2349,90 TL
Zenfox T3 WiFi 3 Kanallı Quad HD Araç İçi Kamera
Zenfox T3 WiFi 3 Kanallı Quad HD Araç İçi Kamera
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Ufalt

ADDKEY 4″ Çift Kameralı Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Editör puanı

İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. Bu inceleme 3 Eylül 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Ben bu kamerayı inceledikten sonra 4 arkadaşımın aracına da montajını yaptım. Montaj yaptığım araçların videosu https://youtu.be/YzdwJwrEBMk  Kameranın modele özel adı olmadığı için AddKey 4″ çift kameralı cihaz olarak adlandıracağımı belirtmek isterim. AddKey piyasaya yeni girmiş, oldukça fazla araç kamerası çeşidi olan, cihazlarını kullanıcı isteklerine göre şekillendirmiş bir marka.

AddKey 4″ çift kameralı araç kamerası ön kamerasıyla 1080p 30 FPS, arka kamerasıyla 480p 30 FPS çekim yapıyor. Baştan belirtmek isterim ki arka kamerasının gerçek kalitesi kesinlikle 480p değil. Arka kamerası max 240p çekim yapıyor, sanal olarak 480p’ye büyütülüyor. Kameranın ön kamerasının kalitesi oldukça tatmin edici. Sony IMX322 cmos kullanıyor. Sony IMX322 gece çekiminde oldukça başarılı. Novatek 96655 chipsetini kullanıyor. Bu chipseti daha önce incelediğim birçok araç ve aksiyon kamerasında gördük. Neredeyse 3 senedir piyasada olan Novatek 96655 chipseti hala oldukça iyi bir chipset. Kameranın 160 derecelik oldukça geniş açısı bulunuyor. Fabrika verilerinde 32 GB kart desteği bulunduğu yazmasına rağmen ben 64 GB kartla testlerini gerçekleştirdim.

Kamerayı bana cazip kılan bir diğer özelliğiyse, yapışkanlı tutucusu oldu. Vakumlu tutucular güneş altında uzun ömürlü olmuyor. Ayrıca daha fazla titreşim yapıyor. Kamerayla tutucu arasında ne kadar az eklem olursa, ne kadar kısa olursa görüntü o kadar titreşimsiz oluyor. 4 inc’lik ekrana sahip. Geri görüş kamerası özelliğiyle 4 inc’lik ekran oldukça yeterli oluyor. Artık araç kamerasında standart olarak sunulan G-sensör (darbe sensörü), bu cihazda da bulunuyor. 500 mah’lık bataryası, park halindeki çarpmalarda, darbe sensörünün darbe algılamasıyla birlikte cihazın açılıp kayda geçmesini sağlıyor.

TEK PARÇA İNCELEMESİ

VİDEOYA EKLEMELER

 • Menünün en alt kısmında olan ayarın ne işe yaradığını anlamadığımı belirtmiştim. Bu özellik arka kameranın görüntüsünün ekranın sağ alt kısmında gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlıyormuş.
 • Videoda ışığın ne işe yaradığını anlamadığımı belirtmiştim. Kamerayı kullandıkça bu ışığın ne işe yaradığını fark ettim. Işık açıldığı zaman kameranın içinde beyaz led yanıyor. Bu led kameranın lensinin olduğu taraftan bakıldığında görülebiliyor. Kamerayı dışarıdan belli etmeye yarıyor. Pek bir esprisi yok. Ben kapalı olarak kullanmaya devam ediyorum.

ARTI YÖNLERİ

Sony IMX322 cmos, 32 GB kart desteği, (64 GB’la test yaptım, çalışıyor.)
Novatek 96655 chipset, Dijital zoom,
500 mah batarya, HDR,
Arka kamera, Acil durum tuşu,
160 derece çekim açısı, Döngüsel kayıt,
4 inc ekran, Ekran koruyucu,
Geri görüş kamerası sistemi, Gecikmeli kapanma,
G-sensör, Aşağı yukarı hareketli lens,
Fotoğraf çekimi, Yapışkanlı tutucu,
Ses kaydı, Bilgi ledleri,
Park modu, Hareket sensörü.
MOV video kaydı,

EKSİ YÖNLERİ

USB kablosu kutu içeriğinde yok,
Arka kamerasının kalitesi iyi değil,
Plaka yazma kısmındaki karakter sayısı yetersiz, (6 karakter)
Micro SD kartı sökmesi zor,
Ses kaydını kapatmak için kısayol tuşu yok,
Arka kamerada ayna etkisi var. Plakalar ters görünüyor.
https://www.kamerarehberi.com/wp-content/uploads/2017/03/Screenshot_25.jpg
Elle ekran koruyucu devreye sokulamıyor,

FOTOĞRAFLARI

addkey-cift-kamerali00001
addkey-cift-kamerali00017 (1)
addkey-cift-kamerali00018
addkey-cift-kamerali00019
addkey-cift-kamerali00020
addkey-cift-kamerali00025
addkey-cift-kamerali00028-Kopya
addkey-cift-kamerali00017
addkey-cift-kamerali00035
addkey-cift-kamerali00036
addkey-cift-kamerali00009
addkey-cift-kamerali00011
addkey-cift-kamerali00003
addkey-cift-kamerali00007
addkey-cift-kamerali00006
addkey-cift-kamerali00004

ARAÇ ÜSTÜ GÖRÜNÜMÜ

addkey-cift-kamerali00037
addkey-cift-kamerali00038
addkey-cift-kamerali00042
addkey-cift-kamerali00043
addkey-cift-kamerali00044
addkey-cift-kamerali00045

TUŞLARI

Kameranın sağ tarafında 5 adet tuş bulunuyor. Bunun dışınca cihaz üzerinde tuş yok. Kullanımları oldukça basit.

 1. Video çekimi, fotoğraf çekimi ve galeri arasında geçiş sağlar.
 2. Menülerde yukarıya gitmek için kullanılır.
 3. Uzun basılırsa kamerayı açar. Kamera açıkken basılırsa video kaydını başlatıp durdurur. Menülerde onaylama tuşudur.
 4. Menülerde aşağı gitmek için kullanılır.
 5. Ayarlar menüsüne girmeyi sağlar.

BİLGİ LEDLERİ

Üzerine tıklayarak fotoğrafı büyütebilirsiniz.
 • Kayıt sırasında şarja takılı değilse mavi ışık yanıp söner.
 • Kayıt sırasında şarja takılıysa kırmızı ışık sürekli yanar, mavi ışık yanıp söner. Cihaz kapalı ama şarja takılıysa kırmızı ışık sabit kalır.
 • Şarja takılı kayıtta değilse hem kırmızı hem mavi ışık yanar, mor renk olarak görünür.

MENÜLER

addkey-cift-kamerali00030
addkey-cift-kamerali00031
addkey-cift-kamerali00032-1

GALERİ

Üzerine tıklayarak fotoğrafı büyütebilirsiniz.
Kamerayla çektiğiniz görüntüleri, galeri menüsünden izleyebilir, silebilir veya ayrı klasöre taşıyabilirsiniz. Kameranın sağ kısmındaki tuşlardan “mode” tuşuna 2 defa basılarak galeriye giriş yapılıyor.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Kameranın fotoğraf çekme özelliği de bulunuyor. “Mode” tuşuna 1 defa basıldığı zaman fotoğraf çekme kısmına geçiyor. “OK” tuşuna basıldığı zaman fotoğraf çekiyor. Fotoğraf çekme kısmındayken menü tuşuna basılarak, fotoğraf ayarlarına ulaşılabiliyor.

VİDEO KAYDI

Çift kameralı modellerde en çok sorulan video kayıtlarının nasıl olduğudur. Video kaydını videoa ve videob olarak ayrı ayrı kayıt ediyor. Yani tek videoda 2 görüntü birleşmiyor. Bu şekilde olması çözünürlüğün düşmemesi için iyi bir şey.

SES KAYDI

Ses kaydını sadece ön kameradan yapıyor. Arka kameranın videosunun üzerine, ön kameradan aldığı sesi ekliyor.

BIT RATE DEĞERLERİ ve DOSYA BOYUTLARI

Ön kamera

Arka kamera

Ön kamera 3 dakika video boyutu Arka kamera 3 dakika video boyutu

HAREKETLİ LENS

AddKey 4″ çift kameralı araç kamerasını benim için cazip kılan özelliklerinden biri, kamera lensinin yukarı aşağı oynayabilir olmasıydı. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi lensi hareket edebiliyor. Camın eğimine göre kamerayı ayarlayabiliyorsunuz.

BATARYA SÜRESİ

Ekran koruyucu 3 dakikaya ayarlıyken, kayıtta full şarjla yaptığım testte kameranın şarjı 11 dakika dayandı.

ARKA KAMERASI

Çift kameraları modellerde arka kameranın verimli olmadığını her zaman belirtiyorum. Bu cihazın da arka kamerası başarılı değil. Arka kamerası olmayan modelle arasında 5 dolar fark olduğu için, en azından arkada ne olduğunu belli edecek kadar çeksin diyenler tercih edebilir.

PARK MODU

Kameranın dahili bataryası sayesinde, kamera darbe algıladığı zaman otomatik olarak açılıp görüntü kaydı almaya başlar. Bu özelliği kullanmak için sürekli enerji vermeye gerek yoktur. Belli süre sonra otomatik olarak tekrar kapanır. Aracınıza park halinde vurup kaçanlar için güzel bir güvenlik önlemidir. Darbe algılayınca, hem ön kamerası hem arka kamerası görüntü kaydı yapar. Ayarlardan park modu açıldığı zaman cihazın sağ üst kısmında kamera simgesi görünür.

ACİL DURUM TUŞU

Kamera kayıt sırasındayken aşağı ok tuşuna basılırsa ekranın sol altında anahtar simgesi çıkar. Acil durum tuşuna basılan videolar kartın içerisindeki “RO” adı verilen klasörün içine taşınır. Buraya taşınan videolar elle müdahale edilmedikçe silinmez.

24 SAAT KAYIT YAPMAK

Eğer sürekli kayıt yapmak isterseniz arabanın OBD2 portu üzerinden sürekli enerji veren şarj kitiyle kullanabilirsiniz. Arabanın kontağı takılı değilken de enerji verir. Arabanın aküsü zayıflamaya başladığı zaman otomatik olarak gücü keser, arabanın aküsünü bitirmez. İncelemenin sonunda satın alma linkleri kısmından OBD2 araç şarj kitini bulabilirsiniz.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Cihazın arka kamerasından çıkan 1 adet kırmızı (artı) ve 1 adet siyah/kırmızı (eksi) kabloyu arabanın geri vites lambasına bağlatırsanız, arabayı geriye taktığınız zaman kameranın ekranı tamamen geri vites kamerası gibi çalışır. Ekran üzerinde park çizgileri görünür.

Arka kamerasının üzerindeki 4 adet led, geri vitese takınca aktifleşir.

KUTU İÇERİĞİ

Kamerayı alırken arka kameralı ve arka kamerasız model seçenekleri var. İki seçeneğin kutu içeriği birbirinden ayrı. Arka kamera farkı sadece 5 dolar olduğu için almışken arka kamerayla birlikte almanızı öneririm.

ARKA KAMERASIZ MODEL ARKA KAMERALI MODEL
 • AddKey 4″ çift kameralı araç kamerası,
 • Yapışkanlı kamera tutucu,
 • 3.5 metre araç şarjı.
 • AddKey 4″ çift kameralı araç kamerası,
 • 3.5 metre araç şarjı,
 • Yapışkanlı kamera tutucu,
 • Geri görüş kamerası,
 • 2 adet vida ve geri görüş kamerası için yapışkan bant.

YAZILIM GÜNCELLEMESİ

Kamerayı ben inceledikten sonra cihaza yazılım güncellemesi gelmiş. Yazılım güncellemesinde görüntü kalitesi adına bir geliştirme yok. Dil hataları düzeltilmiş. Bu yazılımla birlikte arka kamerada sorun yaşanmaya başlanmış. Arka kamerayı takınca görüntü tepetaklak görünüyor. Bu sorunu çözmek için eski yazılıma dönmek gerekiyor. Aşağıdaki linkten eski yazılımı indirebilirsiniz. Boş hafıza kartının için indirdiğiniz dosyayı atın, kameraya kartı takın ve kameraya enerji verin. Kameranın sağ üst kısmındaki led yanıp sönmeye başlayacak ve işlem bitince kamera tekrar açılacaktır. Yazılımı yükledikten sonra hafıza kartını bilgisayardan biçimlendirin.
https://yadi.sk/d/y68732-E3H2aHF

ÇEKİM TESTLERİ

Çekim testleri ön cam filmli arabayla yapılmıştır. Videolar sayfayı kastığı için 1’er tane video ekledim. Tüm videoları izleyebileceğiniz oynatma listesi; https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKmsXz7kXfcjl64LqWAFTJyT

ARKA – GÜNDÜZ

ARKA – GECE

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Siparişim elime oldukça hızlı ulaştı. Kamerayı sipariş verdikten 12 gün sonra teslim aldım. Kutusu oldukça ufak ve hafif. Gümrük kontrolüne gitmeden ve gümrük vergisi ödemeden kamerayı teslim aldım.

Aşağıdaki linkler güvenilirdir. Kargo paketleri üzerine düşük fiyat yazılmaktadır. Ortalama teslim süresi 12-18 gündür. Aşağıdaki linklere bakıp, uygun fiyatlı olandan satın alabilirsiniz.

Dikkat! Satın alırken çift kameralı model için “color” kısmında 2.seçeneğe tıklamanız gerekmektedir. Örnek görsel; 

ADDKEY 4″ Tek Kameralı Araç Kamerası
ADDKEY 4″ Çift Kameralı Araç Kamerası
Takip kodlu kargo 3.94 dolar
1 dolar satıcı indirimi mevcut. Satın alırken indirimi kullanmayı unutmayın.
https://tr.aliexpress.com/item/-/32701473587.html

Kapasite seçimini Aliexpress sayfasından yapmalısınız.

Samsung Evo Plus 32 GB U1 Hafıza Kartı
Samsung Evo Plus 64 GB U3 Hafıza Kartı
https://tr.aliexpress.com/item/-/32733678689.html

Düğmeli OBD II Araç Şarjı
Takip kodlu kargo 1.58 dolar
https://tr.aliexpress.com/item/OBDII-Charging-Cable-Mini-USB-Power-Adapter-with-Switch-Button16Pin-OBD2-Connector-Direct-Link-Car-Charger/32688234114.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

67 yorumlar

 1. Merhaba
  Arka kamerayı park kamerası / geri görüş kamerası olarak kullanmak için geri vites lambasına bağlayınız yazmışsınız.
  Bu sekilde araç suruş halindeyken kayıt edecek midir?

  • Arka kamera geri vites lambasına bağlı olmasa bile sürekli kayıttadır. Arka kameranın geri vites lambasına bağlanmasının mantığı, geriye takınca ekranın sadece arkayı gösterip, ekran üzerinde park çizgilerini açmasıdır.

 2. Alper aydogmus

  Merhaba Aykut bey, sizin önerinizle addkey kamera aldım. Fakat iki sıkıntı önemli birincisi taktiğin hafıza kartını çıkartamadım. Ikincisi obd kablosunun ucunun uzun olmasindan dolayı kamerayı yapıştırdığım zaman obd kablosunu ucunu takamadım mecburen sigortadan çekmek zorunda kaldım. Oneriniz varsa sevinirim.

 3. bu tarz geri kamera özelliği olan bir ama kapasitörlü bir model yokmu acaba ?

 4. Hocam selamlar. Bende de bu kameradan var. Geri kamerasını hiç kullanmamıştım. Bugün taktım ve geri kamerasında görüntü yoktu, siyah ve bozuk karıncalı bir görüntü vardı. Bir arkadaş bu modelde bazı kameraların geri kamera çalıştırmasının sorunlu olduğunu yazdı bana. Geri görüş kamerası mı sorunlu, yoksa arkadaın dediği gibi kameranın geri görüş kamerasını göstermesinde mi bir sorun var? Ne önerirsiniz ?

  • Sorunu ölçüm yapmadan, kameraları görmeden bilemem. Araç çalışmıyorken geri görüş kamerasını taktıysanız karıncalanma yapabilir. Araç çalışırken karıncalanma olmaması gerekir. Çevremde de bir çok araca da montajını yaptım, arka kameranın çalışmadığı olmadı.

 5. merhaba. sizin incelemeniz sayesinde bunu satın almıştım öncelikle size teşekkür ederim. sipariş ettiğim kamera bugün elime ulaştı. yazılım olarak menülerde bayağı değişiklik olmuş. menüye girince kamera görüntüsü arka planda kalmıyor yeni bir mavi şekilli arkaplan geliyor. bazı önemsiz ayarlar sanki bendekinde menüden çıkartılmış gibi.yazılım bilgisinde model:P501B Version:V2.19/GC2023M/XJ01 DATE:20170417A bilgleri yazıyor. bendeki kamerada dikkatimi çeken özellik arka kamera için ayna görüntüsünü açıp kapatma ayarını değiştirebilme özelliği oldu. ayrıca plaka yazma limiti 9 karaktere çıkmış. fakat ben bu kamerada güç kesilince belli bir süre kayda devam ettirme ayarını bulamadım sanırım yok gibi.

  • eklemeyi unutmuşum; bendeki yeni yazılımda arka kameranın çalışmasında herhangi bir sorun yok.

  • Öncelikle kameranız hayırlı olsun. Yenilikler hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Gecikmeli kapanmanın “Delay shutdown” olarak geçmesi lazım ayarlarda.

   • buraya yorum yapmayı unutmuşum, zaten delayed shutdown başlığı olması gerektiğini biliyordum. satıcıya ilk önce menülerde delayed shutdown özelliği yok, enerjiyi kapattıktan sonra en az 1 dk daha kayıt yapmasını isitiyorum diye mesaj yazdım. O da bana when you turn off the car , you could open the Parking monitoring and motion detection, and then when someone touches your car, the recorder will automatically open the video . ( park modu ve hareket algılamayı açmamı ,aracı kapattıgımda birisi arabaya dokundugunda kameranın otomatik kayıt yapacagını yazdı.) ben de ısrarla ona zaten bu özellikleri biliyorum ama sizin ürün acıklamanızdaki resimlerde de delayed shutdoown özelliği var dedim ve ilandaki resimle bendeki kameranın menü resimlerini gönderdim. bu mesajıma ise We upgraded the system, the effect is better than before, this will not affect your use. (sistemi güncelledik , sonuç öncekinden daha iyi, bu sizin kullanımınızı etkilemez ) dedi . ben de daha üstelemedim. satıcıya gönderdiğim yeni menüden resimler:
    https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8dmTmXTzIXKJkSafVq6yWgXXan.jpg
    https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8QG6mXFPJXKJkSahVq6xyzFXaZ.jpg
    https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8MxvmXHPJXKJkSafSq6yqUXXae.jpg
    https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8gTPkXHnJXKJkSahGq6xhzFXa6.jpg

    • hocam peki sizin kamera kayıt sırasında ekranı kapatıyor mu? Bizim kamerada da aynı yazılım var ve ekran hiçbir şekilde kapanmıyor her şeyi denedi. Gece yolculuklarında çok sinir bozucu oluyor

     • Merhabalar ayarlarda ikinci menüde screen server seçeneğinden ekranı kapayabilirsiniz. İnceleme videosunda 6.18 saniyede bahsedilmektedir.

 6. Aykut bey merhaba
  sizin yorumlarınız doğrultusunda bende bu kamerayı satın aldım.Usb kablosunu takıp enerji verdim.Ekranda kamera görüntüsü yerine çizgiler görünmekte.Acaba ekran arızalımı, bu arada hafıza kartı takılı değil.Konuyla ilgili tecrübe yaşadınız mı?

  • Merhaba Erkal Bey,
   Ekranda belli süre çizgi çıkıp daha sonra donup kalıyorsa chipset arızası, ekranda sürekli çizgiler var ve cihaz donmuyorsa cmos’u chipsete bağlayan kabloda arıza vardır. Sorunu videoya çekip Aliexpress’den dispute açarsanız aldığınız fiyatın 2 dolar altında iade isterseniz ürünü geri göndermeden iadesini alabilirsiniz.

 7. Merhaba,
  Daha önceki kameramı da bu kamerayı da sizin önerinize göre almıştım. SJ4000 almıştım ve hem aksiyon kamerası hemde araç kamerası olarak oldukça memnundum. Taki bu sıcaklardan dolayı kameram bataryası şişip eriyene kadar. 1 seneden fazladır aracımdan hiç çıkarmadan kullanıyordum. ilk defa başıma geldi. yine sitenizden bakarak bu sefer bu kamerayı aldım. çok sevdim fakat ekran koruyucusunu bi türlü devreye sokamadım. yani araç başladığında çalışıyor fakat ekran kararmıyor. Ekran koruyucu ayarı 1dk olarak ayarlı ama ben birşeyleri karıştırıyo olabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler .

  • Merhaba Filiz Hanım,
   Ekran koruyucunun devreye girmesi için hiçbir tuşa basmamanız gerekir. Ayrıca geri kameralı model alıp, geri görüş kamerası olarak kullanıyorsanız geriye taktığınız zaman otomatik olarak ekran açılır. Ayarlarda ekran koruyucunun 1 dakikalık seçeneği yoktu. Minumum süre 1 dakikadıydı. Screen saver yerine auto power off ayarını değiştiriyor olabilir misiniz?

   • kendim monte ediyorum o yüzden arka kamerayı henüz takmadım. Ayarlara tekrar baktım auto power 1dk screensaver da 1dk olarak görülüyor. dün ilk kez kullandım ama dediğim gibi kapanmadı ekran.

 8. İncelemeler için teşekkürler. Arka kamera mantıklımı acaba. AddKey 4 ve viofo 119s arasında kaldım, arka kamera arkadan çarpmalarda faydalı olur mu acaba. Hangisini tavsiye edersiniz teşekkürler.

 9. Merhaba aykut bey bende arac kamerasi almayi düşünüyorum yorumlariniz üzere a118 veya addkey 4 alacağım addkey agir basiyor ama pilli olmasi üzere yorumlarinizin birinde arac kameralarinin pilinin 8-9 ay sonra şişebilecegini yazmistiniz. Sizinde kullandığınız bu kameranin pil sismesi durumunda yedeğini tedarik edebilecekmiyiz. Yoksa pil sisince çöp mu oluyor. Yorumlarinizda neden addkey i sectiginizi okudum. Bu arada a118 ali expreste 120 ye de var 250 ye de ozelliklerine bakinca gps kart gibi ozellikler fiyati etkiliyor ama standart a118 170 tl civari bu 120 tl lik a118 neden ucuz bi fikriniz varmi.

  • Aliexpress’deki A118c modeli sahte. Viofo A118c modeline bakmanız gerekiyor. İnceleme altından Viofo A118c linklerine ulaşabilirsiniz. Batarya değişimi zor değil. Kamerayı tamamen tırnaklar tutuyor, hiç vida yok. Kastırarak ekran çıkarılıyor. 1 TL kadar batarya var içerisinde. Boyutlarına uygun olarak netten sipariş verip 2 kabloyu kesip, tekrar birleştirerek değişim tamamlanıyor.
   https://www.kamerarehberi.com/b40-arac-kamerasi-incelemesi/139

   • Merhaba bataryanin degisebiecegini yazmissiniz pesinden b40 inceleme linkini koymussunuz şimdi bir yanlış anlasilmaya mahal vermemek adina anlattiginiz pil degisimi addkey icindir dogrumu son olarak addey cekimlerinde odb2 kablosuyla cekim yaptiginiz bir videoda altta hiz ve yakıt giderine kadar bilgiler vardi bu kabloy lami alakali yoksa kamera ilemi neden soruyorum yorumlarda obd kablosu sadece enerji için demiştiniz extra bilgileri almak icin harici birsey yapmak lazimmi.

    • Pil değişimi addkey içindir. Çok fazla ayrı ayrı mesaj attığınız için gönderileriniz karışmış olmalı. Video altında bilgiler veren kamera başka modeldir.

     • Evet aykut bey biraz mahcup olduk acikcasi youtube taki obd 2 addkey baska modelmis aciklamadaki satin alma linkine bakinca anladim çok mesaj durumu ali expresteki indirimi kacirmamakti malum bayram girince araya neyse onu mu alsak bunu mu aksak derken hop bitti gitti neyse mesgul ettik kusura bakmayin

 10. Son bir soru bu ayna tarzında kameralar hakkinda ne düşünüyorsunuz. Addkey in arka kamrali dikiz ayna tarzinda kameralari var 120 ila 180 arasi daha önce ki yorumlarinizda hic testini yaptiginizi göremedim acaba bilginiz varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir