Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

EleksLaser A3 Pro 2.5W Lazer Kazıyıcı İncelemesi

Merhabalar,

Kendi işlerim için aldığım Elekmaker’ın Elekslaser A3 Pro modelini kısaca tanıtmaya çalışacağım. A3 Pro, açık kasaya sahip, 30×38 çalışma alanına sahip bir lazer yakma makinesidir. Benim kullandığım 2.5w modelidir. 5w modeli de piyasada fazlaca bulunmasına rağmen, fiyat/performans açısında 2.5w modeli daha fazla tercih edilmektedir.

179.90$
EleksLaser A3 Pro 2500mW Lazer İndirim Kuponu Banggood
İndirim kuponu
EleksLaser A3 Pro 2500mW Lazer İndirim Kuponu Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / DetaylarShow More
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / DetaylarShow Less

Henüz videolu olarak inceleme yapacak fırsat bulamadım. Az bir zaman bulmuşken almayı düşünenlerin en fazla soracağını düşündüğüm kısımlar hakkında yazı yazmaya çalıştım. Yakınca videolu olarak detaylı incelemesini hazırlayacağım. 

NELERİ YAKAR, NELERİ YAKAMAZ?

Metal, cam ve parlak maddelere kazıma/yakma yapamaz. Ahşap, plastik, bambu, deri gibi maddelerde yakma işlemi yapabiliyor. MDF tarzı malzemeleri yakabiliyor ancak kesme işlemi yapamıyor. Balsa wood olarak geçen 1-2-3 mm kalınlığındaki çok hafif, dayanıksız ve yumuşak olan ahşabı full güçte 5-6 pasla kesebiliyor. Daha çok modelciler bu ahşabı tercih ediyor. Hediyelik eşya vs için dayanıklı değil.

İLK KURULUM

Makine tamamen demonte olarak geliyor. 1-1.5 saatlik zamanda kurulumu yapılabiliyor. Kurulum için gerekli tüm malzemeler kutu içeriğinde mevcut. Montaj kısmı pek zor değil. Lazeri odaklamak gerekiyor. Bu işlem de zor değil. Yakacağını malzemenin yüksekliğine göre odaklama yapılmazsa yakma işlemi düzgün olmuyor veya hiç yapılamıyor. Sık sık yapılacak bir şey olduğu için eliniz 1-2 seferden sonra zaten alışmış oluyor.

KOKU/DUMAN VE KAPALI DOLAP

A3 pro, yakma işlemi sırasında oldukça duman ve koku çıkarıyor. Evinizin ortasında mangal yapıyormuş gibi hissetmemek için mutlaka kapalı dolap yaptırmanızı öneririm. Ancak dolabı kapatmak da yeterli değil. İçeride biriken duman ve kokuyu dışarı tahliye etmek gerekiyor. Ben basit bir çözümle 12v bilgisayar fanını dolabın içine bağladım, 6 çap flex boruyla camdan dışarıya dumanı tahliye ediyorum. Evde koku ve duman oluşmuyor. Hem maliyetli değil, hem çok pratik.

GEREKLİ PROGRAMLAR

A3 pro, Elekscam programıyla çalıştırılıyor. Makine ile bilgisayar USB üzerinden bağlantı kuruyor. Programa atılan fotoğraflar, gerekli bir kaç ayar yapıldıktan sonra baskıya gönderiliyor. 3-5 sefer baskı yaptıktan sonra hangi güçte, hangi ayarda çalıştırılması gerektiğini kavrayabiliyorsunuz. Ahşabın sertliği, rengi gibi şeyleri dikkate alarak güç ayarını yapmak gerekiyor. Çok karışık bir program değil. Fotoğrafı olan her şeyi, cihazın desteklediği malzemelere yakabilirsiniz. Programı indirme ve ilk kurulum kendi sitesinde güzelce gösterilmiş. Buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

YAPTIĞIM ÇALIŞMALAR

Videoda işlediğim malzeme balsa ağacının 3mm kalınlığında olanı. Video içinde, program ayarları hakkında bilgi verdim. En son yanılmıyorsam tam güçle, 8 pas geçerek 3mm ağacı kestim.

Test amaçlı bir çok şey bastım. Çoğunun fotoğraf ve videosunu çekmedim. Elimde bulunan süs amaçlı yaktığım ahşaplara bakabilirsiniz.

Ayrıca reklam folyosu ile sticker yapılabilir. Ancak reklamcılarda bulunan plotterlar kadar verimli değil. Kesim sonunda kalan artıkları sökerken, sticker da kalkabiliyor.

NEREDEN NASIL ALDIM?

Banggood’dan satın aldım. Ortalama 15 günde teslim edildi. Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Bilgi için buraya tıklayın.

179.90$
EleksLaser A3 Pro 2500mW Lazer İndirim Kuponu Banggood
İndirim kuponu
EleksLaser A3 Pro 2500mW Lazer İndirim Kuponu Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / DetaylarShow More
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / DetaylarShow Less

 

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir