Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Viofo A119 V3 GPSli Akıllı Araç Kamerası - Aye Store
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili
Ücretsiz kargo. 2 yıl Türkiye garantili Show Less

360 D806 1080P Hareketli IP Kamera İncelemesi

Merhabalar,
Sizler için 360 D806 1080p hareketli IP kameranın incelemesini hazırladım. İlk olarak IP kameranın ne işe yaradığını, neler sunabildiğini anlatmaya çalışacağım.

IP kamera; hafıza kartına 7/24 kayıt yapabilen, telefon uygulaması üzerinden istediğiniz an kameraya bağlanıp görüntüleri izleyebileceğiniz cihazdır. İlk kurulum sırasında telefon ve kamera aynı modeme bağlı olmalıdır. Daha sonrasında kamera eviniz veya iş yerinizdeki modeme bağlı olduğu sürece telefondan kameraya ulaşabilirsiniz. IP kameraya bağlanmak için mutlaka internet bağlantısı gerekmektedir.

360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less

360 D806 IP kamera aşağı, yukarı, sağa ve sol uygulama üzerinden döndürülebiliyor. 1080p çekim kalitesine sahip. Kameranın lensinin çevresinde gece görüş ledleri bulunuyor. Karanlık ortamda gece görüş özelliği otomatik olarak devreye girip, sıfır ışıklı ortamda bile çekim yapabiliyor. Harekete, ağlamaya ve sese duyarlı olarak telefonunuza bildirim gönderebiliyor. Hafıza kartı dolduğu zaman eski kayıtları silip, yeni kayıt yapmaya devam ediyor.

360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less

Özellikleri

1080p çözünürlük,Mobil uygulama,
110 derece çekim açısı,Cloud desteği(extra ücretlidir),
Dikey ve yatay hareket edebilme,Hırsızlık bildirimleri,
Kızılötesi gece görüş ledleri,Hareket veya ses algıladığında bildirim gönderme,
İki yönlü konuşma,Ağlama algılama,
Hareket takip etme,Sesli uyarılar,
Sürekli sağa/sola hareketli çekim,Hafıza kartından geriye dönük kayıtlara ulaşabilme.
Belirli saatlerde otomatik kapanabilme,

Çözünürlük

D806 1080p çözünürlüğe sahip. Gece görüş ledleri kapalıyken 15 FPS, gece görüş ledleri açıkken 10 FPS kayıt yapabiliyor.

Mobil Uygulama & Kurulum

Aşağıdaki linklerden telefon veya tabletinize uygun uygulamayı indirebilirsiniz. Bilgisayar için programı bulunmamaktadır. Telefonla ilk kurulumun nasıl yapılacağına yukarıdaki detaylı inceleme videosundan ulaşabilirsiniz.

Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.camera&hl=en_US

IOS
https://apps.apple.com/us/app/360-smart-camera/id958068931

Ağlama Algılama

IP kameralar son dönemde bebeklerini kontrol etmek isteyen ebeveynler tarafından çok tercih ediliyor. Kamera üreticileri de durumun farkında ve IP kameraları, görüntülü bebek telsizi gibi kullanabilmek için bebek ağlama sensörü özelliği ekliyorlar. Bu özellik sayesinde bebeğiniz ağladığı zaman telefonunuza bildirim gönderiyor.

Hareket veya Ses Algılama

360 uygulamasının ayarlar bölümünde akıllı ev izleme seçeneği içerisinde bulunan bu özellik, kamera hareket veya ses algıladığı zaman 360 uygulamasının yüklü olduğu telefona bildirim gönderir. Olası hırsızlık tehlikelerine karşı uyararak koruma sağlar.

Bir üstteki mod sadece sese duyarlı bildirim gönderirken bu mod harekete de duyarlı bildirim gönderiyor. Bebeğiniz hareket ettiğinde de bildirim almak isterseniz bu özelliği de bebeğinizi görüntülemek için kullanabilirsiniz.

Düzenli Devriye

Kameranın sürekli hareket ederek kayıt yapmasını sağlayan özelliktir. Bu özellik kameranın aşırı ısınmaması için maximum 4 saat aktif edilir. 4 saat sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Düzenli devriye özelliğinde 2 seçenek mevcuttur.

Panoramik devriye: kameranın sürekli olarak sağa sola dönerek kayıt yapmasını sağlar.

Gözetim alanı devriyesi: belirlediğiniz alanlara belirli aralıklarla dönerek kayıt yapmasını sağlar. Bu özelliğin kullanılması için öncesinden en az 2 adet alan belirlemek gerekmektedir.

Akıllı Bildirim Gönderme

360 uygulamasının ayarlarında, gelişmiş ayarlar seçeneği içinde bulunan akıllı bildirimler evde olduğunuz zamanlarda gereksiz bildirimler almanızı engeller. Eve geldiğinizde kamera bildirimleri otomatik olarak durdurur, evden ayrıldığınızda telefonunuza yeniden bildirim göndermeye başlar.

Hafıza Kartı Seçimi

360 D806 IP kamerada Samsung Evo Plus U3 serisi hafıza kartı kullanmanızı öneriyorum. Döngüsel kayıt (eskisinin üstüne yeni kayıt) yapan cihazlarda Sandisk, Toshiba ve Kingston hafıza kartları çok çabuk arıza vermektedir. D806 modelinde kullanabileceğiniz maximum hafıza kartı kapasitesi 64 GB’dır.

Bilgi Ledleri

Kameranın lensinin üstünde bulunan bilgi ledi, kameranın durumu hakkında bilgi vermektedir. Ledlerin anlamları şu şekildedir;

 • Sabit yeşil, kamera etkin
 • Yanıp sönen yeşil, WiFi kurulu değil,
 • Sabit mavi, kamera çevrimdışı,
 • Parlayan mavi, video izleniyor,
 • Sabit kırmızı, kamera güncelleniyor.

Bilgi ledini menüden kapatma seçeneği mevcuttur. Kameranın led ışıkla ilgi çekmesini istemiyorsanız; mobil uygulamadan ayarlara girip, gelişmiş seçenekler menüsünden durum göstergesi(hırsızlığa karşı) seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.

Cloud (Bulut) Hesap

Bu ücretli bir hizmettir. Kaydedilen görüntülerin 360 sunucularında saklanmasını sağlar. 3 farklı paket mevcuttur. Paket fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Cloud hesabı sadece paypal ödeme yöntemiyle alınabiliyor.

1.Paket

7 gün geriye dönük video kaydı saklar. 1 aylık 3.99$, 1 yıllık 17.90$ kullanım bedeli vardır

2.Paket

30 gün geriye dönük video kaydı saklar. 1 aylık 5.99$, 1 yıllık 39$ kullanım bedeli vardır.

3.Paket

90 gün geriye dönük video kaydı saklar. 6 aylık 59$, 1 yıllık 99$ kullanım bedeli vardır.

Kamerayı kullanabilmek için cloud almak zorunda değilsiniz. Kamera hafıza kartına ücretsiz olarak kayıt yapıp saklayabilmektedir. Kameranın çalınması gibi olası durumlarda görüntülerin yedeğe ulaşmak için cloud hesaplar tercih edilmektedir.

Kutu İçeriği

 • 360 D806 1080p hareketli IP kamera,
 • 2 metre şarj kablosu,
 • 5v duvar şarjı,
 • Sabitleme aparatı,
 • Sabitleme vidaları,
 • Etiket,
 • Kullanma kılavuzu.

Satın Alma Linkleri

360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less
360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
360 D806 1080P Hareketli IP Kamera
Kargo ücretsiz.
Kargo ücretsiz. Show Less
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Anlık indirim
Samsung EVO Plus 64GB Hafıza Kartı
Kargo ücretsiz
Kargo ücretsiz Show Less

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir