Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

Junsun D100 – Navigasyon, Multimedia, Park Kamerası

arac-kamera-com-fotograf00002

7 inc boyutunda, 8 GB dahili hafıza sahip Junsun D100 modeli Windows işletim sistemi kullanıyor. Navigasyonun yanında bir çok özellik sunan Junsun D100’ün geri görüş kameralı ve bluetooth’lu versiyonları bulunuyor. Junsun D100’ün ekran hassasiyeti gerçekten mükemmel. Güncel telefonlar kadar güzel şekilde parmağımı algılıyor.

67.20$
Junsun D100 Multimedia Sistemi
Anlık indirim
Junsun D100 Multimedia Sistemi
İncelemedeki model için with 6.5m camera seçeneğiyle almalısınız. Nasıl alınır? / Detaylar
İncelemedeki model için with 6.5m camera seçeneğiyle almalısınız. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less

FM transmitter, müzik çalar, Türkçe dil desteği, IGO navigasyon, video oynatıcı gibi özellikleriyle Junsun D100 modelini beğenerek incelediğimi söyleyebilirim. Cihazın çok fazla özelliği mevcut. Bu yüzden incelemeyi video ağırlıklı yapmaya çalıştım. Cihazın önemli özelliklerini yazılı olarak da açıkladım.

ARTI YÖNLERİ

 • 8 GB dahili hafıza,
 • Microsoft Windows CE 6.0 işletim sistemi,
 • Kapasitif ekran,
 • Türkçe dil desteği,
 • 256 MB ram,
 • IGO navigasyon,
 • Müzik player,
 • Video player,
 • 7 inc kapasitif ekran,
 • 800 mah batarya,
 • FM transmitter,
 • Bluetooth (Opsiyonel),
 • Geri görüş kamerası (Opsiyonel),
 • Türkçe sesli navigasyon,
 • Fotoğraf görüntüleyici,
 • Oyunlar,
 • 32 GB kart desteği,
 • 800 x 480 ekran çözünürlüğü.

EKSİ YÖNLERİ

 • Şarj kablosu kısa,
 • Cihaz üzerinde ses açma, kısma tuşu yok.

VİDEOLU ANLATIMLAR

Cihazın fonksiyonları;

Dil seçimi, müzik çalar, resim görüntüleyici, ölçü dönüştürücü, yakıt tüketimi, gün batımı ve gün doğumu, ülke uyarıları, giysi bedeni hesaplama, FM transmitter, video görüntüleyici, oyunlar, Bluetooth, ekran  özelliklerini/ayarlarını aşağıdaki videoda anlattım.

Navigasyon fonksiyonları;

FOTOĞRAFLARI

arac-kamera-com-fotograf00001 arac-kamera-com-fotograf00002 arac-kamera-com-fotograf00003 arac-kamera-com-fotograf00004  arac-kamera-com-fotograf00009 arac-kamera-com-fotograf00010 arac-kamera-com-fotograf00011 arac-kamera-com-fotograf00015

NAVİGASYON

Image00017Image00040 Image00045Image00044 Image00041Image00043 Image00003Image00042 Image00002Image00001

Cihaz IGO navigasyon yüklü olarak geliyor. Daha önce mutlaka IGO’yu duymuşsunuzdur diye düşünüyorum. Çoğu otomobil navigasyonunda da kullanılan bir uygulama. Çok kapsamlı ve internette de sürekli olarak güncel versiyonları bulunuyor. Kullanması oldukça basit. Adres tarifi sırasında bir çok bilgi sunuyor. Kişiselleştirilebilir olması daha rahat kullanım sağlıyor. Navigasyon uygulamasının da Türkçe dil desteği bulunuyor. 

Navigasyon adres bulmak için 3 farklı seçenek sunuyor.

 • Açık adres üzerinden direk olarak konuma ulaştırabiliyor,
 • Yakındaki petrol istasyonlarını, otoparkları, restoranları, otel, toplu konut, site, yurt gibi yerleri hızlı şekilde konuma göre listeliyor. Seçtiğiniz konuma kolaylıkla ulaştırıyor,
 • Harita üzerinden işaretleme yaparak adres seçebiliyoruz.

SESLİ UYARILAR

Türkçe seslendirilmiş uyarıları mevcut. Bunun için IGO uygulamasına girip Türkçe ses ve dil ayarlarını yapmak gerekiyor.

SÜRME SÜRESİ PLANLAYICI

Bu özellik sayesinde mola vermeniz gereken zaman ve süreleri ayarlayabilirsiniz.

HIZ AŞIM UYARISI

Bu özelliği açarsanız, resmi hız limitlerinin üzerine çıkınca cihaz uyarıyor.

UYARILAR

hız kamerası, kırmızı ışık kamerası, otobüs şeridi kamerası, ücret gişesi uyarısı gibi uyarıları alabiliyorsunuz. Bu özelliği açmak istediğinizde yasal olmayabilir diye bir uyarı veriyor. Sistem sinyal görerek tespit yapmadığı için, bu özelliği kullandığınız polisler tarafından anlaşılamaz.

YAKIT TÜKETİMİ

Navigasyona aracın yakıt türünü, şehir içi tüketimini, şehir dışı tüketimini girdiğiniz zaman gideceğiniz yere ulaşmak için ne kadar yakıt harcayacağının bilgisini veriyor.

KAÇINILACAK YOLLAR

Rota üzerinde girmek istemediğiniz yerleri seçmeye imkan tanıyor. Paralı yol, toprak yol vs gibi seçenekler bulunuyor.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI (opsiyonel)

Geri görüş kameralı model ara sıra piyasaya çıkıyor. Yani geri görüş kamerası için opsiyonel diyebilirim. Geri görüş kamerası cihazın yan tarafındaki sokete takılıyor. 5 metre civarında kablosu var. Kamera üzerinden çıkan kablo geri vites lambasının artı ve eksisine düzgünce bağlandığı zaman, geri vitese takınca geri görüş kamerası otomatik olarak çalışmaya başlıyor. Üzerindeki ledler açılıyor, cihazın ekranında sadece geri görüş kamerasının görüntüsü ve park çizgileri görülüyor. Geri vitesten çıkınca tekrar normal moda geri dönüyor.

14202839_1763380557273230_437199269_o 14215420_1763380527273233_768608050_o

FM TRANSMİTTER

Image00018

Fm transmitter nedir diye açıklamak gerekirse; Cihazın kendi radyo yayınını yaparak, aracın teybinin cihazın yayın yaptığı frekansa ayarlanıp sesini aracın teybine aktarmasıdır. Örnek vermek gerekirse; şehrinizde 97.60 frekansında radyo yayını olmadığını varsayıyorum. Cihazı 97.60 frekansında yayın yapacak şekilde ayarlıyoruz. Aracın radyosunu açıp 97.60 frekansına ayarlıyoruz. Cihazdan çıkan tüm sesler artık aracın ses sistemine geçmiş oluyor. İnceleme başındaki videoda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

DİL DESTEĞİ

Image00029

Cihazın tüm kısımlarının Türkçe dil desteği bulunuyor. IGO navigasyon uygulamasının içinden Türkçe sesler de ayarlanabiliyor. İnceleme başındaki videoda Türkçe’ye çevirme anlatımı mevcut.

MÜZİK ÇALAR

junsun d100 müzik çalar

Cihazda 2 adet müzik çalar mevcut. Hem IGO uygulaması içerisine eklenmiş hemde cihazın kendi menüsünde müzik çaları var. SD karta atılan veya cihazın kendi hafızasına atılan müzikleri cihazdan dinleyebiliyoruz.

GALERİ

junsun d100 galeri

Cihazın içine veya hafıza kartına atılan fotoğrafları resim görüntüleyici aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

E-KİTAP

TXT formatında dosyaları açabiliyor.

OYUNLAR

Image00021Image00023

Cihaz içerisinde 5 adet oyun bulunuyor.

BLUETOOTH(opsiyonel)

Image00019

Bluetooth üzerinden telefonu bağlanabiliyor. Telefonla bağdaştırınca;

 • Cihaz üzerinden arama yapılabiliyor,
 • Müzik dinlenebiliyor,
 • Müzik cihaz üzerinden değiştirilebiliyor,
 • Telefon rehberine ulaşılabiliyor,
 • Telefona gelen aramalar cihaz üzerinden yanıtlanabiliyor.

ARAÇLAR

Hesap makinesi ve birim çevirici gibi araçları bulunuyor.

BATARYA

Cihazın bataryası beklentimden çok daha uzun süre dayanıyor. Cihaz 800 mah bataryaya sahip.

EKRAN

Junsun D100’ün ekranı gerçekten çok kaliteli. Samsung Note 3 kullanıcısı olarak “bu ne biçim ekran” dedirtmedi. Algılama hassasiyeti oldukça iyi. Cihaz üzerinde koruyucu jelatin hava kalmayacak şekilde çekilmiş. Jelatini sökmeden rahatlıkla kullanılıyor. Ekran ışığı yeterli. Gündüz cam tavan açık olduğu halde bile ekranı görebildim. Kendi arabamın orjinal navigasyonunu tavan açıkken göremiyordum.

WINDOWS CE

Cihaz içerisinde bildiğimiz eski XP kurulu. Word, power point, excel gibi uygulamaları buradan çalıştırabiliyor.

Image00034 Image00035

KUTU İÇERİĞİ

arac-kamera-com-fotograf00006

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

67.20$
Junsun D100 Multimedia Sistemi
Anlık indirim
Junsun D100 Multimedia Sistemi
İncelemedeki model için with 6.5m camera seçeneğiyle almalısınız. Nasıl alınır? / Detaylar
İncelemedeki model için with 6.5m camera seçeneğiyle almalısınız. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

12 yorumlar

 1. Merhaba Aykut Bey. Bu cihazın güncellemelerini nasıl yapacağız? bir de İGO uygulamasında trafik durumunu da gösterebiliyor mu?son olarak navigation cihazlarının uydu bağlantısının nerdeyse 5 dakika kadar sürdüğünu okumuştum. Bu cihazın uydu bağlantı hızı nasıl?

  • Merhaba Ersan Bey,
   Internette windows icin bulunan tum igolarla uyumlu. Manuel olarak guncelleme yapabilirsiniz. Yogunlugu denemedim. Deneyim buradan size donus saglayacagim.

   • Merhaba Aykut Bey, bu cihaza maps. google yüklesek çalışır mı? zira istanbulda oturuyorum ve mutlaka trafik bilgisi veren bir navigation programına ihtiyaç var. Cep telefonunu kullanıyorum ama telefon sıcakta çok ısınıyor ve kapanıyor ve telefonum yıpranmasını istemiyorum..

 2. merhaba, incelemeniz sırasında bu cihazın blutoothlu versiyonu 60.50 dolar, diğer versiyon 42,39 dolar. Sizce ne oldu da gearbest bu kadar acımasız zam yaptı? 72,65 dolar yapmiş fiyatı ve utanmadan da indirim yaptım gelin 68,48 dolara alın diyor . aliexpress çok ucuz bu sitenin yanında ama harita ve navigazyon olayını anlmadı. Bir göz atsanız?

 3. Aykut bey merhaba. belki hatırlamayabilirsiniz ama “opsiyonel Geri görüş kameralı model” den kastınız kutu içeriğinde kamera dahil olan mı yoksa av-in girişi olan mı?. Yani kısaca bende halihazırda kamera var. Alacağım her türlü Junsun d100 av-in girşi desteği var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir