899 TL
Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Ufalt

En Popüler Araç Kamerası: Viofo A119S GPS İncelemesi

Viofo A119S araç kamerası artık satılmamaktadır. Aşağıdaki sayfadan Viofo A119 V3 araç kamerasını inceleyebilirsiniz.
Viofo A119 V3 İNCELEMESİ
https://www.kamerarehberi.com/viofo-a119-v3-gpsli-arac-kamerasi/24283

899 TL
Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Ufalt

2017-2018 yılının en çok satılan araç kamerası Viofo A119 araç kamerasının, gece çekimi geliştirilmiş modeli olarak piyasaya sunulan A119s araç kamerası, A119 araç kamerasıyla aynı chipsete sahip. A119s ve A119 modellerini birbirinden ayıransa görüntü sensörleridir. A119s modeli, gece çekiminde kaliteyi yakalamak için çabalanmış bir cihazdır. Sony görüntü sensörüne sahip. Sony görüntü sensörlerinin, gece çekimlerinin oldukça başarılı olduğunu belirtmek isterim. A119s’in GPS’li ve GPS’siz modelleri bulunuyor. Benim incelemesini yaptığım model Viofo A119s GPS V2. Genellikle GPS’li model, GPS’siz modelden daha ucuza satılıyor. Bu yüzden GPS’li modeli almanızı öneririm.

1080p 60 FPS çözünürlük desteği sunuyor. Yüksek FPS’de kayıt yapmasının dışında en büyük özelliği, çok iyi gizlenebilir olması. Araç içerisinden veya dışından bakıldığı zaman göze çarpmıyor. Ayrıca kapasitörlü batarya kullanması cihazın çok uzun süre sorunsuz kullanılabileceğinin habercisi. Artık yeni araç kameralarının bir çoğunda bulunan sürücü asistanı özelliği A119s modelinde de sunuluyor.Sürücü asistanlarının çok verimli olmadığını, her şerit değiştirmede öttüğünü, gereksiz çarpışma uyarıları verebileceğini belirtmek isterim. Bence sürücü asistanı özelliği araç kamerasında olmasa da olur. A119s’in Türkçe dil desteği bulunuyor. Gece ve gündüz çekim kalitesi başarılı.

Yeni! Viofo A119S GPS modelini en ucuz fiyata satan firma yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Detaylar inceleme sonunda.

128 GB hafıza kartı desteği mevcut. Kart dolduğu zaman otomatik olarak eski kayıtların üzerine yazıyor. Dahili mikrofonu sayesinde ses kaydı yapabiliyor. İsteğe bağlı olarak ses kaydı açılıp kapatılabiliyor. Park modu özelliği kullanılarak, park halindeyken hızlandırılmış video kaydı yapıp, yerden tasarruf yapıyor. Cihaza telefonlarda olduğu gibi düzenli güncellemeler yapılarak, çekim kalitesi ve özellikleri hala geliştiriliyor.

Son güncellemelerle birlikte eklenen gecikmeli açılmalı özelliği sayesinde araç kameralarının, arabayı çalıştırırken kapanıp açılmaması sorununa çözüm bulundu. Bu özellik sayesinde kontağı kapattıktan sonra isteğe bağlı olarak kameranın 5/10/15 saniye gecikmeli açılması sağlanabiliyor. Sigorta kutusundan veya çakmaklıktan kullananlar kullanıcılar için bu özellik oldukça iş görecektir.

Viofo A119 GPS incelemesinin altında 194 adet yorum bulunmaktadır. Aradığınız bilgiyi incelememde bulamazsanız yorum kısmından danışabilirsiniz. 

 TEK PARÇA VİDEOLU İNCELEME

ARTI YÖNLERİ

 • Novatek 96660 chipset
 • Sony IMX291 cmos,
 • 1080p 60 FPS video kaydı,
 • Park modu,
 • 128 GB hafıza kartı desteği,
 • 135 derece çekim açısı,
 • Darbe sensörü,
 • GPS (opsiyonel),
 • Türkçe dil desteği,
 • Acil durum tuşu,
 • Şerit takip uyarısı,
 • Çarpışma uyarısı,
 • WDR,
 • Time lapse video kaydı,
 • Hareket sensörü,
 • Videonun altına istenilen yazının yazılabilmesi,
 • Lensi aşağı, yukarı hareket ettirilebiliyor,
 • (GPS’li modelde) Video altında koordinat ve hızın görünmesi,
 • Videonun altına plaka yazılabilmesi,
 • Bilgilendirme ledleri açılıp kapatılabiliyor,
 • Uzun ömürlü kapasitörlü batarya,
 • Çift çıkışlı şık araç şarjı,
 • Video döndürme,
 • Arka plan seslerini çok iyi kaydedebiliyor,
 • Çok iyi gizlenebilir,
 • Gecikmeli açılma,
 • Video çekimi sırasında fotoğraf çekimi.

EKSİ YÖNLERİ

 • Lensi sağa sola dönmüyor,
 • Sürücü asistanı özelliği sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte çalışıyor,
 • Kayıt ışığı yanınca tuş üzerinde çizgiler ortaya çıkıyor (Görsel için; https://www.kamerarehberi.com/wp-content/uploads/2017/03/a119s00001.jpg ).

A119 MU A119S Mİ?

Bu soru çok sorulduğu için başlık altında açıklama yapmak istedim. A119S modeliyle A119 modeli hemen hemen aynı fiyata satılıyor. A119S’in kullandığı görüntü sensörü daha kaliteli. Özellikle gece çekiminde çok başarılı. Bu yüzden A119S modelini öneririm.

FOTOĞRAFLARI

fotograflar006-2
fotograflar008-1
fotograflar011-1
fotograflar012-2
fotograflar013-2
fotograflar009-1
fotograflar010-1
fotograflar007-1

ARAÇ ÜZERİNDE GÖRÜNÜMÜ

GÜNCEL MENÜLER VE AÇIKLAMALARI

Cihazın şuan en güncel versiyonu olan v2.2’ye yükseltmesini yaptıktan sonra menülerin açıklamalarını yapıp, uygun ayarlamalardan bahsetmeye çalıştım. Ayarlarla ilgili aklınıza takılan her şeyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. 18.12.2017’de hazırlanmıştır.

PARK MODU

Park modunun mantığı oldukça basit. Kamera hareket algılamadığı zamanlarda karttaki alandan tasarruf sağlamak için hızlandırılmış video (time lapse) çekiyor. Hareket algıladığı zaman normal kayda otomatik olarak dönüyor. Hareket algılamadığı zamanlardaki video hızını ayarlardan kendiniz seçebiliyorsunuz.

Park modunu açmak da çok basit. Ayarlardan park modu açılıyor ve park modunun FPS’i seçiliyor. Park moduyla birlikte time lapse ve hareket sensörü özellikleri kullanılamaz. Park modunu açtıktan sonra time lapse veya park modu ayarlarıyla oynarsanız park modu otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Hızlandırılmış video örneği;

Park modunu kullanabilmek için sürekli enerji vermek gerekiyor. Sürekli enerji vermek için sigorta kutusuna bağlantı kablosu alınıyor. Zor bir işlem değil. Ancak el yatkınlığınız yoksa elektrikçiye yaptırmanız daha güvenli olur. İnceleme sonunda kablo linki mevcuttur.

A119S vs A119 ÇEKİM KALİTESİ

En çok sorulan soruyla; “A119 ve A119s arasında gerçekten çok fark var mı?” diye oluyor. A119 ve A119s arasında gece çekiminde ve gündüz çekiminde farklar var. Ben A119’un gündüz çekimini daha çok beğenmiştim. A119s gündüz bir daha düşük kaliteli gibi geldi. A119’a göre A119s’in gece çekimiyse aşırı farklı diyemiyorum. Gece renkler daha gerçeğe yakın, plaka okumak biraz daha kolay ama aralarında aşırı fark gördüğümü söyleyemem.

A119 ve A119s karşılaştırmalı gece çekim testi; https://youtu.be/trXyTpwiSmk
A119 ve A119s karşılaştırmalı gündüz çekim testi: https://youtu.be/fUmPXevkRfo

ÇÖZÜNÜRLÜK

DESTEKLEDİĞİ ÇÖZÜNÜRLÜKLER
1080p 60 FPS 1080p 30 FPS 720p 120 FPS
720p 60 FPS 720p 30 FPS

KAPASİTÖRLÜ BATARYA

Artık yavaş yavaş araç kameralarında görmeye başladığımız kapasitör, A119s modelinde de mevcut. Kameranın kapasitörlü olması avantajdır. Kapasitörlü kameranın ne gibi avantajlarından olacağından bahsedecek olursam; Pilli araç kameraları güneşin altında sürekli ısınır, ayrıca sürekli şarj olması yüzünden de batarya ömrü oldukça kısalır. Normal kullanılan bir araçta pilin ömrü 1 seneyi geçmez. Kapasitörse çok az enerji tutar ama çok uzun ömürlüdür. Kameranın enerjisi kesildikten sonra video kaydını sonlandırıp, kamerayı güvenli şekilde kapatacak kadar enerji tutar. Enerjiye bağlı olmadığı sürece kapasitörlü cihazlar açılmaz.

GPS ÖZELLİĞİ – (SADECE GPS’Lİ MODELDE)

Viofo A119s modelinin GPS’li versiyonunu alırsanız;
Videonun sol altında da görebileceğiniz gibi, videoya aracın koordinat ve hız bilgilerini kayıt ediyor. Kaza anında “hızlı gidiyordun” suçlamaları önüne geçmek için güzel bir kanıt. Bu özelliği cihazın ayarların kişiselleştirebiliyoruz. Sadece hız, sadece koordinat, hız ve koordinat birlikte veya tamamen kapalı olarak kullanılabiliyor. Ayrıca güncel tarih ve saat bilgisini uydudan alabiliyor. GPS’i kullanmak için sim karta veya extra ödeme yapmaya ihtiyaç yoktur. Ücretsiz olarak uydudan araç hız ve koordinat bilgileri alınır ve videoya eklenir.

GPS özelliği hakkında bilinen bir yanlışa değinmek istiyorum. Araç kameralarındaki GPS özelliği uzaktan erişim için değildir. Aracınıza uzaktan erişerek konumunu öğrenemez veya videolara ulaşamazsınız.

ANDROID İÇİN GPS PROGRAMI – ÜCRETSİZ

A119 GPS’in verilerini telefondan harita üzerinden okumak için Android uygulaması bulunuyor. Aşağıdaki linkten Android telefonunuza ücretsiz olarak play store’dan GPSCAM uygulamasını indirebilirsiniz. Araç kameraları için GPS izleme uygulamasını geliştiren Muammer DÖNMEZ‘e teşekkür ederiz.

Android için GPSCAM
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.gpscam

BİLGİSAYAR İÇİN GPS PROGRAMI – DENEME SÜRÜMÜ

A119 GPS’in verilerini daha iyi okuyabilmek için programı bulunuyor. Programıyla videoları izlerken harita üzerinden aracın o anda nerede olduğunu hızını görerek videoyu izleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselden programın ön izlemesine ulaşabilirsiniz.


GPS programı 1080p 30 FPS çözünürlüğe kadar ücretsizdir. Daha üst çözünürlük için lisans satın almanız gerekmektedir.

Aşağıdaki linkten dashcamviewer programının son sürümüne ulaşabilirsiniz.
https://dashcamviewer.com

GPS modülünün sökülüp takılması;

TUŞLAR

Kameranın üzerinde toplam 5 tane tuş bulunuyor. 1 adet de kameranın yanında reset için gömülü tuş bulunuyor.

Image00010u

  1. Sol üstten sırayla 1.tuş: Cihaz kapalıyken kısa basılırsa cihazı açar, cihaz açıkken kısa basılırsa cihazın ekranını kapatır, cihaz açıkken uzun basılırsa cihazı kapatır.
  2. tuş: ayarları açıp kapatır, video kaydı sırasında basılırsa fotoğraf çeker.
  3. tuş kaydı başlatıp sonlandırır. Menü sayfasındayken yukarı tuşu olarak çalışır.
  4. tuş kayıt sırasında basılırsa acil durum tuşu olarak, kayıt dışında “ok” (onay) tuşu olarak çalışır.
  5. tuş menü sayfasında aşağı tuşu olarak çalışır, kayıtta ve normal video kısmında ses kaydını açıp kapatır.

AYARLANABİLİR LENS

Kameranın lensi yukarı ve aşağıya doğru hareket ediyor. Kamerayı camın eğimine göre ayarlamak gerekiyor.

SÜRÜCÜ ASİSTANI

A119S araç kamerası çarpışma ve şeritten ayrılma uyarılarına sahip. Çok verimli özellikler değildir. Sırf bu özellik için düşük çözünürlükle kayıt yapmanızı önermem. Aşağıdaki videodan bu özelliğin işlevini daha iyi görebilirsiniz. Bu özellik sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte kullanılabilir. Sürücü asistanı özelliği açıldığı zaman kamera otomatik olarak çözünürlüğü 1080p 30 FPS olarak ayarlamaktadır.

CPL FİLTRE

A119, A119S, A129, A129 Pro için CPL Filtre - N11
Anlık indirim
A119, A119S, A129, A129 Pro için CPL Filtre - N11
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

CPL filtre kameranın güneşten daha az etkilenerek çekim yapmasını sağlar. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi konsolun camda yaptığı yansıması aza indirger. Konsol parlamaları görüntü kalitesini düşürür, plaka okumayı zorlaştırır. CPL filtreyle bu sorunun önüne geçebilirsiniz. CPL filtre opsiyoneldir. Daha sonradan satın almanız gerekmektedir. İncelememin sonundan satın alma linklerine ulaşabilirsiniz.

Kendi üretimim olan CPL filtreye ait testtir.

VİDEO BOYUTLARI

32 GB, 64 GB ve 128 GB kartla cihazın çekebildiği tüm çözünürlüklerle saklayabileceği video uzunluklarını tablo şeklinde listeledim. Not: Kart dolduktan sonra otomatik olarak önceki videoların üstüne yazmaya başlar. Kart dolduğu zaman elle müdahaleye gerek yoktur.

32 GB KART 64 GB KART 128 GB KART
1080p 60 FPS 3 saat 13 dakika, 1080p 60 FPS 6 saat 14 dakika, 1080p 60 FPS 12 saat 39 dakika,
1080p 30 FPS 4 saat 19 dakika, 1080p 30 FPS 8 saat 16 dakika, 1080p 30 FPS 16 saat 47 dakika,
720p 120 FPS 3 saat 13 dakika, 720p 120 FPS 6 saat 13 dakika, 720p 120 FPS 12 saat 39 dakika,
720p 60 FPS 4 saat 49 dakika, 720p 60 FPS 9 saat 11 dakika, 720p 60 FPS 18 saat 39 dakika,
720p 30 FPS 8 saat 59 dakika. 720p 30 FPS 16 saat 39 dakika. 720p 30 FPS 33 saat 47 dakika.

MONTAJ

Araç kameralarını monte etmek zor gibi görünebilir ama tek başınıza max 20 dakikada kabloları gizleyerek kamerayı takabilirsiniz. Montaj için ana bir konu oluşturdum. Aşağıdaki linke tıklayarak montaj konusuna ulaşabilirsiniz.
https://www.kamerarehberi.com/arac-kamerasi-montaji/7165

YAZILIM GÜNCELLEME

Yazının başında da belirttiğim gibi, A119s modeli hala geliştirilen bir cihaz. Ben sipariş verdikten sonra bile yeni versiyonu çıkmış. Benim aşağıdaki videoda güncelleme yaptığım cihaz v1.7 versiyonuna sahipti. V2.2 versiyonuna yükselttim. A119s modeli için güncellemeleri kontrol edebileceğiniz sayfanın linki: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000047224-viofo-a119s-car-dash-camera-firmware

KUTU İÇERİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hafıza kartı dolunca elle silmek gerekiyor mu?
Hayır. Hafıza kartı dolunca kamera otomatik olarak ilk görüntüden başlayarak tekrar üzerine yazmaktadır.

Kaç GB hafıza kartı takılıyor?
128 GB hafıza kartı desteği mevcut.

Kendi bataryasıyla ne kadar süre kayıt yapıyor?
A119s modeli bataryaya sahip değildir. Güneş altında ve sürekli şarjda duran bataryaların ömrü max 9-10 ay olacağı için çok daha güvenli olan kapasitörlü batarya kullanılmıştır.

Kamera cama mı yoksa aynaya mı takılıyor?
Kamera cama çift taraflı yapıştırıcıyla sabitleniyor.

Standart A119 modelinin GPS modülüyle uyumlu mu?
Standart A119 modelinin GPS modülüyle, a119s modelinin GPS modülü aynıdır.

Türkçe menüsü var mı?
Türkçe dil desteği mevcut.

ÇEKİM TESTLERİ

Tüm Viofo A119s çekim testleri için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKm5QQLCgg62scWL2Rbl_jpP

GÜNDÜZ

GECE

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Viofo A119S GPS’li araç kamerasını yurt içinden veya yurt dışından sipariş verebilirsiniz. Banggood yurt dışı, MaxiTekno yurt içi satış sitesidir.
Viofo A119S GPS V2 Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A119S GPS V2 Araç Kamerası
Türkiye'den satıştır. Kargo ücretsiz. Aynı gün kargo.Devamını gör
Türkiye'den satıştır. Kargo ücretsiz. Aynı gün kargo. Ufalt
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A129 / A119 Pro / A119S Araç Kameraları için CPL Filtre
Aynı gün kargo
Aynı gün kargo Ufalt
Park halinde kayıt yapmak için aşağıdaki kabloyu almalısınız. 
49.90 TL
Mini USB Hardwire Kit
Anlık indirim
Mini USB Hardwire Kit
Aynı gün kargo.
Aynı gün kargo. Ufalt

Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı veya aşağıdaki anlatım videosunu izlemenizi öneririm.

72.99$
Viofo A119S GPS V2
İndirim kuponu
Viofo A119S GPS V2
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt
15.10$
Viofo A119S / A129 / A129 IR İçin CPL Filtre
İndirim kuponu
Viofo A119S / A129 / A129 IR İçin CPL Filtre
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Ufalt

Kabloyu daha güvenli olarak bağlayabilmek için fuse tap denilen aparatlarla birlikte satın alabilirsiniz. 3 tip sigorta boyu vardır. Aşağıdaki linkten satın aldığınız zaman 3 tipte aparat yollanacaktır. Aracınıza uygun olanla montaj yapabilir/yaptırabilirsiniz.

No coupons found.

Viofo ürünleriyle uyumlu, yurt dışına göre çok daha ekonomik olan CPL filtreyi kendim üretmeye başladım. Aşağıdaki linkten A119S modeliyle uyumlu CPL filtreyi satın alabilirsiniz. Kargo ücretsizdir. 3 iş gününde teslim edilir.

A119, A119S, A129, A129 Pro için CPL Filtre - N11
Anlık indirim
A119, A119S, A129, A129 Pro için CPL Filtre - N11
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Park halinde kayıt yapmak için gereken kabloyu sigortaya bağlarken fuse tap bağlantı aparatına ihtiyaç vardır. Aracınızın sigorta tipine göre 1 adet almalısınız.

MİCRO Tip Fuse Tap Sigorta Aparatı Türkiye

2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Micro Tip
2 adet micro tip.Devamını gör
2 adet micro tip. Ufalt

MİNİ Tip Fuse Tap Sigorta Aparatı Türkiye

2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Mini Tip
2 adet mini tip.Devamını gör
2 adet mini tip. Ufalt

STANDART Tip Fuse Tap Sigorta Aparatı Türkiye

2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
Anlık indirim
2 Adet Fuse Tap Bağlantı Aparatı - Standart Tip
2 adet standart tip.Devamını gör
2 adet standart tip. Ufalt

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

194 yorumlar

 1. Seçkin Şahinli

  A119 S V2 GPS kullanıyorum. Geçen sene bu aylarda bozulmuştu. Kesiklik yapıyordu. Kapasitörün biri patlaktı. Önce 2 tane kapasitör değiştirdim, sonra ekran da gitmişti. Viafodan ekran istemiştim şimdi o da geldi. Ekranı takınca yeni versiyonla gelenleri görme şansım oldu.
  İntarziere la boot diye bir şey eklenmiş. Bunun ne olduğunu neye yaradığını ve nasıl ayarlamam gerektiği hakkında bir bilgim yok. 5sn, 10sn, 15sn seçenekleri var. Hangisini seçmeliyim.
  Bitrate diye bir bölüm daha var.Normal ve yüksek seçenekleri var. Hangisi niye seçilmeli.

  • Merhaba Seçkin Bey,
   Geçmiş olsun başına baya sorun gelmiş. İntarziere la boot gecikmeli açılma özelliğidir. Belirlenen süre kadar geç açılır kamera. Bitrate daha çok yerden tasarruf içindir. Ben kaliteli çekim yapmak için yüksek olarak kullanmanızı öneririm.

   • Seçkin Şahinli

    Teşekkürler Aykut

    • Anıl Yeşilyurt

     Merhabalar viofo a119 s modelini yeni alıp aracıma taktım çakmaklısına sürekli enerji geldiği için park modu kablosunu da aldım ancak park halinde kayıt yapmak istemiyorum sorunum şu cihaza Sigorta kutusu üzerinden kontak kapalı iken güç gelmeyen bir sigortadan enerji alıyorum ancak cihaz a yinede güç geliyor örneğin sis lambası geri vites lambası ön cam silecek motoru gibi tüm adımları denedim sorunu çözemedim yardımcı olubilir misiniz teşekkür ederim

     • Merhaba Anıl Bey,
      Bazı araçlar gücü belli süre sonra, kapılar açıldıktan sonra veya kapılar kilitlendikten sonra kesmektedir. Süreli olanlar genelde 20 dakika sonra enerjiyi keser. Kontağa bağlı enerjiye bağladığınızdan eminseniz hafıza kartından video kayıtlarını kontrol etmenizi öneririm. Belli süre sonra araç gücü kesmiş olmalıdır.

 2. Valla başkan çok teşekkür ederiz her şeyi yazmışsın. Helal olsun.

  İlk aracımda smarnoo vardı, tesisatı baya güzel çekmiştim, ambiyans aydınlatmasından enerji alıyordu. O yüzden aracı satarken uğraşmayayım sökmekle diye aracı alan kişiye hediye etmiştim.

  Şimdi diğer aracım için a119s GPS satın aldım. Ürünü de türkiye’den aldım 489 liraya bulup.

  SD kart bakiyorum , 64 olsa işimi görür diğerleri çok pahalı. Sormak istediğim class 10 falan olması gerekiyor mu kartın?

  • Merhaba Duhan Bey,
   Samsung evo plus u3 64 GB hafıza kartı tercih etmenizi öneririm.

   • Coşkun Bilgiç

    Bende yeni aldım a119s. Söylediğiniz hafıza kartını alacağım. Ancak yazılım güncelleme videonuzda , güncelleme için maks 32 gb olması gerekiyor demişsiniz. 64 alırsam cihazıma güncelleme yapamazmıyım veya nasıl yaparım.

    • Merhaba Coşkun Bey,
     Firma güncelleme yapılabileceğini belirtiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla yüksek kapasiteli kartlarla yapılan güncellemelerde sorun yaşanıyor. Bu yüzden maximum 32 GB kartla güncelleme yapılmasını öneriyorum.

  • Aykut hocam. 1 yıldır a119s v2gps modelini kullanıyorum. Cihaz her açılışta tarih ve saati sıfırlıyor. Ancak ayralarda bir değişiklik olmuyor. Ayarlar daha önce kaydettiğim gibi ama tarih ve saat her açılışta sıfırlıyor. Gps bağlanınca saat tarih güncelleniyor. Aracıda günlük düzenli kullanıyorum. Yardımcınolursnız memnun olurum

   • Merhaba Hakan Bey,
    İlk olarak cihaza yeniden yazılım yüklemesi yapmanızı öneririm. Eğer yine devam ederse; cihazın içinde saat bilgisini tutan ufak bir buton pil mevcuttur. Onu elektronikçide değiştirirseniz sorun çözülecektir.

 3. Aykut Bey merhaba,

  Viofo A119S GPS V2 ve A119 GPS V2 arasında kaldım. Arada 10 dolar fark var, sizce bu farkı vermeye değermi karşılaştırma videolarına da baktım çok büyük bir fark göremedim, diğer özelliklerinde fark varmı ?

  Elimde B1W var onu arkaya takıp ön taraf için bunlardan birisini almayı düşünüyorum, Birde B1W’a göre A119 serisinin ses kaydı nasıldır, B1W ses kaydı çok kötü özellikleri arabanın dışındaki sesi hiç kaydetmiyor A119’da daha mı iyidir?

 4. Aykut hocam A119S V2 da bildiğiniz üzere yan tarafında av girişi mevcut. Araçtada multimedya var. Görüntüyü multimedyada da görmek için nasıl av kablosu almam gerekiyor. av kablosu yazınca çok çeşitli ürünler çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Merhabalar a119 s modeli kullanıyorum GPS modülindeki pimler eğildi ne GPS özelliğini kullanamıyorum sadece GPS modülünü satın alabilir miyim pimlerin tamir olma durumu var mıdır acaba teşekkürler ?

 6. [TRY90.01]VIOFO GPS Modülü Araba DVR GPS İçin Aksesuarlar VIOFO A119 A119S Araba Dash Kamera Araba DVRs from Otomobiller & Motosikletler on banggood.com https://fas.st/W-jvoO
  Bu ürünü harici olarak alıp Viofo A119 S cihazına takma şansım var mı bilgi sahibi misiniz acaba şimdiden teşekkürler ?

 7. Merhaba Aykut Bey.Cihazı yaklaşık iki yıldır sorunsuz kullanıyordum ancak bugün çalışmadığını farkettim. Cihazı arabada, pcde ve şarj aletinde çalıştırmayı denedim. bir süre (yaklaşık 5sn falan) çalışıyor sonra kendi kendine kapanıyor cihaz. Acaba kapasitörlerle ilgili bir durum mudur bilemedim. ne yapmalıyım sizce?

  • Merhaba Burak Bey,
   Hafıza kartı takılı değilken de dediğiniz sorunu yapıyorsa kapasitörün lehimi kırılmış olmalı. Telefon tamircisinde kapasitörün 4 bacağındaki lehimleri tazeletirseniz sorun çözülecektir diye tahmin ediyorum.

 8. kenan akardere

  Aykut bey merhabalar sizin sayenizde belki 3 yada4 yıl önce 119s aldım uzun süredir kullanmıyordum bugün güncelledim bazı ayarları yaptım fakat hatırlamadığım yerler var genel ayarları yapabileceğim bir link varmıdır
  çok teşekür ederim.

 9. Aykut Bey merhaba daha önce soruldu mu bilmiyorum, geçtiğimiz yıl bir araç arkadan çarpmıştı bu sırada viofo a119s kameram kayıttaydı ve kaza etkisiyle araç stop etti. eve gelip kartı bilgisayara taktığımda görüntünün kaydedilmediğini gördüm. Yani sadece olay anı kayıtı bozuk bir dosyaydı. Sonlandırılamamıştı. Bu cihaz kapasitörlü olduğu için elektrik kesilse dahi kayıdı sonlandırması gerekmez mi? O gün bu gündür kullanmıyorum. Çözümü varsa tekrar kullanacağım.

  • Merhaba Osman Bey,
   Kameraya kartı takıp, kayıtta değilken acil durum tuşuna basıp galeriye girerseniz videoyu otomatik olarak onaracaktır. Son videolar düzgün kaydedilmiyorsa kameraya yetersiz enerji gidiyor olmalıdır.

 10. Aykut bey merhaba.. Daha once size yazdim ancak zannederim gonderemedim..
  Bende a119s v2 var. (Gps li) Cihazda gecikmeli acilisi 5-10-15 saniye olarak ayarlamama ragmen ara ara cihaz kendini fabrila ayarlarina donduruyor ve bana lazim olan gps kapaniyor. Cihazin resetlememesi icin ne yapabilirim veya acilista gps i otomatik nasil aktif hale getirebilirim?

  • Merhaba Mahmut Bey,
   Kameraya GPS’ten değil, kameranın yanındaki enerji soketinden güç verin. GPS pinleri temassızlık yaptığı için kameraya yeterli güç gelmeyip, kapasitördeki enerji boşaltıp ayarları sıfırlıyor olmalı diye tahmin ediyorum.

   • Gücü zaten devamli olarak cihazdan veriyorum.enuden gps i devamli acik olarak programliyamıtoruz degil mi?
    Ayrıca ekran biraz siyah . İçine bir nedenden dolayı sıvı kactıgını dusunuyorum. Ekran temizlemek için içini nasıl acabilirim..

    • Ayarların sıfırlanmaması gerekir. Eğer sürekli tüm ayarlar sıfırlanıyorsa ya enerji problemi vardır ya da kapasitörlerden birinin lehimi kopmuştur. Eliniz yatkınsa öncelikle kapasitörün bacaklarındaki lehimleri tazeleyin.

     Kameranın arkasında 4 vidayı söktükten sona anakartı çıkarmanız lazım. Daha sonra ekran gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir