Viofo A129 Plus Duo Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A129 Plus Duo Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

Anytek A9 2K Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası

Anytek A9 2K dikiz aynalı araç kamerası, Anytek’in en yüksek çözünürlük ve ekran boyutuna sahip modelidir. Ön kamerası 2K yani 1440P, arka kamerası 1080p kayıt yapabilmektedir. Aracın orjinal donanımı gibi gözüktüğü için dikiz aynalı modeller tercih sebebi oluyor. Ayrıca arka park asistanı özelliği sayesinde araca oldukça modern bir özellik eklenmiş oluyor.

11.66 inç’lik oldukça büyük dokunmatik ekrana sahiptir. 150 derecelik çekim açısına sahiptir. Ön kamera 25 FPS, arka kamera 25 FPS çekim yapıyor. 64 GB micro sd kart desteği bulunuyor. Çoğu kişinin istediği; darbe halinde otomatik olarak açılıp video kaydı alma özelliği Anytek A9 modelinde mevcuttur.

Anytek A9 2K Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası - Aliexpress
Anlık indirim
Anytek A9 2K Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası - Aliexpress
3.5MM GPS Modülü
Anlık indirim
3.5MM GPS Modülü
3.5MM jack girişlidir.Show More
3.5MM jack girişlidir. Show Less

Henüz Anytek A9 modelinin incelemesini hazırlamadım. İncelemeyi hazırladığım anlatım ve montaj videosunu bu sayfaya ekleyeceğim. Montaj aşaması Anytek T900 modeliyle birebir aynı olduğu için, montaj aşamasında T900 incelemesinden faydalanabilirsiniz. Anytek T900 araç kamerası montaj ve inceleme videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Uyarı: Eğer ayna arkasında sensör bölümü veya siyah noktalı gölgelik varsa bu alanlar video kaydına girecektir.

Anytek A9 Özellikleri
11.66 inç dokunmatik ekran,Ses kaydı,
Metal gövde,Dahili hoparlör,
1440P(2K)+1080p çekim kalitesi,Video galeri,
Sürücü asistanı,Park modu,
Darbe sensörü,500mah batarya,
Park asistanı,Döngüsel kayıt,
64 GB kart desteği,Geri park asistanı.
GPS desteği,

Çalışma Mantığı

Çakmaklığa takılarak kullanılır. Kablolar döşeme ve trim parçaları arasından geçirilir, kablo kalabalığı yaratmaz. Kontak açıldığı yani araba çalıştığı zaman açılıp kayda başlar. Kontak kapandığı, yani araç stop ettiği zaman video kaydını bitirip kendini kapatır.

Videoları hafıza kartına kayıt eder. Kart dolduğu zaman eski videoların üzerine yeni video kaydı yapar. Elle kart boşaltmaya gerek yoktur. Döngü şeklinde video kaydı yapmaya devam edecektir.

Anytek A9 dikiz aynalı araç kamerası aynanın üstüne sabitleme lastikleriyle takılır. Orjinal aynanın sökülmesine gerek duyulmamaktadır.. Kameranın lens kısmı sağa, sola, aşağı ve yukarı hareket edebilir. Aynanın üstüne takıldıktan sonra camı ortalayacak şekilde lens kısmı ayarlanmalıdır.

Çekim Testi

Videonun ilk yarısı ön ve arka kameranın gece/gündüz çekim testlerini içermektedir.

Arka Park Asistanı Nedir?

Geri park asistanı özelliği mevcuttur. Yani arka kamerası geriye taktığınız zaman park için yardımcı oluyor. Kamera ekranında otomatik olarak arka kamera görüntüsü ve park çizgileri beliriyor. Park çizgileri inceleme videosunda da belirttiğim gibi gerçeği yansıtmıyor. Geri geri yanaşırken kaldırıma ve arkadaki araca ne kadar kaldığını görme konusunda yardımcı oluyor. Park asistanı özelliğini kullanmak için arka kameranın üstündeki kırmızı tetik kablosunun geri vites lambasına bağlanması gerekiyor. İnceleme videosunda bağlantı anlatımı mevcut.

Sürücü Asistanı Özelliği Nedir?

Yeni araç kameralarında ADAS olarak adlandırılan, sürücü asistanı özelliği bulunmaktadır. Ön çarpışma uyarısı ve şeritten çıkma uyarısı gibi trafikte güvenliği düşürecek durumlarda uyarıda bulunur. Aracın dahili donanımı olmadığı için çok verimli değildir. Sırf sürücü asistanı özelliği olduğu için seçim yapmak doğru değildir. Bir süre sonra kapatılıp unutulan özelliklerdendir. Çok fazla sorulduğu ve ilgi gördüğü için bu şekilde açıklama ihtiyacı duydum.

  • Öndeki araca fazla yaklaştığınızda,
  • Şeritten çıktığınızda uyarı verir.
  • Ayrıca öndeki araçla mesafeyi metre cinsinden gösterir.

Hafıza Kartı Seçimi Ne Olmalıdır?

64 GB micro SD kart desteği mevcuttur. Anytek A9 dikiz aynalı araç kamerasında, Samsung Evo Plus 64 GB u3 hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Park Modu Nasıl Çalışır?

Park modu özelliği bulunmaktadır. Park modunda sürekli kayıt yapmaz. Darbe sensörü donanımı sayesinde, araca darbe geldiği zaman açılıp acil durum kaydına geçer. 30 saniye video kaydı aldıktan sonra tekrar kapanır. Kameraya sürekli enerji vermeye gerek yoktur. Park modu için kendi bataryasını kullanır.

Aracınıza zarar veren kişi veya aracı bulmanıza yardımcı olur. Araca binip, kontağa çevirdiğiniz zaman, eğer acil durum kaydı alınmış ise sesli uyarı vererek, aracınıza zarar verildiğini bildirir. Acil durum kayıtları ayrı bir klasörde tutuluyor. Siz silmediğiniz sürece silinmez.

GPS Desteği Var Mı?

GPS desteği mevcuttur. Standart kutu içeriğinden GPS çıkmamaktadır. Gördüğüm kadarıyla 3.5mm harici gps soketi bulunuyor. GPS modülü bağlanınca aracın hız ve koordinat gibi bilgilerini videoya işliyor. GPS’in çalışma mantığı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

3.5MM GPS Modülü
Anlık indirim
3.5MM GPS Modülü
3.5MM jack girişlidir.Show More
3.5MM jack girişlidir. Show Less

Anytek A9’a GPS takılınca videonun alt bölümüne hız bilgisi ekleyip eklemediği konusunda maalesef bilgi sahibi değilim. Bazı cihazlar videoya gizli olarak bu bilgileri eklerken bazıları direk video altında gösterir. Gizli olarak ekliyorsa GPS verilerini okuyan video oynatıcıyla açılarak verilere ulaşılır.

Kutu İçeriği

  • Anytek A9 dikiz aynalı araç kamerası,
  • Arka kamera ve arka kamera kablosu,
  • 2 adet kısa sabitleme lastiği,
  • 2 adet uzun sabitleme lastiği,
  • Şarj cihazı.

Anytek A9 2K Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası Satın Al

Anytek A9 dikiz aynalı araç kamerası Türkiye’de satılmıyor.

Aliexpress’ten alımlarda %20 ile %40 arasında gümrük vergisi çıkacaktır.

Anytek A9 2K Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası - Aliexpress
Anlık indirim
Anytek A9 2K Çift Kameralı Dikiz Aynalı Araç Kamerası - Aliexpress
3.5MM GPS Modülü
Anlık indirim
3.5MM GPS Modülü
3.5MM jack girişlidir.Show More
3.5MM jack girişlidir. Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir