Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPS'li Araç Kamerası
Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPSli Araç Kamerası
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo Show Less

Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası

Anytek Z1 araç kamerası, 1080p ön ve arka çözünürlükte kayıt yapabilen kapasitörlü bir araç kamerasıdır. Çift kameralı modellere göre fiyatının uygun olduğu söylenebilir. 2.35 inç’lik dokunmatik ekrana sahiptir. Geri park asistanı özelliği mevcuttur. Sürücü asistanı özelliğine sahiptir. Sürücü asistanı özelliği sayesinde öndeki araçla çarpışma riski olduğunda veya şeritten çıktığınızda kamera uyarı vermektedir. Her 2 kamerası da kayıt yapmaktadır. 64 GB micro sd kart desteklemektedir. Hafıza kartı dolduğu zaman eski kayıtların üstüne yeni video kaydı yapabilir. Yani döngüsel kayıt özelliği mevcuttur. WiFi özelliği sayesinde kameradaki videoları telefonuna kolayca indirebilirsiniz.

Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası - Aliexpress
Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası - Aliexpress
Takipli kargo
Takipli kargo Show Less

Not: Anytek Z1 araç kamerasının incelemesini henüz hazırlamadım. Anytek modellerini sırayla incelemeye başladım. 2020 yılı içerisinde Anytek Z1 araç kamerası incelemesine KameraRehberi.com’da yer vermiş olacağım.

Anytek T900+ dikiz aynalı araç kamerası incelemesi
https://www.kamerarehberi.com/anytek-t900-cift-kamerali-dikiz-aynali-arac-kamerasi-incelemesi/25222

Anytek G100 araç kamerası incelemesi
https://www.kamerarehberi.com/anytek-g100-arac-kamerasi-incelemesi/22377

Anytek A3 araç kamerası incelemesi
https://www.kamerarehberi.com/anytek-a3-arac-kamerasi-incelemesi/22675

Anytek Z1 Araç Kamerası Özellikleri

150 derece çekim açısı,Sürücü asistanı,
Ön+arka kamera,Geri park asistanı,
Kapasitör tip batarya,WDR,
WiFi,Ses kaydı,
2.35 inç dokunmatik ekran,64 GB micro sd kart desteği,
Darbe sensörü,Döngüsel kayıt,

Çalışma Mantığı

Çakmaklığa takılarak kullanılır. Kablolar döşeme ve trim parçaları arasından geçirilir, kablo kalabalığı yaratmaz. Kontak açıldığı yani araba çalıştığı zaman açılıp kayda başlar. Kontak kapandığı, yani araç stop ettiği zaman video kaydını bitirip kendini kapatır.

Videoları hafıza kartına kayıt eder. Kart dolduğu zaman eski videoların üzerine yeni video kaydı yapar. Elle kart boşaltmaya gerek yoktur. Döngü şeklinde video kaydı yapmaya devam edecektir.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Anytek Z1 araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Arka Park Asistanı Nedir?

Geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü ve park çizgileri beliriyor. Park çizgileri inceleme videosunda da belirttiğim gibi gerçeği yansıtmıyor. Geri geri yanaşırken kaldırıma ve arkadaki araca ne kadar kaldığını görme konusunda yardımcı oluyor. Park asistanı özelliğini kullanmak için arka kameranın üstündeki kırmızı tetik kablosunun geri vites lambasına bağlanması gerekiyor.

WİFİ Ne İşe Yarar?

Anytek Z1 araç kamerasında WiFi özelliği bulunuyor.  WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

Anytek Z1 Kutu İçeriği

 • Anytek Z1 araç kamerası,
 • Arka kamera ve bağlantı kablosu,
 • Arka kamera için 2 adet sabitleme vidası,
 • Arka kamera için çift taraflı bant,
 • Araç şarj cihazı,
 • Kullanma kılavuzu.

Anytek Z1 Satın Al

Aliexpress

Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası - Aliexpress
Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası - Aliexpress
Takipli kargo
Takipli kargo Show Less

MaxiTekno

MaxiTekno’dan nasıl sipariş verilir?
https://www.kamerarehberi.com/maxitekno-comdan-nasil-siparis-verilir/24597

549.90 TL
Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası
Anlık indirim
Anytek Z1 Full HD Çift Kameralı Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

2 yorumlar

 1. Merhaba hocam
  Bu kamerayı satın almak istiyorum fakat enerjiyi çakmaklıktan değilde sigorta kutusundan fuse tab kullanarak bağlantı yapabilir iyim? Viofonun park kitini kullanabilir iyim?

  • Merhaba Ersin Bey,
   Sayfada da belirttiğim gibi henüz bu kameranın incelemesini yapmadım. Gördüğüm kadarıyla kameranın enerji girişi type-c yani diğer araç kameralarının girişlerinden farklı. Araç kameralarında genelde mini ve micro tip enerji girişi kullanılır. Yani Viofo’nun mini tip enerji beslemesi bu cihaza uymayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir