Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

OBDPEAK M63s Çift Kameralı Araç Kamerası

Son dönemde oldukça fazla sorulan M63S modeli hakkında tanıtım yazısı hazırladım. Özellik ve fiyat bakımından benim de gözüme çarpan M63S çift kameralı araç kamerasını alıp incelemeyi planlıyorum. M63S araç kamerası, tek ve çift kameralı olarak alınabiliyor. Tek kameralı ve çift kameralı modeli arasında sadece 60-70 liralık fark olduğu düşünülürse M63S modelinin çift kameralı olarak tercih edileceği aşikar.

OBDPEAK M63S Araç Kamerası
OBDPEAK M63S Araç Kamerası
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less
GPS(opsiyonel),170 derece ön açı,
WiFi(opsiyonel),140 derece arka açı,
Arka kamera (opsiyonel),WDR,
Sony görüntü sensörü,Park modu,
2.45 inç ekran,Ses kaydı,
Darbe sensörü,Hoparlör,
Acil durum kaydı,Bilgi ledi,
Arka park asistanı,128 GB kart desteği,
Döngüsel kayıt,Hareket sensörü,

M63S araç kamerası Son IMX323 görüntü sensörüne sahip. Bu sensör 4K video kaydı çekemiyor. Yani ürünün başlığında geçen 4K ibaresi müşteriyi çekmek amaçlı yapılmış. Görüntü boyutu sanal olarak 4K’ya yükseltiliyor. IMX323 görüntü sensörü uzun zamandır piyasada, oldukça başarılı sensörlerden. Özellikle gece çekiminde çok başarılı oluyor. 128 GB’lık hafıza kartı desteği bulunuyor. Döngüsel kayıt özelliği sayesinde hafıza kartı dolduğunda eski kayıtların üzerine video yazmaya devam ediyor. Kameraya sürekli enerji vererek park modunda da kayıt yapması sağlanabiliyor.

GPS

Kamerayı satın alırken GPS’li versiyonu alırsanız hız ve koordinat bilgilerini uydudan ücretsiz olarak alabilirsiniz. Kamerayı henüz incelemediğim için hız ve koordinat bilgilerini videonun altına ekliyor/eklemiyor diyemiyorum. Bazı araç kameraları direk videonun altına bilgileri yazdırırken, bazıları sadece özel programıyla videoları oynatırken bilgileri gösteriyor. GPS hakkında daha fazla bilgi almak için hazırladığım videoyu izleyebilirsiniz.

WiFi

WiFi özelliği de opsiyondur. Sipariş aşamasında WiFi olan modeli almalısınız. WiFi özelliği internet veya sim kart gerektirmez. Kamerayla telefon birbirine 10 metreden yakınken yerel bağlantı kurar. Uzaktan kameraya erişemezsiniz. Kameranın uygulamasıyla, kamera bağlanıp videoları indirebilir, kameranın ayarlarını yapabilirsiniz.

Park Modu

Park modu özelliği her üreticide farklı oluyor. Park modunun detaylarını inceleme sırasında vereceğim. Park modunu kullanmak için sigorta kutusundan bağlantı yapmak gerekmektedir. Micro USB hardwire kabloyla park modu özelliği kullanılabilir.

OBDPEAK Micro USB Park Kablosu
OBDPEAK Micro USB Park Kablosu
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Arka Kamera

Arka kamera da opsiyon olarak alınabiliyor. Standart binek araçlar için 6 metre uzunluğunda kablolu ve daha uzun araçlar için 10 metre kablolu 2 seçeneği bulunuyor. Ekranın geri vitese takınca otomatik olarak arka kamerayı gösterdiği belirtilmiş. Eğer bu özellik varsa arka kameradan çıkan kırmızı bir kablo olması gerekiyor. Bu kabloyu geri vites lambasına bağlayıp tetik almak gerekecektir. Arka camda bulunan kamerayla geri park yapmak pek kolay bir şey değildir. Park sırasında çevre güvenliğini kontrol etmek için daha faydalı olabilir.

Acil Durum Kaydı

Acil durum tuşu/acil durum kaydı tüm araç kameralarında oluyor. Bu kamera bunu biraz daha ileriye taşıyıp tuş yerine sensör konulmuş. Silinmesini istemediğiniz bir videoyu ayrı klasöre taşımak için elinizi kameranın altından geçirmeniz yeterli oluyor. Bu sayede video ayrı bir dosyaya taşınıyor ve siz silmediğiniz sürece silinmiyor.

Döngüsel Kayıt

Kısaca döngüsel kayıt; eski videoların üstüne yeni video yazarak kameranın sürekli kayıtta olmasıdır. Bu konu kafa karıştırıcı olabildiği için detaylı video hazırladım. Yukarıdaki videodan döngüsel kayıt hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

OBDPEAK M63S Satın Al

OBDPEAK M63S Araç Kamerası
OBDPEAK M63S Araç Kamerası
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less
OBDPEAK Micro USB Park Kablosu
OBDPEAK Micro USB Park Kablosu
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less
Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı - Trendyol
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 128GB Hafıza Kartı - Trendyol
Kargo ücretsiz.Show More
Kargo ücretsiz. Show Less

 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir