Yeni Mercedes c serisi coupe

Mercedes-Benz-C-Serisi-Coupé

Mercedes’in yeni satışa çıkan modeli olan c coupetanıtımı yapacağız. Önden bakıldığı zaman daha çok abisi olan E  coupe’yi andırıyor. Arkadan bakıldığı zaman ise S coupe ile hemen hemen aynı, ayırt etmekte zorluk çekmemek elden bile değil.

C coupe kullanıcıları için yüksek prestij sağlayacak olan bu benzerlik, C kullanıcıları için avantaj ancak S coupe kullanıcıları için dezavantaj sağlayacak bir benzerlik.

2016-mercedes-c-serisi-coupe-1

Eskisine göre 90mm büyüyen, 40 mm genişleyen yeni C serisi boyutlarının fazla değişmemesine rağmen tasarımının oldukça değişmesi, eskiye göre oldukça hayran bırakıyor.

Mercedes yeni C serisinde hafifletmeye gitmiş ve 100 kg daha hafifleyerek toplam 1425 kg ye düşürülmüş. Böylece daha fazla perormans ve %20 kadar yakıt tasarrufu sağlanmış.

17600

Cabrio versiyonu, coupe versiyonu kadar çekici.

2-mercedes-benz-c-class-cabrio-2016

Satış fiyatı ise 192 ila 245 bin arasına bayilerde yerini alıyor.

 

 

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir