previous arrow
next arrow
Slider

JADO D330 WiFi Araç Kamerası

JADO D330 araç kamerası, bir çok farklı opsiyon seçeneğiyle satılan, ekonomik araç kamerasıdır. Kapasitör tip bataryaya sahiptir. WiFi özelliği standart olarak sunulmaktadır. GPS ve arka kamera özellikleri opsiyonel olarak satın alınırken eklenebilmektedir. GPS özelliği sayesinde aracın koordinat ve hız bilgilerini videoya ekleyebilirsiniz. Arka kamerası 720P çekim yapabilmektedir. Kameranın fiyatı düşünüldüğü zaman fiyat/performans cihazı gibi görünüyor.  Lens kısmı sağa, sola, yukarıya ve aşağıya hareket edebiliyor. Bu sayede kameranın tam olarak yola bakması sağlanabiliyor.

8$ İndirim
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
İndirim kuponu
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
8$ satıcı kuponundan faydalanabilirsiniz. Kargo ücretsiz.Devamını gör
8$ satıcı kuponundan faydalanabilirsiniz. Kargo ücretsiz. Ufalt

Park modu özelliği bulunmaktadır. Park modu kablosu da opsiyonel olarak satılmaktadır. Sigorta kutusunda park modu kablosuyla montaj yaparak park halinde de aracınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Park modu kablosuyla birlikte alınmak istenirse 40-45 TL civarında fark çıkmaktadır. Farkın çok büyük olmadığı düşünülürse park modu kablosuyla birlikte almak daha mantıklıdır. Opsiyon listesini görmek için buraya tıklayın.

Not: Jado D330 araç kamerasının incelemesini henüz hazırlamadım. Jado D330 araç kamerası incelemesine KameraRehberi.com’da yer vermiş olacağım.

JADO D330 WiFi Araç Kamerası Özellikleri
1080P çözünürlük, Video altına hız bilgisi ekleme (GPS’li modelde),
WiFi, Video altına koordinat ekleme (GPS’li modelde),
GPS(opsiyonel), Geri park asistanı (arka kameralı modelde,)
Arka kamera(opsiyonel), Sağa, sola, yukarıya, aşağıya hareket edebilir lens,
Park modu(opsiyonel), 64 GB hafıza kartı desteği,
Kapasitör tip batarya, Time lapse video kaydı,
3 inç ekran, Darbe sensörü.

WiFi

WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

DVR-N3 adlı uygulama ile kamerayla telefonunuzu eşleştirebilirsiniz.

Android için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oneed.dvr.googlen3&hl=en_US

IOS için;
https://apps.apple.com/tr/app/dvr-n3/id1455959410

Not: WiFi yüksek işlemci tüketen bir özelliktir. Bu yüzden WiFi özelliği aktif edildiği zaman arka kamera çözünürlüğü 480P’ye düşürülmektedir.

GPS

Jado D330 araç kamerasının, GPS’li ve GPS’siz versiyonları mevcuttur. GPS’li modeli almanızı öneririm.

GPS özelliği sayesinde aracın hızını videonun altına eklenebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Takip cihazları ile karıştırılmamalıdır. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir.

Arka Kamera

JADO D330 araç kamerası arka kamerayla birlikte satın alınabilir. Standart kutu içeriğinde arka kamera mevcut değildir. Sipariş aşamasında arka kameralı modeli alınmalıdır. Arka kamera 720P çekim açısına sahiptir. Arka cama veya plakalığın üstüne takılabilir. Arka kamera da kayıt özelliğine sahiptir. Su geçirmezdir.

Görselin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Jado D330 araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

56.70 TL
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

Arka Park Asistanı Nedir?

JADO D330’un arka kameraya sahip modelinde geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü beliriyor. Park asistanı özelliğini kullanmak için arka kameranın üstündeki kırmızı tetik kablosunun geri vites lambasına bağlanması gerekiyor.

Not: Geri park asistanı özelliğini kullanacaksanız; kamerayı arka cam yerine plakalığın üst kısmına monte etmeniz görüş açısı açısından daha iyi olacaktır.

Jado D330 Satın Al

Jado D330 araç kamerası Türkiye’de bulunmuyor. Aliexpress’ten uygun fiyatla satın alabilmek mümkün. Daha önce Aliexpress’ten sipariş vermediyseniz buraya tıklayarak Aliexpress sipariş rehberine ulaşabilirsiniz.

8$ İndirim
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
İndirim kuponu
JADO D330 WiFi Araç Kamerası
8$ satıcı kuponundan faydalanabilirsiniz. Kargo ücretsiz.Devamını gör
8$ satıcı kuponundan faydalanabilirsiniz. Kargo ücretsiz. Ufalt

Satın aldıktan sonra satıcıya mesaj atıp kutu üstüne 20$ yazmasını talep ederseniz ortalama 30-35 TL gümrük vergisi çıkacaktır. Not: Bazen tutar 20$ yazılsa da daha yüksek gümrük vergisi çıkabilmektedir.

Sipariş aşamasında opsiyon seçimi mevcuttur. Aşağıdan opsiyonların karşılıklarını görebilirsiniz.

56.70 TL
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Ufalt

 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir