100 TL İndirim
Aye Store Araç Takip Sistemi
İndirim kuponu
Aye Store Araç Takip Sistemi
Ücretsiz kargo
Ücretsiz kargo Show Less

Viofo A129 Menüye Nasıl Girilir?

Herkese merhaba,

Viofo A129’un yeni kullanıcıları “menüye giremiyorum” diye sık sık mesaj atıyor. Aslında bu bir sorun değil. Cihazın menüsüne girebilmek için bir kaç koşul var.

1.KAMERANIN KAYITTA OLMASI

Kamera kayıttayken menüye girilemiyor. Kayıttayken menü tuşuna basınca, kamera fotoğraf çekimi yapar. Kameranın kayıtta olup olmadığını, kameranın üstünde en solda bulunan lede bakarak anlayabilirsiniz. Led sürekli yanıyorsa kamera kayıtta, yanıp sönüyorsa kayıtta değildir. Sürekli yanıyorsa, 2.sırada bulunan REC tuşuna basarak kayıttan çıkabilirsiniz. Menü tuşuna bastığınız zaman menüye girmesi gerekir. Eğer yine açılmadıysa 2.maddeye geçebilirsiniz.

2.WİFİ’NİN AÇIK OLMASI

Kameranın WiFi özelliği aktifken de menüye girilemiyor. Kameranın üstündeki 3 ledden 2.sıradaki led yanıyorsa WiFi özelliği aktiftir. Kameranın en sağında bulunan tuşa 3 saniye basılı tutarak WiFi özelliğini kapatabilirsiniz. Kaydı durdurduğumuza ve WiFi özelliğini kapattığımıza göre menüye girememek için sebep kalmadı. Menü tuşuna basarak ayarlara ulaşabilirsiniz.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir