Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

SQ9 Mini Kamera Detaylı İncelemesi

SQ9′ E İLK BAKIŞ

Sq9 ilk bakışta Sq8 den oldukça kaliteli bir duruşu var. Sq8 de tuşlarını sevmemiştim. Kapatması oldukça zordu. Bu tarz sorunları sq9 da gidermişler. Özellikle tuş açma ve çekimi başlatma tuşu çift kademeli yapılmış. bastıktan sonra biraz daha basıldığı zaman ( fotoğraf modun da ) kamera kapanıyor. Sq8 den sonra iyice yuvarlanmış olan sq9’un kullanımı bu yüzden zorlaşmış. Elle tutulması oldukça zor elden yuvarlanıp gidecek gibi duruyor. Aynı zamanda yuvarlak olduğu için kamera ile sabitleme den düz çekim yapmak oldukça zor.

ARTI YÖNLERİ

  •  Çift kademeli kapanma tuşu böylece kolayca kapanıyor,
  • Basit kullanımı,
  • Oldukça şık tasarımı.

EKSİ YÖNLERİ

  • Çok yuvarlak hatları yüzünden elle tutulması oldukça zor,
  • Şarjda ısınma problemi devam ediyor,
  • Maksimum 32GB SD kart destekliyor.

RENKLERİ

sq9 renk

 

KAMERANIN FOTOĞRAFLARI

sq9 konu 1 sq9 konu 2 sQ9 KONU 3 SQ9 konu 4 sq9 konu 6 sq9 sq8

KAMERANIN KULLANIMI

Mavi ışık 720P :

İlk seçenek olarak sunulmakta. Bu seçenekte 720p çekim yapabilmekte. Çekime başlamak için açma kapama tuşuna basılı tuttuğumuz zaman. Işık arka arkaya yandıktan sonra sönmektedir. Bu çekimin başladığını gösteriyor. Tekrar açma kapama tuşuna bastığımızda ışık sürekli yanmakta. Böylece çekimi sonlandırmış olduğumuz anlaşılıyor. Bir sonraki seçeneğe geçmek için ‘M’ mod tuşuna basarak sırasıyla 1080p çekim ve fotoğraf çekim seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

MAVİ MOR IŞIK 1080P

İkinci sırada bulunan bu seçenek , 1080p çekim yaptığımızı göstermekte. Aynı şekilde açma kapama tuşuna basılı tutuğumuz zaman ışık arka arkaya yanıp sönmekte. Böylece çekim başlar. Tekrar bastığımızda ise ışık yeniden yanmaya başlamakta. Böylece çekim biter.

KIRMIZI IŞIK FOTOĞRAF MODU

Bu seçenekte sadece fotoğraf çekebilmektedir. Açma kapama tuşuna basılı tuttuğumuz zaman ise bu mod’ da kamera kolayca kapanmaktadır. Diğer seçeneklerde kamera kapanmayıp, çekim yapmaya devam ediyor. Arkasında ışıkta yanmadığı için kapalı sanılmakta.

GECE GÖRÜŞ MODU

 Kameranın merceğinin etrafında altı tane kızıl ötesi ışık bulunuyor. Açma kapama tuşuna uzun süre basıldığı zaman  merceğin etrafında mor ışıklar yanar ancak çok karanlık bir ortamda gözükür.

ÇEKİM TESTLERİ

PICT0008

PICT0023

İNCELEME VİDEOSU

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

 

 SQ9 Beyaz renk  18.43 dolar  ücretsiz kargo ile 
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_411157.html
 SQ9 Siyah renk 18.43 dolar ücretsiz kargo ile 
http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_411158.html
 MIXZA 32 GB SD kart 6.99 dolar ücretsiz kargo ile
 http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_337823.html?wid=21

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir