Xiaomi Yi 4K – Facebook ve Youtube Canlı Yayını Özelliği

yi-4k-fotograflari034

Xiaomi Yi 4K incelemesi çok uzun olduğu için ayrı sayfa oluşturdum. Yi 4K modelinin facebook ve youtube üzerinden canlı yayın yapabilme özelliği bulunuyor. Canlı yayın için hücresel veri veya sabit ev/iş yeri WiFi’si kullanılabilir. Düşük, orta ve yüksek kaliteli canlı yayın yapmaya izin veriyor. Canlı yayın yapmak için bir kaç aşama mevcut. Zor gibi görünse de oldukça basit.

Canlı yayın yapabilmek için Yi Action Camera uygulamasını telefona kurmak gerekiyor.

IOS için; https://itunes.apple.com/us/app/xiaoyi-action-camera-yicam/id963065779?mt=8
Android için; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.xy.sportscamera&hl=en

Yi Action Camera uygulaması dışında yayın yapacağınız Facebook hesabına giriş yapılmış Facebook uygulamasının kurulu olması gerekiyor. Bu ikisini hazırladıktan sonra aşağıdaki videodan adımları takip ederek canlı yayın yapabilirsiniz.

Facebook’da canlı yayın yapmak için;

Youtube’da canlı yayın yapmak için;

Youtube’dan canlı yayın adres ve şifrenizi almak için; https://www.youtube.com/live_dashboard

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

2 thoughts on “Xiaomi Yi 4K – Facebook ve Youtube Canlı Yayını Özelliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir