Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

Anytek G100 Araç Kamerası İncelemesi

Herkese merhaba,

Anytek, uzun zamandır global piyasada olan, bir çok araç ve aksiyon kamerası modeli bulunan büyük bir firmadır. İncelediğim Anytek’in G100 modeli; NTK96658 işlemci kullanıyor. Aptina AR0238 görüntü sensörüyle 160 derecelik çekim açısına sahip. Maximum 1080p 30 FPS video çekimi yapabiliyor.

Anytek G100’ün, park modu, GPS ve WiFi özelliği mevcuttur. GPS özelliği sayesinde videonun çekildiği sırada aracın hangi hızla gittiğini, hangi konumda olduğunu videoya işler. Araç kameralarında GPS özelliği uzaktan erişim için kullanılamaz. Araç takip sistemiyle karıştıranlar olabileceği için ufak bir not olarak eklemek isterim. WiFi özelliği de uzaktan erişim için değil, videoları telefona indirmek ve cihazın ayarlarını telefondan yapabilmek içindir. Kameradan uzaklaştığınız zaman bağlantı sağlayamazsınız.

549.90 TL
Anytek G100 GPS'li Araç Kamerası
Anlık indirim
Anytek G100 GPSli Araç Kamerası
Aynı gün kargo. Kargo ücretsiz.
Aynı gün kargo. Kargo ücretsiz. Show Less

Kapasitörlü bir cihazdır. Park halinde sürekli kayıt yapmak için uygundur. Park modu özelliğini kullanabilmek için kutu içeriğinde standart olarak park modu kablosu mevcut. Bu kameranın çakmaklıktan enerji vermek için aparatı mevcut değil. Sigorta kutusundan enerji veriliyor. Montajı baştaki videoda detaylı olarak anlattım. Montaj çok zor değil. Kendiniz de yapabilirsiniz.

2.45 inç’lik TFT ekrana sahip. Ekran boyutu oldukça yeterli. G100’ü diğer kameralardan ayıran özelliği ise 265 derece dönebilen lensi. Cihaz tek kameraya sahip. Kamerasıyla isterseniz dışarıyı isterseniz içeriyi çekebiliyorsunuz. Hem ön hem iç kısmı aynı anda çekemezsiniz.

Novatek 96658 işlemcisi 64 GB micro sd kart destekliyor. 128 GB kart takıp kullanabilenler oluyor ancak bu tamamen şans meselesi. Görüntü kaydına ihtiyaç duyduğunuz zaman kartta kayıt bulamayabilirsiniz. Bu yüzden bu cihazı maximum 64 GB hafıza kartıyla kullanmanızı öneririm.

WIFI UYGULAMASI

Anytek G100’ün WiFi desteği olduğunu belirtmiştim. Kameranın yanındayken cihazın ayarlarını yapabilir, kaydedilen görüntüleri telefona indirebilir. İndirirken videonun sadece istediğiniz kısımlarını kesebilirsiniz. Hatta sesleri kapatıp, müzik ekleme özelliği bile bulunuyor. WiFi uygulaması oldukça başarılı.

WiFi özelliğini kullanabilmek için anzone uygulamasını telefona yüklemeniz gerekiyor. Itunes ve Playstore linklerini aşağıya ekledim.

Android için;
https://play.google.com/sto….aanytekazone

IOS için;
https://itunes.apple.com/us/app/anzon…870?mt=8

Uygulamayı açmadan önce kameranın ayarlarından WiFi özelliğini aktifleştirin. Daha sonra ekranda görünen ağ adı ve şifresiyle modeme bağlanır gibi telefondan ağa bağlanın. “Bağlı, internet yok” olarak gözükmesi normaldir. Daha sonra uygulamaya girip kullanmaya başlayabilirsiniz.

BİLGİ LEDLERİ

Kameranın ekranının sol üst kısmında 2 adet bilgi ledi var. REC kısmındaki kırmızı yanıp sönen led kameranın kayıtta olduğunu gösteriyor. Led sabit yanıyor ise kamera açık ama kayıtta değildir. WIFI kısmında sabit yanan led WiFi özelliğinin açık olduğunu gösteriyor. Mavi led yanmıyor ise WiFi özelliği kapalıdır.

MENÜLER ve AYARLAR

Türkçe dil desteği bulunmuyor. Bu yüzden ayarları kısa kısa açıklayacağım.

 • Resolution – Çözünürlük seçimi yapılır. En iyi kalite 1080FHD seçeneğidir.
 • Loop recording – Araç kameraları parça parça kayıt yapar. Videoların kaç dakikalık parçalar halinde
 • yapılacağı ayarlanır. Ben 3 minutes olarak kullanıyorum.
 • WDR – Daha iyi görüntü kalitesi almanızı sağlar. On konumunda olmalıdır.
 • Exposure – Parlaklığı yükseltme/azaltma ayarıdır. Artıya gittikçe parlaklık yükselir, eksiye gittikçe düşer. Ön cam filminiz yok ise +0.0, cam filminiz yok ise +1/3 veya +2/3 olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Record audio – Ses kaydını açma/kapatma ayarıdır. On konumunda ses kaydı yapar.
 • Date stamp – Videonun altına tarih saat bilgisi ekler. On konumda olmalıdır.
 • Gravity sensing –  Darbe sensörü hassasiyeti ayarlanır. Test edilerek ayarlanmalıdır. Eğer her tümsek veya çukurda darbe sensörü çalışıyorsa low, arabanın kapılarını sert kapattığınızda bile çalışmıyorsa high olarak ayarlayın. Orta sertlikte bir araba için medium olarak seçin.
 • GPS –  GPS özelliğini açıp/kapatır. On konumunda olmalıdır.

Ayarların 2.sayfasına geçiyoruz.

 • WiFi – WiFi özelliğini açık/kapatma ayarıdır. İhtiyacınız olmadığı sürece WiFi özelliğini kapalı tutmanız tavsiyemdir. On konumundayken açıktır.
 • Date/Time – Tarih ve saat yapma ayarıdır. Tarihin düzgün görünmesi için en son kısımdaki harfleri DD/MM/YY olarak değiştirin.
 • Beep sound – Tuş sesini açıp/kapatır. On konumunda sesler açıktır.
 • Language – Dil seçeneğidir.
 • Screen Saver – Ekran koruyucu özelliğidir. Ekranın otomatik olarak kapanması gece sürüsü sırasında ekranın gözünüzü almasını engeller. Kullanmanızı öneririm. İçerisinde süre seçenekleri vardır. Ekranı en çabuk kapatan ayar 30 second seçeneğidir.
 • Plate Number – Aracınızın plakasını ekleme ayarıdır. Videonun altına plakanızı ekler.
 • Format – Hafıza kartını biçimlendirir. Kartın içindeki tüm veriler silinir. Yeni bir kart taktığınız zaman mutlaka ayarlardan kartı biçimlendirmenizi öneririm.
 • Default Setting – Kamerayı fabrika ayarlarına döndürür. Yukarıda yaptığımız tüm ayarları sıfırlar.
 • Version – Kameranın yazılım versiyonunu gösterir.

KUTU İÇERİĞİ

 • 1x Anytek G100 araç kamerası,
 • 1x yapışkanlı kamera tutucu,
 • 1x park modu kablosu,
 • 1x kullanma kılavuzu.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

549.90 TL
Anytek G100 GPS'li Araç Kamerası
Anlık indirim
Anytek G100 GPSli Araç Kamerası
Aynı gün kargo. Kargo ücretsiz.
Aynı gün kargo. Kargo ücretsiz. Show Less
Fuse Tap Bağlantı Aparatı
Anlık indirim
Fuse Tap Bağlantı Aparatı
Aracınıza uygun tipte olandan almalısınız.Show More
Aracınıza uygun tipte olandan almalısınız. Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir