Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

SQ8 Mini Aksiyon Kamerası Detaylı İncelemesi

SQ8 1

Y2000’e göre oldukça detaylı bir kutu içeriği var. Usb kablosu ile birlikte yapışık Tv giriş kablosu gelmekte. Böylece rahatlıkla televizyona bağlanabiliyoruz. Aynı zamanda kutunun içinden kamerayı sabitlemek için araçlar bulunmakta. Bunun sayesinde gözlük tarzı yerlere rahatlıkla sabitlenebilmekte.

SQ8 2

Gece çekimleri için ön tarafında merceğin etrafında dört adet kızıl ötesi ışık bulunmakta.

SQ8 3SQ8 4

Dış kısmının metal olması sayesinde yaklaşık ağırlığı 0.25 kg. Bu şekilde Y2000’den oldukça ağır. Dış kısmının metal olması hoş görünüm sağlasa da olumsuz yanları da bulunmakta. Bunlardan biri ise kamera şarj sırasında içi ile birlikte dış kısmı da oldukça ısınmakta.

ARTI YÖNLERİ

 • Oldukça şık dış tasarım,
 • Ağır olması sayesinde rahat kullanım,
 • Başarılı gece çekimleri,
 • 2 farklı çekim kalitesine sahip olması,
 • Televizyona bağlanabilme özelliği,
 • Hareket sensörü nün bulunması,
 • 200mAh pil kapasitesi.

EKSİ YÖNLERİ

 • Dış tasarımının metal olmasından dolayı çok ısınması,
 • Çekim sırasında ışığın sönmesinden dolayı kameranın kapalı mı açık mı olmasının anlaşılmaması,
 • Belirsiz kızıl ötesi ışıkları.

 KAMERANIN KULLANIMI

SQ8 5

Üzerinde bulunan yuvarlak tuş ile kamerayı açıp kapamak ve çekimi başlatıp durdurmak için kullanılmakta. Yanında bulunan mod tuşu ile üç farklı seçenek sunulmakta.

Mavi ışık 720P :

İlk seçenek olarak sunulmakta. Bu seçenekte 720p çekim yapabilmekte. Çekime başlamak için yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ışık arka arkaya yandıktan sonra sönmektedir. Bu çekimin başladığını gösteriyor. Tekrar yuvarlak tuşa bastığımızda ışık sürekli yanmakta. Böylece çekimi sonlandırmış olduğumuz anlaşılıyor.

MAVİ MOR IŞIK 1080P :İkinci sırada bulunan bu seçenek , 1080p çekim yaptığımızı göstermekte. Aynı şekilde yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ışık arka arkaya yanıp sönmekte. Böylece çekim başlar. Tekrar bastığımızda ise ışık yeniden yanmaya başlamakta. Böylece çekim biter.

KIRMIZI IŞIK FOTOĞRAF MODU : Bu seçenekte sadece fotoğraf çekebilmektedir. Yuvarlak tuşa basılı tuttuğumuz zaman ise bu modda kamera kolayca kapanmaktadır. Diğer seçeneklerde bazen kameranın kapanmayıp, çekim yapmaya devam edebiliyor. Arkasında ışıkta yanmadığı için kapalı mı açık mı anlaşılmıyor ne yazık ki.

SQ8 6

Yan tarafında ise SD kart girişi ve bilgisayara bağlanmak için USB girişi bulunmakta.

ZAMAN AYARLAMA UYGULAMALI GÖSTERİM

ZAMAN AYARLAMA 1

ZAMAN 2

ZAMAN 4

ZAMAN 5

ÇEKİM SÜRELERİ

TEST EDİLEN ÇÖZÜNÜRLÜKDAYANMA SÜRESİKAPLADIĞI ALAN TOPLAMI
1080P1 saat5 GB
720P1 saat 5 dakika6.81 GB

ÇEKİM TESTLERİ

720p Gündüz çekimi

720p Gece çekimi

1080p Gündüz çekim testi

1080p Gece çekim testi

İNCELEME VİDEOSU

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler güvenilirdir. Kargo paketleri üzerine düşük fiyat yazılmaktadır. Ortalama teslim süresi 12-18 gündür.

SQ8 Mini Kamera
https://tr.gearbest.com/car-dvr/pp_314031.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

21 yorumlar

 1. yusuf akyıldız

  hareketı algılaması nasıl . ayrıca bılgısayarda kurulumu nasıl wındows 10 calısırmı

 2. Müdür şarjı nasıl gidiyor 15 dk diyorlar aşırı ısınma oluyormuş kronikmiş

  • Aşağı yukarı 15-20 dk arası şarj süresi vardır. Aşırı ısınma olmasının sebebi dış kısmının metal olmasından kaynaklı bu sebepten dolayı şarjda olduğu zaman ısınmaya başlamakta.

 3. Mert bey merhaba, kameranın kızılötesi ışığını bir türlü yakmayı beceremedim, ayrıca hareket sensörünü nasıl kullanacağız aceba

  • Merhabalar Açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutmanız gerekmekte kızıl ötesi ışığın açılması için. Işık devreye girdiği zaman ancak zifiri karanlık yerlerde kendini belli eder normal aydınlık ortamda görmek oldukça zordur. Mavi ışık yanarken mode tuduna 3 saniye basili tutun. Mavi ve kırmızı ışık flash seklinde yanacak ve hareket sensörü devreye giricektir.

 4. Resetleme olayını nasıl yapıcaz resetleme yaptım üç defa ışık yanıp sönüp kapanıyor ve tekrar açılmıyor acil yardım edebilirmsiiniz size zahmet

  • Merhabalar cihazda kullandığınız sd kart maksimum 32 gb olmak zorunda 32 gb den yukarsını desteklemiyor. Ayrıca bazı 32 gb kartlarda da buna benzer sıkıntılar yaratabiliyor elinizde başka bir sd kart varsa onla denemenizde fayda var. Ayrıca şarjı olmadığı zamanda aynısını yapar 3 kere yanıp söner ve kapanır. Resetleme usb yuvasının üstündeki yuvarlak alan bulunmakta üzerinde R harfi ile belirtilir ordan ince bir cisim yardımı ile yapılmakta bunun dışında bir şey gerektirmiyor.

  • kayıt süresi 5 dakika ile sınırlı.bunu değiştiremedim.yardımcı olabilirmisiniz.
   gece çekim moduna almak için açma kapama düğmesine uzun basıncacihaz direk kapanıyor.süresi varmı acaba bunun

   • Merhabalar videoların süresini değiştiremezsiniz SQ8 de bu ayar bulunmamakta. Kamera modunda iken tuşa 1-2 sn basılı tutarak gece modunu açabilirsiniz. Fotoğraf modunda basılı tutarsanız ancak cihaz kapanır Gece modu çalışmaz.

 5. Selam Mert bey benimde size bir sorum olacakti bu kameradan bende aldim bir tane ama bir türlü şu saati ayarliyamadim 2014 senesini gösteriyor ben bu kameraya elimde olan 8gb lik bir sd kart taktim kameranin kendisi otomatikman icine sizin yukarda gösterdiginiz datelerden VIDEO, PHOTO ve TIMEREST diye bir dosya ekliyor bu son TIMERST ti acinca (20150101235959 Y) şöyle bir şey yaziyor ben bunu sizin söylediginiz gibi yeniden şekillendirip tarih ve saat yaziyorum ama sonuc hep ayni kamerayi acip kapatinca gene ayni yazi ve 2014 tarihini otomatikman geri getiriyor. Acaba ne yapmam gerekir beni bilgilendirebilirseniz cok sevinirim…
  Selam ve Saygilar….

  • Merhabalar iyi günler belirttiğiniz tarihin şeklini bozmadan düzeltmeyi denermisiniz sorununuzun düzeliceğini düşünüyorum dosyayı değiştirdiğiniz için kamera tanımıyor olabilir. Başka türlü şarjı bitip kapanmadan tarih ve saati sıfırlamaz. Araya tire falan koymadan aynı bu şekilde birleşik olucak şekilde yazarsanız eğer düzeliceğini düşünüyorum. 20171122040800 Şeklinde denerseniz sorununuz düzelebilir. Onun dışında şuana kadar bir problem yaşamadım cihazın tarihi ile ilgili. Selamlar ve saygılar.

 6. Selamlar…
  Ilginiize cok tesekkür ederim. Dediginiz gibi yaptim ama ne yazikki olmuyor. kamerayi kapatip acinca tekrar ayni tarihe geri geliyor benim yapmis oldugum düzenlemeyide kendisi otomatikman degistiriyor.
  yapmis oldugu video datelerine 2014 tarihini atiyor.
  Selam ve saygilar…

  • Rica ederim keşke yardımım dokunabilse ama sorununuz başıma ne yazıkki gelmedi dediklerim dışında bir çözüm yolu bulamadım ne yazıkki sorununuz için. Normalde ayarlamaları yaptıktan sonra dosyayı farklı kaydet diyip kaydettiğiniz zaman ayarlar sabit kalmaktadır. Denediğim zaman öyleydi şarjı bitip kapandığı zaman tarihi baştan sıfırlıyordu bir tek onun dışında sorununuz hakkında ne yazıkki bir çözüm yolu gelmiyor aklıma. Umarım biran önce halledersiniz sorununuzu. Selamlar ve sayıgılar iyi günler.

 7. It won’t let me delete any of my videos and photos. No matter what I do to delete anything it will not go away. How to delete these files of my SD card and stay off

  • Hi There is no way to delete files from the camera. There is no way to delete the SD card from the camera by inserting it into a computer with a card reader, or connecting the camera to a computer and deleting files.

 8. sq11 aldım mavi ışık sürekli yanık kaldı ne kapanıyor nede çekim yapıyor ne yapmalıyım

  • Merhabalar cihazın yanında bulunan usb girişinin yanında iğne ucu kadar küçüklükte bir delik vardır oraya bir iğne sokarak bastırın reset tuşudur orası kameranızı sıfırlıcaktır. Sorununuz düzelicektir.

 9. sd kantı pc ye takıyoum çalışmıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir