Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Smarnoo S1 Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

BU KAMERA ARTIK PİYASADA BULUNMAMAKTADIR. Diğer kamera incelemelerine ulaşmak için; https://www.kamerarehberi.com/t/arac-kamerasi

Çift yönlü kayıt yapan araç kameralarında genellikle görüntü kaydı iyi olmaz. Smarnoo S1 araç kamerasının arka kamerasının kalitesi fena sayılmaz. İncelediğimiz diğer çift taraflı kameralara göre daha iyi bir arka kameraya sahip. Dahili GPS’i olması kameraya artı sağlıyor. Aracın hız ve koordinat bilgilerini videoya ekliyor. Araç kameralarında alışık olmadığımız uzaktan kumandaya sahip. Uzaktan kumandayla cihazın kısayolları kullanılabilir. Smarnoo S1, çoğu araç kamerasının kullandığı ve hala iyi olan Novatek 96655 chpsetini kullanıyor. Uzun ömürlü ve daha güvenli olması için kapasitörlü pil kullanıyor. Bu pil sıcaklardan ve uzun kullanım sürelerinden etkilenmeyip daha güvenli kullanım sağlıyor.

ÖZELLİKLERİ
 • Çift kamera,
 • GPS (dahili))
 • 3.0 inch ekran,
 • 170 derece ön, 150 derece arka kamera çekim açısı,
 • 1080p ön, 720p arka kamera çözünürlüğü,
 • HDR sayesinde daha kaliteli video kaydı,
 • 64 GB micro SD kart desteği,
 • Park modu,
 • Acil durum tuşu,
 • Hareket sensörü,
 • Ses kaydı,
 • Video üzerine hız yazma,
 • Yüksekliği ayarlanabilir lens,
 • Novatek 96655 chipset,
 • Uzaktan kumanda,
 • Kapasitörlü batarya.

KAMERANIN FOTOĞRAFLARI

IMG_3286
IMG_3291
IMG_3290
IMG_3289
IMG_3288
IMG_3287

KUTU İÇERİĞİ

AYARLANABİLİR LENS

Kameranın lensi yukarı ve aşağıya doğru hareket ediyor. Kamerayı camın eğimine göre ayarlayabilirsiniz.

AYARLANABİLİR ARKA KAMERA

Arka tarafı tam görebilmesi için kameraya bağlandıktan ve aracın arka camına takıldıktan sonra yukarı ve aşağıya hareket etirerek ayarlanmakta. Kayıt esnasında arka tarafında kırmızı ışık yanmakta bu sırada kayıtta olup olmadığını, arka kameranızın düzgün çalıştığını aynadan rahatlıkla görebilirsiniz.

ARAÇ ÜSTÜNDE GÖRÜNÜMÜ

IMG_2995
IMG_2996
IMG_3003
IMG_2983

MENÜLERİ

menü 7
menü 6
menü 5
menü 4
menü 3
menü 2
menü 1

UZAKTAN KUMANDA

Daha önce araç kameralarında pek rastlamadığımız farklı bir özelliği var oda uzaktan kumanda özelliği bu kumanda ile Kameranızı kapayabilirsiniz. Onun dışında işe oldukça yarayacak bir özellik var. Üçgen işareti tehlikeli bir olaydan sonra görüntünüzü saklamanız için vardır. Görüntüyü ayrı bir klasöre taşıyıp silinmesini engeller. Diğer bir özellik ise fotoğraf özelliği. Fotoğraf çekmek istediğinizde kumandadan tuşa basarak çekebiliyorsunuz. İsterseniz kumandayı bir yere yapıştırabiliyorsunuz veya yapıştırmadan da kullanabilirsiniz.

MONTAJ

Araç kameralarını monte etmek zor gibi görünebilir ama tek başınıza max 20 dakikada kabloları gizleyerek kamerayı takabilirsiniz. Montaj için ana bir konu oluşturdum. Aşağıdaki linke tıklayarak montaj konusuna ulaşabilirsiniz.
https://www.kamerarehberi.com/arac-kamerasi-montaji/7165

KAPASİTÖRLÜ BATARYA NEDİR?

Artık yavaş yavaş çoğu araç kamerasında görmeye başladığımız kapasitör, S1 modelinde de mevcut. Kapasitörlü kameranın ne gibi avantajlarından olacağından bahsedecek olursam; Pilli araç kameraları güneşin altında sürekli ısınır ayrıca sürekli şarj olması yüzünden de batarya ömrü oldukça kısalır. Normal kullanılan bir araçta pilin ömrü 1 seneyi geçmez. Kapasitörse çok az enerji tutabilen ama çok uzun ömürlüdür. Kameranın enerjisi kesildikten sonra video kaydını sonlandırıp, kamerayı güvenli şekilde kapatacak kadar enerji tutar. Enerjiye bağlı olmadığı sürece kapasitörlü cihazlar açılmaz.

GPS DESTEĞİ

Gps ne işe yarar ve faydası nedir : GPS özelliği, araç takip sistemi olarak düşünülüyor. Araç kameralarındaki GPS sistemi araç takip olarak değil, hız ve koordinat bilgilerini videoya kaydetmek içindir. Yani uzaktan arabanın nerede olduğu bilgisine ulaşamazsınız.  Videonun sol altında da görebileceğiniz gibi, videoya aracın koordinat ve hız bilgilerini kayıt ediyor. Kaza anında “hızlı gidiyordun” suçlamaları önüne geçmek için güzel bir kanıt.

Gps desteği kameranın içinde yani dahili sistem olarak geliyor ayrı bir parça bağlamak gerekmiyor. Hız bilgilerinizi kaydın altında saat ve tarih ile kaydetmekte. Bazı kameralarda yapılan hız ile kameranın ölçtüğü hız orantısız olmaktadır. Bu olay Smarnoo S1 de oldukça stabil araç ile yapılan hız ile gpsin verdiği bilgilerde sapma payı yok denecek kadar az.

SÜREKLİ KAYIT YAPMAK

Sürekli kayıt yapmak için, sürekli enerjiye ihtiyaç vardır. Bunun en masrafsız ve pratik yöntemi sürekli enerji gelen bir sigorta hattından elektrik almaktır. Kesme/biçme işlemleri gerektiği için bunu her kullanıcı yapamaz. Bunun için daha pratik bir yöntem buldum. OBD II soketine bağlanan kesme/biçme gerektirmeyen tak kullan şeklinde olan araç şarjıyla sürekli enerji sağlayarak, sürekli kayıt yapılabiliyor. Arabanın aküsü 11.6 voltun altına düştüğü zaman otomatik olarak enerjiyi kesiyor ve aracın aküsünün bitmesinin önüne geçiyor. OBD II kablosu hakkında daha detaylı bilgiye aşağıya linkini eklediğim konuda bulabilirsiniz. Satın alabileceğiniz link incelemenin sonunda “güvenilir satın alma linkleri” kısmında bulunmaktadır.
https://www.kamerarehberi.com/obd-ii-arac-sarji-24-saat-kayit-yapmak/12339

VİDEO ÇEKİM TESTLERİ

Koyu arka cam filminden dolayı pek görüş alamadı kamera. Arka cam filmsiz araçla arka kamera testini yeniden yapacağım.


Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

6 yorumlar

 1. Mert bey…bende şu an kamera arayışındayım da….bunu çok beğendim ama wifi özelliği olsaydı aüper olacaktı…aynı anda telefon yada arabanın ekranında görmek istiyorum..xiaomi yi ye baktım… şu an smarno s1 in tüm videolarını inceledim…bu tarz olupta ön- arka cam kameralı ve wifi li araç kamerası tavsiyeniz varmı

 2. Smarnoo S1’in satışta olmaması geçici bir durum mu yoksa üretimden mi kalktı?
  Benim gibi arka kamerası da iş yapan çift kameralı cihaz arayanların tek alternatifi sanki bu ürün…

 3. Smarnoo s1 e veya bu tip güvenlik kameralarına harici ekran takmak mümkün mü?

  • S1 çift kameralı modeldir. Bazı cihazlar üretilirken çift kameralı olarak üretilir. Arka kamerası için giriş soketi bulunur. Kamerayı isteğe göre tek kamera veya çift kamera alırsınız. Aldığınız kamera üretilirken tek kamera olarak tasarlandıysa 2.kamerayı bağlayamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir