Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

Junsun S590 Ön+Arka Araç Kamerası İncelemesi

Herkese merhaba,

Sizler için Junsun’un S590 ön+arka kameralı araç kamerasının incelemesini hazırladım. Junsun S590 modeliyle, ön + arka kamerasıyla kaliteli çekim yapabilen modeller arasına bir yeni model daha eklendi diyebilirim. Ön görüntü sensörü olarak Omnivision OV4689, arka görüntü sensörü olarak Sony IMX323 kullanıyor.

Junsun S590 Çift Kameralı Araç Kamerası
İndirim kuponu
Junsun S590 Çift Kameralı Araç Kamerası
Gümrük vergisi dahil seçenekle alabilirsiniz. Gümrük dahil nasıl alınır? Detaylar
Gümrük vergisi dahil seçenekle alabilirsiniz. Gümrük dahil nasıl alınır? Detaylar Show Less

OV4689 görüntü sensörünü oldukça popüler bir cihaz olan Viofo A119 modelinde, Sony IMX323 görüntü sensörünü B1w ve Xiaomi 70mai modellerinde de görmüştüm. İki görüntü sensörü için de başarılı denilebilir. Her iki kameramız da 170 derecelik çekim açısına sahip. Junsun S590, üst seviye diyebileceğim Novatek’in 96663 serisi işlemcisini kullanıyor.

Kameranın reklam ve tanıtımlarında 4K çekim yaptığı söylense de cihazın sahip olduğu işlemciyle 4K çekim yapmak mümkün değildir. Kamera maximum 2K kalitede çekim yapabilir. O da sadece arka kamera kamera takılı değilse. Ön ve arka kayıt alınmak istenirse 1080p 30 FPS çekim kalitesinde çekim yapabilir.

EKRAN

T692C’nin 2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. Ekran %25’e %75 olarak bölünüp iki kameranın görüntüsünü aynı anda ekranında gösterebiliyor. Ekranda görmek istediğimiz görüntüyü istersek sadece ön veya sadece arka kamera olarak da ayarlayabiliyoruz.

ÇALIŞMA MANTIĞI

Çalışma mantığı oldukça basit. Araç çakmaklığına takılarak çalıştırılıyor. Kutu içeriğine şarj adaptörü dahildir. Çakmaklığa enerji gelince kamera açılıp, kayda başlıyor. Çakmaklığın enerjisi kesilince, kaydı sonlandırıp otomatik olarak kapanıyor. 128 GB hafıza kartı desteği bulunuyor. Kart dolduktan sonra otomatik olarak eski kayıtların üzerine, yeni video kaydı yapıyor. Yani döngüsel kayıt özelliği de mevcut. (Döngüsel kayıt nedir?) Döngüsel kayıtla en uyumlu kart Samsung Evo Plus serisidir. Hafıza kartı seçiminde Orjinal Samsung Evo Plus almanızı öneririm.

GPS ÖZELLİĞİ

GPS özelliği sayesinde videoya arabanın hızını ve koordinatlarını kaydediyor. Bu sayede “hızlı gidiyordun” gibi suçlamalara karşı kanıtınız olacaktır. Nextbase adlı video oynatıcı sayesinde hız ve konum bilgilerine ulaşabiliyoruz.

Örnek olarak; çekim testlerinden birini Nextbase video oynatıcısıyla çalıştırarak aracın hızına ve rotasına ulaştığım video kaydının ekran görüntüsünü yükledim. Buraya tıklayarak Nextbase programını indirebilirsiniz.

WİFİ ÖZELLİĞİ

WiFi özelliği sayesinde cihaza bağlanıp görüntüleri telefona indirebilir veya silebiliriz. Ayrıca cihazın ayarlarını da WiFi özelliğini kullanarak telefondan yapabiliriz. WiFi ve GPS uzaktan erişim amaçlı kullanılamaz. Yani arabamızı takip etmek veya arabadan uzaktayken görüntüleri izleme gibi şeyler için kullanılamaz. Bu iki özelliğinde abonelik ücreti yoktur. Tamamen ücretsiz servislerdir. WiFi özelliğini kullanarak telefona indirdiğiniz videolar da internet paketinizi tüketmez. (WiFi nedir? GPS Nedir?)

Kameranın dahili hoparlör ve mikrofonu bulunuyor. Yani ses kaydı yapabiliyoruz. Ses kaydını isteğe bağlı olarak kapatıp açmak mümkün. Cihazın galerisinden videoları sesli olarak da izleyebiliyoruz.

SÜRÜCÜ ASİSTANI

Genel adı “Adas” olan, sürücü asistanı özellikleri bulunuyor. Çarpışma uyarısı ve şeritten çıkma uyarısı mevcut. Pek performanslı değil, şehir içinde sürekli öttüğü için de kullanmak can sıkıcı olabiliyor.

BEĞENMEDİĞİM YÖNLERİ

Cihazın tek beğenmediğim özelliği ön kamerasının hareketlerinin kısıtlı olması oldu. Bu kamerayı, ön camı çok dik olan araçlarla kullanamazsınız. Camınız çok dik ise kameranın lensini yolu görecek şekilde ayarlayamaz, kameranın konsolu çekmesi problemiyle karşılaşabilirsiniz.

KUTU İÇERİĞİ

 • 1x Junsun S590 araç kamerası,
 • Arka kamera,
 • 6 metre arka kamera kablosu,
 • Araç şarj kablosu,
 • USB veri aktarım kablosu,
 • Kamera tutucular ve yapışkanları,
 • Kullanma kılavuzu.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Banggood’dan nasıl sipariş verilir?
https://www.kamerarehberi.com/banggooddan-nasil-alisveris-yapilir/21351

Junsun S590 Çift Kameralı Araç Kamerası
İndirim kuponu
Junsun S590 Çift Kameralı Araç Kamerası
Gümrük vergisi dahil seçenekle alabilirsiniz. Gümrük dahil nasıl alınır? Detaylar
Gümrük vergisi dahil seçenekle alabilirsiniz. Gümrük dahil nasıl alınır? Detaylar Show Less

İnceleme içinde de belirttiğim gibi; park halinde de kayıt yapmak için aşağıdaki kabloya ihtiyacınız vardır. Fuse taplar dahildir. 

No coupons found.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

26 yorumlar

 1. Aykut bey izmit ten selamlar.. incelemelerinizi ilgiyle izledim ve buna karar verdim..aklimda bi kac soru var
  https://www.maxitekno.com/viofo-a118-ve-a119-kamera-park-modu-aku-baglanti-kablosu
  Bu linkteki kabloyla ve fuse tap la bu kamerayi daima cekime ayarlayabilir miyiz..
  Bu kamera anytek gibi parkmodunda 1 fps mi kayit yapiyor

  • Merhaba Burak Bey,
   Bu kabloyla sürekli enerji verebilirsiniz. Manuel olarak time lapse ayarına geçmelisiniz. Ya da darbe sensörü ile aralıksız kayıt yapabilirsiniz. Time lapse kayda göre daha az uğratırıcı olur.

 2. Bu Ürünü 3 sene once satın aldım. Arabayı değiştirdim. Yeni aracıma 70mai a800s satın aldım. Görüntü kalitesi hayal kırıklığı uğrattı. Şimdi yeni araç kamerası bakıyorum.
  Şimdi Görüntü kalitesi en az s590 gibi veya daha iyi bir kamera arıyorum. Ne tavsiye edersiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir