Banggood Turkey Direct Mail Sistemi Kalkıyor mu?

Herkese merhaba,
Güncelleme: 19 Mart 2019 itibariyle araç kamerası kategorisinde Turkey direct mail seçeneği yeniden aktif edilmiştir.
Hafta başına kötü haberlerle başlıyoruz. Son zamanların parlayan yıldızı Banggood, Turkey direct mail seçeneğiyle alınan ürünlerin gümrük vergisi ve gümrük işlemlerini üstleniyordu. Son zamanlarda yavaş yavaş bu seçenek gözlerden kaybolmaya başlamıştı. Drone kategorisi, TV box kategorisi, aksiyon kamerası kategorisi derken artık çoğu kategoride Turkey direct mail kargo seçeneği yoktu. Bunların arasına araç kamerası kategorisi de eklenmiş durumda. Turkey direct mail olmayınca ne değişecek derseniz; artık gümrük vergisini Banggood karşılamayacak. Gümrük ödeme ve işlemlerini bireysel olarak yapacağız.
 
***Turkey direct mail seçeneği aktif olarak ürünlerde sistem aynı şekilde çalışmaya devam edecek. Vergi ödemesi ve işlemleri Banggood tarafından yapılacaktır.
 
***Turkey direct mail seçeneği aktifken verilen siparişlerde problem olmayacaktır. Vergi ödemesi Banggood tarafından karşılanacaktır.
GÜNCELLEME – 1 
Firmayla görüşmelere devam ediyoruz. Bu seçeneğin ne kadar önemli olduğunu, tercih sebebi olduğunu sanıyorum ki anlatabildim. Seçeneğin kaldırılması konusu yeniden gözden geçiriliyor. Durumdan haberdar edeceğim.
GÜNCELLEME – 2
Firma kararında geri adım attı. Turkey direct mail seçeneği gün içerisinde yeniden aktif olacaktır.
GÜNCELLEME – 3
19 Mart 2019 itibariyle araç kamerası kategorisinde Turkey direct mail seçeneği yeniden aktif edilmiştir.
GÜNCELLEME – 4
29 Nisan 2019’da 3D yazıcılar için yeniden pasif hale getirilmiştir. Geçici olduğu belirtildi.
Turkey direct mail seçeneğiyle nasıl alışveriş yapılır?
https://www.kamerarehberi.com/banggooddan-nasil-alisveris-yapilir/21351

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

9 yorumlar

 1. tv box kategorisinden 1 aya yakındır kalktı bizi çok mağdur etti. umarım geri gelir elimizden geleni yapalım bizde

  • Merhaba Can Bey,
   TV box kategorisi için geri gelmeyecek gibi görünüyor. Araç kamerası kategorisi için zar zor geri getirtebildim.

  • Çok bilmiş Büyüklerimiz(!), yurtdışından getirilen tvboxlara trt bandrolü denen zıkkımı getirdiler, normal(!) ödediğimiz gümrük vergisi dışında.

 2. Merhaba , buradan alışveriş yaptım ama henüz ürün elime ulaşmadı, Türkiye de hangi kargo Firması ilgileniyor, iletişim bilgilerine nasıl ulaşabilirim

 3. Yeni bir ürün aldım Turkey Direct Mail yazıyor fakat parantez içinde vergiler dahil yazısı yazmıyordu. Acaba bu ürünün gümrükte vergileri banngood tarafından mı ödenecek yoksa gümrükte takılacak mı ?

 4. Merhaba;

  Birşey danışmak istiyorum bangood ve diger çin sitelerinden çok alışverişim oldu. 09.06.2019 tarihinde yine bir sipariş verdim Turkey direct mail ile ertesi gün kargoladılar ama takip no biraz garip sadece rakamlar var önceki takip nolarda başında ve sonunda harf olurdu bu sadece rakam 13 hane nasıl takip edeceğim bilginiz varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir