previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

Viofo A119 GPS V2 Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Image00010u

Yeni! Viofo A119 GPS modelini en ucuz fiyata satan firma yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Detaylar inceleme sonunda.

Viofo A119 GPS incelemesinin altında 832 adet yorum bulunmaktadır. Aradığınız bilgiyi incelememde bulamazsanız yorum kısmından danışabilirsiniz.

Image00018u-1024×578
Image00016u
Image00010u-1028×525
Image00017u-1024×578
Image00016u-1024×578
Image00013u-1024×578
Image00012u-1024×578

Şuanda indirimde! İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. Bu inceleme 7 Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir. 

2015 yılının en çok satılan araç kamerası Viofo A118c modelinin yeni versiyonu olarak piyasaya sunulan Viofo A119 modeli, daha güçlü chipsete sahip. 2016 yılının ikinci yarısından sonra piyasaya giren Viofo A119 modeli şuan (2018) en çok tercih edilen, en sorunsuz araç kamerası. 1440p 30 FPS veya 1080p 60 FPS çekim yapabiliyor. 128 GB micro SD kart desteği sayesinde diğer kameralara göre, geriye dönük olarak daha uzun süre görüntü saklayabiliyor.

Yüksek çözünürlükte kayıt yapmasının dışında en büyük özelliği, çok iyi gizlenebilir olması. Araç içinden ve dışından bakıldığı zaman göze çarpmıyor. Yapışkanlı tutucusu sayesinde vakumlu tutuculu kameralarda olan titreşim problemi olmuyor. Ayrıca kapasitörlü batarya(nedir?) kullanması cihazın çok uzun süre sorunsuz kullanılabileceğinin habercisi.

Artık yeni araç kameralarının bir çoğunda bulunan sürücü asistanı özelliği Viofo A119 modelinde de sunuluyor. Viofo A119‘un Türkçe dil desteği bulunuyor (Türkçe çeviri için Erdal TAŞKIN’a teşekkür ederiz). 128 GB micro SD kart desteği bulunuyor.

Tüm araç kameralarında bulunan döngüsel kayıt özelliği Viofo A119 modelinde de bulunuyor. Döngüsel kayıttan kısaca bahsetmek gerekirse; cihaz videoları parçalara bölerek kayıt yapar (3dk-5dk-10dk). Örnek vermek gerekirse 1 saatlik çekimi 3 dakikalık 20 parça halinde yapar. Kart kapasitesi 1 saat ise 1 saatlik alan dolduktan sonra ilk 3 dakikalık kaydı silip üstüne yazar. Bu döngü şeklinde devam eder. Kamerada sürekli olarak son 1 saatlik görüntü saklanır. Silinmesini istemediğiniz bir görüntü yakalarsanız acil durum tuşuna basarak 3 dakikalık kaydı döngünün dışında bırakıp otomatik başka klasöre taşıyabilirsiniz.

Gece ve gündüz çekim kalitesi gerçekten çok başarılı. 2017 yılında Viofo firması A119‘dan daha gelişmiş gece çekim kalitesine sahip sony cmos’lu Viofo A119s modelini piyasaya çıkardı. Aradaki netlik farkı çok aşırı olmasa da daha iyi gece çekim kalitesi isteyenler Viofo A119s modelini de düşebilir (Viofo A119s incelemesi). Cihaza telefonlarda olduğu gibi düzenli güncellemeler yapılarak, çekim kalitesi ve özellikleri hala geliştiriliyor. En son yapılan güncellemeyle birlikte kamera park modu özelliği eklendi.

TEK PARÇA VİDEOLU İNCELEME

ARTI YÖNLERİ

 • 1440p 30 FPS video kaydı,
 • Türkçe dil desteği,
 • Şerit takip uyarısı,
 • Çarpışma uyarısı,
 • WDR,
 • Park modu,
 • Novatek 96660 chipset
 • OV4689 cmos,
 • 128 GB hafıza kartı desteği,
 • 160 derece çekim açısı,
 • Ses kaydı,
 • Time lapse video kaydı,
 • G-sensör,
 • Bilgilendirme ledleri açılıp kapatılabiliyor,
 • Çok iyi gizlenebilir,
 • Video çekimi sırasında fotoğraf çekimi,
 • Lensin aşağı, yukarı, sağa ve sola döndürülebilir olması,
 • (GPS’li modelde) Video altında koordinat ve hızın görünmesi,
 • Videonun altına istenilen yazının yazılabilmesi,
 • Videonun altına plaka yazılabilmesi,
 • Acil durum tuşu,
 • Uzun ömürlü kapasitörlü batarya, (nedir?)
 • Çift çıkışlı şık araç şarjı.

EKSİ YÖNLERİ

 • Sürücü asistanı özelliği sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte çalışıyor,
 • Tüm tuşlarında aydınlatma ledi yok.

BİLİNEN SORUNLARI 

Bu sorunların hepsi cihazda sürekli olarak mevcut değil. Farklı sorunlar farklı cihazlarda görülmüştür.

 • Video arka planında parazit sesi gelmesi.
  Çözümü: Ayarlardan “bip sesi” özelliğini açıksa kapalı, kapalıysa açık olarak değiştirirseniz parazit sesleri yok oluyor.
 • Viofo açılış ekranında takılma problemi.
  Çözümü: Sorunun sebebi yazılım. Yazılım güncellemesiyle bu problem düzeltildi. V2.05’den eski versiyonlu cihazlar Viofo açılış ekranında takılabiliyor. Yazılımı güncelleyerek sorun çözülüyor. Detaylı anlatımı: https://www.kamerarehberi.com/viofo-a119-a119s-acilista-viofo-yazisinin-takilmasi/15785
 • Kayıt yapar gibi görünüp, kartın içi boş olabiliyor.
  Çözümü: Bu sorunun sebebi hafıza kartı. Kullandığınız kart uyumsuz veya arızalı. Hafıza kartını değiştirerek sorun çözülüyor.
 • A119 araç kamerasının kayıtları açılıyor veya bozuk olarak görünebiliyor.
  Çözümü: Hafıza kartı kameraya takılıyken, kaydı durdurduktan sonra acil durum tuşuyla galeriye girin. Videolar otomatik olarak onarılacak ve bilgisayardan izlenebilir hale gelecektir.
 • Kamera açılıp kapandığı zaman ayarlar sıfırlanıyor.
  Çözümü: Bu sorunun sebebi yazılımdır. Güncellemeyle çözülebilir. Aşağıdaki linkten adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.
  http://support.viofo.com/helpdesk/attachments/19005133069

ARAÇ ÜZERİNDE GÖRÜNÜMÜ

ÇÖZÜNÜRLÜK

Viofo A119 modeli araç kameralarında alışık olmadığım kadar yüksek çözünürlükte kayıt yapıyor.

DESTEKLEDİĞİ ÇÖZÜNÜRLÜKLER
1440p 30 FPS 1296p 30 FPS 1080p 60 FPS 1080p 30 FPS
720p 120 FPS 720p 60 FPS 720p 30 FPS  

PARK MODU

Park modunun mantığı oldukça basit. Bu özelliğin amacı park halinde olduğunu algılayıp, videoları hızlandırarak daha az yer kaplayan videolar üretmek. Araç park haline geçtiği, hareketsiz kaldığı zaman hızlandırılmış moda geçiyor. Ufak insan hareketleri normal videoya dönmesi için tetiklemiyor. Akıcı trafik  kenarına park edildiği zaman aşırı hareket olduğu için park moduna geçmiyor. Hızlandırılmış videolardan plakalar okunabiliyor. Geriye dönük daha uzun süre video saklamak için güzel bir yöntem. 

Park modunu açmak için sadece 2 ayar yapılıyor. Ayarlardan park modu açılıyor ve park modunun FPS’i seçiliyor. Park modunu açtıktan sonra time lapse veya park modu ayarlarıyla oynarsanız, park modu otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Park modunu kullanabilmek için sürekli enerji vermek gerekiyor. Sürekli enerji vermek için sigorta kutusuna bağlantı kablosu alınıyor. Zor bir işlem değil. Ancak el yatkınlığınız yoksa elektrikçiye yaptırmanız daha güvenli olur. İnceleme sonunda kablo linki mevcuttur.

GPS ÖZELLİĞİ – (SADECE GPS’Lİ MODELDE)

Viofo A119 modelinin GPS’li versiyonunu alırsanız;
Videonun sol altında da görebileceğiniz gibi, videoya aracın koordinat ve hız bilgilerini kayıt ediyor. Kaza anında “hızlı gidiyordun” suçlamaları önüne geçmek için güzel bir kanıt. Bu özelliği cihazın ayarlarından kişiselleştirebiliyoruz. Sadece hız, sadece koordinat, hız ve koordinat birlikte veya tamamen kapalı olarak kullanılabiliyor. Ayrıca güncel tarih ve saat bilgisini uydudan alabiliyor. GPS’i kullanmak için sim karta veya extra ödeme yapmaya ihtiyaç yoktur. Ücretsiz olarak uydudan araç hız ve koordinat bilgileri alınır ve videoya eklenir.

GPS özelliği hakkında bilinen bir yanlışa değinmek istiyorum. Araç kameralarındaki GPS özelliği uzaktan erişim için değildir. Aracınıza uzaktan erişerek konumunu öğrenemez veya videolara ulaşamazsınız.

ANDROID İÇİN GPS PROGRAMI – ÜCRETSİZ

A119 GPS’in verilerini telefondan harita üzerinden okumak için Android uygulaması bulunuyor. Aşağıdaki linkten Android telefonunuza ücretsiz olarak play store’dan GPSCAM uygulamasını indirebilirsiniz. Araç kameraları için GPS izleme uygulamasını geliştiren Muammer DÖNMEZ‘e teşekkür ederiz.

Android için GPSCAM
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.gpscam

BİLGİSAYAR İÇİN GPS PROGRAMI – DENEME SÜRÜMÜ

A119 GPS’in verilerini daha iyi okuyabilmek için programı bulunuyor. Programıyla videoları izlerken harita üzerinden aracın o anda nerede olduğunu hızını görerek videoyu izleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselden programın ön izlemesine ulaşabilirsiniz.

GPS programı 1080p 30 FPS çözünürlüğe kadar ücretsizdir. Daha üst çözünürlük için lisans satın almanız gerekmektedir.

Mac için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/Dashcam_Viewer_v2.7.2.dmg

Windows için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/DashcamViewerWin_v2.7.2.zip

GPS modülünün sökülüp takılması;

TUŞLARI ve İŞLEVLERİ

Kameranın üzerinde toplam 5 tane tuş bulunuyor.
Image00010u
Sol üstten sırayla;
1.tuş: Cihaz kapalıyken kısa basılırsa cihazı açar, cihaz açıkken kısa basılırsa cihazın ekranını kapatır, cihaz açıkken uzun basılırsa cihazı kapatır.
2.tuş: ayarları açıp kapatır, video kaydı sırasında basılırsa fotoğraf çeker.
3.tuş kaydı başlatıp sonlandırır. Menü sayfasındayken yukarı tuşu olarak çalışır.
4.tuş kayıt sırasında basılırsa acil durum tuşu olarak, kayıt dışında “ok” (onay) tuşu olarak çalışır. Kayıtta değilken bu tuşa basılırsa video/fotoğraf galerisine girer.
5. tuş menü sayfasında aşağı tuşu olarak çalışır, kayıtta ve normal video kısmında ses kaydını açıp kapatır.

KAPASİTÖRLÜ BATARYA

Artık yavaş yavaş çoğu araç kamerasında görmeye başladığımız kapasitör, A119 modelinde de mevcut. Kapasitörlü kameranın ne gibi avantajlarından olacağından bahsedecek olursam; Pilli araç kameraları güneşin altında sürekli ısınır ayrıca sürekli şarj olması yüzünden de batarya ömrü oldukça kısalır. Normal kullanılan bir araçta pilin ömrü 1 seneyi geçmez. Kapasitörse çok az enerji tutabilen ama çok uzun ömürlüdür. Kameranın enerjisi kesildikten sonra video kaydını sonlandırıp, kamerayı güvenli şekilde kapatacak kadar enerji tutar. Enerjiye bağlı olmadığı sürece kapasitörlü cihazlar açılmaz.

AYARLANABİLİR LENS

Kameranın lensi sağa, sola, yukarıya ve aşağıya camın eğimi ve bombesine göre ayarlanabiliyor. Kamera tamamen dik bir şekilde yapıştırıldığında da aracın önünü görecek şekilde ayarlanabiliyor. Minibüs, otobüs, kamyonlar için de uygundur.

SÜRÜCÜ ASİSTANI

A119 araç kamerası çarpışma ve şeritten ayrılma uyarılarına sahip. Aşağıdaki videodan bu özelliğin işlevini daha iyi görebilirsiniz. Bu özellik sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte kullanılabilir. Sürücü asistanı özelliği açıldığı zaman kamera otomatik olarak çözünürlüğü 1080p 30 FPS olarak ayarlamaktadır.

VİDEO BOYUTLARI

32 GB, 64 GB ve 128 GB micro SD kartla cihazın saklayabileceği video uzunluklarını tablo şeklinde listeledim. 

32 GB KART 64 GB KART 128 GB KART
1440p 30 FPS – 3 saat 13 dakika, 1440p 30 FPS – 6 saat 14 dakika, 1440p 30 FPS – 12 saat 39 dakika,
1296p 30 FPS – 3 saat 13 dakika, 1296p 30 FPS – 6 saat 14 dakika, 1296p 30 FPS – 12 saat 39 dakika,
1080p 60 FPS 3 saat 13 dakika, 1080p 60 FPS 6 saat 14 dakika, 1080p 60 FPS 12 saat 39 dakika,
1080p 30 FPS 4 saat 19 dakika, 1080p 30 FPS 8 saat 16 dakika, 1080p 30 FPS 16 saat 47 dakika,
720p 120 FPS 3 saat 13 dakika, 720p 120 FPS 6 saat 13 dakika, 720p 120 FPS 12 saat 39 dakika,
720p 60 FPS 4 saat 49 dakika, 720p 60 FPS 9 saat 11 dakika, 720p 60 FPS 18 saat 39 dakika,
720p 30 FPS 8 saat 59 dakika. 720p 30 FPS 16 saat 39 dakika. 720p 30 FPS 33 saat 47 dakika.

CPL FİLTRE

CPL filtre kameranın güneşten daha az etkilenerek çekim yapmasını sağlar. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi konsolun camda yaptığı yansıması aza indirger. Konsol parlamaları görüntü kalitesini düşürür, plaka okumayı zorlaştırır. CPL filtreyle bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

YAZILIM GÜNCELLEMESİ

En güncel yazılıma üreticinin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Şuan en güncel versiyon V3.91 versiyonudur.

Resmi üretici sitesi: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000019600-viofo-a119-car-dash-camera-firmware

Güncelleme yapmak çok basit. Öncelikle SD kartınızı tamamen boşaltın. Daha sonra yukarıdaki linkteki dosyayı SD karta kopyalayın. Daha sonra cihazı şarja bağlayın. Rec tuşu flash şeklinde yanıp sönecek ve cihaz kendi kendine açılacaktır. İşlem bu kadar. Güncellemeyi en fazla 32 GB kartla yapmanız önerilmektedir.

Eski versiyona dönmek isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
A119_170522_V2.06 versiyonu: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000019600-viofo-a119-car-dash-camera-firmware

KUTU İÇERİĞİ

ÇEKİM TESTLERİ

GÜNDÜZ

GECE

TİME LAPSE TESTLERİ

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Artık Banggood üzerinden verilen siparişlerde gümrük vergisi sorunu olmayacak. Satıcı firma, yani Banggood vergileri sizin adınıza ödeyecek. Yeni sistemden faydalanmak için siparişlerinizi “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle vermeniz gerekmektedir.
Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Şuanda hem kamera anlık indirimdedir. Fırsatı kaçırmayın. İndirimler mobilde geçerli olmayabilir. Bilgisayardan almanızı öneririm. İndirimler linklere özeldir. 

Viofo A119 V2 GPS’li Araç Kamerası
Takip kodlu kargo ücretsiz / Turkey direct mail 7.62 dolar

https://www.banggood.com/VIOFO-A119-1440P….

Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre
Takip kodlu kargo 1.3 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/VIOFO-Car….

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

Park Halinde Kayıt İçin 7/24 Kayıt Kablosu
Takip kodlu kargo 1.3 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/3_5m-Car-Hard-Wire…..

Viofo ürünleriyle uyumlu, yurt dışına göre çok daha ekonomik olan CPL filtreyi kendim üretmeye başladım. Aşağıdaki linkten A119 modeliyle uyumlu CPL filtreyi satın alabilirsiniz. Kargo ücretsizdir. 3 iş gününde teslim edilir.

CPL Filtre – 45 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-…72/detay/

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Check Also

Araç Kamerasında Sık Kullanılan Özellikler

Araç kameralarının özellikleri yanlış yorumlanabiliyor. Bu yüzden en fazla sorular özellikleri detaylı olarak ayrı sayfalarda …

832 yorumlar

 1. Kamerada (a119s)alt kısımda zarf sembolleri kalıyor hiç bir işlev çalışmıyor,Forumlarda güncelleme yapın diyor.Onuda denedim.Yapmıyor.Teşekkürler.

 2. A119v2 modeline, aracın arka camına monte edeceğimiz ikinci bir kamera bağlantısı yapılabilirmi

 3. Kenar duzeltme var mi bu kamerada?

  • Araç kameralarında bu zamana kadar hiç distortion correction özelliği görmedim.

   • Onceki kameramda vardi kenarlaki kusirsiz duzeltiyodu. Model xiaomi mi mijia 4k aksiyon kamera. Video kalitesi 10 numaraydi. Renkler de cok iyi. Eis ozelligi de mukemmel. Eliniz yada araciniz titrese dahi videolara hemem hemen hic yansimiyodu. Pil de 1450mah. Wifi dokunmatik ekran ve sanirim gps de vardi. 128gb sd kart destekliyor. Eksileri de aksiyon kamera oldugu icin aracta kullanimi zordu. Arac her calistiginda kayit calismiyordu cakmakliga bagladigim icin sanirim marşa basinca elektrik gidip geldigi icin yazilim bozulduydu. Viofo siparis ettim simdi bakalim.
    Vantrue N2 pro – mijia – viofo arasinda kaldim pratikligi ve uygun foyati sebebiyle viofoyu tercih ettim. Lenar duzeltme olmamasi buyuk bi eksi benim icon ama isimi gorur insallah. Tesekkurler.

 4. mustafa canpolat

  merhaba aykut bey, bangoog sitesinden önerdiğiniz a119 u aldım. Birde 128 gb hafıza kartı aldım. 128 gb hafıza kartını cihaza takıp biçimlendirdim. 1 gün sonra bir kaç görüntüyü incelemek için pc ye taktığımda çince değişik karakterler yazılı dosyalar var ve bunları bir türlü izleyemedik. Bu sorun neden kaynaklanmaktadır

 5. Merhaba, Aykut bey geekbuying.com dan yapacağımız alışlarda gümrük vergisi çıkıyor mu? Ürünün üstüne düşük fiyat yazıyorlar mı?

 6. Aykut bey merhabalar a viofo 119 v2 model kamera aldim. Ancak ekranda sadece hız bilgisi gösteriyor koordinat göstermiyor. Ayarlardan herşeyi denedim göstermiyor. Gps sembolü çalışıyor hız rengide yeşil. Çözümü nedir acaba?

 7. CardNo_Backup.txt

  Kartın içinde böyle bir dosya var. Bu normalmidir.

 8. merhaba. elimde a119 v2 modeli var. mevcut sürüm 3.4 bir türlü güncelleyemiyorum. hem 32gb hemde 128gb kartla denedim hemde defalarca ama bir türlü güncellenmedi. güncelleme talimatlarını adım adım uyguluyorum sonuç hüsran…. yardımcı olursanız memnun olurum…

  • Boş hafıza kartına, bin uzantılı dosyayı atmanız yeterlidir. Kart doluysa, telefondan atmaya çalışıyorsanız, sıkıştırılmış dosya atmaya çalışıyorsanız güncelleme yapmaz.

 9. 5 ay önce babgood üzerinden a119s aldım 2 gün önce kameranın bağlantısına direk sigorta kutusundan yapacağım esnada kablolari yanlış taktım kamera kartı içerisinde bulunan bir tane iyot bir tane entegre yanmış iyot her yerde bulunuyor ancak bu kameranın 2- 3 TL olan entegresini hiçbiryerde bulamıyorum kameraya o kadar para verip 2-3 tl ilk entegresini bulamıyorum ayrıca hiçbir yerde servis olanağı da yok 2-3tllik malzeme yüzünden kamerayı bir kenara atmak zorunda kalıyorum. Varsa arızalı 119 kamerası bulunan alabilirim 05072442667

 10. Kamerayı aldığımda şerıt ve catışma anı bıldırıyordu alarmlı Rıze’ye güzeldim kendı aracıma taktım ne şerıt ne catışma bıldırmıyor kaputundaki yarışınıza görüyor şımdıden çok teşekkurler Aykut bey Rize’den selamlar

 11. Şerıt değıştırıldığında ve catışmada ıkaz etmıyor nedenı Mecıt daha oncede yazmıştım Kapudun yarısını cıhaz görüyor şımdıden teşekkurler

  • Bazı araçlarda camın yapısından kaynaklı olarak çalışmadığı olabiliyor. Eğer konumlandırmanızda sorun olmadığını düşünüyorsanız bu sorun için maalesef yapılabilecek başka bir şey yok.

 12. Merhaba, bende VIOFO A119S V2 var. Yaklaşık bir yıldan beri kullanıyorum. Son zamanlarda bazen farklı kablo ve elektrik kaynakları ile denememe rağmen cihaza elektrik gitmiyor.Bu bir ay falan devam ediyor bazende cihaz tepki veriyor ve çalışmaya başlıyor.Sorun nedir acaba çok pahalı bir cihaz yenisini almak mümkün değil.Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Ali Bey,
   Donanımsal bir sorun olabilir. support.viofo.com adresine sorunu videoyla göstererek ticket açarsanız ücretsiz değişim yapabilirsiniz.

 13. Aykut Bey,
  banggood.com dan sipariş ettiğim ürünü denemek amacıyka “Turkey Direct Mail” yoluyla sevk edilmesini istedim ve sitede verilen kargo takip kodunu (ALJPK8303000264YQ) yukarıda dediğiniz yoldan takip ettim, sonunda 16.11.2018 tarihinde teslim edildi şeklinde bir kayıt düşüldü ancak teslim edilen birşey yok. Inter MNG Kargo’yu telefon (0850 644 6837) ile aradım, bizde böyle bir kod görünmüyor diyorlar. ALLJOY şirketine ulaşılacak bir Türkiye telefonu da yok. Ne apacağımı bilemiyorum.
  Esas korkum VIOFO A119 V2 siparişim yolda, onun da başına aynı şey gelir mi?
  Gelişmelri paylaşacağım.

  • Merhaba Sedat Bey,
   Ürünün Türkiye’deki takip kodu değişiyor. Kargonuz için verilen kod “ALJPK8303000264YQ” Bu kodla inter MNG üzerinden işlem yapabilir, bilgi alabilirsiniz.

 14. Merhaba,
  Cihazda iki problem var;
  1) Seyahat sırasında bazen cihazın ekran görüntüsü kendiliğinden geliyor. Sanki kendi kendine kapanıp açılıyor. Kablo bağlantısını kontrol ettim.
  2) Bir iki defa, seyahat sırasında ki bir görüntüyü izlemek istedim. Tesadüf bu ya, tam da o bölümlerde kayıt yapmamış.. Yani bazen kaydı kesiyor, sonra yine başlıyor.
  Sorun ne olabilir?

  • Merhaba Bilgin Bey,
   Kameraya GPS’ten değil, kameranın yanından enerji vermeyi deneyin. Ayrıca kayıtlarda atlama sorunu genellikle kart kaynaklıdır. Kullandığınız kart nedir? Hareket sensörü açıksa da olabilir.

 15. 1440 p 30 fps – 1080 p 60 fps arasındaki avantaj ve dezavantajlar nelerdir? Hangisini tavsiye edersiniz?

 16. Merhaba, İndirim kodu aktif değil. Aktif olan bir kod mevcut mu.

  Teşekkürler

 17. Aykut bey merhaba,
  119 v2 modelini aldım kullanıyorum bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
  şerit takip ve çarpışma uyarısı vermiyor. çözünürlük 1080p yaptım yazılım güncelledim ama fark etmedi yardımcı olursan sevinirim.

 18. A119 Gps almıştım, Samsung 64 cb card taktım, üstüne yazmıyor. Kard doldu uyarısı geliyor. Tamamen Siliyorum, mecburen, döngü seçeneğinide seçiyorum, fakat döngüsel kayıt yapamıyorum. Ne yapmalıyım. Teşk.

  • Ayarlardan döngüsel kayıt kısmının açık olduğundan emin olun. Eğer açık olmasına rağmen kart uyarısı veriyorsa kartınız arızalı veya sahtedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir