Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu | Aye Store
Viofo Araç Kameraları Park Modu İçin Akü Bağlantı Kablosu | Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Ufalt

Elephone REXSO Explorer 4K Aksiyon Kamerası Detaylı İncelemesi

Yüksek kaliteli aksiyon kameralarının bir çoğunun kullandığı Novatek 96660 chipsetine sahip olan Elephone REXSO Explorer 4K’nın çift ekranı bulunmakta. Gece çekimlerinde oldukça başarılı olan Elephone REXSO Explorer 4K, Sony ‘nin IMX078 cmos’unu kullanıyor. Elephone REXSO Explorer 4K gece çekim modu bulunuyor. Oldukça basit menülere sahip. Elephone REXSO Explorer 4K’da 1050 mAh pil bulunuyor. Pilin dayanma sürelerini inceleme içerisinde paylaştım. Su altı çekimleri için ise bir çok kamerada bulunmayan dalış modu bulunmakta. İncelememin en altında satın alma linkleri mevcuttur. Ben incelediğim cihazı Gearbest’den satın aldım.

ARTI YÖNLERİ VE ÖZELLİKLERİ

 • Novatek 96660 chipset,
 • Sony IMX078 görüntü sensörü,
 • 1050 mah batarya,
 • WiFi,
 • 64 GB micro SD kart desteği, (Samsung 128 GB kartla da çalıştı)
 • Araç kamerası modu
 • Gyro sensör (titreşim engelleyici),
 • Değiştirilebilir açısı (70 – 170 derece),
 • Basit kullanıcı menüsü,
 • Dalış modu,
 • Gece çekim modu,
 • Hareket sensörü
 • Fotoğraf çekimi
 • Time lapse video çekimi

FOTOĞRAFLARI

elecam-rexso-dual00001
elecam-rexso-dual00004
elecam-rexso-dual00003
elecam-rexso-dual00005
elecam-rexso-dual00006
elecam-rexso-dual00007
elecam-rexso-dual00008
elecam-rexso-dual00009
elecam-rexso-dual00010
elecam-rexso-dual00011
elecam-rexso-dual00013
elecam-rexso-dual00014

MENÜLER ve KISAYOLLAR

DIŞ GÖRÜNÜŞ

Üç farklı renk seçeneği sunulmakta. Bronz, kırmızı, füme renk seçimi yapılabiliyor. Ön tarafında tüm bilgileri görebileceğiniz detaylı bir küçük ekran bulunmakta. Arka tarafında ise 2.0 inch ekran bulunmakta. Dış kısımda iki adet takipçi ışık bulunmakta. Kameranın ön kısmındaki ve üst kısmındaki tuşlar aydınlatmalı.

BATARYA

ÇÖZÜNÜRLÜKLER ÇEKİM SÜRESİ
 2160p 24 fps (4k)  1 saat 35 dakika
 1440p 30 fps (2k)  1 saat 48 dakika
 1080p 60 fps  1 saat 18 dakika
 1080p 30 fps  1 saat 46 dakika
 720P 120 FPS  2 saat 07 dakika
 720P 60 FPS  2 saat 06 dakika

MENÜLER

Menü kullanımı oldukça basit. Çekim esnasında çekim menüsünü kullanmak isterseniz; kameranın yan tarafındaki ileri ok tuşuna basmanız yeterlidir. Genel ayarlarını yapmak isterseniz; kameranın önünde bulunan mode tuşu ile menüye girebilirsiniz.

Çekim modunda geri OK tuşuna basılırsa ekranı kapatır. İleri OK tuşuna basılırsa çekim ayarları menüsü gelir. Bu menüden yapılabilecek ayarlar; çekim kalitesi, dalış modu, gece modu ve çekim için olan diğer tüm ayarları kısaca yapabilirsiniz.

Diving mode : Bu mod dalış modudur. Su altı çekimlerinde kullanmak içindir. Daha fazla canlılık katarak su altında netlik sağlar.

Night mode : Gece çekimleri için olan bu mod. Gece görüntüye canlılık katarak daha aydınlık daha net görüntü almanızı sağlar.

F88-MENÜ-5
F88-MENÜ-2
F88-MENÜ-3
F88-MENÜ-1
F88-MENÜ-4

ÇİFT EKRAN

Kameranın hem önünde hem arkasında ekran bulunuyor. Kameranın lensinin yanındaki ufak ekran oldukça faydalı. Batarya durumu, çekim süresi, çekim modu, çekim süresi gibi bir çok bilgiyi ufak ekranda gösterebiliyor.

WiFi

Cihazın yanındaki ileri OK tuşuna basılarak wifi aktif hale getiriliyor. Wifi’ye bağlanmadan önce aşağıdaki linklerden telefonunuza uygun uygulamayı indirip kurun. Daha sonra telefonunuzla kablosuz ağları aratın. Elephone REXSO Explorer 4K’nın ekranında bağlanmanız gereken wifi ağının adı yazmaktadır. Wifi ağının şifresi fabrikasyon olarak “12345678” olarak geliyor. Bağlandıktan sonra Explorer Dual uygulamasına girip wifi ile cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android için Explorer Dual
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huanlv.ldcam
Ios için Explorer Dual
https://itunes.apple.com/us/app/explorer-dual/id1274327007?mt=8

GYRO SENSÖR – TİTREŞİM ENGELLEYİCİ

Yeni aksiyon kameralarında neredeyse standart olan bu özellik, çok daha temiz görüntü alınmasına olanak sağlıyor. Titreşimi engelleyerek kaymak fotoğraf ve videolar çekmenin önüne geçiyor. Artık aksiyon kameralarının olmazsa olmaz özelliklerinden denilebilir. Bu özellik yüksek çözünürlük/ yüksek FPS modlarında, daha fazla işlemci ihtiyacı olduğu için devre dışı bırakılmaktadır.

TİME LAPSE VİDEO

Time lapse’in anlamı kısaca hızlandırılmış videodur. Daha detaylı anlatmak gerekirse 0.5 sn, 1 sn, 2 sn gibi hız ayarları bulunmaktadır. Herhangi bir aralıkla fotoğraf çekip bunları arka arkaya hızlı şekilde görüntülemektir. Fotoğraf çekimlerinin aralıkları cihazdan seçilebilir. Ara ne kadar az olursa video o kadar fazla kare birleştirilir. Çekim testlerine 0.5s time lapse video ekledim.

FOTOĞRAF KALİTESİ

Çözünürlüğün düşmemesi için orjinal fotoğrafları sıkıştırarak Yandex’e yükledim. Aşağıdaki linkten fotoğrafları indirebilirsiniz.
https://yadi.sk/d/z-Eo0qau3PRMqy

SES KALİTESİ

Ses kaydını 3 farklı uzaklıktan aynı videoyla aynı ses seviyesiyle kayıt yaptım. İlk video orjinal ses kaydı alınan videodur. Diğer 3 video mesafelere göre ses kaydı yaptığım videolardır.

Orjinal video
https://youtu.be/PvnlpPWAcZc

Uzak
https://youtu.be/FZFTUQClQvA

Orta
https://youtu.be/Bx6y4fuWx78

Yakın
https://youtu.be/5EQIwHx6T7U

KUTU İÇERİĞİ

ÇEKİM TESTİ

Time lapse çekimi

GÜNDÜZ ÇEKİMLERİ

1080p 60 FPS

2K 30 FPS

4K 24 FPS

1080p 30 FPS

GECE ÇEKİMLERİ

1080p 60 FPS

2K 30 FPS

4K 24 FPS

1080p 30 FPS

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Kargoların ortalama ulaşma süresi 12-18 gündür.

Rexso dual artık satılmamaktadır. Birebir aynı olan Rich F88 modelini satın alabilirsiniz.

Rich F88 Dual Aksiyon Kamerası – Tüm Renkleri – 66.60 dolar
Takip kodlu kargo ücretsiz

https://tr.aliexpress.com/item/Eylem-Kamera-Ultra-HD-4-K-F88-Wifi-Gyro-1440-P-30FPS-ift-Ekran-Novatek-96660/32857326817.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

70 yorumlar

 1. Gelen setde kafa bandi varmi yoksa harici aliyoruz

 2. bu kameranın tanıtımında ip kamera için bir yükleme linki verilmiş. Acaba ip kamera olarak kullanabilirmiyiz.

  • Programı kurup deneyin. Program uzaktan erişim için değil. Bilgisayarasürekli kayıt yapmak için. Pilli bir kameraya sürekli kayıt yaparsanız pilin ömrü kısalacak hatta aşırı sıcaklarda pilde şişme ve kameranın kasasını bozma sorunları meydana gelecektir. Aksiyon kamerasını ip kamera olarak kullanamazsınız.

 3. Merhaba; Gyro tüm çözünürlüklerde aktif oluyor mu?

 4. sahra evrensel

  merhaba 32 gb kart ile 4 k kayıt süresi ne kadar olur yoksa 64 mü almalıyım kartı

 5. sahra evrensel

  ürün sesi kaydetmiyor çok derinden geliyor ses çoğu zaman hiç duymuyor şaşırdım bu kadar kötü olmasına

 6. Firmwaresinin son versiyomunu takip edebilecegimiz bir site var mı?

 7. Merhabalar Aykut bey. Siteniz ve bu güzel incelemeleriniz için tekrar teşekkür ederim. Bu kamera ile de ilgili fakat daha genel birşey sormak istiyorum. Thieye T5e ‘in gerçek 4k çektiğini yazmışsınız. Bu fark alt çözünurluklerde de oluşuyor mu ?Örneğin 1080p 60 fps de T5e bu cihazdan daha iyi mi görüntü sunar ? Sonuç olarak 4k video işlemekte zor ve sistem gücü gerektiren bir süreç. Genelde 1080p 60 fps kullanacağım için bu kameranin bu formattaki başarısı benim için daha önemli gibi. Bu konudaki sizin duşünceniz nedir ? Şimdiden teşekkür ederim cevap için.

  • Rexo 2k 30 fps destekler. Ondan sonraki çözünürlükler sanal büyütmedir. T5e 1080 120 fps desteklerken, rexso 60 fps destekler. 4k dışında kalan çözünürlüklerde değişen FPS’dir. FPS dışında bence görüntü kaliteleri aynıdır.

 8. Aykut bey önerebileceginiz batarya varmi amperi yuksek aliexpresten 4 lu sarj cihazi ile almistim problemli cikti ve sarjlari dayanmiyor .orjinal batarya veya verim alabilecegimiz batarya tavsiyeniz nedir

 9. Kolay gelsin.
  Rexso dual dosya boyutları ve süreleri ne kadardır? Yani 64gb bir kartla 4k 24fps, 1080p60fps çözünürlüklerde kaç dakika çekim yapabiliriz (batarya sınırlaması olmaksın, yeterli batarya var sayılarak)
  Teşekkürler

 10. İnceleme çok keyifli .özellikle eken almayı düşünürken vazgeçtim..elecam rexso ve elecam explorer elite var tek fark öndeki ekran mı acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir