Viofo A129 Plus Duo Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A129 Plus Duo Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Araç plakasını silikonla yapıştırmak

Plakalıkları görüntüsü, müzik yüzünden ses yaptığı ve en ufak sürtme de plaka kaybolduğu için tüm araçlarımın plakalarını yapıştırmayı tercih ettim. Silikonun boyayı tutmadığı, siyah silikonun daha iyi olduğu, 3m bantlarla plakayı yapıştırmanın daha iyi olduğu gibi bir çok söylenti var.Yapmanız gereken tek şey, antibakteriyel silikon, temiz bez, yapıştıracağımız yeri temizlemek için kolonya.

Önceki plakanın alt tırnaklarını kırarak söktüm. O sırada fotoğraflamayı unuttum. Çıkardıktan sonra microfiber bez ve kolonya ile güzelce temizledim. Plakalıklar ses yapmasın diye çift taraflı bant ile yapıştırılmış. Plakalığa göre ayarlandığı için plakanın altından üstünden beyazlar görünüyordu, onları da söküp iyice temizledim.

Plakanın arkasını iyice silikonladım. Olabildiğince merkez kısımlarını silikonlayın, eğer yanlara fazla sıkarsanız plakayı arabaya yapıştırırken silikon taşabilir.

Plakayı iyice bastırıp hizaladıktan sonra maskeleme bandı veya elektrik bandı ile iyice yapıştırıyoruz.

Plakanın kaymaması ve düşmemesi için 1 gün kadar bantlı şekilde kullanıyoruz. Bandın yapışkanı arabaya zarar verecek kadar bekletmeyip ertesi gün söküyoruz.

Aynı işlemleri ön plaka içinde yapıyoruz.

Plakanın siyah çerçevelerini tiner ile temizleyeceğim. Tiner aldıktan sonra konu güncellenecektir.

Plakayı tekrar sökmek isteyenler iş eldiveni ve tel ile sökebilir. Plakanın yanından geçirip, teli aşağı yukarı hareketlerle silikonu kopartarak plakayı arabadan ayırabilirsiniz. Telin elleri kesmemesi için eldiven kullanmanız daha iyi olur.

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

2 yorumlar

  1. Merhaba, şeffaf silikonlar sizce bu iş için yeterli mi ? Siz öyle kullanmışsınız durum nedir ?

    • Ön plaka yeri parlak plastik olduğu için açma yaptı. Komple söküp plakayı yapıştırdığım yere ince zımpara attım. Hala o şekilde kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir