264.90 TL
Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası
Anlık indirim
Xiaomi 70Mai 1S Araç Kamerası
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın.
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın. Ufalt

Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosu Özellikleri

3 kablolu park modu kablosu elime ulaştı. Kablonun montajını detaylı olarak anlattım.

2 kablolu hardwire kitten ayıran özelliği, yazılımsal olarak değil, donanımsal olarak park modu özelliği sunmasıdır. Sigorta kutusuna bağlanan kırmızı kablo sürekli enerji vermeyi sağlarken, sarı kablo arabanın çalışıp çalışmadığını anlamak için tetik görevi görür.

9.99$
Viofo A129 / A129 IR İçin Gerçek Park Modu Kablosu - Banggood
İndirim kuponu
Viofo A129 / A129 IR İçin Gerçek Park Modu Kablosu - Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt

Sarı kabloya kontağa bağlı olarak enerji verilir. Sarı kabloya enerji geldiğinde arabanın çalıştığı anlaşılır. Sarıya enerji geldiğinde otomatik olarak park modundan çıkar, sarı kablonun enerjisi kesildiği zaman otomatik olarak park moduna geçer.

Bunu zaten 2 kablolu model yapmıyor mu?
2 kablolu modelde arabanın park veya hareket durumunda olduğu yazılımsal olarak tespit ediliyor. Ben A118c’de de A129’da da 2 kablolu hardwire kiti yıllardır kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Fiyat farkına değer mi derseniz o size kalmış bir tercih diyebilirim. 2 kablonun da işlevi aynı. Yeni çıkan 3 kablolu model daha stabil park modu geçişleri sağlamak için tasarlanmış.

Önceki kablolarda olduğu gibi düşük voltaj koruması mevcut. Ayrıca minimum çalışma voltajı ayarlanabiliyor. 11.8 volt ile 12.4 volt arasında istenen değer ayarlanabilir.

9.99$
Viofo A129 / A129 IR İçin Gerçek Park Modu Kablosu - Banggood
İndirim kuponu
Viofo A129 / A129 IR İçin Gerçek Park Modu Kablosu - Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt
Fuse Tap Bağlantı Aparatı
Anlık indirim
Fuse Tap Bağlantı Aparatı
Aracınıza uygun tipte olandan almalısınız.Devamını gör
Aracınıza uygun tipte olandan almalısınız. Ufalt

2 kablolu modeli istiyorsanız aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

7.24$
Hardwire Kit + 3 Çeşit Fuse Tap - Banggood
İndirim kuponu
Hardwire Kit + 3 Çeşit Fuse Tap - Banggood
Gümrük vergisi dahil olarak alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi dahil olarak alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

35 yorumlar

 1. Hüseyin Uçgun

  Üstad orijinal kablosu, 2A, diğeri 2,5A. Bu durum sıkıntı oluşturur mu.

  • Merhaba Hüseyin Bey,
   Belirtilen maximum verebileceği güçtür. Maximum verebileceği gücün yüksek olması daha iyidir. Kamera zaten maximum 0.5amper çekiyor. Yani hiç bir sorun olmaz.

 2. Aykut hoca, bu kablonun bağlantı şeklini gösteren video incelemesini yapacak mısın. Sanırım sipariş verdiniz

 3. Aykut bey fusetap kullanmadan direk elektrikçi sarıyı kontağa, kırmızıyı aküye bağladı. Sorun olur mu? Akü bitme sıkıntısı yaşar mıyım?

  • Fuse tap aküyü bitirme/bitirmeme durumunu değiştirmez. Fuse tap güvenlik amaçlı bağlanan extra sigorta kablosudur. Fuse tap ile bağlanırsa güvenlik açısından daha iyi olur. Park modu kablosunun düşük voltaj koruması mevcut. Ancak 2.park modu montajında da belirttiğim gibi akünüz eski, performansını yitirmişse arabayı çalıştıramama şansınız vardır.

 4. İyi günler aykut bey. Tavsiyeleriniz üzerine banggodtan a129 çift kameralı+ gps li kamera ve önerdiğiniz 128 gb samsung hazıfa kartı aldım ve bağlantıyı yaptım. Çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok. Ancak bir kaç sorum olcak;
  1- Park moduna, kontağı kapattıktan yaklaşık 5 dakika kadar sonra geçiyor ve aracı çalıştırsam bile araç haraket etmeden normal moda geçmiyor. Neden olabilir?
  2- iphonda viofo proğramını kullanırken arada kapanmalar oluyor. Özellikle görüntüleri izlerken ve telefona indirirken. Neden olabilir?
  3- Viofo proğramında park modu seçimindeki baştaki auto ve sondaki low kelimeleri ile başlayan özellikler nelerdir
  4- iphonda kullanabileceğimiz başka proğram varmı?

  Biraz uzun oldu ama cevaplarnız için şimdiden teşekürler…

  • Merhaba Arif Bey,
   Öncelikle kameranız hayırlı olsun. Park modu kablosunu GPS’den değil, kameranın yanından bağlamalısınız. GPS’ten bağladığınız için 3 kablolu kit görevini yapamıyor. Kamera hareket ve darbeye göre park modunu ayarlamaya çalışıyor. Dediğim şekilde çözülecektir
   Viofo uygulamasına geçen hafta Android için güncelleme geldi. Iphone içinde gelmiş veya gelecek olabilir.

   Park modundan en iyi şekilde faydalanmak için; park modu içindeki time lapse seçeneklerini kullanmanızı öneririm. 1’den başlayıp 15’e doğru test için gece bırakın arabayı. Daha sonra hoşunuza giden ayarda bırakabilirsiniz.

 5. merhaba aykut bey.viofo a129 sipariş ettim. park modu için powerbank veya jel akülerden hangisini tavsiye edersiniz?

 6. Aykut bey merhaba, 2 ay önce Viofo a129 ve park kiti aldım. Arabam modeli 2018 olmasına rağmen park modunda ancak 8-10 saat kayıt yapıyor. Son zamanlarda aracı çalıştırdıktan sonra kameradaki 2 ışık sürekli yanarken en soldaki ışık yanıp (recorder yanındaki) sönüyor. Arabayı çalıştırdıktan sonra otomatik kayda geçmiyor ve her seferinde manuel kamerayı kapatıp açmam gerekiyor. Bu durum neden kaynaklanıyor, ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Mehmet Bey,
   Sorun WiFi özelliğinin sürekli açık bırakılmasıdır. WiFi özelliğiyle işiniz bittikten sonra en sağdaki tuşa basıp WiFi’yi kapatın. Bu şekilde donma yaşamazsınız.

 7. Merhaba Aykut bey
  Sorum Şu;
  Park modu kablosunu ( fuse tab ile bağlantılarını yaptıktan sonra 3 lü kablo) park modu özelliğini istediğimiz zaman açıp güvende olmayan yere arabayı park ettiğimizde park modunu wifiden açıp arabayı öylevce bırakıp. Güvende olan yere park esnasında park modunu kapatıp kameranın enerjisini kesebiliyormuyuz.yani park modu kablosunu ile bağlantıda kameraya enerji gitmesini telefondan biz kontrol edebiliyormuyuz.Tesekkür ederim.

  • Merhaba Hakan Bey,
   WiFi özelliği uzaktan erişim için değildir. Aracın yanındayken kullanılabilir. Park modunu kapattığınız zaman, araç park haline geçince kamera kapanmaz. Araba çalışıyormuş gibi normal hızda/kalitede video kaydı yapmaya devam eder. Park modu sadece alan tasarrufu yapmak için geliştirilmiş bir özelliktir. Düşündüğünüz prensiple çalışmaz. Ayrıca WiFi özelliğinin sürekli açık kalması cihazın ağırlaşması, video kalitesinin düşmesine sebep olur.

 8. öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Acak benim sorum tam anlaşılmadı sanırım.:))
  Şöyleki: ben kameranın enerjisini iç sigortadan fuse tab kabloları ile aldım yani park kablosuyla bağlantısını yaptım. diyelim.araçtaki park modu özelliğini ben wifiden kapatabiliyormuyum çünkü kapatabilirsem eğer güvenli yerde parkmodunu açmam gerekmeyecek böyleve aküyü fazla yormayacağım.busayede sadece araba sadece çalıştığında kamera aktif olacak. Eger böyle değilse yani park modu kablosu ile bağlantıda her arabadan anahtarı çıkardığımda kendini park moduna alıyorsa sıkıntı çok olabilir.Bunu merak ediyorum teşekkürler

  • Merhaba Hakan Bey,
   Sorunuzu yanlış anlamadım. Park modunu kapattığınız zaman, araç park haline geçince kamera kapanmaz. Normal hızda video kaydı yapmaya devam eder.

   • Teşekkür ederim Aykut Bey
    Konu şimdi anlaşılmıştır.park kablosu bağlantısı ile enerji alındığında kamerayı wifiden kapatamıyorsak eğer normal modda çekim yapıyorsa.
    Benim aklıma şöyle bir fikir geldi. Paylaşmak isterim:
    2 türlü kameraya enerji verme seçeneğini arabamıza döşesek(çakmaklık ve park kablosu)Arabanın durumuna göre park moduna ihtiyaç duyduğumuzda gpsteki çakmak girişini söküp,kamera girişinden park kablosu Jakını takıp park modunu aktif hale getirebiliriz diye düşünüyorum.(tabi bu değiş tokuş olayı çok sık yapılacak değil benim için yılda maximum 10 kez) Böylece aküden gerekmedikçe enerji almayacağım.Sizce bu durumun uygulanabilirliği nedir.

 9. Merhaba. Anlatımınız için teşekkür ederim öncelikle. 5 ay önce A129 gprs duo kamera aldım. park modu kablosu ile beraber. şöyle bir sorunum var. araç uzun süre kontak kapalı kalırsa ( genelde 3 saatten sonra ) tekrar arabayı çalıştırdığımda kamerayı açma tuşundan açmam gerekiyor. park modu kablosunu çıkartıp normal çakmaklıktan kablo takıp gene denedim olmadı. hem gprs ye takıp hem direkt kameranın üzerine taktığımda gene olmadı. kamerayı bir arızasından dolayı değiştirmek zorunda kaldım. yeni gelen kamerada da aynı sorun oldu. bunun nedeni nedir acaba ? birde park modu kablosu direkt kamerayamı bağlı olması lazım? bu durumda gprs çalışırmı ? çalışmazsa ikisinede enerji vermek için ne yapmak lazım?

  • Merhaba Okan Bey,
   3 kablolu kit kullanıyorsanız kameranın yanındaki enerji soketinden bağlanmalıdır. Yandan enerji verince de GPS çalışır. Donma sorunu WiFi kaynaklı oluyor. WiFi özelliğini ihtiyacınız olduğu zamanlar dışında kapalı tutunuz.

 10. MURAT ÇETİNKAYA

  mrb Aykut bey..Benim araç kameram viofo değil gps 2K özelliği olan bir model Kamerada herhangi bir isim yazmıyor.Parking mode diye bir özellik yok. Ama motion decection diye bir özellik parking mode ile aynımıdır?
  Diğer bir sorum ise LDWS VE FCWS özellikleri sadece ekranda yazı olarak uyarı veriyor. Yani DEPARTURE ve FRONTAL VEHİCLE ama sesli uyarı vermiyor. Ayarlardan ne yaptıysam sesli uyarı vermiyor. Sebebi ne olabilir.? Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir