Viofo A129 Plus Duo Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A129 Plus Duo Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Mini 0807 Odak Sorunu Çözümü

İlk satışa çıkan mini 0807 serisi cihazlar fabrikasyon olarak odaklanma problemine sahip. Ön incelemesinde bu sorunu belirtmiştim. Firma lens tutucusunu değiştirerek odaklanma sorununa çözüm buldu. Ancak ilk parti satılan ürünlerde sıkıntı var. Firma lens tutucularını bize gönderecek. Bu değişimi normal bir kullanıcının yapması zor gibi görünüyor. İlerleyen zamanda gearbest’ten para iadesi isteğinin nasıl yapılacağını da açıklayacağım. Aldığımız iadeyle telefoncu veya saatçilerde değişimini çok daha kolay ve güvenli çekilde yaptırabiliriz. Çok ince uçlu bir tornavidayla kameranın yan tarafındaki metal kapağı çıkartıyoruz. Ardından vidaları söküyoruz

1

Döndürerek halka şeklindeki kısmı söküyoruz.

2

Burayı tam olarak nasıl söktüklerini anlatamadıkları için çeviremiyorum. HDMI ve reset kısmına dikkat edin diye uyarı düşmüşler.

3

Hoparlör kısmına dikkat ederek kartı ayırıyoruz.

4

İşin asıl zorlu kısmı bundan sonra başlıyor.

5 6

Bu kısımda oldukça temiz çalışmak gerekiyor. Ucu sivri bir aparat buluyoruz ve lensin aşağı yukarı hareket etmesini engellemek için sürdükleri yapıştırıcıyı sökmeye çalışıyoruz. Bu noktada lensin arkasına toz kaçmaması çok önemli. Lensin tutucusundaki yapışkanı söktükten sonra iyice temizliyoruz ve lensi çevirerek çıkartıyoruz.Lens çıkınca ortaya sensör çıkıyor. O parça kameranın en önemli parçası diyebiliriz. Kesinlikle dokunmayın. Eğer üzeri kirlenirse temiz mikro fiber bezle bastırmadan temizleyin.

7 8

Daha sonra lens tutucuyu söküp, gönderdikleri yeni parçayla değiştirip lensi takıyoruz. Kesinlikle hemen yapıştırmıyoruz. Öncelikle odak ayarı yapmak gerekiyor. HDMI kablosuyla televizyona bağlayarak en iyi sonuç alınabiliyor. Lensi sıkıp gevşeterek en iyi odaklandığı kısmı buluyoruz. Odak ayarını yaptıktan sonra 15 dakika bekleyip odağın durumunu kontrol ediyoruz. Eğer sonuç iyiyse lensi yapıştırıyoruz (daha önce söktüğümüz yapışkan gibi olmalı). Yapıştırırken fazla yapışkan kullanmamaya dikkat edin. Ayrıca yüksek ısıya dayanıklı yapıştırıcı kullanmak gerektiğini belirtmişler.

10

Daha sonra cihazı söktüğümüz şekilde geri topluyoruz. İlk açtığımız metal kapağı temizleyip tekrar yapışkan sürerek kapatıyoruz.

11

 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir