previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Viofo A119S / A119S GPS Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Çift kameralı model istiyorsanız; Viofo’nun yeni çıkardığı A129 WiFi modelinin incelemesine bakmanızı öneririm.
Viofo A129 İNCELEMESİ
https://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-wifi-cift-kamerali-arac-kamerasi-incelemesi/20671

Yeni! Viofo A119S GPS modelini en ucuz fiyata satan firma yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Detaylar inceleme sonunda.

İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. Bu inceleme 7 OCAK 2019 tarihinde güncellenmiştir.

2017-2018 yılının en çok satılan araç kamerası Viofo A119 araç kamerasının, gece çekimi geliştirilmiş modeli olarak piyasaya sunulan A119s araç kamerası, A119 araç kamerasıyla aynı chipsete sahip. A119s ve A119 modellerini birbirinden ayıransa görüntü sensörleridir. A119s modeli, gece çekiminde kaliteyi yakalamak için çabalanmış bir cihazdır. Sony görüntü sensörüne sahip. Sony görüntü sensörlerinin, gece çekimlerinin oldukça başarılı olduğunu belirtmek isterim. A119s’in GPS’li ve GPS’siz modelleri bulunuyor. Benim incelemesini yaptığım model Viofo A119s GPS V2. Genellikle GPS’li model, GPS’siz modelden daha ucuza satılıyor. Bu yüzden GPS’li modeli almanızı öneririm.

1080p 60 FPS çözünürlük desteği sunuyor. Yüksek FPS’de kayıt yapmasının dışında en büyük özelliği, çok iyi gizlenebilir olması. Araç içerisinden veya dışından bakıldığı zaman göze çarpmıyor. Ayrıca kapasitörlü batarya kullanması cihazın çok uzun süre sorunsuz kullanılabileceğinin habercisi. Artık yeni araç kameralarının bir çoğunda bulunan sürücü asistanı özelliği A119s modelinde de sunuluyor.Sürücü asistanlarının çok verimli olmadığını, her şerit değiştirmede öttüğünü, gereksiz çarpışma uyarıları verebileceğini belirtmek isterim. Bence sürücü asistanı özelliği araç kamerasında olmasa da olur. A119s’in Türkçe dil desteği bulunuyor. Gece ve gündüz çekim kalitesi başarılı.

128 GB hafıza kartı desteği mevcut. Kart dolduğu zaman otomatik olarak eski kayıtların üzerine yazıyor. Dahili mikrofonu sayesinde ses kaydı yapabiliyor. İsteğe bağlı olarak ses kaydı açılıp kapatılabiliyor. Park modu özelliği kullanılarak, park halindeyken hızlandırılmış video kaydı yapıp, yerden tasarruf yapıyor. Cihaza telefonlarda olduğu gibi düzenli güncellemeler yapılarak, çekim kalitesi ve özellikleri hala geliştiriliyor.

Son güncellemelerle birlikte eklenen gecikmeli açılmalı özelliği sayesinde araç kameralarının, arabayı çalıştırırken kapanıp açılmaması sorununa çözüm bulundu. Bu özellik sayesinde kontağı kapattıktan sonra isteğe bağlı olarak kameranın 5/10/15 saniye gecikmeli açılması sağlanabiliyor. Sigorta kutusundan veya çakmaklıktan kullananlar kullanıcılar için bu özellik oldukça iş görecektir.

Viofo A119 GPS incelemesinin altında 157 adet yorum bulunmaktadır. Aradığınız bilgiyi incelememde bulamazsanız yorum kısmından danışabilirsiniz. 

 TEK PARÇA VİDEOLU İNCELEME

ARTI YÖNLERİ

 • Novatek 96660 chipset
 • Sony IMX291 cmos,
 • 1080p 60 FPS video kaydı,
 • Park modu,
 • 128 GB hafıza kartı desteği,
 • 135 derece çekim açısı,
 • Darbe sensörü,
 • GPS (opsiyonel),
 • Türkçe dil desteği,
 • Acil durum tuşu,
 • Şerit takip uyarısı,
 • Çarpışma uyarısı,
 • WDR,
 • Time lapse video kaydı,
 • Hareket sensörü,
 • Videonun altına istenilen yazının yazılabilmesi,
 • Lensi aşağı, yukarı hareket ettirilebiliyor,
 • (GPS’li modelde) Video altında koordinat ve hızın görünmesi,
 • Videonun altına plaka yazılabilmesi,
 • Bilgilendirme ledleri açılıp kapatılabiliyor,
 • Uzun ömürlü kapasitörlü batarya,
 • Çift çıkışlı şık araç şarjı,
 • Video döndürme,
 • Arka plan seslerini çok iyi kaydedebiliyor,
 • Çok iyi gizlenebilir,
 • Gecikmeli açılma,
 • Video çekimi sırasında fotoğraf çekimi.

EKSİ YÖNLERİ

  • Lensi sağa sola dönmüyor,
  • Sürücü asistanı özelliği sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte çalışıyor,
 • Kayıt ışığı yanınca tuş üzerinde çizgiler ortaya çıkıyor (Görsel için; https://www.kamerarehberi.com/wp-content/uploads/2017/03/a119s00001.jpg ).

A119 MU A119S Mİ?

Bu soru çok sorulduğu için başlık altında açıklama yapmak istedim. A119S modeliyle A119 modeli hemen hemen aynı fiyata satılıyor. A119S’in kullandığı görüntü sensörü daha kaliteli. Özellikle gece çekiminde çok başarılı. Bu yüzden A119S modelini öneririm.

FOTOĞRAFLARI

fotograflar006-2
fotograflar008-1
fotograflar011-1
fotograflar012-2
fotograflar013-2
fotograflar009-1
fotograflar010-1
fotograflar007-1

ARAÇ ÜZERİNDE GÖRÜNÜMÜ

GÜNCEL MENÜLER VE AÇIKLAMALARI

Cihazın şuan en güncel versiyonu olan v2.2’ye yükseltmesini yaptıktan sonra menülerin açıklamalarını yapıp, uygun ayarlamalardan bahsetmeye çalıştım. Ayarlarla ilgili aklınıza takılan her şeyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. 18.12.2017’de hazırlanmıştır.

PARK MODU

Park modunun mantığı oldukça basit. Kamera hareket algılamadığı zamanlarda karttaki alandan tasarruf sağlamak için hızlandırılmış video (time lapse) çekiyor. Hareket algıladığı zaman normal kayda otomatik olarak dönüyor. Hareket algılamadığı zamanlardaki video hızını ayarlardan kendiniz seçebiliyorsunuz.

Park modunu açmak da çok basit. Ayarlardan park modu açılıyor ve park modunun FPS’i seçiliyor. Park moduyla birlikte time lapse ve hareket sensörü özellikleri kullanılamaz. Park modunu açtıktan sonra time lapse veya park modu ayarlarıyla oynarsanız park modu otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Hızlandırılmış video örneği;

Park modunu kullanabilmek için sürekli enerji vermek gerekiyor. Sürekli enerji vermek için sigorta kutusuna bağlantı kablosu alınıyor. Zor bir işlem değil. Ancak el yatkınlığınız yoksa elektrikçiye yaptırmanız daha güvenli olur. İnceleme sonunda kablo linki mevcuttur.

A119S vs A119 ÇEKİM KALİTESİ

En çok sorulan soruyla; “A119 ve A119s arasında gerçekten çok fark var mı?” diye oluyor. A119 ve A119s arasında gece çekiminde ve gündüz çekiminde farklar var. Ben A119’un gündüz çekimini daha çok beğenmiştim. A119s gündüz bir daha düşük kaliteli gibi geldi. A119’a göre A119s’in gece çekimiyse aşırı farklı diyemiyorum. Gece renkler daha gerçeğe yakın, plaka okumak biraz daha kolay ama aralarında aşırı fark gördüğümü söyleyemem.

A119 ve A119s karşılaştırmalı gece çekim testi; https://youtu.be/trXyTpwiSmk
A119 ve A119s karşılaştırmalı gündüz çekim testi: https://youtu.be/fUmPXevkRfo

ÇÖZÜNÜRLÜK

DESTEKLEDİĞİ ÇÖZÜNÜRLÜKLER
1080p 60 FPS 1080p 30 FPS 720p 120 FPS
720p 60 FPS 720p 30 FPS

KAPASİTÖRLÜ BATARYA

Artık yavaş yavaş araç kameralarında görmeye başladığımız kapasitör, A119s modelinde de mevcut. Kameranın kapasitörlü olması avantajdır. Kapasitörlü kameranın ne gibi avantajlarından olacağından bahsedecek olursam; Pilli araç kameraları güneşin altında sürekli ısınır, ayrıca sürekli şarj olması yüzünden de batarya ömrü oldukça kısalır. Normal kullanılan bir araçta pilin ömrü 1 seneyi geçmez. Kapasitörse çok az enerji tutar ama çok uzun ömürlüdür. Kameranın enerjisi kesildikten sonra video kaydını sonlandırıp, kamerayı güvenli şekilde kapatacak kadar enerji tutar. Enerjiye bağlı olmadığı sürece kapasitörlü cihazlar açılmaz.

GPS ÖZELLİĞİ – (SADECE GPS’Lİ MODELDE)

Viofo A119s modelinin GPS’li versiyonunu alırsanız;
Videonun sol altında da görebileceğiniz gibi, videoya aracın koordinat ve hız bilgilerini kayıt ediyor. Kaza anında “hızlı gidiyordun” suçlamaları önüne geçmek için güzel bir kanıt. Bu özelliği cihazın ayarların kişiselleştirebiliyoruz. Sadece hız, sadece koordinat, hız ve koordinat birlikte veya tamamen kapalı olarak kullanılabiliyor. Ayrıca güncel tarih ve saat bilgisini uydudan alabiliyor. GPS’i kullanmak için sim karta veya extra ödeme yapmaya ihtiyaç yoktur. Ücretsiz olarak uydudan araç hız ve koordinat bilgileri alınır ve videoya eklenir.

GPS özelliği hakkında bilinen bir yanlışa değinmek istiyorum. Araç kameralarındaki GPS özelliği uzaktan erişim için değildir. Aracınıza uzaktan erişerek konumunu öğrenemez veya videolara ulaşamazsınız.

ANDROID İÇİN GPS PROGRAMI – ÜCRETSİZ

A119 GPS’in verilerini telefondan harita üzerinden okumak için Android uygulaması bulunuyor. Aşağıdaki linkten Android telefonunuza ücretsiz olarak play store’dan GPSCAM uygulamasını indirebilirsiniz. Araç kameraları için GPS izleme uygulamasını geliştiren Muammer DÖNMEZ‘e teşekkür ederiz.

Android için GPSCAM
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.gpscam

BİLGİSAYAR İÇİN GPS PROGRAMI – DENEME SÜRÜMÜ

A119 GPS’in verilerini daha iyi okuyabilmek için programı bulunuyor. Programıyla videoları izlerken harita üzerinden aracın o anda nerede olduğunu hızını görerek videoyu izleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselden programın ön izlemesine ulaşabilirsiniz.


GPS programı 1080p 30 FPS çözünürlüğe kadar ücretsizdir. Daha üst çözünürlük için lisans satın almanız gerekmektedir.

Mac için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/Dashcam_Viewer_v2.7.2.dmg

Windows için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/DashcamViewerWin_v2.7.2.zip

GPS modülünün sökülüp takılması;

TUŞLAR

Kameranın üzerinde toplam 5 tane tuş bulunuyor. 1 adet de kameranın yanında reset için gömülü tuş bulunuyor.Image00010u

  1. Sol üstten sırayla 1.tuş: Cihaz kapalıyken kısa basılırsa cihazı açar, cihaz açıkken kısa basılırsa cihazın ekranını kapatır, cihaz açıkken uzun basılırsa cihazı kapatır.
  1. tuş: ayarları açıp kapatır, video kaydı sırasında basılırsa fotoğraf çeker.
  1. tuş kaydı başlatıp sonlandırır. Menü sayfasındayken yukarı tuşu olarak çalışır.
  1. tuş kayıt sırasında basılırsa acil durum tuşu olarak, kayıt dışında “ok” (onay) tuşu olarak çalışır.
 1. tuş menü sayfasında aşağı tuşu olarak çalışır, kayıtta ve normal video kısmında ses kaydını açıp kapatır.

AYARLANABİLİR LENS

Kameranın lensi yukarı ve aşağıya doğru hareket ediyor. Kamerayı camın eğimine göre ayarlamak gerekiyor.

SÜRÜCÜ ASİSTANI

A119S araç kamerası çarpışma ve şeritten ayrılma uyarılarına sahip. Aşağıdaki videodan bu özelliğin işlevini daha iyi görebilirsiniz. Bu özellik sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte kullanılabilir. Sürücü asistanı özelliği açıldığı zaman kamera otomatik olarak çözünürlüğü 1080p 30 FPS olarak ayarlamaktadır.

CPL FİLTRE

CPL filtre kameranın güneşten daha az etkilenerek çekim yapmasını sağlar. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi konsolun camda yaptığı yansıması aza indirger. Konsol parlamaları görüntü kalitesini düşürür, plaka okumayı zorlaştırır. CPL filtreyle bu sorunun önüne geçebilirsiniz. CPL filtre opsiyoneldir. Daha sonradan satın almanız gerekmektedir. İncelememin sonundan satın alma linklerine ulaşabilirsiniz.

VİDEO BOYUTLARI

32 GB, 64 GB ve 128 GB kartla cihazın çekebildiği tüm çözünürlüklerle saklayabileceği video uzunluklarını tablo şeklinde listeledim. Not: Kart dolduktan sonra otomatik olarak önceki videoların üstüne yazmaya başlar. Kart dolduğu zaman elle müdahaleye gerek yoktur.

32 GB KART 64 GB KART 128 GB KART
1080p 60 FPS 3 saat 13 dakika, 1080p 60 FPS 6 saat 14 dakika, 1080p 60 FPS 12 saat 39 dakika,
1080p 30 FPS 4 saat 19 dakika, 1080p 30 FPS 8 saat 16 dakika, 1080p 30 FPS 16 saat 47 dakika,
720p 120 FPS 3 saat 13 dakika, 720p 120 FPS 6 saat 13 dakika, 720p 120 FPS 12 saat 39 dakika,
720p 60 FPS 4 saat 49 dakika, 720p 60 FPS 9 saat 11 dakika, 720p 60 FPS 18 saat 39 dakika,
720p 30 FPS 8 saat 59 dakika. 720p 30 FPS 16 saat 39 dakika. 720p 30 FPS 33 saat 47 dakika.

MONTAJ

Araç kameralarını monte etmek zor gibi görünebilir ama tek başınıza max 20 dakikada kabloları gizleyerek kamerayı takabilirsiniz. Montaj için ana bir konu oluşturdum. Aşağıdaki linke tıklayarak montaj konusuna ulaşabilirsiniz.
https://www.kamerarehberi.com/arac-kamerasi-montaji/7165

YAZILIM GÜNCELLEME

Yazının başında da belirttiğim gibi, A119s modeli hala geliştirilen bir cihaz. Ben sipariş verdikten sonra bile yeni versiyonu çıkmış. Benim aşağıdaki videoda güncelleme yaptığım cihaz v1.7 versiyonuna sahipti. V2.2 versiyonuna yükselttim. A119s modeli için güncellemeleri kontrol edebileceğiniz sayfanın linki: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000047224-viofo-a119s-car-dash-camera-firmware

KUTU İÇERİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hafıza kartı dolunca elle silmek gerekiyor mu?
Hayır. Hafıza kartı dolunca kamera otomatik olarak ilk görüntüden başlayarak tekrar üzerine yazmaktadır.

Kaç GB hafıza kartı takılıyor?
128 GB hafıza kartı desteği mevcut.

Kendi bataryasıyla ne kadar süre kayıt yapıyor?
A119s modeli bataryaya sahip değildir. Güneş altında ve sürekli şarjda duran bataryaların ömrü max 9-10 ay olacağı için çok daha güvenli olan kapasitörlü batarya kullanılmıştır.

Kamera cama mı yoksa aynaya mı takılıyor?
Kamera cama çift taraflı yapıştırıcıyla sabitleniyor.

Standart A119 modelinin GPS modülüyle uyumlu mu?
Standart A119 modelinin GPS modülüyle, a119s modelinin GPS modülü aynıdır.

Türkçe menüsü var mı?
Türkçe dil desteği mevcut.

ÇEKİM TESTLERİ

Tüm Viofo A119s çekim testleri için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKm5QQLCgg62scWL2Rbl_jpP

GÜNDÜZ

AKŞAM

GECE

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Artık Banggood üzerinden verilen siparişlerde gümrük vergisi sorunu olmayacak. Satıcı firma, yani Banggood vergileri sizin adınıza ödeyecek. Yeni sistemden faydalanmak için siparişlerinizi “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle vermeniz gerekmektedir. Mobil uygulamada 3D ödeme yok. Bu yüzden ödeme aşamasında sorun yaşayabilirsiniz. Önerim; aşağıdaki link ve kuponu kullanarak bilgisayardan sipariş vermenizdir. 
Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Viofo A119S GPS V2 Modeli (GPS DAHİLDİR)
Turkey direct mail 5.85 dolar
“0196bb” indirim koduyla 72.99 dolara satın alabilirsiniz. Mobil uygulamada geçerli değildir. 

https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-cam….With-GPS-1155497.html

Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre
Takip kodlu kargo 1.30 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz. (Anlık indirimde ise kupon geçerli olmaz.)
https://www.banggood.com/VIOFO-CPL-For-A119S……R-p-1377049.html

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

7/24 Kayıt Yapmak İçin Hardwire Kablo
Takip kodlu kargo 1.30 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla 3.51 dolara satın alabilirsiniz. 

https://www.banggood.com/3_5m-Car-Hard-Wire-Kit…..1214115.html

Viofo ürünleriyle uyumlu, yurt dışına göre çok daha ekonomik olan CPL filtreyi kendim üretmeye başladım. Aşağıdaki linkten A119S modeliyle uyumlu CPL filtreyi satın alabilirsiniz. Kargo ücretsizdir. 3 iş gününde teslim edilir.

CPL Filtre – 45 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-…72/detay/

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Check Also

Araç Kamerasında Sık Kullanılan Özellikler

Araç kameralarının özellikleri yanlış yorumlanabiliyor. Bu yüzden en fazla sorular özellikleri detaylı olarak ayrı sayfalarda …

157 yorumlar

 1. bu seferde takip kodu var ama, ne bir adres ,ne bir bulunduğu yer yazıyor,,

 2. Yurt dışından çokça alışveriş yaptım ama kameralar pahalı ürünler. 2017 itibariyle 30 Euro üzeri ürünler vergiye tabi olmuyor mu? Kasım 2017’de Zapals’dan A119s GPS olsak, gümrüğe takılma durumu nedir? Getiren PTT kargo personeli bizden %20 vergi tahsil edip mi teslim ediyor ürünü? Özellikle son dönmede alışveriş yapanlardan bu durumla ilgili bilgi rica ediyorum.

  • Merhaba Erkin Bey,
   Şuana kadar Viofo ürünleri için vergi ödeyen olmadı. Ürünün kutusu ufak ve hafif. Fiyatı da zapals 25 dolar olarak gösteriyor. Bu yüzden kargo dikkat çekmeden sorunsuzca elinize ulaşıyor.

   • Öyleyse, büyük olasılık bir kaç gün içinde ben de alacağım. İncelemeleriniz ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Bir konuda, tek bir kaynaktan böyle geniş bilgi sahibi olabilmek her zaman mümkün olmuyor.

    • Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

     • Ben bugün itibari ile teslim aldım. Visa ekstresine kadar istedi PTT. Düşük gösterilmiş evet ama 60 lira gümrük ve 4.85 damga vergisini aldılar. Bilginize

     • Sigortadan enerji alma aparatını geç sipariş verdiğim için bugün montaj yapabildim. Ben de vergisiz alamayanlardan oldum ne yazık ki. 119S’in kutusu yüzünden mi bilmiyorum ama bu ürünün vergiden muaf olacak kadar ucuz olamayacağını anlıyorlar. Ya da tamamen şans bilmiyorum. Önce UKIM’den; değeri tespit edilemeyen kargonuz var, ödeme belgelerinizi 5 gün içinde göndermezseniz kargonuz geri yollanacaktır diye mektup geldi. Kart ekstresini mail attım. İki güne sistemden ne kadar vergi ödeyeceğinizi görüyorsunuz. Adresinize geldiklerinde onu ödeyip teslim alıyorsunuz. Gerçek değerini gönderdiğimden, toplamda (%20 + Damga V.) 70 TL gibi tuttu benim de.

   • 67 TL vergi ödedim hocam aynen fiyatını yazmışlar zapalsdan aldım sizin verdiğiniz linkten

 3. Merhaba, 119s modelini satın aldım. Satıcı 27 $ beyan ettiği için herhangi bir vergi vermedim.

  Sormak istediğim kameranın kendi ekranından kaydedilenleri izlemek mümkün mü?

 4. vıofo a119 s gps kamera atlamalı kesik kesik kayıt yapıyor sebebini bilen var mı

  • Videoyu kameranın galerisinden izleyin. Eğer sorun yoksa izlediğiniz bilgisayarın video oynatıcısı uygun codecli olmayabilir. Gom player yükleyerek bilgisayardan deneyin. Yine sorun devam ediyorsa kullandığınız kartın yazma hızı düşüktür. Kullandığınız hafıza kartı nedir?

 5. Sanki cam da titreme yapıyor da kesik kesik oluyor gibi

 6. Merhaba hafıza kartı dolduktan sonra mevcut videoları silip kaydetmiyor ne yapmak lazım ?

  • Kart dolduktan sonra uzerine yazar. Dongusel kaydin acik oldugundan emin olur. Eger aciksa ve dongu yoksa;
   Minimum 8 gb kartla dongusel kayit calisir.
   Kartinizin yazma hizi dusukse dongusel kayit calismayabilir.
   Acil durum olarak kaydettigi ro klasorunde cok fazla video varsa dongusel kayit calismaz.
   Kartiniz cihazla uyumlu olmayabilir. Min class 10 yazma hizinda karta ihtiyaciniz vardim. Onerim maximum performans icin u3 kartlardir.

 7. Sevgili Aykut, geçenlerde bir parka gittik ve arabayı kitlemeyi unutmuşum.Biz arabadan ayrıldıktan sonra 3 dakkalık 2 tane normal kayıt yapmış ondan sonraki 3 dakkalık kayıtı hızlandırılmış şekilde çekmiş ve ondan sonrada çekim yapmamış.Heralde 9 dakkanın sonunda araba ceryanını kesiyor diyelim.Ama neden son kayıtı hızlandırılmış olarak çekmiş buna anlam veremedim.Bu konuda düşüncen nedir. Teşekkürler.

 8. Seçkin Şahinli

  Aykut Cihazım A119S V2. Daha öncede yazmıştım.Park modu açık kalmış. Daha önceden cihazı güncelleme yapmıştım.Şimdi üzerinde hangi versiyon olduğuna bakmadan V2.2 yi yükledim.Ayarlarını yaptım,Denemek için televizyonu çekip bilgisayarda baktım.Hareketler çok hızlıydı vede ses yoktu.Time laps’i 100 ms olarak ayarlamıştım.Time laps’i kapatıp tekrar denedim, hareketler normale döndü ve ses de geldi.Ayarları tekrar tekrar kontrol ettim herşey bana göre normal.Bir anlam veremedim.Yüklediğim güncellemeyi silip yeniden indirdiğimi yükledim.Durum değişmedi.Cihazı reset ettim olmadı fabrika ayarlarına döndüm yine olmadı.Daha önce böyle bir problem yoktu.Yorumunu bekliyorum.Teşekkürler.
  Bilgi:
  Fabrika ayarlarına döndüğümde versiyon bilgisi değişmiyor üzerindekini koruyor, fabrikanın yüklediği versiyona geçmiyor.(Normali bu olabilir). Card Samsung 32 EVO Plus U1.

  • Time lapse’in özelliği hızlandırılmış ve sessiz video çekmesidir? Sizin yapmak istediğiniz nedir tam olarak anlayamadım. Eğer park modu kullanmaksa amacınız; park modunu açtıktan sonra time lapse ayarlarını değiştirmeyin. Time lapse veya hareket sensörünü açarsanız park modu devre dışı kalır, sadece hızlandırılmış video kaydı yapar.

   Fabrika ayarlarına dönünce yazılım değişmez. Sadece menüde yaptığınız ayarlar standarta döner.

   • Seçkin Şahinli

    Hareket sensörü ve Park modu kapalı, kullanmak da istemiyorum.Daha önce ayarladığımda,time-lapse 100 ms idi.Şimdi 100 ms olarak set ettiğimde hızlı çalışıyor, ama time-lapse kapatıldığında normal çalışıyor.Bir terslik yokmu sence.

    • Time lapse’in anlamı hızlandırılmış videodur. Time lapse’i açtığınız zaman videonun hızlandırılmış olarak kayıt edilmesi olması gereken şeydir.

 9. merhaba, hafiza kartini cihaza takiyorum cihazi usb kabloyla pc ye bagliyorum cihaz aciliyor ama pc de kart okuyucu olarak gormuyor.

  hafiza kartini direkt pc ye takinca goruyor.

  guncellemeyi o sebeple yapamiyorum.
  samsung evo plus 128 gb ve 32 gb lik hafiza kartlari var denedim ikisiyle de olmadi.

  karti takinca kayit basliyor cihazda sorun nerede anlamadim. yardimci olur musunuz?

 10. Zapals kupon kodu expired diyor. Yeni kod var mı acaba?

 11. Abdullah SARICA

  Aykut bey merhaba, aracım son kasa Toyota Corolla Viofo a119s cihazı obd2 kablosuyla bağlantı yapmak istiyorum. Aracım uygun mudur? Hangi kabloyu nereden alabilirim? Üzerinde anahtarı olmasına gerek var mı? Ayrıca son olarak a119 mu a119s mi? Neden? Çok teşekkür ederim.

  • 2001 sonrası tüm araçlarda obd2 desteği mevcuttur. İnceleme altında satın alabileceğiniz link mevcuttur. A119’la A119s arasında tercih yapmak size kalmış. İki cihazında kendine göre artıları mevcuttur.

 12. Teşekkürler. Dün ve önceki gün denemiştim ama süresi doldu diyordu. Takipteyim. A119 V2 için.

 13. Aykut bey merhaba. İndirim kodu için bir gelişme var mı?

  • İndirim Banggood’da. İndirim kuponlarını inceleme altına ekledim.

   • Mustafa Erdi̇n

    Merhaba Aykut Bey kod limiti dolmuş sanırım a119s modeli için.Ya da ben mi yapamadım bilmiyorum.Ayrıca sürekli güç aktarımı için kablo mevcut mu elinizde onu da öğrenmek istiyorum.Saygılar.

 14. Viofo A119s için sadece kamera, sadece GPS ve CPL + araç direk bağlantı kitini 3 ayrı paketle getirmek istiyorum. Amacım gümrüğe takılmamak. Ya da takılırsa sadece kamera takılsın ona vergi ödemek. Bunun için 3 ayrı satın alım yapabileceğimiz sağlam satıcıların listesini yapabilir misiniz?

  • Yapacağınız şey çok mantıksız oluyor. A119s’le GPS’i ayrı ayrı alınca 10 dolar zaten oradan zararınız oluyor. Üstüne bir de cihaza vergi çıkarsa 2 katı zarar çıkıyor. Viofo A119s GPS için banggood’dan yeni indirim kodu ekledim. 76 dolara GPS dahil olarak satın alabilirsiniz. Hardwire kit ve cpl filtre linkleri güvenilir satın alma linkleri kısmında aliexpress linklerindedir.

 15. Sevgili Aykut, A119S V2 almıştım ve geldiğinde senin videoda anlattığın gibi ayarlarını yaptım. Herşey gayet iyiydi, fakat dalgınlıkla tekrar güncelliyecem diye aynı yazılımı tekrar yükledim. Yüklerken bişey mi yaptım hatırlamıyorum ama ne olduysa ondan sonra oldu.Cihaz sapıttı.Timelapse kapalı vaziyette kullanıyorum.Aşağı yukarı 3×3 dakika veya 3×4 dakika sonra görüntü kaydı kesiliyor yine aynı zamanlarda geri başlıyordu. Yazılımı tekrar yükledim, düzelme olmadı. Sonra senin bir yazını okudum. GPS modülden besleme yapıldığında bu tür kesilmeler oluyor cihazdan beslendiğinde düzeliyor demişsin, V2 de bunun düzeltildiğini yazmışsın.
  Bende denileni yaptım düzelme olmadı, GPS ve KM bilgisi de gözükmüyordu. Belki kablodandır dedim. kablo değiştirdim ve bu arada denemek için plaka bilgisinin yarısını sildim isim bilgisini tamamen sildim, beslemeyide tekrar GPS modül üzerinden yaptım.
  Netice: Kesilmeler yine aynı şekilde devam ediyor. GPS ve KM bilgisi tekrar geldi, sanki GPS den beslenince GPS bilgisi görünür gibi oluyor ama böyle olması bana mantıksız geliyor, sildiğim isim ve plaka bilgileri hiç silinmemiş gibi tekrar tam olarak görünüyor. Ben yinede yazılımdan şüpheleniyorum.Eski bir yazılımı yükleyip kontrol etmek istiyorum, düzelirse son yazılımı tekrar yükleyip bakacam. Fakat eski yazılımı nerede bulacağımı bilmiyorum.Bu konuda yardımın olabilirmi.

  • Yazılımı yeniden yüklemek soruna sebep olmaz. Bilgisayara format atmak gibidir. Anladığım kadarıyla 3 farklı problem var.

   1. kayıt sorunu
   Kayıt problemleri kart kaynaklı gerçekleşir. Kullandığınız kart nedir?
   2. gps v1 modeliyse açılıp kapanma yapabilir. Kameranın yanından enerji verince sorun kalmamış olması gerekir.
   3. ayarların kaydedilmemesi. Bu sorunun çözümü için rehber mevcut.
   https://www.kamerarehberi.com/viofo-a119-ayarlarin-sifirlanmasi/15823
   Tavsiyem ilk olarak 3.sorunu çözmeniz. Daha sonra 2.maddedeki gibi bağlantı yapıp test etmeniz. Yine kayıt sorunu devam ederse kartı değiştirmeniz olacaktır.

   • Aykut, kamerayı aldım eve getirdim.Akşam 20:30 dan 00:15 e kadar televizyonu beraber seyrettik.Sonra kartı bilgisyara takıp baktım. Hiç kesiklik yoktu.Bütün videolar 453175 +- 40 KB idi, ve gayet güzeldi hiç bir sıkıntı yoktu.Yalnız en son video boyut olarak diğerlerinden küçüktü (388352 KB) ve seyredilemiyordu. Çünkü kabloyu çıkardığımda ceryanı kesilmişti.Ceryanı kesilse bile kısa olsa bile yani diyelimki kaza oldu yarım kaldı. O kısa kalan video kaza anını gösteremeyecek demekki. Tekrar kartı kameraya takıp TV’yi seyrettik. Bu sefer kabloyu çıkarmadım kamera üzerinden OFF yaptım. En son video 10.861 KB olmasına rağmen çalışıyordu. Burdan çıkan sonuç, yaşanan kesikliklerin sebebi arabada kaldı.Ama son video cihaz üzerinden OFF yapılırsa seyrediliyor yok ceryanı kesilirse seyredilmiyor.

    • Merhaba Seçkin Bey,
     Normalde ne zaman kapanırsa kapansın videoyu düzgün şekilde bitirir. Bu sorunu daha önce de yaşayanlar oldu. Hep sorunun sebebi yerine tam oturmayan çakmaklık oldu. Çakmaklığı yerine iyice sabitleyerek test ediniz.

     Bir de cihaz v1 mi v2 mi?

   • Aykut yaşadıklarımı seninle paylaşmak istedim. A119 S V2 Kayıtlar kesintili oluyordu. Cihaza yeni versiyon yükledik olmadı, arabayı kontrol ettik olmadı sonunda 2.61 versiyon geldi, birde şunu yükleyim belki düzelir diye umutlandım ama onu yükledikten sonra ekran gitti bembeyaz oldu. Hiç bir şey görünmez oldu ama kamera yinede eski şekilde kesintili olarak çekmeye devam ediyordu. Oldu olacak açıp bakayım içine dedim. Açar açmaz ilk gördüğüm kapasitörün birinin patlak olduğuydu. Tamam şimdi buldum arızayı dedim. Gittim karaköyden kazıklansamda iki tane süper kapasitör aldım ve taktım. Sonuç; kesintili kayıt sorunu ortadan kalktı ama beyaz ekran hala devam ediyor. Şimdi tek umudum yeni versiyonun gelmesi ve yükleyip görmek istiyorum . Fakat A129 çıkınca A119 S ile artık ilgilenmezler ve yeni yazılım falan hayal olur sanıyorum. Elimdeki bu beyaz ekranlı kamerayı normal hale getirmenin bir yolu varmıdır.

 16. Merhaba aykut bey.. Aynaya takılan kamera alsam bunu geri görüş olarak kullanmak istiyorum ancak pilinin problem olduğunu duydum.içindeki pili çıkarsak sadece geri vites elektriğini versek geri görüş görüntüsü alabilir miyiz?

 17. Mehmet Özbek

  Aykut Bey merhaba,
  Uzun zamandır araç içi kamera araştırması yapıyorum.Açıkçası yeteri kadar bilgiye de sahip değilim.Bu yüzden yanlış bir şey yapmak istemiyorum.Viofo yu okudum ancak hangisinin bana daha uygun olduğu konusunda karar veremedim.Bu yüzden sizin tavsiyeniz benim için önemli.Bu konuda bana ne tavsiye edersiniz?Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Mehmet Bey,
   A119 ve A119s incelemelerime bakarak aralarında seçim yapabilirsiniz.

   • Selamlar aykut bey vıofo A 119s modelini kullanmaktayım versiyon 2.4 ile güncel durumda
    Son 1 aydır ekran normal iken birden beyaz olmakta ve birşey göstermemekte.
    Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
    Cihaz arızamı yaptı?
    Nasıl bir yardım alabilirim?

    • Yazılımı bir kaç kez daha tekrar yüklemeyi deneyin. Son yazılımda beyaz ekran sorunu yok. Düzgün yüklenmediği zaman yapabilir. Güncelleme sırasında 8 – 32 gb aralığında hafıza kartı kullanın.

 18. a119s kullanıyorum. marsa basarken kamerada kesiklik oluyor. bunun zararı var mıdır?

 19. İyi günler, araç kameram direk üzerindeki usb girişinden başka cama monte edilen kısımdan açılmıyor. Foto göndermek istiyorum ama buradan yapamadım, teşekkürler

 20. Tavsiyeniz ve yorumları dikkate alarak , A119S i almaya karar verdim. Sonuçta film izlemicem 2k ya gerek yok, gece çekimini daha iyi yapanı tercih ettim. 3 ağustosta Banggood dan siparişi verdim , bugün sabah elime ulaştı. Gümrüğe uğramadı. Teşekkürler.

 21. Merhaba Aykut Bey,
  Kamerayı almayı düşünenlere fikir vermesi açısından görüşlerimi paylaşmak istedim. Kameram Viofo A119S GPS v2 modeli. Yani GPS’i yenilenmiş olan model. Kamerayı alalı 8-9 ay kadar oldu. Şuana kadar kamerada sorun olmadı. Arada araç ve aksiyon kamerası kullanıcıları grubunda paylaştığınız yazılım güncellemeleri yüklüyorum. Belki de güncellemeler yüzünden sorun yaşamamış olabilir. Kamerayı aldıktan sonra 3 arkadaşım için daha sipariş verdik. 4 kamerayı da grupta paylaştığınız Banggood linkinden indirimle aldık. 4 kamera da şansımıza gümrüğe takılmadı. Hiçbir ödeme yapmadan PTT kargoyla teslim aldık. Kameranın çekimleri gerçekten hoşumuza gitti. Yakında 2 arkadaşım için daha sipariş verip araçlarına takacağız. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

 22. Aykut hocam, bıgün alıp aracıma taktığım son sürüm 2.61 yüklü a119s v2 gps park modunda devamlı görüntünün ortasında mavi diktörgen içinde bellek hatası uyarısı verdi. Tuşları kullanamadım. Bellek hatası devamlı yanıp yanıp söndü. Sonra düzeldi. Ardındanda park modundayken hareket wtmeme rağmen güç tuşu hep yeşil yandı. Ekran koruma 1 dakikaya ayarlınolmasına rağmen. Ekran hep açık kaldı. Sorun ne olabilir? Teşekkürler

 23. Aykut Hocam yeni aldığım a119 s i park modunda denedim. Ertesi gün videolara baktığımda gece saat 2 ile sabah 6 arası kayıt almadığını gördüm. O süreyi atlamış ve sabah 6 dan devam etmiş. Yine bazı anlarda kayıtlar arası 5 10 dakika atlama var. Sebebi ne olabilir? Sürekli kayıt için OBD II kablo kullanıyorum.

  • Sabah 6’da aracı çalıştırdınız mı? Atlamalar hiç uzun süre hareket görmediği zamanlarda olabilir, kart arızası da olabilir. Hafıza kartı olarak ne kullanıyorsunuz?

   • Aykut Hocam; aracı saat 9 da çalıştırdım. Sabah 6 dan dokuza kasar kayıt vardı. Ben park modunu şu şekilde anlamıştım: sürekli aralıksız ayarlanan düşük fps de bir çekim, hareket olduğunda normal çekim. Yani kayıtlar saniye bile olsa boşluksuz sadece fps farklı olabilir. Ama siz uzun süre hareket olmayınca hiç kayıt yapmazmı fiyoesunuz park modunda?

    • Voltaj problemi için çalıştırıp çalıştırmadığını öğrenmek istemiştim. Hafıza kartı olarak ne kullanıyorsunuz?

     • Sandisk class 10 64 gb kullanıyorum hocam. Park modunda normalde hiç 1 saniye bile boşluk klamaması lazım değilmi hocam.

     • İlk versiyonlarda boşluk yapan yazılımlar vardı. Öncelikle cihaza güncelleme yapın. Sandisk hafıza kartı cihazınızla uyumlu değildir. Samsung evo plus hafıza kartına geçmelisiniz.

 24. Kahraman Ertürk

  Aykut Bey ; A119s kamera patk modunda ses kaydetmiyor. Durum normalmi?

 25. Merhaba Aykut Bey,

  Viofo 119s V2 cihaz kullanıyorum. 2.2 sürüm yüklü. Menüden tüm BİP uyarı seslerini kapattım, çarpışma uyarısı, şerit değiştirme vs ne varsa hepsini kapattım. Halen hız tümseği veya sarsıntı yaratacak çukurlardan geçtiğimde cihaz bipliyor. Bunu çözmenin yolu var mıdır?

  Daha üst yazılım lazımsa hangi linkten indirebilirim?

 26. Merhaba, ben a119s modelini hardwire kiti kullanarak direk sigortaya bağladım. Ancak kamera açıldıktan yaklaşık iki dakika sonra kendiliğinden kapanıyor. Sorun ne olabilir sizce?

 27. Sevgili Aykut, senin tavsiye ettiğin DressLily.com ‘dan 128GB lık SD kartı istedim , geldi kameraya taktım , ama çalışmadı. Meğer dosya sistemi exFAT imiş. İnternetten baktım ve bir dosya yardımıyla bunu FAT32 ye çevirdim. Fakat dikkatimi çeken bilmediğim birşey var. Ayırma birimi boyutu 128 KB olarak ayarlanmış. Şu haliyle bir sıkıntısı yok. Bunun ne olması gerekiyor.

  • Merhaba Seçkin Bey,
   Kartı exfat olarak biçimlendirdikten sonra kameraya takın. Kamerayı çalıştırınca mavi bir ekranla kartı biçimlendirme uyarısı gelecektir. Kameranın menü tuşuna 2 defa basarak ayarlara girip format ya da biçimlendir seçeneğini bulup kartı formatlayınca sorununuz kalmayacaktır.

 28. Merhaba Aykut Bey. Güzel bir hizmetiniz var. İnsanlara faydalı oluyorsunuz. Sizin incelemelerinizi okuyarak ve indirim kodu kullanarak A119S siparişi verdim. Banggood Turkey Direct Mail ile fark ödeyerek riski bertaraf ettim diye düşünüyorum. Ürün geldikten sonra size de CPL filtre siparişi vereceğim. Kredi kartı hesap kesilsin diye hemen vermedim. Banggood ve Gearbest Turkey Direct Mail konusunda sıkıntı yaşayan olmuş mu diye araştırıyorum. Şimdilik problem yok gibi. Ben biraz fiyatlı olsa da bir de projeksiyon siparişi vermeyi düşünüyorum. Onun kargo bedeli 264 TL. Bu nedenle risk sıfır olmalı. Selamlar…

  • Merhaba Mehmet Bey,
   Gearbest’in turkey direct mail seçeneğinde vergi ödemesi firmaya değil, size aittir. Şuanda vergi telafisini sadece Banggood yürütüyor. Alt ve üst limit olmadan Turkey direct mail seçeneğiyle vergiler Banggood’a ait şekilde sipariş verebilirsiniz. Turkey direct mail seçeneği iyice oturdu artı. Sorun yaşanmıyor.

   Ek olarak aceleniz yok ise biraz daha beklemenizi öneririm. Turkey direct mail dışında yeni bir vergi telafisi programı üzerine çalışılıyor. Daha düşük kargo ücretiyle alım yapma imkanınız olabilir. Tabi bu şuan için sadece çalışma. Kesinliği hakkında bir şey diyemiyorum.

 29. 244088 indirim kodu suresi dolmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir