Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPS'li Araç Kamerası
Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPSli Araç Kamerası
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo Show Less

JADO D330 WiFi Araç Kamerası

JADO D330 araç kamerası, bir çok farklı opsiyon seçeneğiyle satılan, ekonomik araç kamerasıdır. Kapasitör tip bataryaya sahiptir. WiFi özelliği standart olarak sunulmaktadır. GPS ve arka kamera özellikleri opsiyonel olarak satın alınırken eklenebilmektedir. GPS özelliği sayesinde aracın koordinat ve hız bilgilerini videoya ekleyebilirsiniz.

Arka kamerası 720P çekim yapabilmektedir. Kameranın fiyatı düşünüldüğü zaman fiyat/performans cihazı gibi görünüyor.  Lens kısmı sağa, sola, yukarıya ve aşağıya hareket edebiliyor. Bu sayede kameranın tam olarak yola bakması sağlanabiliyor.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası
İndirim kuponu
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın.
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın. Show Less

Opsiyon Seçimleri

MODEL KODUÖZELLIĞI
D330GPS’siz, arka kamerasız başlangıç versiyonu
D330-GDGPS
D330-6MBMDArka kamera
D330-GD-6MBMDGPS + arka kamera
D330-PCPark kablosu
D330-GD-PCGPS + Park kablosu
D330-6MBMD-PCPark kablosu + arka kamera
D330-GD-6MBMD-PC 
GPS + park kablosu + arka kamera
WiFi özelliği tüm modellerde standarttır. 

Park modu özelliği bulunmaktadır. Park modu kablosu da opsiyonel olarak satılmaktadır. Sigorta kutusunda park modu kablosuyla montaj yaparak park halinde de aracınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Park modu kablosuyla birlikte alınmak istenirse 40-45 TL civarında fark çıkmaktadır. Farkın çok büyük olmadığı düşünülürse park modu kablosuyla birlikte almak daha mantıklıdır. Park modu kablosu olmadan, park halinde çekim yapamazsınız.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası Özellikleri
1080P çözünürlük,Video altına hız bilgisi ekleme (GPS’li modelde),
WiFi,Video altına koordinat ekleme (GPS’li modelde),
GPS(opsiyonel),Geri park asistanı (arka kameralı modelde,)
Arka kamera(opsiyonel),Sağa, sola, yukarıya, aşağıya hareket edebilir lens,
Park modu(opsiyonel),64 GB hafıza kartı desteği,
Kapasitör tip batarya,Time lapse video kaydı,
3 inç ekran,Darbe sensörü.

CPL Filtre

Jado D330 İçin CPL Filtre
Jado D330 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Jado D330 araç kamerası için CPL filtre üretimini tamamladım. D330 modeline özel tasarlanıp üretilmiştir. Konsolun ön camda oluşturduğu yansımayı minimuma indirir. CPL filtrenin nasıl kullanılacağını kısa bir videoyla anlatmaya çalıştım. Buraya tıklayarak anlatım videosuna ulaşabilirsiniz.

WiFi

WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

DVR-N3 adlı uygulama ile kamerayla telefonunuzu eşleştirebilirsiniz. Kamerayla eşleşmek için uygulamaya girdikten sonra konumu açıp, mobil veriyi kapatın.

Android için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oneed.dvr.googlen3&hl=en_US

IOS için;
https://apps.apple.com/tr/app/dvr-n3/id1455959410

Not: WiFi yüksek işlemci tüketen bir özelliktir. Bu yüzden WiFi özelliği aktif edildiği zaman arka kamera çözünürlüğü 480P’ye düşürülmektedir.

GPS

Jado D330 araç kamerasının, GPS’li ve GPS’siz versiyonları mevcuttur. GPS’li modeli almanızı öneririm.

GPS özelliği sayesinde aracın hızını videonun altına eklenebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir.

Arka Kamera

JADO D330 araç kamerası arka kamerayla birlikte satın alınabilir. Standart kutu içeriğinde arka kamera mevcut değildir. Sipariş aşamasında arka kameralı modeli alınmalıdır. Arka kamera 720P çekim açısına sahiptir. Arka cama veya plakalığın üstüne takılabilir. Arka kamera da kayıt özelliğine sahiptir. Su geçirmezdir.

Görselin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.

İngilizceye Çevirmek

Kamera Rusça olarak gönderiliyor. Menüden kolayca İngilizce’ye çevrilebiliyor. Ayarlar menüsüne girdikten sonra 5.sıradaki seçeneğe girip ilk baştaki ayarı seçince cihaz İngilizce menüye dönmektedir.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Jado D330 araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Arka Park Asistanı Nedir?

JADO D330’un arka kameraya sahip modelinde geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü beliriyor. Park asistanı özelliğini kullanmak için arka kameranın üstündeki kırmızı tetik kablosunun geri vites lambasına bağlanması gerekiyor.

Not: Geri park asistanı özelliğini kullanacaksanız; kamerayı arka cam yerine plakalığın üst kısmına monte etmeniz görüş açısı açısından daha iyi olacaktır.

Jado D330 Satın Al

Jado D330 araç kamerası Türkiye’de bulunmuyor. Aliexpress’ten uygun fiyatla satın alabilmek mümkün. Daha önce Aliexpress’ten sipariş vermediyseniz buraya tıklayarak Aliexpress sipariş rehberine ulaşabilirsiniz.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası
İndirim kuponu
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın.
Kargo ücretsiz. İnceleme yazısına ulaşmak için buraya tıklayın. Show Less
Jado D330 İçin CPL Filtre
Jado D330 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Satıcı paket üzerine 19 dolar yazıyor. Ortalama 30-65 TL gümrük vergisi çıkıyor. Not: Bazen tutar 20$ yazılsa da daha yüksek gümrük vergisi çıkabilmektedir.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

41 yorumlar

 1. merhaba , aykut bey kameranın park kiti kablosunu spariş vermeyi düşünmüyorum akü bitme sorunundan dolayı risk almak istemiyorum, onun yerine powerbank kullanarak araçta olmadığımda kayıt almasını istiyorum , araştırmalarıma göre powerbank oluyor fakat park kiti kablosunu almadığımda powerbanka takabileceğim kabloyu firma kutu içerisinde gönderiyormu ? . teşekkürler iyi çalışmalar .

  • Merhaba Yılmaz Bey,
   Firmanın gönderiği kablo direk olarak şarj aletine bağlı. Harici kablo almanız gerekiyor. D330 mini tip USB girişine sahiptir.

  • Aykut Bey merhaba. Jado D330 park modunda çalışmıyor. Ilk montajdan sonra bir süre çalıştı fakat şu an Kattalobar kablosunu takın seklinde uyarı veriyor. Araci kapattigimda park moduna giriyor diyor fakat elektrik gittiginde cihaz kapanıyor. Sigortalar sağlam görünüyor. Bunun dışında da bir sorun yok. Sizce hatanin sebebi ne olabilir? Tesekkurler.

   • Merhaba Volkan Bey,
    Araç stop ettikten kısa bir süre sonra kamera kapanıyorsa bağlantı hatalıdır. Sarı kabloyu sürekli enerjiye, kırmızı kabloyu kontağa bağlı enerjiye bağlamanız gerekmektedir.

 2. Aliexpress harici alma şansımız yok mu ? n11 vs gibi herhangi bir online alışveriş sitesinden ?

 3. Merhabalar, sizin önerinizle ben de bu kameradan aldım. Yaşnız bit sorum olacaktı. Ben otoparka park ettiğim için sadece çakmaklık girişinden bağladım. Arabayı kitlememe rağmen çakmaklıktan enerji çekip kayıt yapmaya devam ediyor. Bunu nasıl kapatabilirim?

 4. hocam merhaba, viofo çok pahalı olduğu için bunu almayı düşünüyorum. Park modundayken hareket algılanması halinde mi kayıt yapıyor yoksa sürekli mi kayıt yapıyor? Eğer sürekli yapıyorsa aküyle ilgili problem oluşturmaz mı? Teşekkür ederim.

 5. İ.Barış Çağlar

  Merhaba, çok faydalı incelemeniz için teşekkür ederim D330 GD BMD PC siparişi vereceğim. “xpower parking monitoring line” diye ayrı bir jado ürünü gördüm sanırım paketten çıkmıyor. Ne işe yaradığını tam olarak anlayamadım. gerekliyse siparişe ekleyeceğim. Bilgi verebilirseniz teşekkür ederim. Not: d330 için cpl filitre linkinizde ürün mevcut değil olarak görünüyor.

  • Merhaba,
   xpower parking monitoring line park modu kablosudur. Park halinde kayıt yapmak istiyorsanız alabilirsiniz. D330 için CPL filtre şuanda maalesef stokta kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir