Yeni Mercedes E serisi incelemesi

Lüks sınıfın vazgeçilmezi olan Mercedes E serisi nihayet çıkış tarihini açıkladı. İçinde bulunduğumuz 2016’nın yazında çıkacak.

mercedes e serisi

Dıştan bakıldığı zaman C serisinin çizgilerine sahip olan yeni mercedes E serisi bizleri üzüyor. Mercedes artık eski karakteristik yapısını yitirmiş durumda yeni C serisi ve S serisinin karışımı olacak gibi duruyor.

2016_Mercedes_Benz_E-Serisi_10

Fiyatları konusunda henüz bir açıklama bulunmamakta ancak çıktığı zaman güçlü rakibi bmw 5 serisi karşısında motor teknolojisi konusunda bir atak yapılmazsa, büyük kayıplar söz konusu olabilir. Çünkü yeni bmw 5 serisi ülkemizde bulunan yüksek vergi dezavantajı yüzünden, 1.6 litrelik motorunu tanıtmıştı. Yeni Mercedes ise yüksek hacimden ödün vermiyor ancak zaman bize ne gösterir bilinmez.

mercedes e sersi

Yeni E Serisi’nin boyu 4,3 cm’lik artışla 4,92 metreye ulaşmış durumda ve aks mesafesi de 6,5 cm’lik artışla 2,93 metre olucak.

2016-yeni-kasa-mercedes-e-serisi-w213-ici-1

İçinden bakıldığı zaman amg donanımlı bir mercedes S serisi olduğunu sansakta fotoğraf yeni Mercedes E serisine ait. Görünüşe bakılırsa yeni Mercedes E serisi büyük ağabeyi olan S serisinin yerini alacak gibi.


Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir