Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Uygun Fiyatlı Araç Kamerası: G70 WiFi İncelemesi

50 dolar’a kadar iyi çekim kalitesine sahip pek fazla cihaz yok. G70 modelini ekran + WiFi + sony görüntü sensörü için alıp, incelemek istedim. 50 dolar altında önerdiğim bir kaç model mevcuttu. Ekran + WiFi birlikte olan model yoktu. G70 modelinde iki donanım da mevcut.

40.99$
G70 WiFi Araç Kamerası
Anlık indirim

ÖZELLİKLERİ

NT96658 işlemci,Videoya tarih/saat ekleme,
Sony IMX323 görüntü sensörü,Otomatik ekran kapanma,
WiFi,AV video çıkışı,
Darbe sensörü,WiFi uygulamasından ayarlara erişebilme,
Hareket sensörü,WiFi uygulamasından görüntüleri indirebilme,
Ses kaydı,WiFi uygulamasından otomatik tarih ayarı yapabilme,
Dahili hoparlör,Fotoğraf çekme,
Kapasitör tip batarya,Fotoğraf/video galerisi,
Döngüsel kayıt,
Acil durum tuşu,

2.45 inçlik ekranı oldukça yeterli. Novatek 96658 işlemcisiyle 1080p 30 FPS çekim yapabiliyor. Sony’nin görüntü sensörü gece çekimlerinde oldukça başarılı oluyor. 170 derecelik çekim açısına sahip. Güneşin sıcaklığı ve kameranın çalışma sıcaklığından etkilenmeyen, kapasitörlü tipte bataryaya sahip. Kapasitör, sıcaklarda pil şişmesi sorununun yaşanmasını engelliyor. Bu yüzden kapasitörlü cihazlar daha uzun ömürlü oluyor. Döngüsel kayıt yapma, darbe sensörü, hareket sensörü, ses kaydı gibi tüm araç kameralarında olan özellikler de bulunuyor.

IMG_20180829_202924
IMG_20180829_202936
G70 WiFi Araç Kamerası
IMG_20180829_203007
IMG_20180829_203101
WhatsApp Image 2018-08-29 at 20.57.24
WhatsApp Image 2018-08-29 at 20.57.25

64 GB micro SD hafıza kartı destekliyor. Ortalama olarak 32 GB karta 1080p 30 FPS kalitede 5 saat, 64 GB karta 10 saat video kaydı depolayabiliyor. Döngüsel kayıt özelliği sayesinde, hafıza kartı dolduktan sonra eski videoların üzerine yeniden görüntü kaydı yapmaya başlıyor.

Eğer trafikte başınıza gelen bir olay olursa veya ilginç bir görüntüyü saklamak isterseniz; kameranın üzerinde bulunan acil durum tuşunu kullanarak videoyu ayrı bir klasöre taşıyıp, o klasörden daha sonra videoyu kolaylıkla alabilirsiniz. Taşınan videolar döngüsel kaydın dışında kalır. Elle silmediğiniz sürece, acil durum tuşuyla taşınan videolar silinmeyecektir. Acil durum tuşu kullanımı: Kamera kayıttayken kameranın en solundaki menü tuşuna basın. Menü tuşunun üstünde anahtar simgesi çıkacaktır. Anahtarı görüyorsanız video başka klasöre taşınmıştır.

Menü tuşuna uzun süre basılı tutularak fotoğraf çekme menüsüne girilebiliyor. Fotoğraf çekimi ayarları sayfası farklı. Fotoğraf çekme menüsüne girdikten sonra, menü tuşuna basarak fotoğraf ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Bence o sayfada değiştirmesi gereken ayar bulunmuyor.

Fotoğraf çekme menüsüne geçtikten sonra, menü tuşuna yine uzun süre basarak fotoğraf/video galerisine giriliyor. Galeriden videoları/fotoğrafları görüntüleyebiliyor, silebiliyor, ayrı klasöre taşıyabiliyoruz. Galeri özelliği bence güzel düşünülmüş. Cihazın ekranı da videoları izlemek için oldukça yeterli. Daha sonra menü tuşuna uzun süre basarak video çekme menüsüne dönülebiliyor.

WiFi özelliği sayesinde kameranın ayarları telefondan kolayca yapılabiliyor, video ve fotoğraflar hızlı bir şekilde, hafıza kartını sökmeye gerek kalmadan telefona aktarılabiliyor. WiFi özelliğini ayarlardan açabilirsiniz. Ayrıca aşağı tuşuna basılı tutarak da WiFi özelliği açılıp/kapatılabiliyor. Android ve IOS için uygulamaları bulunuyor. Aşağıdaki linklerden işletim sisteminize uygun Luckycam uygulamasını indirebilirsiniz.

Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ntk.LuckyCam&hl=tr

IOS
https://itunes.apple.com/th/app/luckycam/id1217761322?mt=8

G70 WiFi Araç Kamerası

Yanında gönderilen 3 metrelik şarj kablosu ve şarj aletiyle güç alıyor. Kabloları gizlemek oldukça basit. Montaj anlatımı için buradaki linke tıklayınız. Neredeyse tüm araçların çakmaklıkları kontağa bağlı oluyor. Kontağı çevirince çakmaklığa güç geliyor, otomatik olarak açılıyor, kayda başlıyor. Kontağı kapatınca otomatik olarak videoyu durdurup kapanıyor.

Hardwire Kit

Eğer park halindeyken de cihazın sürekli kayıt yapmasını veya harekete duyarlı kayıt yapmasını istiyorsanız; hardwire kit adı verilen, sigorta kutusundan sürekli enerji almak için kullanılan, inceleme sonuna linkini eklediğim kabloyu almanız gerekiyor. Bu kablo aracılığıyla araba çalışmıyorken de enerji alınıyor. Hardwire kablo ile bağlantı yapıldığı zaman, kameranın yanında gönderilen çakmaklığa takılan kabloyu kullanmaya gerek kalmıyor.

Kamerada gördüğüm, bana göre bir kaç eksi yön var. Bunlardan ilki kameranın lensinin etrafının bronz renk olması. Aracın dışından bakınca fazla dikkat çekiyor. Çoğu araç kamerasında olan, videoya plaka ekleme özelliği bulunmuyor. Diğer bir eksi yönüyle Türkçe dil desteği olmaması. Türkçe dil desteği olmaması bana göre çok büyük bir eksiklik değil. Zaten çok fazla ayarı yok. Olanı da ben videolu olarak anlattım.

Kameraya hafıza kartı takılınca “custer size wrong. please format” uyarısı veriyor. Bu uyarıyı çözmek oldukça basit. Cihazın en soldaki tuşuna 3 defa basıp menünün 2.sayfasına giriyoruz. Ayarların sondan 3.seçeneğindeki “format” seçeneğini kullanarak hafıza kartımızı formatlıyoruz ve sorun çözülüyor. Bu hatayı sürekli kartı bilgisayardan formatladıktan sonra, yeni kart aldığınızda, kartı söküp taktığınız alabilirsiniz. Bu doğaldır. Aracı her çalıştırdığınızda bu hatayı alıyorsanız kartınız uyumsuz veya arızalıdır.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ

46.19$
G70 WiFi Araç Kamerası
Anlık indirim

Park halinde kayıt yapmak için sigorta kutusu bağlantı aparatını set olarak aşağıdaki linkten alabilirsiniz. Fuse tap bağlantı aparatları dahildir.

No coupons found.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

14 yorumlar

 1. Merhaba Aykut Bey,
  Kamerayı incelemenizi yayınladığınız gün satın almıştım. Bugün yani 12 gün sonra elime ulaştı. Montajını çakmaklıktan kendim yaptım. Kabloları gizlemek çok basit. Kamerayı alacak arkadaşların da kendilerinin montaj yapabileceklerini bilmesini isterim. Çekim kalitesi beklentimin üstünde çıktı. Kart olarak önerdiğiniz Samsung Evo Plus’ı satın aldım. 64 GB kartla tahminimce 9-10 saat kayıt yapacak gibi görünüyor.
  İncelemeniz için teşekkür ederim.

  • Merhaba Davut Bey,
   Değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Güle güle kazasız belasız kullanın.

  • Oncelikle size tsk ederim. Sizin incelemelerinize binaen G70 aldim. Yeni elime ulasti. Montaj icin, cakmaklik kullanmak istemiyorum. Bir iki ustaya sordum, akuye baglarsak akuyu bitirir dediler, kontaga baglayalim daha iyi olur dediler. Sizce hangisi daha uygun. Bir de bu cihazda harekete duyarli cekim yok di mi. İstemedigim bi ozellik. Akuyu bitirir endisesi ile… Muhtemelen yarin montaj yaptircam. 16 gb lik bi kart vardi onu kullanicam, yaklasik kac saat cekim yapabilir(bu sure dolunca dongu yapiyor olsa da tahmini sure ne kadar acaba). Hocam, siteniz ve emeginiz icin tekrar tskkurler.

   • Merhaba Ümit Bey,
    Cihazda hareket sensörü mevcut. İsteğinize bağlı olarak çalışır. Hareket sensörü düşündüğünüz gibi bir özellik değildir. Detaylı bilgi için; https://www.kamerarehberi.com/hareket-sensoru-nasil-calisir/18482

    Aküyü bitirmeden sürekli kayıt yapmak istiyorsanız hardwire kit ile enerji vermeniz gerekir. Akü voltajı düşünce kit kendini kapatır. Akü bitmemiş olur. İncelemesinin sonunda hardwire kitin linki mevcut. 16 gb karta ortalama 2 saat civarı kayıt yapabilir. Hafıza dolunca yeniden üstlerine yazmaya başlar. Kameranız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

 2. Aykut Bey Merhaba
  ben bu ürünü alacağım fakat şöyle bir sorum olacak çift kameralı modeller biraz pahalı o yüzden şimdilik bu modeli almak istiyorum fakat sonrasında bir arka kameraya ihtiyaç duyarsam bu modele bağlayabilirmiyim (tek olarak satılan arka kamera varmıdır oda ayrı birşey) teşekkürler..

  • Merhaba Arif Bey,
   Fabrikasyon olarak tek kamera satılan modellere daha sonradan arka kamera takılamaz.

  • Aykut bey merhaba, bugun G70 in montesini yaptırdım. Montaj öncesinde, montajla ilgili kafama takılanları sordugum bir paylaşımımı ve yorumumu, facedeki grubunuza yazmıştım. Ancak, 1 gun boyunca, onaylanmayan bir yorum olunca, ben de grubunuzdan ayrıldım. Ankarada montaj ile ilgili İvedik Sanayi Cadde Park Araç Aksesuarcısı Yasin Beyi ve yanında çalışan Hakan beyi tavsiye ederim. Son derece düzgün insanlar. İşlerini de guzel yapıyorlar. Ben 50 TL ye yaptırdım. Telefonla bilgi aldığım bir iki yer 150 TL demişti. Caddepark ı da sanayide araştırma yaparken rastgele buldum. Bu arada kamera gayet guzel ve görüntü kalitesi tatmin edici, gece yoldaydım, eve gelince bilgisayardan seyrettim, gayet işlevsel ve beklentimin üzerinde görüntüye sahip.

   • Merhaba Ümit Bey,
    Grupta paylaşılan gönderiler saat 17’ye kadar onaylanır. 17’den sonraki paylaşımlar sonraki gün 11’den sonra onaylanır. Grupta aksine bir duyuru yapmadığım sürece hiçbir gönderi 24 saat boyunca işlem yapmadan beklemez. Ayrıca buradan yazdığınız yoruma da 16.48’de cevap vermişim zate.

 3. Aykut bey, ilginiz ve alakaniz icin tsk ederim. Facede yazdigim basit bir yorum facede yayinlanmayinca, face grubunun kendi icinde ozel bi yapisi var sandim, yanlis anlamisim, yeniden gruba katilcam, tabi uygun gorurseniz. yanlis anlama konusunda kusuruma bakmayiniz.

  • Estağfurullah. Elimden geldiğince çabuk onaylama çalışıyorum ancak 24 saat aktif olmanın imkanı yok. Bu yüzden gönderiler onayda bekleyebiliyor. Tabi ki gruba katılabilirsiniz.

 4. Aykut Bey Merhabalar,

  İncelemeniz için teşekkür ederin. Ürünü gearbest üzerinden sipariş verdim, bellek olarak 64gb / 32 gb arasında tereddütte kaldım sizce hangisini secmeleyim ? Herhangi bir bellek önerir misiniz ?

 5. merhaba ben bu ürünü aldım. yalnız hardwire kit linkindeki satıcı satmayı bırakmış. başka bir yerden alacağım link paylaşabilir misiniz? teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir