Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

Mini 0903 Nanoq Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Image00018ufak

Mini 0903 modeli diğer araç kameralarına göre aşırı küçük boyutta. 1.5 inc’lik ekranı oldukça yeterli. Cihaz çok aşina olduğum novatek 96655 chipsetini kullanıyor. Bu chipset 1080p 30 FPS görüntü kalitesi sunabiliyor. 135 derecelik çekim açısına sahip. GPS modülüyle birlikte geliyor ve WIFI bağlantısını destekliyor. Novatek chipsetlerde görmeye alışkın olmadığım sürücü asistanı özelliği bu cihazda mevcut. Şerit takip ve çarpışma uyarı sistemlerine sahip.(Yeni gelen güncellemeyle bu özellik artık bu cihazda bulunmayacaktır.) Ayrıca bu cihaz çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olan kapasitörlü bataryaya sahip (Konu devamında açıklaması mevcut.)

İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. 

KAPASİTÖRLÜ BATARYA NEDİR?

Kapasitör çok düşük enerji depolan batarya türüdür. Normal piller güneş altında şişme yapar, sürekli şarj olup şarj boşalması sonucunda ömürleri araç üzerinde kısadır. Kapasitör sürekli enerjiye ihtiyaç duyar. Enerji kesildiği anda cihaz son videoyu saklar ve cihazı kapatır. Tekrar şarja takmadan, cihazı çalıştıracak kadar enerji tutamaz. Pile göre daha uzun ömürlü ve güvenlidir. Cihazı power bank’la denedim. 20.000 mah power bankla bu cihaz 40 saat çekim yapabiliyor. Sürekli çekim yapmak isteyenler için power bank güzel bir alternatif olabilir.

CİHAZIN ARTI YÖNLERİ

Kapasitörlü bataryayla uzun ömürlü kullanımGPS desteği
Hız ve koordinatı görüntüleyebilmeG-sensör
Acil durum tuşuPark modu
64 GB SD kart desteğiSürücü asistanı
Dahili ısı sensörüyle cihazın sıcaklığı takip edilebilir135 derece çekim açısı
Hareket sensörü

CİHAZIN EKSİ YÖNLERİ

 • Park modu için extra olarak kablo almak gerekiyor.

MENÜLER, AYARLAR VE KUTU İÇERİĞİ

WIFI BAĞLANTISI NASIL YAPILIR?

Mini 0903 modeli Finalcam uygulamasını kullanarak telefonla eşleşiyor. Bağlantıyı yapmadan önce telefona aşağıdaki linklerden finalcam uygulamasını kuruyoruz. Ayardan veya cihaz üzerinde bulunan kısayol tuşuyla cihazın wifi özelliğini açıyoruz. Wifi ağlarını aratıp Miniq ağına bağlanıyoruz. Daha sonra finalcam uygulamasını açarak cihaza bağlanmış oluyoruz. Video anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Android için Finalcam
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cam.dod

IOS için Finalcam
https://itunes.apple.com/us/app/finalcam/id930036477

CİHAZIN WIFI BILGILERI
WIFI kullanıcı adı:
Miniq
WIFI şifresi: 12345678

WIFI BAĞLANTISI NE İŞE YARAR?
 Hareket sensörü açılıp kapatılabilir WDR açılıp kapatılabilir
 Fotoğraf çözünürlüğü değiştirilebilir Video çözünürlüğü değiştirilebilir
 Mikrofon açılıp kapatılabilir Fotoğraf çekilebilir
 Video başlatılabilir Wifi kullanıcı adı ve şifresi değiştirilebilir
 SD karta format atılabilir G-sensör hassasiyeti ayarlanabilir
 Video partlarının boyutu değiştirilebilir Fabrika ayarların döndürülebilir

GPS BAĞLANTISI

Cihazın tutucusunda dahili GPS modülü vardır. Bu modül aracın hızını ve konumunu kaydeder. Bu bilgileri isterseniz videonun üzerine yazdırabilir veya videoya gizleyip bilgisayardan izleyebilirsiniz. GPS modülü cihaz çalıştıktan sonra uyduya bağlanmaya çalışır. Yaklaşık 10-15 saniye bağlantı kurulur. Bu bağlantı için sim kart veya başka ücret gerekmez.

CİHAZIN DİĞER ÖZELLİKLERİ

HAREKET SENSÖRÜ
Kamera sürekli açık kalır, ancak sadece hareket algılanan videoları hafıza kartına kaydeder. Bu özellik hafıza kartında daha az yer kullanarak, sadece hareketli olan araç ve insanları kayıt eder.

PARK MODU
Cihazın açıklamalarından okuduğum kadarıyla çok gelişmiş bir park moduna sahip. Ancak kutu içeriğinden park moduna özel yapılmış kablosu çıkmıyor. Extra olarak satın almak gerekiyor. Şuanda sadece ebay’de satıldığı için sipariş veremedim ve bu modu inceleyemedim. Bu modu açıklayacak olursam. Normalde kamera 1080p 30 FPS kayıt yapar. Bu modda araba çalışmıyorken kamera 1080 10 fps, 1080p 5 fps, 1080p 2fps, 720p 10 fps, 720p 5 fps, 720p 2 fps seçenekleriyle kayıt yapıyor. Bu şekilde tüm geceyi çok daha az yer tutarak saklayabiliyor. Şuan için cihazın park modunu kullanamıyorum.

G-SENSÖR
Türkçe karşılığı darbe sensörü olan bu özellik, aracın darbe aldığını algıladığı videoları siz elle silene kadar silinmemesini sağlıyor.

SÜRÜCÜ ASİSTANI
Bu özellik çarpışma ve şerit takip uyarısı olarak iki tane hizmet sunuyor. Şerit takip sisteminde, aracınız şeritten kaydığı zaman uyarı vererek şeride geri girmeniz için uyarıda bulunuyor. Diğer özellik olan çarpışma uyarısı sistemiyse, öndeki araçla aranızdaki mesafe azaldığı zaman sizi uyararak yavaşlamanız için uyarı da bulunuyor.

AYARLAR VE TUŞLAR

Cihazın üzerinde çok tuş bulunmuyor. Tuşların çoğunun iki işlevi mevcut.

13621473_1736945493250070_753780320_o

 1. Cihaz kapalıyken, cihazı çalıştırır. Cihaz açıkken kısa süre basılırsa sadece ekranı kapatır. Cihaz açıkken uzun süre basılırsa cihazı kapatır.
 2. Kısa süre basılırsa video çözünürlüğü değiştirilir. Uzun süre basılırsa hareket sensörü açılır.
 3. Kısa süre basılırsa 7 numarayla gösterdiğim bilgi ledini açıp kapatmaya yarar. Uzun süre basılırsa wifi aktifleştirilir.
 4. Uzun süre basılırsa ayarlar menüsü açılır. Kısa süre basılır zoom yapar. Video sırasında uzun süre basılırsa mikrofon açılıp kapatılır.
 5. Uzun süre basılırsa fotoğraf çeker. Kısa süre basılırsa video kaydı başlatılıp durdurulur. Ayarlar menüsünde onay tuşu görevindedir.
 6. Video kaydında basılırsa zoomu geri alır. Uzun süre bir kere basılırsa fotoğraf galerisi, bir kere daha basılırsa video galerisine girer. Video sırasında uzun süre basılırsa videoyu silinmemesi için kilitler. Yani acil durum tuşu olarak kullanılır.
 7. Video kaydı durumlarını belirtmeye yaratan leddir.

KUTU İÇERİĞİ

Image00006ufakImage00008ufak

Kutu içerisinden çıkanlar;

Mini 0903Micro USB kablosu
GPS modülü6 adet kablo tutucu
Ekran ve lens koruyucuYedek tutucu parçası
Araç şarjıMikro fiber bez
Kullanma kılavuzu

FOTOĞRAFLARI

Image00013ufakImage00015ufak Image00016ufakImage00017ufak Image00018ufakImage00009ufakImage00010ufak

ÇEKİM TESTLERİ

ÖN CAM TESTLERİ
Gündüz

Gece

ARKA CAM TESTLERİ
Gündüz

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ


Daha önce Aliexpress’ten sipariş vermediyseniz; https://www.kamerarehberi.com/aliexpress-alisveris-rehberi-nasil-alinir/12069

Kamera ortalama 15 gün içerisinde elimize ulaşıyor.

MINI 0903 NANO Q Araç Kamerası
Takip kodlu kargo ücretsiz

https://tr.aliexpress.com/item/-/32655744512.html
MINI 0903 NANO Q – CPL Filtre
Takip kodlu kargo ücretsiz
https://tr.aliexpress.com/item/-/32319664391.html
MINI 0903 NANO Q – Park Modu Kablosu
Takip kodlu kargo ücretsiz
https://tr.aliexpress.com/item/-/32820064166.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

96 yorumlar

 1. MERHAB AYKUT BEY

  A119 ÇİFT KAMARALI MI ELİNİZDE VARMI ÇİFT KAMARALI GEREKLİ PARK HALİNDE ÇEKİM YAPAN ÖZELLİKLE

 2. merhabalar,

  aracım için fiyat gözetmeksizin iyi bir cihaz almak istiyorum. kamera netlikleri aşağıda karar veremediğim cihazlarda aynı kalitede sadece özellik olarak karar vermedim:

  junsun h030 (malzeme kalitesi ve wifi özelliği ve cepten kontrol ilgimi çekti)
  mini 0903 (wifi ve boyutu ilgimi çekti)
  a119 (çok öneriliyor ancak wifi yok)

  şerit ve çarpışma asistanı özellikli olsun istiyorum bu cihazlar arasında tam nokta atışı yapabileceğim ürün hangisi olur ?

  • Junsun gorunus olarka benim hosuma gitmedi, mini 0903 cok fazla problem cikardigi icin artik onermiyorum. Suan alabileceginiz en sorunsuz cihaz a119 gps modelidir.

 3. Merhaba Aykut bey mini 0903un kapasitorde sikinti var kamerayi calistirmiyor kapasitor disinda kamera uzerindeki girise takinca calisiyor.Ne yapabiliriz bununla ilgili.Ayrica kamera uzerinden 24 saat calisir kalmasi sikinti cikarir mi obd 2 ile.Fazla isinma falan olur mu

 4. Aykut bey merhaba sizin yaptığınız incelemeleri izleyerek yaklaşık 6 ay önce mini 903 aldım kameradan çok memnunum ancak park modülü ile aldığım ve montajını yaptırdığım kameram gece çekim yapmıyor kamera iç ayarına girip park modülünü aktif (on) yapıyorum ayarlardan çıktığımda tekrara kendi off yapıyor dolayısıyla gece park modunu kullanamıyorum ne yapabilirim. İyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir