Kamerada WiFi Ne İşe Yarar?

Araç ve aksiyon kameralarının artık büyük çoğunluğuna WiFi özelliği ekleniyor. Araç ve aksiyon kameralarında bulunan WiFi özelliği yanlış yorumlandığı için böyle bir konu açma gereği duydum.

Araç ve aksiyon kameralarındaki WiFi özelliği internet gerektirmez. Telefon ile kamera arasında yerel bir bağlantı oluşturur. Kameraya 10-15 metreden uzak mesafede bulunuyorsanız kameraya bağlanamazsınız. Yani araç ve aksiyon kamerasındaki WiFi özelliği uzaktan erişim için değildir.

Peki ne işe yarıyor?

Kameraya bağlanıp kaydettiğiniz videoları ücretsiz olarak telefona indirebilirsiniz. Kendi internet paketinizden harcamaz. Tamamen ücretsiz bir işlemdir. Cihaza bağlanıp uygulamaya giriş yaptığınız zaman kameranın görüntüsünü canlı olarak izleyebilirsiniz. Ekranı olmayan kameralar için bu özellik vazgeçilmezdir. Ayrıca kameranın ayarlarını yapabilir, istediğiniz videoları silebilir, yeni video kaydı başlatabilir/durdurabilir, fotoğraf çekebilir, istediğiniz videoları silinmemek üzere kilitleyebilirsiniz. Kilitleme özelliği her cihazda olmayabiliyor. Onun dışındaki özellikler neredeyse tüm kameralarda bulunmaktadır.

 

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir