100 TL İndirim
Aye Store Araç Takip Sistemi
İndirim kuponu
Aye Store Araç Takip Sistemi
Ücretsiz kargo
Ücretsiz kargo Show Less

Xiaomi 70mai Dikiz Aynalı Araç Kamerası İncelemesi

Çin elektronik devi haline gelen Xiaomi’nin 70mai dikiz aynalı araç kamerasının incelemesini hazırlayacağım. Xiaomi’nin bir kaç dikiz kameralı araç kamerası bulunmaktadır. Bu sayfada yer verilen 70mai dikiz aynalı araç kamerasının model kodu Midrive D04’dür. İncelemeyi hazırlamadan önce bu sayfayı oluşturdum. Kasım sonuna doğru inceleme videosunu hazırlayıp bu sayfayı güncellemiş olacağım.

459.00 TL
Xiaomi 70mai Dikiz Aynası Araç Kamerası
Anlık indirim
Xiaomi 70mai Dikiz Aynası Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.Show More
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less

Araç kamerası alanında olmasa bile mutlaka farklı bir alanda ürünlerine denk gelmişsinizdir. Fiyat/performans ürünleri sunan, bilinir bir üretici. Türkiye’de de araç kamerası modelleri satılıyor.

1600p çözünürlük ile üstün kalitede çekim yapan dikiz aynalı araç kameralarındandır. SONY IMX335 görüntü sensörüne sahiptir. 140 derecelik çekim açısı mevcuttur.

1600P çekim kalitesine sahip olsa da 1440P çözünürlükte kayıt yapmak daha yüksek performans sunabilir. 1600P çözünürlükte 4:3 oranında kayıt yapar. Günümüz laptop ve televizyonları 16:9 oranında video genişliğine sahiptir. 1600P video ekrana tam oturmaz, yanlarda boşluk kalır. 1440p çözünürlük ekrana tam oturacağı için daha yüksek verim alırsınız.

Dokunmatik ekrana sahip değil. Aynanın alt kısmında tuşları bulunuyor.

Bildiğim kadarıyla Xiaomi’nin WiFi özelliği olmayan modeli kalmadı. Xiaomi 70Mai dikiz aynalı araç kamerasında da WiFi özelliği mevcut. Telefonla kamerayı eşleştirip videolara ulaşabilir, kamera ayarlarını yapabilirsiniz.

5 inç’lik ekrana sahip. Geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü ve park çizgileri beliriyor. 5 inç’lik ekran arkayı rahatlıkla görmenize yetecektir.

Ekran: 5 inç
Arka kamera: Destekliyor / Opsiyonel
Ön çözünürlük: 1600P
Arka çözünürlük:  720P
Max kart desteği: 128 GB
Sürücü asistanı:  Var
Batarya:  500 mah
Arka park asistanı: Var
Darbe sensörü: Var
GPS:  Yok
Park modu: Var

Çalışma Mantığı

Çakmaklığa takılarak kullanılır. Kablolar döşeme ve trim parçaları arasından geçirilir, kablo kalabalığı yaratmaz. Kontak açıldığı yani araba çalıştığı zaman açılıp kayda başlar. Kontak kapandığı, yani araç stop ettiği zaman video kaydını bitirip kendini kapatır.

Videoları hafıza kartına kayıt eder. Kart dolduğu zaman eski videoların üzerine yeni video kaydı yapar. Elle kart boşaltmaya gerek yoktur. Döngü şeklinde video kaydı yapmaya devam edecektir.

 

70Mai dikiz aynalı araç kamerası aynanın üstüne sabitleme lastikleriyle takılır. Orjinal aynanın sökülmesine gerek duyulmamaktadır.. Kameranın lens kısmı sağa, sola, aşağı ve yukarı hareket edebilir. Aynanın üstüne takıldıktan sonra camı ortalacak şekilde lens kısmı ayarlanmalıdır.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

128 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Xiaomi 70Mai dikiz aynalı araç kamerasında, Samsung Evo Plus 128 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

Arka Kamera Dahil Mi?

Xiaomi 70mai dikiz aynalı araç kamerasının arka kamerası opsiyonel olarak satılıyor. Ayna ve arka kamerayı ayrı ayrı almanız gerekiyor.

169.90 TL
Xiaomi 70Mai Gece Görüşlü Arka Kamera
Anlık indirim
Xiaomi 70Mai Gece Görüşlü Arka Kamera
Aynı gün ücretsiz kargo.
Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less

Park Modu Nasıl Çalışır?

Park modu özelliği bulunmaktadır. Park modunda sürekli kayıt yapmaz. Darbe sensörü donanımı sayesinde, araca darbe geldiği zaman açılıp acil durum kaydına geçer. 1 dakikalık video kaydı aldıktan sonra tekrar kapanır. Kameraya sürekli enerji vermeye gerek yoktur. Park modu için kendi bataryasını kullanır.

Aracınıza zarar veren kişi veya aracı bulmanıza yardımcı olur. Araca binip, kontağa çevirdiğiniz zaman, eğer acil durum kaydı alınmış ise sesli uyarı vererek, aracınıza zarar verildiğini bildirir. Acil durum kayıtları ayrı bir klasörde tutuluyor. Siz silmediğiniz sürece silinmez.

Çekim Testleri

İncelemeyi hazırladığım zaman düzgün çekim testi videoları ekleyeceğim. 70Mai dikiz aynalı araç kamerası 1600p çekim yapabiliyor. Çekim testleri 1080p çözünürlüğüne düşürülerek çekilmiş.

6:30’dan itibaren çekim testleri mevcuttur.

2.videoda 3.50’den itibaren çekim testleri mevcuttur.

Xiaomi 70mai Dikiz Aynalı Araç Kamerası Satın Al

459.00 TL
Xiaomi 70mai Dikiz Aynası Araç Kamerası
Anlık indirim
Xiaomi 70mai Dikiz Aynası Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.Show More
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less
169.90 TL
Xiaomi 70Mai Gece Görüşlü Arka Kamera
Anlık indirim
Xiaomi 70Mai Gece Görüşlü Arka Kamera
Aynı gün ücretsiz kargo.
Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

2 yorumlar

  1. 1 dakikalık kayıt dışında sürekli kayıt modu nasıl açılıyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir