Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Kamera Ön Tanıtımı

arac-kamera-com-fotograf001

Xiaomi firmasının yeni piyasaya sürdüğü 1080p IP kamerasının ön satışına başlandı. Ürünün fiyatı da gayet makul olduğu için hemen siparişini verdim. Kamera 31 Aralık tarihinden itibaren gönderilmeye başlanacak. Ürün geldiği zaman incelemesini yapacağım. Cihazın özelliklerine bakıldığı zaman IP kamera çok popüler olacak gibi görünüyor. Kamerayı ön satışla satın alabileceğiniz güvenilir linkleri incelemenin altında paylaştım.

 

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Kameradan bahsedecek olursak;

Xiaomi zaten bir çok IP kamera çeşidine sahip bir firma. Bu kamera ise tam olarak ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış. En ilginç özelliğiyse, duman dedektörüne sahip olması. IP kameralar, telefonla senkronlu şekilde çalışır. Yani her an kameraya uzaktan erişim mümkündür. Telefona uzaktan erişimi olan bir cihazın duman algılaması gerçekten mükemmel düşünülmüş bir özellik. Evde değilken bile gözünüz tam anlamıyla arkada olmayacak.

arac-kamera-com-fotograf006arac-kamera-com-fotograf005

Çift yönlü konuşma özeliği neredeyse tüm IP kameralarda mevcut. Bu cihazda da bulunuyor. Telefon üzerinden cihaza, cihaz üzerinden telefona ses aktarımı sağlanabiliyor. 2 adet gece görüş lediyle 9 metreye kadar gece görüşü özelliği sunuyor.  1080p çekim kalitesi bulunan cihazın kaç FPS çekim yapabildiği belirtilmemiş. Tahminim 10 veya 15 FPS çekim yapabileceği yönünde. 110 derece çekim açısına sahip olan kamera 8x dijital zoom yapabiliyor. 110 derece IP kamera için oldukça güzel genişlikte bir açı.

1477461042109528

Ayrıca 2 adet Xiaomi Smart Ip kamerayla 180 derecelik tek bir görüntü alınabiliyor. Magnet 2 kameranın birleşerek 180 derecelik açıda olmasını sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

1477461045568444

Magnet tutucuya sahip olan kamera tüm metal yüzeylere tutturulabiliyor. Bu özelliği sayesinde delme işlemi yapmadan kamerayı sabitlemek mümkün.

Time lapse video çekme özelliği sayesinde daha az veri alanı kullanarak daha uzun süre video kaydı tutmak mümkün.

 

 

 

 

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Güvenilir, hızlı ve ucuz olduğu için Gearbest’i öneriyorum. Daha önce Gearbest’den alışveriş yapmadıysanız videolu anlatımımın linkini aşağıda bulabilirsiniz. https://www.kamerarehberi.com/gearbestten-nasil-alisveris-yapilir/7682

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Kamera – 28.99 dolar – 2.22 dolar takip kodlu kargo
“xiaofang” indirim koduyla 26.99 dolara satın alabilirsiniz.
http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_607361.html?wid=21
Samsung 64 GB Micro SD kart – 22.88 dolar
http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_279099.html
Samsung 32 GB Micro SD kart – 11.99 dolar
http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_28060.html
Kamerayı satın alırken mutlaka takip kodu ekleyin.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

8 yorumlar

  1. Aykut Bey kolay gelsin.İnceleme için teşekkürler. Bu üründe de telefondan eski kayıtlara ulaşılabiliyormu? Bir de linkte stok yok gözüküyor.Başka öneriniz var mı?

  2. Selamlar. Ürünü aldım ama bir problem yaşıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Telefon ev içi wifi ile bağlantı kurabiliyor görüntü alabiliyorum ama mihome dışarıda şebeke internetinde bağlantı kurmuyor. Konuyla ilgili sorun yaşadınız mı? Çözümü var mı? Teşekkürler.

    • 4.5g ile ilgili sorun vardı. Güncellemeyle halledildi diye biliyorum. Cihazınız güncel mi?

      • Cihaz modeli setup için iğne gerektirmeyen model. Basılabilir bir düğmesi var yeni aldığım üçin güncel model olduğunu tahmin ediyorum. Mihome u yükledim ve 2 kere güncelledi kendini. Evde wifi ile kurup test ettim çalışıyor ama 4.5g ye geçince bağlanamıyor. Statik ip ile ilgili yazılar var öyle birşey mi gerekli.

  3. maalesef bir çözüm bulamadım. Siz bu kamerayı kullanıp test ettiniz mi acaba. Ev dışında telefon operatörlerinin internetleriyle bağlanmayı denediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir