Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPS'li Araç Kamerası
Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPSli Araç Kamerası
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo Show Less

Junsun Ayna Araç Kamerası – Android – Geri Görüş – Navigasyon

En İyi Dikiz Aynalı Çift Kameralı Araç Kameraları Listesi
https://www.kamerarehberi.com/en-iyi-dikiz-aynali-cift-kamerali-arac-kameralari/25081

Ayna kameralarla ilgili çok fazla istek geldiği için Junsun ayna araç kamerasını satın aldım. Sadece geri görüş ve ön kayıt yapan modellerden almak istemedim. İncelemesini yaptığım model Android işletim sistemine sahip, navigasyon ve multimedia olarak da kullanılabiliyor.

6.86 inc’lik dokunmatik ekranıyla kullanması oldukça keyifli. Karartılmış aynası sayesinde hem gece hem gündüz kullanılabiliyor. Cihazın ön kamerası 1080p 25 FPS, arka kamerası 720p 25 FPS çözünürlüğe sahip denilse de diğer özellikleri yüzünden çözünürlüğünün daha zayıf olduğunu düşünüyorum. Arka kamerası geri vites lambasından tetiklenerek, geri görüş kamerası olarak kullanılabiliyor. Yani geriye takınca dikiz aynası otomatik olarak arka kameranın görüntüsünü veriyor ve park çizgileri çıkıyor.

ARTI YÖNLERİ

Android 4.4.2 işletim sistemi,FM transmitter,
Ön ve arka kayıt,G-sensör,
Geri görüş kamerası,Video kilitleme,
Navigasyon(Google haritalar ve SYGIC),1 GB ram,
16 GB dahili hafıza,Dahili hoparlör,
6.86 inc dokunmatik ekran,Dahili mikrofon,
140 derece çekim açısı,Video oynatma,
GPS,Müzik çalar,
WiFi,İnternet tarayıcı,
Dosya yönetici,Türkiye haritası,
Google Play Store.

EKSİ YÖNLERİ

1080p 25 FPS görüntü kaydı,
Zayıf gece çekimi,
Araç kamerası uygulamasının başka uygulamayla değiştirilememesi,
Tüm menüler Türkçe’ye çevrilmemiş.

FOTOĞRAFLARI

fotograf043
fotograf042
fotograf050-1
fotograf049
fotograf048
fotograf047
fotograf046
fotograf045
fotograf044

MENÜ FOTOĞRAFLARI

fotograflar016
fotograflar006-1
fotograflar004-1
fotograflar013
fotograf050-1

NAVİGASYON

Cihazın içinde 2 navigasyon uygulaması (SYGIC ve Google haritalar) yüklü olarak geliyor. Daha sonradan isteğe bağlı olarak farklı navigasyon uygulamaları da (Yandex map, IGO) kurulabiliyor. Navigasyonların Türkçe dil desteği bulunuyor. Navigasyon için harici GPS modülü mevcut. Bu modül kamerayla birlikte gönderiliyor. Kameranın üst kısmında bulunan soketten takılıyor. Yaklaşık 1 metre kadar kablosu bulunan bu aparat kameraya takılı olmazsa navigasyon özelliğini kullanamazsınız. GPS modülü fotoğrafı: https://www.kamerarehberi.com/wp-content/uploads/2017/02/fotograf029.jpg

fotograflar014
fotograflar012
fotograflar006
fotograflar005
fotograflar004
fotograflar003
fotograflar002
fotograflar001

ARAÇ ÜSTÜ GÖRÜNÜMÜ

Not: İlk fotoğraftaki araçta ortada siyahlı alanın hemen altında görünen kamera başka bir cihazdır.

WiFi ve İNTERNET TARAYICI

Cihazın WiFi desteği bulunuyor. WiFi’den internete bağlı olduğu her yerden internet tarayıcı kullanabilirsiniz.

EKRAN

Cihazın 6.86 inc’lik dokunmatik ekranı mevcut. Ekran kapalıyken aynaya dönüşüyor, ekran açılınca düzgün şekilde ekran görünebiliyor. Ekranın dokunmatik hassasiyeti çok iyi. Yanlış yere dokunma veya algılamama gibi problemleri yok.

TUŞLAR

Cihazın alt kısmında toplam 5 adet tuş bulunuyor.

Soldan sağa sırasıyla;

 1. Kameranın ses kaydını açıp kapatıyor.
 2. Cihazın ses seviyesini yükseltiyor.
 3. Uzun basılarak cihazın açılıp kapanmasını sağlıyor. Kısa basılırsa ekranı kapatıp açıyor.
 4. Cihazın ses seviyesini kısıyor.
 5. Video kaydını başlatıp durduruyor.

MÜZİK ÇALAR

Cihazın hafızası veya SD karta atılan şarkıları, cihazın kendi müzik oynatıcısıyla çalıştırabilirsiniz. Favoriler, albümler listesi oluşturulabilir.

FM TRANSMİTTER

Bu özelliği açıklamak zor olduğu için videolu anlatım hazırladım.

GALERİ

Cihazın hafızasına kaydedilmiş fotoğraf ve videoları galeriden görüntüleyebilirsiniz. Araç kamerasının acil durum tuşuyla, kalıcı olarak sakladığınız görüntülerse “Locked Video” sekmesinden görüntülenmektedir.

ÖN KAMERA ve AYNAYA MONTAJ

Cihaz arabanın orjinal aynası üzerine takılıyor. Sökme, kesme/biçme işlemi yok. Kolunuza saat takar gibi, aynaya kamerayı kayışları sıkıştırarak takıyorsunuz. Arkasındaki kayışların kademe ayarı mevcut. Aynayı ayarladıktan sonra kamera kısmını sağa, sola, yukarı veya aşağı oynatarak ön camımıza göre ayar yapıyoruz.

ARKA KAMERA – GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Cihazın arka kamerası 720p 25 FPS 5050 bitrate değerlerine sahip. Bana kalırsa 720p değil. Arka kamera kalitesi 240p ama sanal olarak büyütülmüş gibi görünüyor. Arka kamerayla gündüz plaka okunabiliyor. Arka kamerayla gece plaka okumaksa imkansız.

Cihazın arka kamerası geri görüş kamerası olarak kullanılabiliyor. Elle müdahale etmeye gerek kalmadan, geri vitese takıldığı zaman cihazın ekranı tam ekran olarak arka kameranın görüntüsünü veriyor. Cihaz üzerinde park çizgileri çıkıyor. Bu özelliği kullanmak için kameranın kablosu üzerindeki kırmızı kabloyu geri vites lambasının artı ucuna bağlatmak gerekiyor. Ayrıca kameranın üzerindeki 4 adet led geriye takıldığı zaman aktifleşiyor.

AYNA GÖRÜŞÜ

Cam filmli arabayla izlenimim

Arka camı 2 numaraya denk renkli cama sahip olup, üzeri 3 numara film çekili kendi aracımdaki testlerde aksam arka tarafı hiç göremedim. Arabamın orjinal aynasıyla da pek görmüyordum ama cihazın ayna camı karartmalı olduğu için görüş daha da düşüktü. Daha açıklayıcı olmak adına kendi aracımın arka camının fotoğrafını ekliyorum. https://www.kamerarehberi.com/wp-content/uploads/2017/02/16492365_1841065919504693_1934545081_o.jpg

Cam filmsiz arabayla izlenimim

Cam filmsiz arabayla oldukça rahat şekilde arka camdan dışarışı görünebiliyor. Gece arka camlar, arkadan gelen arabanın far ışıkları cihazın aynasıyla daha az rahatsız edici oluyor. Aşağıdaki fotoğraflar cam filmsiz arabayla çekilmiştir.

Gündüz

Gece

AÇILIŞ SÜRELERİ

Android cihazların açılış süreleri diğer araç kameralarına göre değişiklik gösterdiği için açılış sürelerini göstermek istedim. Android cihazlarda sıcak ve soğukken açılış süreleri değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden çift test yaptım.

Soğukken açılış süresi: 31.4 saniye
Sıcakken açılış süresi: 26 saniye

KUTU İÇERİĞİ ve PAKET

1x Junsun ayna kamera, 1x, GPS modülü, 1x araç şarjı, 1x usb kablo, 1x geri görüş kamerası, 1x geri görüş kamerası için yapışkan 1x kullanma kılavuzu.

ÇEKİM TESTLERİ

Junsun ayna kameranın tüm çekim testlerine ulaşabileceğiniz oynatma listesinin linkini aşağıya ekledim.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKnwyILCq9qR_bLGIRUdD4RL

Ön – Gündüz

Ön – Gece

Arka – Gündüz

Arka – Gece

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler güvenilirdir. Kargo paketleri üzerine düşük fiyat yazılmaktadır. Ortalama teslim süresi 12-18 gündür. Aşağıdaki linklere bakıp, uygun fiyatlı olandan satın alabilirsiniz.

Junsun Ayna Araç Kamerası
Takip kodlu kargo ücretsiz

https://tr.aliexpress.com/item/-/32658163831.html

Kapasite seçimini Aliexpress sayfasından yapmalısınız.

Samsung Evo Plus 32 GB U1 Hafıza Kartı
Samsung Evo Plus 64 GB U3 Hafıza Kartı
https://tr.aliexpress.com/item/-/32733678689.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

11 yorumlar

 1. Bu kamera benim işimi görecek cinsten diye düşünüyorum, tabiki 3-5 ayda bozulmazsa, ancak Türkiye ye getirip satan kimse yok.Şimdi sadece bir kamera için alieksprese üye olmak, çince yarım yamalak İngilizce öğrenmek zor iş, muadili tavsiye edeceğiniz Türkiye de temini olay bir ürün var mıdır. Emekleriniz için teşekkür ederim.

 2. Çağdaş yılmaz

  Merhaba Aykut Bey. Ön ve arka tamponda park esnasında kullanılabilecek görüş kamerası ve bu kameralardan bağımsız olarak ön ve arka yolu kayıt yapabilecek tek bir sistem kurulması mümkün müdür? Diğer bir deyişle incelemiş olduğunuz ürüne; biri ön tampona takılacak diğeri arka yolu kaydedilecek (geri görüş kamerası dışında) iki kamera takilabilmesi mümkün müdür?
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 3. Merhaba çağdaş bey,bizde junsun 7 inç android 4 cihaz var, cihaz’ın arka kamerası dar açılı olarak gösteriyordu ama biz genişaçılı olsun diye farklı kamera takmaya çalıştık montaj sonrası arka kamera çalışmamaya başladı ve düzeltemedik, bu cihazların türkiyede servsi varmı? Kimyadayım arka kamerayi tekrar çalıştırmak için ne yapmalıyım, saygılar,cevap verirseniz cok sevinirim

  • Merhaba Ahmet Bey,
   Kamera kablolarının içindeki pin sayısı farklı olabilir. Kablo bağlantı yerindeki pinlerin ezilip ezilmediğini kontrol etmenizi öneririm.

 4. Slm Aykut bey android 4 7 inç cihazımın sistem çöktü galiba kalı açınca android yazıo sadece yazılımını atılması gerekyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir