Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

JADO D330 WiFi Araç Kamerası

JADO D330 araç kamerası, bir çok farklı opsiyon seçeneğiyle satılan, ekonomik araç kamerasıdır. Kapasitör tip bataryaya sahiptir. WiFi özelliği standart olarak sunulmaktadır. GPS ve arka kamera özellikleri opsiyonel olarak satın alınırken eklenebilmektedir. GPS özelliği sayesinde aracın koordinat ve hız bilgilerini videoya ekleyebilirsiniz.

Arka kamerası 720P çekim yapabilmektedir. Kameranın fiyatı düşünüldüğü zaman fiyat/performans cihazı gibi görünüyor.  Lens kısmı sağa, sola, yukarıya ve aşağıya hareket edebiliyor. Bu sayede kameranın tam olarak yola bakması sağlanabiliyor.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası
İndirim kuponu
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın.
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın. Show Less

Opsiyon Seçimleri

MODEL KODUÖZELLIĞI
D330GPS’siz, arka kamerasız başlangıç versiyonu
D330-GDGPS
D330-6MBMDArka kamera
D330-GD-6MBMDGPS + arka kamera
D330-PCPark kablosu
D330-GD-PCGPS + Park kablosu
D330-6MBMD-PCPark kablosu + arka kamera
D330-GD-6MBMD-PC 
GPS + park kablosu + arka kamera
WiFi özelliği tüm modellerde standarttır. 

Park modu özelliği bulunmaktadır. Park modu kablosu da opsiyonel olarak satılmaktadır. Sigorta kutusunda park modu kablosuyla montaj yaparak park halinde de aracınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Park modu kablosuyla birlikte alınmak istenirse 40-45 TL civarında fark çıkmaktadır. Farkın çok büyük olmadığı düşünülürse park modu kablosuyla birlikte almak daha mantıklıdır. Park modu kablosu olmadan, park halinde çekim yapamazsınız.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası Özellikleri
1080P çözünürlük,Video altına hız bilgisi ekleme (GPS’li modelde),
WiFi,Video altına koordinat ekleme (GPS’li modelde),
GPS(opsiyonel),Geri park asistanı (arka kameralı modelde,)
Arka kamera(opsiyonel),Sağa, sola, yukarıya, aşağıya hareket edebilir lens,
Park modu(opsiyonel),64 GB hafıza kartı desteği,
Kapasitör tip batarya,Time lapse video kaydı,
3 inç ekran,Darbe sensörü.

CPL Filtre

Jado D330 İçin CPL Filtre
Jado D330 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Jado D330 araç kamerası için CPL filtre üretimini tamamladım. D330 modeline özel tasarlanıp üretilmiştir. Konsolun ön camda oluşturduğu yansımayı minimuma indirir. CPL filtrenin nasıl kullanılacağını kısa bir videoyla anlatmaya çalıştım. Buraya tıklayarak anlatım videosuna ulaşabilirsiniz.

WiFi

WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

DVR-N3 adlı uygulama ile kamerayla telefonunuzu eşleştirebilirsiniz. Kamerayla eşleşmek için uygulamaya girdikten sonra konumu açıp, mobil veriyi kapatın.

Android için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oneed.dvr.googlen3&hl=en_US

IOS için;
https://apps.apple.com/tr/app/dvr-n3/id1455959410

Not: WiFi yüksek işlemci tüketen bir özelliktir. Bu yüzden WiFi özelliği aktif edildiği zaman arka kamera çözünürlüğü 480P’ye düşürülmektedir.

GPS

Jado D330 araç kamerasının, GPS’li ve GPS’siz versiyonları mevcuttur. GPS’li modeli almanızı öneririm.

GPS özelliği sayesinde aracın hızını videonun altına eklenebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir.

Arka Kamera

JADO D330 araç kamerası arka kamerayla birlikte satın alınabilir. Standart kutu içeriğinde arka kamera mevcut değildir. Sipariş aşamasında arka kameralı modeli alınmalıdır. Arka kamera 720P çekim açısına sahiptir. Arka cama veya plakalığın üstüne takılabilir. Arka kamera da kayıt özelliğine sahiptir. Su geçirmezdir.

Görselin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.

İngilizceye Çevirmek

Kamera Rusça olarak gönderiliyor. Menüden kolayca İngilizce’ye çevrilebiliyor. Ayarlar menüsüne girdikten sonra 5.sıradaki seçeneğe girip ilk baştaki ayarı seçince cihaz İngilizce menüye dönmektedir.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Jado D330 araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Arka Park Asistanı Nedir?

JADO D330’un arka kameraya sahip modelinde geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü beliriyor. Park asistanı özelliğini kullanmak için arka kameranın üstündeki kırmızı tetik kablosunun geri vites lambasına bağlanması gerekiyor.

Not: Geri park asistanı özelliğini kullanacaksanız; kamerayı arka cam yerine plakalığın üst kısmına monte etmeniz görüş açısı açısından daha iyi olacaktır.

Jado D330 Satın Al

Jado D330 araç kamerası Türkiye’de bulunmuyor. Aliexpress’ten uygun fiyatla satın alabilmek mümkün. Daha önce Aliexpress’ten sipariş vermediyseniz buraya tıklayarak Aliexpress sipariş rehberine ulaşabilirsiniz.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası
İndirim kuponu
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın.
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın. Show Less
Jado D330 İçin CPL Filtre
Jado D330 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Satıcı paket üzerine 19 dolar yazıyor. Ortalama 30-65 TL gümrük vergisi çıkıyor. Not: Bazen tutar 20$ yazılsa da daha yüksek gümrük vergisi çıkabilmektedir.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

41 yorumlar

 1. Hasan korkmaz

  Haci abi selamlar orda yazmissin ya
  20$ yaz diye vergi az olabilir yazmissin
  Mesela ben en fullunu alacam 603 tl diyor
  Bide buna ekstra vergimj odiyecegim anlamadim üstad

  • Merhaba Hasan Bey,
   Yurt dışından aldığınız tüm cihazlara vergi çıkar. Kutusu çok büyük ve ağır olmadığı sürece normalin biraz altını yazdırmanız daha düşük vergi ödeme şansı yaratacaktır. Ancak çok fazla ürün alıp, çok düşük fiyat yazdırırsanız inandırıcı olmayacak, sizden ödeme belgesi istenecek ve o tutar üzerinden %20 vergi 8.7 TL gümrüğe sunma ücreti kesilecektir. Ürünün fiyatıyla orantılı olarak sadece ufak oynamalar yapılabilir.

  • Hocam Merhaba

   kur farkı tabiki olabilir ama fiyata suan baktığımda 433 tl diyor. sd kart alsam 503 diyor sizin fiyat biraz yüksek geldi birşey mi eklediniz acaba?

 2. Merhaba bu ürünün park modu nasıl acaba viofo a129 gibi gerçek park modu mevcut mu ön arka kamera aynı andamı çekim yapıyor birde gece çekimleri ni merak ediyorum junsun s590 alacaktım park modundan dolayı bu cihazı almayı düşünüyorum

  • Merhaba Cem Bey,
   Park modu kablosuyla birlikte alınabiliyor. Kontağı kapatınca time lapse (hızlandırılmış video kaydı), kontağı açınca normal hız/kalitede video kaydı yapıyor. İşlemi otomatik gerçekleştiriyor.

 3. bu kameradan aldım ancak dil ayarını yapamadım nasıl ingilizceye çevirebilirim?

 4. Batarya olarak süper kapasitör deniyor. Fakat şarjdan alınca kapanıyor.

 5. merhaba aykut bey. acaba park modunda sürekli kayıt yapıyor mu yoksa sadece hareket algıladığında mı ? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 6. Merhaba Jado D330 incelemeniz üzerine tüm özellikleri olanından sipariş verdim 56 TL gümrük masrafıyla ürün elime ulaştı.Alırken firmadan hafıza kartı da aldım bugün ilk defa kayıtları seyrediyordum nedense kesik kesik izleniyor. Acaba neden olur? Eğer hafıza kartıyla alakalıysa ülkemizden sizin sitenizde tavsiye ettiğiniz bir hafıza kartı alacağım. Ayrıca incelemeleriniz ve detaylı anlatımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  • Merhaba Ali Bey,
   Sorun karttan kaynaklı değil. Videoları sağlıklı olarak izlemek için yapmanızı önerdiğim bir kaç şey var. İlk olarak VLC player adlı programı indirerek videoları bu programla çalıştırın. İzlemek istediğiniz videoyu önce bilgisayara kopyalayın, daha sonra açın. Telefondan izlemek için MX player veya yine VLC player mobil uygulamalarını indirebilirsiniz.

   Uygun video oynatıcı videoyu sağlıklı izleme konusunda çok önemlidir. Videoları aktarmanızı önermemin sebebiyse; karttan anlık olarak yeterli okuma alınmamasından kaynaklıdır. Her kart, kamera ve kart okuyucu için bu işlemi yapmaya gerek yoktur. Video boyutları büyükse, kart okuyucu usb 3.0 değilse videoları aktarmadan takılmadan izlemek imkansıza yakındır.

 7. bu cihazın 50 tl ye park kitini mi alıyim? muhtemelen başka cihazda kullanamicam çünkü timelapse demişsiniz,
  Ve ya sahibinden.comda ki biri satıyor voltaj korumalı 80 tl ye

  • Merhaba Veli Bey,
   Jado D330’un park modu kablosu özeldir. 2 kablolu değil, 3 kablolu kittir. Jado D330’da düşük voltaj korumasına sahiptir.

 8. İyi günler. Ben de bu kamerayı park modu ile bağladım. Bağlantı kablolarını firmaya mesaj attım sigorta kutusunu saolsun firma gönderdiğim resim üzerinden nereye bağlayacağımı işaretleyerek yardımcı oldu. Kamerayı servise bağlattım. Araç Kia Sportage 2019. Aracın kontağını açınca kayıt yapmaya başlıyor. Aracın kontağını kapatınca ekrande park moduna geçiyor diyor belli bir süre kayıt yapıp kapanıyor. Aracın önünden geçiyorum sallıyorum ama tekrar kamerayı açtığımda herhangi bit kayıt yapmamış. Sebebi ne olabilir. Araç daha 2 aylık aküsünde sorun olacağını sanmıyorum. Sizce neden

  • Merhaba Adem Bey,
   Sürekli enerji aldığınız sigorta belli süre sonra enerjiyi kesiyor olabilir. Sürekli enerjiyi başka sigortadan almayı denemenizi öneririm.

 9. Merhaba d330 modelini kullanıyorum tarih ve saat ayarları konusunda yardıma ihtiyaç var
  Güncel tarihi ayarladıktan sonra yeniden fabrika ayarlarıns dönüyor çözümü nedir

  • Merhaba Uğur Bey,
   Kamera menüsünden fabrika ayarlarına döndükten sonra tarih saat ayarı yaparak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra GPS’li model kullanıyorsanız zaman dilimini +3 olarak ayarlayın.

   • Aykut bey…aracım düşük süratte ekranını bir dakika içinde kapatıyor ,yüksek suratta ekran açık kalıyor bunu bir ayarı varmıdır..şimdiden teşekkürler.

    • Merhaba Şenol Bey,
     Menüde ekran koruyucunun süresi ayarlanabiliyor. Ancak hıza göre değişkenlik göstermemesi gerekiyor. Belirlenen sürede kapanması lazım.

 10. Merhaba Üstat Ben JADO D330 WiFi Araç Kamerası aldım henüz elime geçmedi. Size sorum şu Bu cihazın park modülü veya sensörü var diyor bunun yanında direk üküye bağlantı adaptörüde var. Benim öğrenmek istediğim 1- sorum aracı stop ettim cihaz park modunda sürekli aralıksız kayıtmı yapacak hareket algılayıncamı kayıt yapacak.
  2- sorum cihaz sürekli park modundamı durması gerekiyor yoksa park edincemi devreye almam gerekiyor.
  Cahilliğimi bağışlayın. Şimdiden teşekkürler .

  • Üstat tekrar merhaba bir sorum daha var kayıt yaptığı sd karta başkası izlemesin diye şifre koyma şansımız varmı Saygılar

  • Merhaba Murat Bey,
   1. Park modunda 2 seçenek mevcuttur. Time lapse, hızlandırılmış video kaydı. Bu modda sürekli hızlandırılmış video kaydı yapar. Daha az yer kapladığı için geriye dönük uzun süre kayıt saklar. Parking mode, darbeye duyarlı kayıt yapar. Kamera darbe algıladığı zaman kısa süre açılıp kapanır. Her 2 park modu için de sürekli enerji verilmesi gerekir.
   2.Park modu kablosu, park moduna giriş çıkışı otomatik olarak sağlar. Bir defa ayarlardan park modu seçeneklerini ayarlamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir