yaptım biraz kullandım olmadı takıldı falan (Samsung evo) neyse iki gündür çalışıyor ama kayıt yapmıyor sebebi nedir teşekkürler

 3. Aykut bey B1W modelini arka cam için aldım ancak bir konuda ikilemde kaldım. Wifi açık yada kapalı versiyonun hangisini tercih etmeliyiz? Mesela açık versionu yüklesem A129 daki gibi donma tarzı sorunlar olur mu hiç tecrübe etme şansınız oldu mu acaba?

  • Merhaba Mesut Bey,
   Wifi kapalı versiyonu kullanmanızı öneririm. Daha yüksek kalitede çekim yapmaya olanak sağlar. WiFi açık versiyonla donma problemi iletilmedi. WiFi açık versiyonu kullanırken her araca bindiğinizde telefon otomatik olarak WiFi’ye bağlandığı için mobil veriyi devre dışı bırakacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir