Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

EKEN V50 Pro 4K Aksiyon Kamerası İncelemesi

Herkese merhaba,
Sizler Eken’in yeni modeli V50 Pro aksiyon kamerasının incelemesini hazırladım. Eken V50 Pro aksiyon kamerası 170 derecelik çekim açıyla, 4K 30 FPS, 2.7K 30 FPS, 1080 60 FPS çekim yapabiliyor. Cihazda Ambarella’nın A12S75 işlemcisini kullanıyor. 128 GB hafıza kartı desteği mevcut.

63.35$
Eken V50 Pro Aksiyon Kamerası - Banggood
İndirim kuponu
Eken V50 Pro Aksiyon Kamerası - Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less

Cihazın ön kısmında 2 adet bilgi ledi bulunuyor. Cihaz üzerinde toplamda 3 adet tuş mevcut. Menü yönlendirmeleri, WiFi açma/kapatma, cihazı açıp/kapatma ve menüler arası geçiş bu tuşlarla yapılabiliyor. Gyro ve eis özellikleri bulunmuyor.

Tüm çekim testlerine ulaşmak için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKmcKaoNXZ-tYcKpBkXGAUDj

170 derece çekim açısı,30 metre su geçirmez kap,
1050 mah batarya(değiştirilebilir),Arka arkaya fotoğraf çekme,
4K çekim kaydı,Videoya tarih ekleme,
Ambarella A12S75 chipset,Ön bildirim ışıkları,
Timelapse video kaydı,Cihaz üzerinden fotoğraf ve video görüntüyebilme,
Timelapse fotoğraf çekimi,Döngüsel kayıt,
WiFi,Türkçe dil desteği,
2 inç ekran,Ekran koruyucu,
Uzaktan kumanda,HDMI çıkışı.
Tripod,

Cihazın alt kısmından içine oturtulan 1050 mah’lık bataryası ortalama 50-55 dakikalık çekim yapmaya müsaade ediyor. Yi ve mijia aksiyon kameralarında olduğu gibi raylı ve yaylı batarya açma kapağına sahip.Aksiyon kameralarında görmeye alışık olduğumuz 2 inç boyutunda ekran, Eken V50 Pro modelinde de bulunuyor.

63.35$
Eken V50 Pro Aksiyon Kamerası - Banggood
İndirim kuponu
Eken V50 Pro Aksiyon Kamerası - Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less
eken-alfawise-v50-proi01
eken-alfawise-v50-proi03
eken-alfawise-v50-proi06
eken-alfawise-v50-proi07
eken-alfawise-v50-proi16
eken-alfawise-v50-proi20
eken-alfawise-v50-proi21
eken-alfawise-v50-proi24

WiFi özelliği sayesinde, telefonla cihaza bağlanılabiliyor. Video çekimi telefondan başlatılıp, durdurulabiliyor. Çekilen video ve fotoğraflar cihazla telefon arasında kurulan yerel ağ sayesinde, mobil veri gerektirmeden ücretsiz olarak telefona indirilebiliyor. Eken’in uygulamasının içinde video kesmek için oldukça pratik bir bölüm de bulunuyor. Eken Alfawise V50 Pro aksiyon kamerasına bağlanmak için Ez icam uygulamasını telefonunuza yüklemeniz yeterli oluyor.

Kutu içeriğinden standart olarak; 30 metreye kadar su geçirmez kap, tripod, uzaktan kumanda, yarı açık tutucu, bisiklet aparatı ve bir kaç adet düz zemin yapıştırma aparatı çıkıyor. Kutu içeriği çok kalabalık değil ancak, gerekli olan her şey düşünülmüş. Tripoda  normalde aksiyon kameralarının kutu içeriğinde yer verilmez. Yarı açık tutucunun bu kadar kalitelisini ilk defa gördüğümü belirtmek istiyorum. Tripoda kamerayı bağlamak için, kameranın etrafına takılan bir parça olması gerekirken, kilitli yapıya sahip, kameranın her tarafını güzelce koruyan bir parça olarak tasarlanmış.

Eken V50 Pro’nun kumandası sayesinde selfie çubuğu kullanarak fotoğraf ve video çekimi yapılabiliyor. Kutu içeriğinde bulunan, kumaş kordon sayesinde kumandası saat şeklinde bileğe de sabitlenebiliyor. Arka arkaya hızlı çekim, time lapse fotoğraf çekimi, time lapse video çekimi gibi standart aksiyon kamerası özellikleri mevcut. Ses kaydı yapabiliyor.

Kamera yüksek kalitede çekim yaptığı için; kalitesiz, eski ve düşük özellikli hafıza kartlarıyla kayıt yapılamıyor. Bu cihazı almayı düşünüyorsanız yanında Samsung Evo Plus U3 hafıza kartı almanızı öneririm.

Eken alfawise V50 Pro’yla yaptığım timelapse video çekimimi izlemenizi öneririm.

Kamerada gördüğüm bir kaç eksi yöne de değinmek istiyorum.

 • İlki kameranın kutusu. Şeffaf plastik kutular her ne kadar şık görünse de 6 bin km yapan bir paket olduğu için dış kutusunda deformasyonlar meydana geliyor.
 • WiFi uygulaması üzerinden cihazın ayarlarına ulaşılamıyor.
 • Cihaz üzerinden ses kaydını açıp/kapatma seçeneği bulunmuyor.

Bunlar her ne kadar büyük sorunlar olmasa da benim gözüm çarptı, tarafsız olarak size sunmak istediğim için bunları da belirttim.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

63.35$
Eken V50 Pro Aksiyon Kamerası - Banggood
İndirim kuponu
Eken V50 Pro Aksiyon Kamerası - Banggood
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar
Gümrük vergisi iade sistemiyle satın alabilirsiniz. Nasıl alınır? / Detaylar Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

4 yorumlar

 1. sjcam4000 air 4k turkcell de satısta. bu kameranın eskisinden farkı nedir inceleme imkanınız varmı?

  • Merhaba Oğuzhan Bey,
   Air modeli daha düşük işlemciye sahiptir. Pek önermiyorum. O fiyata çok daha iyi cihazlar alınabiliyor. En basitinden H9 modeline bile yönebilirsiniz. Fiyat/performans açısından daha başarılıdır.

 2. Merhaba Aykut bey, incelemeleriniz için çok teşekkür ederim. Siz hangisini tercih edersiniz Eken V 50 pro 4 k mı? Xiaomi yi lite 4 k mı? Ya da başka bir seçenek mi ?

  • Merhaba Aysel Hanım,
   İki cihaz arasında tercih yapıyorsam olsam Yi Lite 4K modelini tercih ederdim. 2 cihazı da inceledim. Yi Lite daha fazla özellik sunuyor. Maximum bütçenizi belirtirseniz ona uygun cihaz önermeye de çalışabilirim. Bana göre extrem sporlarla uğraşmıyorsanız Yi Lite modelinden memnun kalırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir