Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPS'li Araç Kamerası
Viofo A119 Mini 2K 1440P 5GHz WiFi GPSli Araç Kamerası
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo Show Less

Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası İncelemesi

Dikiz aynalı araç kameralı, aracın orjinal donanımı gibi gözüktüğü için tercih sebebi oluyor. Ayrıca arka park asistanı özelliği sayesinde araca oldukça modern bir özellik eklenmiş oluyor. 9 Aralık 2019’da kamera inceleme ve montaj videosunu hazırladım.

649.90 TL
Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası
Anlık indirim
Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less
49 TL
Anytek T900 İçin CPL Filtre
Anlık indirim
Anytek T900 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less

Anytek T900+ dikiz aynalı araç kamerası, Anytek’in dikiz aynalı modelleri arasında en gelişmişidir diyebiliriz. 9.66 inç’lik oldukça büyük dokunmatik ekrana sahiptir. Ön ve arka kamerasıyla 1080p çekim yapabilir. 150 derecelik çekim açısına sahiptir. Ön kamera 30 FPS, arka kamera 25 FPS çekim yapar. Yani ön kamerası, arka kamerasına göre daha iyidir. Kameranın ekranın çözünürlüğü diğer Anytek modellerinden daha yüksektir. Geri park asistanı özelliği mevcuttur.

Uyarı: Eğer ayna arkasında sensör bölümü veya siyah noktalı gölgelik varsa bu alanlar video kaydına girecektir. Benim aracımda noktalı alan olduğu için çekim testlerinde sağ üst kısımda bu alan görünmektedir.

Anytek T900+ Özellikleri
9.66inç dokunmatik ekran,Ses kaydı,
Metal gövde,Dahili hoparlör,
1080p+1080p çekim kalitesi,Video galeri,
Sürücü asistanı,Park modu,
Darbe sensörü,500mah batarya,
Park asistanı,Döngüsel kayıt,
64 GB kart desteği,Geri park asistanı.
GPS desteği,

Ekran:9.66 inç
Arka kamera:Destekliyor / Standart
Ön çözünürlük:1080P
Arka çözünürlük: 1080P
Max kart desteği:64 GB
Sürücü asistanı: Var
Batarya: 500 mah
Arka park asistanı:Var
Darbe sensörü:Var
GPS: Destekliyor/Opsiyonel
Park modu:Var
Çekim testleri aşağıdaki videoda mevcuttur.
https://youtu.be/J5bThDP3T64

Çalışma Mantığı

Çakmaklığa takılarak kullanılır. Kablolar döşeme ve trim parçaları arasından geçirilir, kablo kalabalığı yaratmaz. Kontak açıldığı yani araba çalıştığı zaman açılıp kayda başlar. Kontak kapandığı, yani araç stop ettiği zaman video kaydını bitirip kendini kapatır.

Videoları hafıza kartına kayıt eder. Kart dolduğu zaman eski videoların üzerine yeni video kaydı yapar. Elle kart boşaltmaya gerek yoktur. Döngü şeklinde video kaydı yapmaya devam edecektir.

Anytek T900+ dikiz aynalı araç kamerası aynanın üstüne sabitleme lastikleriyle takılır. Orjinal aynanın sökülmesine gerek duyulmamaktadır.. Kameranın lens kısmı sağa, sola, aşağı ve yukarı hareket edebilir. Aynanın üstüne takıldıktan sonra camı ortalayacak şekilde lens kısmı ayarlanmalıdır.

Arka Park Asistanı Nedir?

Geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü ve park çizgileri beliriyor. Park çizgileri inceleme videosunda da belirttiğim gibi gerçeği yansıtmıyor. Geri geri yanaşırken kaldırıma ve arkadaki araca ne kadar kaldığını görme konusunda yardımcı oluyor. Park asistanı özelliğini kullanmak için arka kameranın üstündeki kırmızı tetik kablosunun geri vites lambasına bağlanması gerekiyor. İnceleme videosunda bağlantı anlatımı mevcut.

Sürücü Asistanı Özelliği Nedir?

Yeni araç kameralarında ADAS olarak adlandırılan, sürücü asistanı özelliği bulunmaktadır. Ön çarpışma uyarısı ve şeritten çıkma uyarısı gibi trafikte güvenliği düşürecek durumlarda uyarıda bulunur. Aracın dahili donanımı olmadığı için çok verimli değildir. Sırf sürücü asistanı özelliği olduğu için seçim yapmak doğru değildir. Bir süre sonra kapatılıp unutulan özelliklerdendir. Çok fazla sorulduğu ve ilgi gördüğü için bu şekilde açıklama ihtiyacı duydum.

 • Öndeki araca fazla yaklaştığınızda,
 • Şeritten çıktığınızda uyarı verir.
 • Ayrıca öndeki araçla mesafeyi metre cinsinden gösterir.

CPL Filtre

Diğer incelemeleri okumuş olanlar CPL filtre üretimi yaptığımı görmüştür. CPL filtre, konsolun camda oluşturduğu yansımayı minimuma indirerek, daha iyi görüntü kalitesi sağlar. Anytek, araç kameraları için CPL filtre üretimi yapmıyor. Bu yüzden Anytek T900 modeli için CPL filtre hazırlayıp Sahibinden.com üzerinden satışa sundum. Diğer üretimim olan CPL filtre testlerine aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz. Fotoğrafların üstlerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

49 TL
Anytek T900 İçin CPL Filtre
Anlık indirim
Anytek T900 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Anytek T900+ dikiz aynalı araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Park Modu Nasıl Çalışır?

Park modu özelliği bulunmaktadır. Park modunda sürekli kayıt yapmaz. Darbe sensörü donanımı sayesinde, araca darbe geldiği zaman açılıp acil durum kaydına geçer. 30 saniye video kaydı aldıktan sonra tekrar kapanır. Kameraya sürekli enerji vermeye gerek yoktur. Park modu için kendi bataryasını kullanır.

Aracınıza zarar veren kişi veya aracı bulmanıza yardımcı olur. Araca binip, kontağa çevirdiğiniz zaman, eğer acil durum kaydı alınmış ise sesli uyarı vererek, aracınıza zarar verildiğini bildirir. Acil durum kayıtları ayrı bir klasörde tutuluyor. Siz silmediğiniz sürece silinmez.

GPS Desteği Var Mı?

GPS desteği mevcuttur. Standart kutu içeriğinden GPS çıkmamaktadır. Gördüğüm kadarıyla 3.5mm harici gps soketi bulunuyor. GPS modülü bağlanınca aracın hız ve koordinat gibi bilgilerini videoya işliyor. GPS’in çalışma mantığı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

3.5MM GPS Modülü
Anlık indirim
3.5MM GPS Modülü
3.5MM jack girişlidir.Show More
3.5MM jack girişlidir. Show Less

T900’e GPS takılınca videonun alt bölümüne hız bilgisi ekleyip eklemediği konusunda maalesef bilgi sahibi değilim. Kısıtlı zamanda inceleme hazırladığım için GPS modülünü sipariş verecek kadar vakit bulamadım. Bazı cihazlar videoya gizli olarak bu bilgileri eklerken bazıları direk video altında gösterir. Gizli olarak ekliyorsa GPS verilerini okuyan video oynatıcıyla açılarak verilere ulaşılır.

Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası Satın Al

Anytek T900+ dikiz aynalı araç kamerası Türkiye’de de satılıyor. TR ile Aliexpress fiyatları birbirine yakın. Hem Aliexpress’den hem Türkiye’den satın alma linklerini ekleyeceğim. Tercih size ait.

Türkiye

2 yıl Türkiye garantilidir. MaxiTekno’dan nasıl sipariş verilir?
https://www.kamerarehberi.com/maxitekno-comdan-nasil-siparis-verilir/24597

649.90 TL
Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası
Anlık indirim
Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo.
2 yıl Türkiye garantili. Aynı gün ücretsiz kargo. Show Less
49 TL
Anytek T900 İçin CPL Filtre
Anlık indirim
Anytek T900 İçin CPL Filtre
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less

Aliexpress

Aliexpress’ten alımlarda %20 ile %40 arasında gümrük vergisi çıkacaktır.

83.75$
Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası - Aliexpress
Anlık indirim
Anytek T900+ Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası - Aliexpress
Takipli kargo 1.26$.
Takipli kargo 1.26$. Show Less
3.5MM GPS Modülü
Anlık indirim
3.5MM GPS Modülü
3.5MM jack girişlidir.Show More
3.5MM jack girişlidir. Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

6 yorumlar

 1. Hasan korkmaz

  S.a kardeş
  Bundan 2 sene olmustur ya, ozamanki arabam.icin deli gibi kamera arastiriyodum. Uzun arastirmalar sonucu

  Junsun h030 ön tarafa
  A118c yada smarnoo t652 arka cama

  Bunlarda karar kilmistim ama nasip olmadi
  Şimdi bi alayim dedim sonra biraz daha arastirayim dedim 😉
  Kardes anytek t900 uzledim hosuma gitti
  Bide senin onerini alayim dedim
  On ve arka istiyorum
  Sen olsan hangisjni alirsin
  Oyle cok paralar vermek istemiyorum
  Daha uyguna guzel bise bulabilirmiyim diye bakiyorum saygilar iyi calismalar…

 2. İyi günler anytek a9 çift kameraları model aldık kurulumunu gönderebilirmisiniz.birde arka kamerayı araç içine arka camın olduğu nokta yamı yoksa araç dışına tamponun plakanın olduğu noktaya montaj yaptıralım.

  • Merhaba Metin Bey,
   Anytek A9 modeli için montaj videosu bulunmamaktadır. Anytek T900 modeliyle birebir aynı montaj aşamasına sahiptir. Geri park asistanını kullanmak istiyorsanız araç dışına montaj yapmanız gerekmektedir.

 3. iyide a9 yada t900 satan bir işi yok nereden alabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir