Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Escam QF002 IP Kamera – Arabayla Ezdik

Editör puanı

Escam QF002 ip kamerasının detaylı incelemesini hazırladık ama incelemeyi okumadan önce videolu anlatımımızı izlemenizi öneriyoruz.

IP KAMERA NEDİR ?

İnternet bağlantısı olsun olmasın, sadece elektrik ile 24 saat çekim yapabileceğiniz güvenlik kamerasıdır. İnternet bağlantısı olmadığı durumlarda eski sistem güvenlik kameraları gibi sadece kayıt yapar. Ancak işin içine internet girdiği zaman kameranın özellikleri oldukça artmaktadır. Kameranın bilgisayar (bazı kameralarda) ve telefon programları ile cihazı evinizdeki, iş yerinizdeki modemle bağdaştırıp istediğiniz anda internet üzerinden kameranın görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

KAMERANIN GENEL ÖZELLİKLERİ

Kameranın merceğinin etrafında bulunan yüzük şeklinde yer sayesinde kameranın odak ayarını elle yapabiliyoruz. Aynı zamanda bu merceğin etrafında on bir tane kızıl ötesi için led bulunmakta ve geceliğin 10m’ ye kadar  oldukça etkili bir görüş sağlamakta. Aynı zamanda hareket algılayıcısı var ve bu özellik sayesinde. Hareket algılayınca ekran görüntüsü alıp kayıt ettiğiniz mail adresine bu görüntüyü yollar. Telefondan kumanda ederek uzaktan kamerayı sağ sola yukarı aşağı doğru ayarlayabilirsiniz. Daha sonra bilgisayar prgoramını indirmemiz gerekiyor kayıtları alabilmek ve ayarlamalar yapabilmek için bu program şart.

 KAMERANIN FOTOĞRAFLARI

escam gf002 3 escam qf002 1

escam qf002 2 escam qf002 4

KAMERANIN ARTI YÖNLERİ
 • Başarılı kızıl ötesi işıklar,
 • Telefon ile kolay bağlantı,
 • Sessiz kamera hareketleri,
 • El ile basit odak ayarlama,
 • Hareket algılayıp mail atma,
 • Uzaktan kameradan konuşabilme,
 • Detaylı olarak ayarlanabilir.
KAMERANIN EKSİ YÖNLERİ
 • Kameraya bağlantısında donmalar gerçekleşiyor çoğu kez programı açıp kapamak gerekiyor,
 • Eksik bilgi verilmiş kullanım kitapçığı,
 • Karmaşık program yapısı,
 • Kayıtlar hiçbir şekilde alınamıyor.

CİHAZIN KURULUMU

İlk öncelikle kameranın modemi tanıması için modemden wan kablosunu söküp kameraya takıyoruz. Bu işlemden sonra bir daha modemle bir işiniz olmayacaktır. Daha sonra söküp telefonumuza ‘XMEye’ programını indiriyoruz. Programı indirdikten sonra local login yazısına tıklayınca devicelist diye sayfa gelmekte. Sağ üst köşedeki artı işaretine bastıktan sonra add device sayfasından quick configuration bölümüne tıklıyoruz. Modeminizin adının altına şifresini yazdıktan sonra alta yazan yazıları onaylamanız lazım. En altta yazan complate all of the above oparation yazısına basıyoruz. Sistem kamerayı aramaya başlayacak . 115 saniyeden geri sayar. Tahmini 90’nıncı saniyede bulur. Eğer bulunmaz ise modemin altından reset atıp işlemleri bir daha gerçekleştirdiğiniz zaman kamera bulunacaktır. Çıkan kamera ikonuna basılınca artık kameraya bağlanmış oluyorsunuz. Kameraya bağlandıktan sonra escam.cn sitesinden bilgisayar programını indirmek zorundayız.

BİLGİSAYAR PROGRAMI KURULUMU

Escam.cn resmi sitesine girmemiz gerekiyor. Siteye girdikten sonra service seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçekten indirme seçeneğine tıklıyoruz. İki tane indirilebilir içerik karşımıza sunuluyor bunlardan ilk seçeneği indirmemiz ‘IPCamera software and User Guide’ gerekiyor. Daha sonra ‘Software and Manual Download Link ‘ yazısının altında bulunan Mega drive seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra programın içine giriyoruz artık karşımıza klasörler gelicek ve burdan kameranın markası yazan seçeneğe tıklıyoruz. Yani en üstten dördüncü seçenek. Daha sonra açılan sayfada Pc vms client dosyasına tıklıyoruz. En son açılan sayfadaki en üsteki general dosyasını indiriyoruz ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Artık bilgisayar programı kullanılabilir.

RESİMLİ ANLATIM

escam sitesi kurulum

Service yazısına tıklıyoruz.

escam sitesi 2

En üstte bulunan IPCamera software and User Guide Tıklıyoruz.

escam sitesi 3

Mega drive seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki alan açılacak.

escam sitesi 5

Seçili olan alandaki klasöre tıklıyoruz. Kameranın adı yazan kalasör.

escam sitesi 6

Pc vms client seçeneğine tıklıyoruz.

escam sitesi 7

Ve son aşama olan en üstteki general dosyasını indiriyoruz böylece program bilgisayara kurulmuş oluyor.

UYGULAMAYLA NELER YAPILABİLİR ?

Telefon uygulaması : 

Telefon uygulaması ile hafıza kartı durumunu takip edebilir. Alarmı basitçe ayarlayabilirsiniz sadece telefona bildirim gelmesi şeklinde ayarlayabilirsiniz mail atmasını isterseniz bilgisayardan ayarlamanız gerekmekte. Videonun sesini açıp kapatabilir. Veya telefondan konuşup kameradan sesinizi duyurabilirsiniz. Kamera ile sağ, sol , yukarı , aşağı hareketlerini yönetebilirsiniz. Video kaydını durdurup devam ettirebilir veya bitirip başlatabilirsiniz. Ekran görüntüsü alabilirsiniz. Birde basit olarak kayıt kalitesini seçebilirsiniz HD ve SD olarak.

Bilgisayar uygulaması :

En ince ayarlamaları buradan gerçekleştiriyoruz. Alarm ayarlarından çekim ayarlarını, hassaslık ayarları gibi ince ayarların hepsini buradan gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda hangi saat aralığında çekime başlasın/sonlansın ve bunları nereye kaydedeceğine kadar tamamen size bırakıyor.

ÇEKİLEN VİDEOLARI İZLEMEK

Çekilen videoları sd karttan izleyemiyorsunuz. Kamera formatını değiştiriyor. Bunları izelemek için kameranın bilgisayar programını indirdiğimizde. Program kayıtları saklamak için klasör ayırıyor. Tüm kayıtları burda depoluyor. Eğer kayıtları almazsanız 30 günde bir veya sizin belirleyeceğiniz günde bir kayıt geçmişini otomatik olarak siliyor. Yalnız biz bilgisayara yapılan kayıtlara da ulaşamadık.

KUTU İÇERİĞİ

escam qf002 5

ÇEKİM TESTLERİ

20160830133908487

20160830144842553

20160830145347249

20160830150303338

ÇEKİM TESTİ 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

2 yorumlar

 1. Wi fi olmadan apple telefonumun internet paketinden yararlanarak kullanma imkanım var mı?( bebeğimi izlemek için düşünüyorum bunu ama donma yapıyor deyince aklım karıştı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir