1129.90 TL
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
Viofo A129 Duo Çift Kameralı GPS'li Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Ufalt

Uygun Fiyatlı Araç Kamerası: Xiaomi 70 Minutes İncelemesi

GÜNCELLEME: 70mai modeli yenilendi. Xiaomi 70mai modeli satışı sona erdi. 70mai‘nin geliştirilmiş modeli olan, 70mai 1S modeli satışa sunuldu. İncelemek için buraya tıklayın. 

Xiaomi 70Mai araç kamerası yerine aşağıdaki 2 modelli incelemenizi öneririm. 

Araç kamerası piyasasında rekabet çok büyük. Bu yüzden düşük bütçeli, kaliteli ürünler yapılmaya çalışıyor. Xiaomi 70 minutes araç kamerası, düşük bütçeli araç kameraları sınıfına giriyor. Çekim kalitesi ne mükemmel ne de kötü. Fiyatına göre iyi performans gösteriyor.

32.46$
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
İndirim kuponu
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt

135 derecelik çekim açısı ve Sony IMX323 görüntü sensörü var. Sony sensör gece çekiminde oldukça başarılı olmasını sağlıyor. Kameranın ekranı yok. Bu yüzden tüm ayarlar WiFi uygulaması üzerinden yapılıyor. Ayrıca galeriye de telefon uygulamasından erişim sağlanabiliyor. Benim incelemem sırasında IOS desteği bulunmuyordu. Artık IOS cihazları da destekliyor.

Yanında gönderilen 3.5 metrelik şarj kablosu ve şarj aletiyle, çakmaklığa takılarak kullanılıyor. Çakmaklığa taktıktan sonra arabayı çalıştırınca kamera açılıp kayda başlıyor, araba kapanınca videoyu sonlandırıp kendini kapatıyor. 64 GB hafıza kartı destekliyor. Hafıza kartı dolduktan sonra eski kayıtların üzerine, yeni video kayıtlarını yapmaya başlıyor.

FOTOĞRAFLARI

xiaomi-7-minutes00002
xiaomi-7-minutes00003
xiaomi-7-minutes00009
xiaomi-7-minutes00008
xiaomi-7-minutes00007
xiaomi-7-minutes00004
xiaomi-7-minutes00006
xiaomi-7-minutes00005

ÖZELLİKLERİ

WiFi,64 GB micro SD kart desteği,
130 derece lens açısı,Döngüsel kayıt,
Mstar 8328P chipsetTelefondan otomatik saat senkronu,
SONY IMX323 görüntü sensörü,240 mah batarya,
1080p 30 FPS çekim kalitesi,3.5 metre şarj kablosu,
G-sensör,Araç şarjı.
Ses kaydı,Fotoğraf çekimi,
Bilgi ledleri,Galeri.

EKSİ YÖNLERİ

 • Kameranın gece çekimi çok başarılı ama gündüz çekimlerinde parlama biraz fazla. Fiyata göre düşünülürse eksi yön de olmayabilir.
 • Acil durum tuşu yok.

DÖNGÜSEL KAYIT VE OTOMATİK AÇILMA

Çok fazla soru geldiği için otomatik açılmadan bahsetmek istiyorum. Kameranın yanında şarj aleti ve araç şarjı gönderilir. Kamerayı bunlarla taktığınız zaman kontağı çevirdiğiniz zaman kameraya enerji gelir, kamera açılır, kayda başlar. Kontağı kapattığınız zaman kameranın enerjisi kesilir, video kaydını düzgün şekilde bitirir, otomatik olarak kapanır.

Çok soru geldiği için döngüsel kayıttan da kısaca bahsetmek istiyorum. Araç kameraları döngü şeklinde kayıt yapar. Kartı elle boşaltmaya gerek yoktur. Videolar 1’er dakikalık parçalar halinde kayıt edilir. 1 saatlik kayıt kapasiteniz varsa 60 tane 1 dakikalık videoya sahip olursunuz. 60. dakika dolduğu zaman kartta yer kalmadığı için 1.dakikadaki görüntüyü siler ve üzerine yazar. Yani tüm kaydı silip baştan yazmaya başlamaz.

BİLGİ LEDİ

Kamera ekran sahip değil. WiFi üzerinden bilgilere bakılabiliyor. Ancak her seferinde WiFi bağlantısıyla kamerayı kontrol etmek yerine, kameranın yanında bulunan renk değiştiren ledle kameranın çalışma durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Kayıtta değilken, WiFi açıksa; mavi ışık yanıp söner,
 • Kayıtta değilken, WiFi kapalıysa; mavi ışık sabit yanar,
 • Kayıttayken, WiFi açıksa; yeşil ışık yanıp söner,
 • Kayıttayken, WiFi kapalıysa; yeşil ışık sabit yanar
 • Kart takılı değilken; WiFi açıksa, kırmızı ışık yanıp söner,
 • Kart takılı değilken; WiFi kapalıysa, kırmızı ışık sabit yanar.

WİFİ AÇMA/KAPATMA

WiFi özelliğini açmak için kameranın kısayolu mevcut. Kamera açıldıktan sonra yandaki bilgi sabit şekilde yanıyorsa WiFi kapalı anlamına gelir. 1 defa yandaki tuşa basınca yavaş yavaş ışık kapanıp açılmaya başlar. Işık bu şekilde yanmaya başladığı zaman WiFi açık anlamına gelir.

WİFİ BAĞLANTISI VE KURULUM

Kameranın ekranı olmadığı için tüm ayarlar WiFi üzerinden yapılıyor. WiFi bağlantısına başlamadan önce aşağıdaki linkten Android için olan İngilizce uygulamayı indiriyoruz.
https://yadi.sk/d/F133iVFg3Q9j92

KARTI FORMATLAMAK

Kartı formatlamak için kameranın kısayolu mevcut. Kartı formatlamak için kameranın yanında bulunan tuşa arka arkaya 3 defa hızlı şekilde basmak yeterli. Mavi bilgi ledi hızlı şekilde yanıp sönmeye, kamera Çince konuşmaya başlıyor. Yaklaşık 5 saniyede hafıza kartı formatlanıyor.

FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRMEK

Fabrika ayarlarına yeniden dönmek için kameranın yanında bulunan tuşa arka arkaya 5 defa hızlı şekilde basmak yeterli. Mavi bilgi ledi hızlı şekilde yanıp sönmeye, kamera Çince konuşmaya başlıyor. Daha sonra kamera otomatik olarak kapanıyor. Kamerayı elle tekrar açtıktan sonra ayarlar sıfırlanmış olacaktır.

KAYIT KAPASİTELERİ

Verileri ortalama olarak hesapladım. 32 GB micro sd kart 4.5 saat, 64 GB micro sd kart geriye dönük 9 saat kayıt saklayabiliyor.

VİDEO BOYUTU VE BİTRATE

Kamera 1’er dakikalık parçalar halinde kayıt yapıyor. 1 dk videonun boyutu 118 MB, bitrate değeri 16100 kb/sn.

KUTU İÇERİĞİ

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı veya aşağıdaki anlatım videosunu izlemenizi öneririm. Videolu anlatım için; https://youtu.be/Gk7zjKLWR7g
32.46$
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
İndirim kuponu
Xiaomi 70mai 1S WiFi Araç Kamerası (Geliştirilmiş Model)
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt

Aliexpress’ten nasıl sipariş verilir?
https://www.kamerarehberi.com/aliexpress-alisveris-rehberi-nasil-alinir/12069

Aliexpress’te şuanda oldukça yüksek fiyata satılıyor. Ancak ara ara indirimler olabiliyor. Yine de aşağıdaki linkten de fiyat kontrolü yapmanızı öneririm.

36.99$
Xiaomi 70 Minutes WiFi - Aliexpress
Anlık indirim

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

95 yorumlar

 1. Xiaominin hangi modelini önerirsiniz?Xiaomi Yi Araç Kamerası ,Xiaomi Mijia DVR ve Xiaomi Yi Ultra Dash 2.7K model olarak bunlar gözüküyor.Bunlar kapasitörlümüdür? Fiyat performans olarak sizce nasıllar yoksa farklı markalaramı yönelmekte fayda var?Teşekkürler…

  • Merhaba Ercüment Bey,
   Yi ve Mi ürünleri pillidir. Yi ürünleri arasından 70 minutes fiyat/performans açısından başarılıdır. Diğer cihazlar oldukça sorunlu. Bütçenizi belirtirseniz ona göre öneride bulunabilirim.

 2. Aykut bey merhaba. Cihazda kullanabileceğimiz sesli komutları yazabilir misiniz?

 3. varnali yusuf

  kameranın çince versiyonuna sahibim. sesli komut işlevi app üzerinden aktif ya da pasif edilebiliyor. ancak çince bilmediğimden komut veremiyorum.
  sesle verilen komutlar 4 adet
   Take picture: Take a photo . (fotoğraf çek)
   Record video: Record an emergency video clip and save
  separately to event folder. (acil durum kaydı video kayıtlarını ayrı bir klasörde tutar kaydeder)
   Record without sound: Stop recording sound, the video recorded
  is soundless.
   Record with sound: Start to record sound, including the sound
  inside the vehicle.
   Turn off Wi-Fi: Turn off Wi-Fi hotspot of the dash cam. (wifi yayını kapatır)
   Turn on Wi-Fi: Turn on Wi-Fi hotspot of the dash cam. (wifi yayını açar)
  kamera f/p ürünü diyebilirim.
  ancak ben sıklıkla şu sorunu yaşıyorum. kırmızı indikatör lambası yanıyor bir sorun olduğuna işaret bunun sebebi şu. kontak anahtarı aksesuar modunda açıkken enerji gidip kamerayı tetikliyor açıyor. ardından aracı marş yaptığımızda enerji anlık kesilip tekrar kamerayı teitkliyor ve kamera bug a düşüyor kayıt yapmıyor. ben bu yüzden çakmak soketini aracı çalıştırdıktan sonra takıyorum.

 4. Kamerayı aliexpress araciligi ilr aldim.gumruge takildi.gumruk fatura istedi gonderdim.40 tl civari masraf cikti.satici 15 dolar belirtmiş ama bizim gumruge bu beyan yetmemiski herhalde yine yazdilar vergiyi.şans diyeceğim.
  Kameradaki goruntu beni tatmin etmedi.resmen karanlik.Sizin tavsiyenizle G1W-C modelini almistim.Cok fark var.Yorumlar hic boyle bir durumu yansitmiyor.G1W-C de aydinlik ayari yapilabildiginden dolayı gece inanilmaz guzel.70 mai modelinde kurcaladigim kadariyla boyle bir genel ayar yok.Boyle bir video kayit cihazinda nasil aydinlatma ayari olmaz.Anlamak mumkun degil. Bu sartlarda kamera hüsran.
  Siz ne dersiniz acaba diyorum baskabgizli ayar menuleri varmidir yada firmware guncellemesi olabilirmi?
  Ve yine TESEKKURLER

  • G1W modelinin kullandığını aptina sensöre göre çok daha başarılı olan IMX323 sensörünü kullanıyor. Gece çekiminde 70 minutes çok daha başarılı bir üründür. Işık ayarı mevcut değil. Olsa da yükselttiğiniz zaman gündüz parlama yapar. Zaten 70 minutes exposure değeri oldukça yüksek olarak gönderilen bir cihazdır.

 5. Hocam diyelim ki aracimi degistirdim kamerami yeni arabama tasimak istedim elektrostatik banti ile kamerayi tasirken yapiskanligi gidecek o zaman ne yapmamiz gerekli? Simdiden tesekkurler

 6. Üstat 70 minutes cihazı kullanıyorum. Sanki çok yansıma yapıyor. Cpl fitresi var mı. Veya cpl filtrelerinden kaç mm almak lazım. Kolay gelsin

  • Merhaba Atakan Bey,
   Bu cihaz için CPL filtre bulunmuyor.

  • Aykut bey güzel işler yapıyorsunuz kendi adıma teşekkür ederim bende 70 Mai model cihazı aldım araca montajını yaptım aklıma takılan 1-2 soru var 1 cihazla beraber gelen cakmakliga takılan şarj aleti yerine hızlı şarj özelliği olan elimdeki beseus marka şarj aletini kullanmam sıkıntı olurmuş ? Birde bu cihaz kontak kapandığında yani enerji kesildiğinde kayıt yapmıyor bu cihaza örnek gece kayıt yapması için 10bin-20bin mah powerbank bağlasan 🙂 olurmu tahmini kaç saat kayıt yapabilir ?

 7. Selam. Öncelikle bizler için yapmış olduğunuz incelemeler için teşekkürler. Sizin öneriniz ile xiaomi 70 mai aldım. Ayarlar için verdiğiniz linkten uygulamayı indirdim. Ancak uygulamayı açıp cihazla bağlantı kurup cihazı kurmaya çalışıyorum ama sanırım cihazı eşleştirme sırasında da internet hizmetinin olması gerekiyor. Bu sırada telefonum kameraya bağlandığı için internet olmuyor bu yüzdende cihaz ayarllarını yapamamaktayım. Yardımınızı bekliyorum.

 8. MERHABA,ÇOK FAZLA ÜCRET ÖDEMEDEN en fazla 300 tl olmak üzere araç kamerası önerir misiniz? Xiamoi 70 mi düşünüyorum. Onunla ilgili ŞÖYLE BİR SORUM VAR:1 dakikalık çekimleri uzatmak mümkün değil mi? Çift kameralı yı önerir misiniz?Önerirseniz hangisi? kafam biraz karışık bu yüzden sorular dağınık. bilgilendirirseniz sevinirim.

 9. Selam Aykut bey 70 mi kamerayı dün aldım ve aracıma bağladım.Sorunum şu aracın kontağını kapatıyorum wifi bağlantısını kesiyorum ancak kameranın yeşil ışığı yanıp sönmeye devam ediyor kameraya tekrar bağlandığımda kayıt yaptığını görüyorum.Bunu kapatmanın bir yolu var mı acaba.Arabanın aküsünü bitirir mi

  • Çakmaklığınızda sürekli enerji varsa kayda devam eder. Sigorta kutusundan kontağa bağlı enerji alarak sorunu çözebilirsiniz. Bu şekilde arabayı 2 günden uzun süre park halinde bırakırsanız akünüzü bitirebilir.
   Aşağıdaki ürünü micro usb seçeneğiyle alırsanız cihazınıza uyumlu olacaktır.
   Micro USB Hardwire Kit
   Takipsiz kargo ücretsiz
   http://ali.ski/W1lQy

   Sigorta kutusundan nasıl enerji alınacağını aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Ben videoda sürekli enerji almayı anlattım. Siz merkezi kilit/dörtlü yerine cam kaldırma sigortasına bağlarsanız araba çalıştığı sürece kayıt yapar, araba kapanınca kamera da kapanır.
   https://youtu.be/HxCv_2BUf34

 10. Merhaba Aykut Bey,

  Ürünün siparişini verdim henüz elime ulaşmadı ancak aklımda bir soru işareti var ürün şarjlı mı yoksa devamlı olarak kablo bağlı kalmak zorunda mı?

  • Merhaba Yusuf Bey,
   Ürün pillidir ama sürekli kablo bağlı kalmak zorundadır. Tüm araç kameraları için bu böyledir. Kendi pilleri kayıt yapabilecek kadar enerji tutamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir