Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

ADDKEY 4″ Çift Kameralı Araç Kamerası – Tanıtım

KAMERANIN DETAYLI İNCELEMESİNİ YAZDIM. AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
https://www.kamerarehberi.com/addkey-4-inc-cift-kamerali-arac-kamerasi-detayli-incelemesi/13255

İlk defa ADDkey marka bir araç kamerası satın aldım. Kamera henüz elime ulaşmadı. Çok bilindik bir cihaz değil ama üreticiyi araştırdım, diğer modellerine baktım. Üreticinin yaptığı işler hoşuma gittiği için bu sefer kendi aracımda kullanmak için bu kamerayı satın aldım. Kameranın özel bir adı yok. O yüzden ADDkey 4 inc çift kameralı araç kamerası olarak adlandıracağım. Belirtmekte fayda olacaktır; Bu kameranın arka kamerası isteğe bağlı olarak alınıyor. Arka kamera için 5 dolar fark ödeniyor. Ben arka kamerayla birlikte almayı tercih ettim. Satın alma linklerine incelemenin sonundan ulaşabilirsiniz.

TANITIM VİDEOSU

Sonlara doğru çekim testi var

KAMERANIN FOTOĞRAFLARI

 

KAMERANIN ÖZELLİKLERİ

Sony IMX322 cmos,160 derece çekim açısı,
Novatek 96655 chipset,Ses kaydı,
Çift kamera seçeneği, (Opsiyon)Geri görüş kamerası, (Opsiyon)
Park halinde darbeye bağlı kayıt,32 GB kart desteği,
Yapışkanlı tutucu,G sensör,
4 inc ekran,Hareket sensörü,
500 mah batarya,HDR.
1080p 30 FPS çekim kalitesi,

ADDkey 4 inc çift kameralı araç kamerası, Novatek 96655 chipsetine sahip. Bu chipset, çift kameralı modellerin bir çoğunda kullanılıyor. Kameranın 32 GB kart desteği olduğu yazılmış ama Novatek 96655 chipsetler 64 GB kartla sağlıklı şekilde çalışıyor. Benim ilgimi çeken Sony IMX322 cmos oldu. Gece kayıtlarının iyi olacağını düşünüyorum.

Arka kamerasından her zaman olduğu gibi çok beklentimizin olmaması gerekir. Arka kameradan HD görüntü kaydı beklemek doğru olmaz. Arka kamerası olayın sadece oluşunu gösterecek kalitede olacaktır diye tahmin ediyorum. Arka kamerası geri vites lambasından tetiklenirse geri görüş kamerası olarak da kullanılabiliyor. Kameranın 4inc’lik ekranı olduğu düşünülürse, geri görüş kamerası olarak kullanmak da uygun olacaktır.

 

 

 

Kamerayı benim için ilgi çekici hale getiren bir özelliği de yapışkanlı tutucusu oldu. Vakumlu tutuculara göre hem daha uzun ömürlü olması hem daha az titreşim yapmasından dolayı, yapışkanlı tutucusu olan kameralar daha hoşuma gidiyor.

Ayrıca kamera 500 mah’lık bataryaya sahip. Bu batarya sayesinde darbeye duyarlı olarak gece kayıt yapılabiliyor. Darbe aldığında kamera açılıyor, belirli süre kayıt yaptıktan sonra otomatik olarak tekrar kapanıyor. Bu özelliğin 2 kamerada da kullanılabilir olup olmadığını ancak inceleme sonrasında söyleyebilirim. Bu özelliğe sahip olan bazı cihazlar sadece ön kameranın kaydını tutabiliyor.

Kamerayı satın alan meraklı bir kullanıcı, kamerayı açıp chipsetini kontrol etmiş. Kamera gerçekten novatek 96655 chipsetine sahip.

MENÜLERİ

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

9 yorumlar

  1. detaylı incelemesi ne zaman gelecek?

  2. öncelikle yaptığınoz incelemeler için çok teşekkür ederim,hepsiniz çol faydalı buldum.Benim bi sorum olcaktı,sizce 600-700tllik bi bütçe ile hangi aksiyon kamerası alınır

    • Merhaba Osman Bey,
      Üst düzey cihazlardan incelediğim 2 model var. İkisi de gerçek 4K çekim kalitesine sahip. Biri Thieye T5e modeli. Bu cihaz yaklaşık 110 dolara satılıyor. Diğeriyle Xiaomi Yi II (4K) modeli. Bu cihazsa 190-200 dolar civarına satılıyor. İkisinin arası bir cihaz incelemedim henüz.

  3. Aykut bey merhaba. Aliexpress kuponum var. 45 dolara, arka kamerası + 32 gb sd kartlısını alabiliyorum. Bu fiyata tavsiye eder misiniz?

  4. Araç kamerası almaya karar verdim ve paylaşımlarınız benim için çok faydalı oldu. Öncelikle bunun için teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu hakkında bilginize başvurmak istiyorum. Alacağımız araç kamerasında GPS desteği bulunmadığı takdirde olası bir trafik kazasında elimizdeki kaydın geçerliliği olmayacağını duydum. Bu bilgi doğrumu? Cevabınız evetse a119 dışında tavsiye edeceğiniz başka modeller (a119 fiyatı civarında) varmı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir