Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
Anlık indirim
Viofo A229 Duo 2 Kameralı Ön-Arka 2K 1440P 5GHz Wifi GPS’li Araç Kamerası
2 yıl garantili.
2 yıl garantili. Show Less

A9 Akıllı Saat Detaylı İncelemesi

A9 AKILLI SAATE İLK BAKIŞ

IMG_1734

Yan tarafında bulunan bölümden şarj edebilir ve bilgisayara bağlayabiliyoruz. Üstündeki tuştan saati tamamen kapatabilir veya açabilirsiniz. Aynı zamanda ekranı kapatabilir ve açabilirsiniz. Bunun dışında hiçbir işe yaramıyor. Eski saatlerde olduğu gibi dönerli bir tuş olsa da döndürdüğümüz zaman bir işleve sahip değil. Menüye ulaşmak içinse, ekranı açtıktan sonra ekranı yana doğru kaydırmak gerekiyor.

IMG_1733IMG_1732

ARTI YÖNLERİ

 • Oldukça şık görünümlü,
 • Su geçirmez,
 • Telefonla kolay eşleştirme,
 • Hızlı şarj.

EKSİ YÖNLERİ

 • Şarj bitince tarih ve saat sıfırlanıyor,
 • Kutu içerisinden şarj adaptörü çıkmıyor,
 • Türkçe çevirisi başarısız,
 • Kol hareketleriyle aramayı başlatma ve sonlandırma özelliği yok,
 • Ekran algılaması bazen saçmalayabiliyor.

RENKLER

Saatin çevresinin gümüş olması benim tercihim. Bu akıllı saatin 3 farklı rengi bulunmakta.

RENKLER

IMG_1731

GENEL ÖZELLİKLER

Saat hem IOS hem Android cihazları destekliyor. Ancak telefonum IOS olduğu için incelemeyi IOS olarak yaptım. Telefonumun güncel sürümü olan 9.3.1 sürümü ile sıkıntısız şekilde çalışıyor. Bir tek mesajlarına ulaşamıyor. Telefonumun buna neden izin vermediğini anlayamadım. Bunu hala araştırmaktayım.

Saatte bulunan uzaktan yakalama programında şöyle garip bir olay keşfettim; İlk bakışta cihazda IOS ve Android diye seçenek çıkmakta. Tıkladığımız zaman sanki bir şey olmuyormuş gibi görünse de aslında öyle değil. Telefondan kamerayı açtığımız zaman saatten IOS yazısına tıkladığımız zaman telefon üzerinden fotoğraf çekmekte. Yani saat uzaktan kumandaya dönüşüyor.

Saatin su geçirmez olduğunu öğrendim ancak cesaret edip test etmedim.

HAREKETSİZLİK UYARISI

Bir çok akıllı saatte gördüğüm bir özellik olan, hareketsizlik uyarma özelliği bu saatte de mevcut. Cihazın menüsünde “Hareketsiz hatırlatma” seçeneği bulunmakta. Bu seçeneğe bastığımız zaman süreler kısmı açılıyor. Buradan süre aralığını seçtiğimiz zaman, akıllı saatimiz seçtiğimiz belirli aralıklarda hareket etmemiz için bizi uyarıyor.

NABIZ ÖLÇME ÖZELLİĞİ

Saatimizin menüsünde bulunan “atışı” seçeneği ile nabzımızı ölçebilmekteyiz. Ölçüm gerçekleştikten sonra saat ve tarih ile kaydedebiliyoruz.

ARAMA ÖZELLİĞİ

Menüde yer alan “Çevirici” özelliğine tıkladığımız zaman, numara ekranı gelmekte. Buradan istediğimiz kişinin telefon numarasını girerek aramayı başlatabiliriz.

PEDOMETRE

Pedometre, koştuğumuz mesafenin ölçümünü yapmakta olan bir uygulama.

MÜZİK DİNLEMEK

BT müzik bluetooth yardımıyla telefonumuzda bulunan veya başka aygıtta bulunan müziği saatimizden dinlememize olanak sağlıyor.

SES KAYIT ÖZELLİĞİ

Saat ses kaydı yapabilmekte. Menüden ses kayıt seçeneğine tıkladığımızda kaydı başlatıp durdurabiliyoruz.

EKRAN ÖZELLİĞİ

Ekranı güneş altında oldukça okunabiliyor. Algılama konusunda bazen ufak takılmalar olabiliyor.

KUTU İÇERİĞİ

kutu 1  kutu 2

Kutu içeriği oldukça sade. Kutu içerisinden 1 adet şarj kablosu ve saatimiz çıkıyor. Şarj etmek için yanında şarj cihazı gönderilmiyor. Bilgisayar 0.5amper güç verdiği için şarj daha uzun sürüyor. Bu yüzden 1 veya 2 amperlik telefon şarjlarını kullanıyorum.

KULLANIMI

Oldukça basit bir kullanımı var. İlk aşamada saat açılırken dil seçeneklerini size sunuyor. Buradan Türkçe dil seçeneğini seçtiğimizde saatimiz tamamen Türkçe oluyor. Dil seçeneğini daha sonradan ayarlar menüsünden değiştirmemiz mümkün. Cihazın desteklediği diller; İngilizce,Fransızca,İspanyolca,Japonca,Korece ve 8 farklı dil seçeneği bulunmakta.

SAAT AYARI

Saat ayarı için saat eşitlemeyi kapamak zorundayız. Çünkü 12 saatlik birim olarak göstermekte. Eşitlemeyi kapamadan 24 saate çeviremiyoruz.Tarih ve saati ayarladıktan sonra ekran saatinin biçimini seçiyoruz. Dört farklı seçenek bulunmakta. Bundan size en uygun olanını seçtikten sonra işimiz bitiyor. Yalnız saatin şarjı bittiği zaman saat ayarı şaşmakta buna dikkat edilmesi çok önemli baştan ayarlamak gerekiyor.

TELEFON İLE BAĞDAŞTIRMAK

Bu aşama ilk başta sıkça yapılan küçük bir hata yüzünden oldukça zor bir aşamaya dönüşüyor. Saati almadan önce videolarını izlerken bu problem ile oldukça başı dertte kullanıcı görüp ürkmüştüm. Aslında bir sorun olmadığı sadece kullanıcıların hata yaptığını fark ettim.

Yapılan hata bu saati akıllı telefonlarımızda bulunan watch programı ile çalıştırmaya çalışmak. Saat apple ürünü olmadığı için telefonu saate tuttuğumuz zaman tanımamakta. Telefon ile bağdaştırmak için saatin bluetooth’unu açmamız yeterli olacaktır. Bunu açmak için ayarlar menüsündeki ilk seçenek olan, BT ayarlarından Güç seçeneğini aktif ediyoruz. Böylece saatimiz bağlanmış oluyor. Daha sonra telefonumuzun Bluetooth’unu açtığımızda saatimiz telefonu görüp bağlanacak ve rehberinize ulaşabilecektir.

ARAMA YAPMAK

SAATEN ARAMA YAPMA

Saati Bluetooth ile eşleştirdiğimiz zaman, saat menüsünden rehbere girince telefonumuzun rehberi karşımıza çıkıyor. Buradan istediğimiz numaranın üzerine tıklayıp aramaya başlayabiliriz. Bu arama telefonumuzun da ekranında yer almakta. Aramayı saatten başlattığımız için arama sesleri saatten çıkmakta. Eğer konuşmanızın duyulmasını istemiyorsanız saatten aradığınız zaman aşağıda resimdeki gibi seçenek sunulmakta. iphone veya apple watch şeklinde. Oradan telefonu seçtiğimiz zaman konuşmayı telefondan yapabiliriz. Saatten ses çıkmaz ve normal saat konumuna geri döner.

Eğer arayacağınız numara rehberinize kayıtlı bir numara ise, saatten rehber bölümüne girerek istediğiniz kişiyi bulup, üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.
Eğer arayacağınız numara rehber dışı bir numaraysa, menüden çeviriciye girdiğimizde numara tuşlama ekranı geliyor. Buradan istediğimiz numarayı tuşlayıp arama yapabiliyoruz.
IMG_0153
Arama sırasında saat ekranı

SAATTEN ARAMAYA CEVAP VERME

Gelen arama ile birlikte saatiniz sizin belirlediğiniz müzik ile çalmakta. Saatten cevap verebilir veya meşgule düşürebilirsiniz. Konuşmanız özel ise telefondan cevapladığımız zaman saatten ses duyulmamakta. Eğer saat üzerinden konuşmak isterseniz, yana doğru kaydırmanız yetecektir.

Ne yazık ki bu saatte cevaplamak için hareket özelliği mevcut değil. Apple akılı saatlerde cevap vermek için kolumuzu sallamamız yeterli oluyordu.
Çağrıya cevap verdikten sonra böyle bir ekran karşımıza çıkıyor. Bu ekrandan ister kapatabilir ister sessize alabiliyoruz.

ŞARJ SÜRESİ VE DAYANIKLILIĞI

Şarjı usb yardımı ile yaptığımız zaman yarım saate dolmakta. Oldukça hızlı şarj oluyor. Tam şarj ile kullanıma göre değişse de benim kullanımımla 2 gün dayanıyor.

Kutusunun içinden şarj adaptörü çıkmadığı için bende telefonumun adaptörünü kullanmaktayım en ufak sıkıntı olmadan şarj etmeye başlıyor

IMG_1981

MENÜLER

MENÜ STİLLERİ

Stiller menüsü1 uygulama
2 uygulama3 uygulama

SAAT STİLLERİ

Stil 1Stil 2
Stil 3Stil 4

İNCELEME VİDEOSU 

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

A9 Plus Akıllı Saat 
Takipli kargo 4.21 dolar
https://tr.aliexpress.com/item/-/32826557168.html

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

4 yorumlar

 1. selamin aleykum ben iphone 5s de kullaniyorum bu gun aldim rehber sorunsuz calisiyor fakat ne mesaj yazabiliyorum ne de okuyabiliyorum ‘suanda kullanilabilir degil’ diye bi uyari veriyor cozumunu bilen varsa yardimci olursa sevinirim.

  • Aleyküm selam Ben incelemem de de bahsettiğim gibi iphone 6 da kullanıyorum ve mesaj yazma ve görmeme olayı bende de devam ediyor bir çözümü gözükmüyor o problemin ne yazıkki.

 2. Meraba bnde a9 aldım mesaj problemi bendede var. Ayrıca uygulama yükleyebiliyormuyuz onu merak ediyorum .

  • Merhaba mesaj problemi için hiç bir çare yok ne yazıkki. Uygulama konusunda ise şöyle bir olay var appstore daki uygulamalar kendi saati için olan uygulamalar olduğu için genelde bu uygulamaları başka marka saatler kullanamıyor. Yalnız saatin menüsünde ikili boyutlu koda tıkladığımız zaman bir QRcode geliyor bunu telefona tarattığımız zaman. Bir site açılıyor bu siteden 3 tane falan program var halen daha bilgi alabilmek için kurcalamaktayım. Ordaki sağlık programını falan telefonunuza indirip kolayca etkileşim sağlayabiliyorsunuz. Onun dışında saatte uygulama yüklemenin veya kullanmanın bir yolunu bulamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir